A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 390
76 058
113

A Diehl Csoport gyartja az IRIS-T -t. Puszta veletlen lenne?:rolleyes:

És a Spike LR-t...

https://www.diehl.com/defence/en/products/guided-missiles/#spike

"Diehl Defence produces the missile within the Bundeswehr´s procurement project MELLS (lightweight, multi-role guided missile system) to equip the new PUMA armored infantry combat vehicle as well as infantry and special forces."
 

exi

Well-Known Member
2018. augusztus 28.
224
469
63
^^ + PZH guided ammunition..

"VULCANO is being offered as 155 mm caliber for army artillery and 127 mm for navies. The 155 mm-caliber version can be fired from the self-propelled howitzer 2000 (PzH2000), the FH-70 and M-777-A2 field howitzers as well as from the CAESAR and M109 self-propelled howitzers.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Újra az jutott eszembe, hogy a környező országok fejlesztéseiről és beszerzéseiről többet tudok, mint a sajátunkról a beteges titkolódzásra hivatkozások miatt. Nem akarná megfúrni senki a fejlesztéseket, de szerintem ez nem normális...
Tudod mi a beteges ez a fajta emberi hozzáállás. Hunyadi Mátyás szerinted megosztotta közbeszerzési oldalon hogy miket szerez be a török? Vagy esetleg Napóleon vagy Hitler ? Komolyan ebbe a nagy modern demokráciában felnőtt emberek , hihetetlen hogy elvesztik a realitással a kapcsolatukat. Kis halak vagyunk ahhoz hogy bele lássunk az ilyen magas szintű döntésekbe. Esetleg nem szeretnél a Putyinnal való találkozókról egy hangfelvételt ? Legyen nyilvános , nem nem követeljük hogy legyen nyilvános , hát még is mit titkolóznak az országról van szó, közöm van hozzá.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 666
113
Hunyadi korában olvasni-írni se nagyon tudtak az emberek, hogy Hitler alatt mi történt azokkal akik kérdezni mertek, azt hagyjuk... Szerintem teljesen rendben van, hogy lehet értelmes kérdésekez feltenni (ld. L-410 topicban a legyel beszerzés fölötti eszmefuttatás). Modjuk amilyen "jó üzletnek" néz ki egyre inkább Paks II., nem ártott volna kikérni azt a hangfelvételt. És ne sorolj autokráciákat arra példaként, hogy nem illik kérdezni....
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 666
113
Sőt, akkor senkit nem terhel felelősség a honvédség kérdezés nélküli tönkretételéért se az almúlt időszakból, mert hiszen a mindenkori felkent vezetők biztosan jó döntéseket hoznak. EGY FRÁSZT!
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Sőt, akkor senkit nem terhel felelősség a honvédség kérdezés nélküli tönkretételéért se az almúlt időszakból, mert hiszen a mindenkori felkent vezetők biztosan jó döntéseket hoznak. EGY FRÁSZT!
Az baj egyet is értek veled , mert ez a modernkori magyar történelem sok mindenki által látott hiba vagy hazaárulás és felelőségrevonás meg sehol.Értem én hogy miért is akarod látni és egyet is értek , DE azért te is érted hogy ez beszerzés területéből adódóan érzékeny terület és ezt amiért és aki ellen szerezzük be nem tartozik rá, hogy milyen képességű, milyen mennyiségű és mikortól áll hadrendbe.
Én megteszem amit hazámért megtehetek.
Ember, küzdj, és bízva bízzál.
Mást nagyon nem tehetünk :)
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Egyébként ez baj a mai világgal :D Sokan tudnak olvasni.... Értelmezés meg nuku és nem rád értem @migfun. Régen nem érteték, nem okoskodtak :D Most meg mindenki szakértő lett hirtelen az adott témába 3 cikk elolvasása után :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 666
113
DE azért te is érted hogy ez beszerzés területéből adódóan érzékeny terület és ezt amiért és aki ellen szerezzük be nem tartozik rá, hogy milyen képességű, milyen mennyiségű és mikortól áll hadrendbe.
Én megteszem amit hazámért megtehetek.
Ezzel én is egyetértek, de ha legalább látnánk, hogy miből-miért választottak, akkor a legközelebbi szavazásnál mondhatnánk, hogy; 1. tök jól csináltátok, megint rátok szavazok, 2. tök jól csináltátok, most már rátok szavazok, 3. elb@sztátok, nem szavazok rátok.
És akkor megvan a kényes terület védelme, a polgár meg eldöntheti, hogy arra tolják-e a szekeret, amerre ő is menni akar.
Tegnapi példa az M1 Híradóból, hosszan kitartott képfelirat arról, hogy a muszlim iskolákban az alaptananyag elsajátítása is problémákat okoz. Mi meg muszlim országtól (Törökorsazág bizony muszlim állam, még ha egyenlőre világi/katonai vezetésű is) szerzünk be Hi-Tech fegyvereket? Nincs itt ellentmondás?
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Debreceni Dehil fejlesztés kapcsán beindult a fantázia :)

Ezt most találtam:
https://www.czdjournal.com/defence/...ojects-shoradmsam-air-defence-systems-84.html

Cseh Kub csere tenderről szól. Azt írja MEADS, NASAMS2, SPYDER-MR, IRIS-T SLM adott ajánlatot 2016-ban. Fura hogy CAM-et nem látom. De ettől még lehet számunkra is érdekes mert nekem úgy tűnik Csehekkel eléggé együtt mozgunk. Ők egy Tátrára akarják felpakolni.

Mindenesetre a Norwégok az IRIS-T SLM-et állítólag próbálják felrakni egy M113-ra.
"The Norwegian Army has decided to acquire a "Mobile Ground Based Air Defence System" in a direct acquisition with Kongsberg Defence & Aerospace. The deliveries are planned for 2018 to 2021 and the system will reuse NASAMS command and control and its network solutions, to create a "highly mobile, short-range air defence system".[21] The project includes six modified M113 vehicles carrying IRIS-T-missiles."

Törökök csináltak hasonlót:
https://www.fnss.com.tr/en/product/acv-ad-armored-combat-vehicles

Én úgy tudom ACV15-nek meg ACV19-nek az M113 az alapja. Ki tudja lehet mi is ezt fogjuk licenceben gyártani meg rápakolunk egy IRIS-T SLM-et.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Debreceni Dehil fejlesztés kapcsán beindult a fantázia :)

Ezt most találtam:
https://www.czdjournal.com/defence/...ojects-shoradmsam-air-defence-systems-84.html

Cseh Kub csere tenderről szól. Azt írja MEADS, NASAMS2, SPYDER-MR, IRIS-T SLM adott ajánlatot 2016-ban. Fura hogy CAM-et nem látom. De ettől még lehet számunkra is érdekes mert nekem úgy tűnik Csehekkel eléggé együtt mozgunk. Ők egy Tátrára akarják felpakolni.

Mindenesetre a Norwégok az IRIS-T SLM-et állítólag próbálják felrakni egy M113-ra.
"The Norwegian Army has decided to acquire a "Mobile Ground Based Air Defence System" in a direct acquisition with Kongsberg Defence & Aerospace. The deliveries are planned for 2018 to 2021 and the system will reuse NASAMS command and control and its network solutions, to create a "highly mobile, short-range air defence system".[21] The project includes six modified M113 vehicles carrying IRIS-T-missiles."

Törökök csináltak hasonlót:
https://www.fnss.com.tr/en/product/acv-ad-armored-combat-vehicles

Én úgy tudom ACV15-nek meg ACV19-nek az M113 az alapja. Ki tudja lehet mi is ezt fogjuk licenceben gyártani meg rápakolunk egy IRIS-T SLM-et.
M113 továbbfejlesztés.Hollandok az ami gyártású változatot rendszeresitették,de a dél koreaiak is gyártják.
k200-ifv-1.jpg

Törökök csináltak belőle BMP3 toronnyal is kisérleti változatot,de nem került sorozatgyártásra.
m113gavinwithbmp3turret2.jpg
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 666
113
Akkor most a cseheknél hogy van? :cool:
A @Shadow által linkelt cikkben pont azokra a kérdésekre adnak választ, amik érzékenység okán nálunk nem kiadhatók; kitől lehet beszerezni, mikortól állhat harcrendbe, milyen képességei legyenek (mik az elvárások)... Igaz, már 2016-ban bekérték az ajánlatokat, de döntés még nem született, ha jól látom.
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 053
5 546
113
Előbb-utóbb minden le lesz cserélve, ez nem zárja ki, hogy fel újítunk amit lehet, amíg az új technika nem jön meg...

"A Honvédelmi és Haderőfejlesztési Programmal kapcsolatban a miniszter kifejtette: a program egyfelől a katonákról szól, professzionális kiképzésükről, munkakörülményeikről, illetményemelésükről, általában a kiszámítható katonai életpályáról. Ugyanakkor magában foglalja a haderőfejlesztést, vagyis egy olyan komplex, átfogó képesség- és technikai fejlesztést, amelynek során nem a régi fegyverzet újul meg, hanem teljes cserére kerül sor."

https://honvedelem.hu/cikk/114410_kormanymegbizottaknak_tartott_tajekoztatot_a_honvedelmi_miniszter_
 
  • Tetszik
Reactions: blogen and Shadow
T

Törölt tag 1586

Guest
Örülök hogy a 2019-es feladatok közül ez van a 2. helyen:
"a Katonai Egységes Felderítő Rendszer fejlesztésére indított programok keretében a felderítő és elektronikai hadviselés adatgyűjtő rendszerek és technikai eszközök modernizálása, a hadműveleti-harcászati képi felderítő képesség kialakításának folytatása,"