A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 899
113
A németeknél úgy láttam, hogy egy tüzérosztály (Artilleriebataillon) 24x PzH2000 + 8x MLRS 270. A rakétásokat se felejtsd ki!

Látom hogy a németeknek van elég sok bespájzolva, lehet hajlandóak lennének eladni valamennyit.
Lenne értelme venni vagy ha már akkor teljesen újat?
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
De azoknak nem 30 darab van...
De akkor miért volt ez folyamatosan téma itt még a Leopardok beszerzése után is? Lásd Currus és stb. Amúgy a modifikációhoz akár raktáron lévő T-72 -eseket vagy akár T-55-ösöket is felhasználhatnak, lásd azerbajdzsáni megrendelést. Zárójel: A csehek pont 30 hetvenkettesüket upgradelték egy olasz vállalattal közösen. Tudom cseh ipar, de akkor mi miről beszélünk, kooperálni sem tudnánk senkivel? Zárójel bezárva.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
De akkor miért volt ez folyamatosan téma itt még a Leopardok beszerzése után is? Lásd Currus és stb. Amúgy a modifikációhoz akár raktáron lévő T-72 -eseket vagy akár T-55-ösöket is felhasználhatnak, lásd azerbajdzsáni megrendelést. Zárójel: A csehek pont 30 hetvenkettesüket upgradelték egy olasz vállalattal közösen. Tudom cseh ipar, de akkor mi miről beszélünk, kooperálni sem tudnánk senkivel? Zárójel bezárva.

Mit tudom én mi kavarog mások fejében?Valaki kitalálta és ennyi.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Szerintem sem jó ötlet kidobálni. egy konfliktus esetén a tank fogyóeszköz mind a 2 oldalon, és az újak elfogynak szép lassan mindenki előveszi a régebbit meg ami éppen van. Nem kell aktívan használni, csak legyen meg, ha ne adj isten minden elfogy legyen mihez nyúlni. Hasznosabb egy öreg cucc mint a semmi.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
De akkor miért volt ez folyamatosan téma itt még a Leopardok beszerzése után is? Lásd Currus és stb. Amúgy a modifikációhoz akár raktáron lévő T-72 -eseket vagy akár T-55-ösöket is felhasználhatnak, lásd azerbajdzsáni megrendelést. Zárójel: A csehek pont 30 hetvenkettesüket upgradelték egy olasz vállalattal közösen. Tudom cseh ipar, de akkor mi miről beszélünk, kooperálni sem tudnánk senkivel? Zárójel bezárva.
milyen raktáron lévő T55-ről beszélünk ?
Szerintem sem jó ötlet kidobálni. egy konfliktus esetén a tank fogyóeszköz mind a 2 oldalon, és az újak elfogynak szép lassan mindenki előveszi a régebbit meg ami éppen van. Nem kell aktívan használni, csak legyen meg, ha ne adj isten minden elfogy legyen mihez nyúlni. Hasznosabb egy öreg cucc mint a semmi.
nem baj ha kidobod a régi ladát ha nem veszel helyette másik kocsit
Látom hogy a németeknek van elég sok bespájzolva, lehet hajlandóak lennének eladni valamennyit.
Lenne értelme venni vagy ha már akkor teljesen újat?
nem nem , legyenek csak szépen teljesen új vasak
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
Szerintem sem jó ötlet kidobálni. egy konfliktus esetén a tank fogyóeszköz mind a 2 oldalon, és az újak elfogynak szép lassan mindenki előveszi a régebbit meg ami éppen van. Nem kell aktívan használni, csak legyen meg, ha ne adj isten minden elfogy legyen mihez nyúlni. Hasznosabb egy öreg cucc mint a semmi.
Talán azt az 58 darabot sem kellett volna "eladni" a cseheknek...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 886
113
Ok, akkor nagyjából hogy nézne ki a Honvédség ideális esetben(tegyük fel hogy ember van elég, pénz se akadály)?
  • Légierő - 2 század Gripen/F-35 elég lenne?
  • Helikopterek - nagyjából rendben vannak gondolom?
  • MBT - elég 3x44 ?
  • Tüzérség - elég 3x24?
  • APC - elég 200?
  • IFV - elég 200?
Tudom hogy ez végtelenül le van egyszerűsítve csak érdekelnének a "fő" számok hogy miből mennyi lenne az ideális.
az ideális mint olyan nekem kicsit fura szó , szerintem inkább úgy mondjuk hogy milyen haderő lenne képes egyszerre egy irányból megvédeni az országot , ha ennyire leegyszerüsítjük akkor jöjjön 24db F35 és azokhoz minden és kész is , merthogy azok legyalulnak mindent ha van elég fegyverzet az tuti , lehet így is gondolkodni :D
de akkor vegyük sorban amiket írtál
légierő - 2 századnyi F35 HA van hozzá fegyvezet elég overkill ide
helikopterek- mondjuk hogy elfogadható
MBT- ha a 3 dandáros nyomvonalat követjük akkor 3x44 elég ( igaz a NATO standard az 56 harckocsi de a 44 is megfelel nekem pl) de akkor nincs tartalék , kikézésre szerintem meg 24 A4-es elég
tüzérség- ha az a 3x24 az PzH2000-et takar akkor nekem elég
APC- nem vagyok nagyon APC párti, szerintem inkább mihamarabb láncos IFV kéne
IFV- szintén ha a 3 dandáros nyomot követjük akkor mondjuk hogy épp elég lehet, de akkor nincs tartalék
összegezve amit leírtál oké de hogy ennyivel nem védjük meg az országot 1 irányból szerintem biztos
Nincs több új vasra lóvé( MBT), a T55-öst más beszerzésnél hoztam fel.
hidd el ha akarják akkor lesz rá lóvé ;) , ez így működik
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
az ideális mint olyan nekem kicsit fura szó , szerintem inkább úgy mondjuk hogy milyen haderő lenne képes egyszerre egy irányból megvédeni az országot , ha ennyire leegyszerüsítjük akkor jöjjön 24db F35 és azokhoz minden és kész is , merthogy azok legyalulnak mindent ha van elég fegyverzet az tuti , lehet így is gondolkodni :D
de akkor vegyük sorban amiket írtál
légierő - 2 századnyi F35 HA van hozzá fegyvezet elég overkill ide
helikopterek- mondjuk hogy elfogadható
MBT- ha a 3 dandáros nyomvonalat követjük akkor 3x44 elég ( igaz a NATO standard az 56 harckocsi de a 44 is megfelel nekem pl) de akkor nincs tartalék , kikézésre szerintem meg 24 A4-es elég
tüzérség- ha az a 3x24 az PzH2000-et takar akkor nekem elég
APC- nem vagyok nagyon APC párti, szerintem inkább mihamarabb láncos IFV kéne
IFV- szintén ha a 3 dandáros nyomot követjük akkor mondjuk hogy épp elég lehet, de akkor nincs tartalék
összegezve amit leírtál oké de hogy ennyivel nem védjük meg az országot 1 irányból szerintem biztos

hidd el ha akarják akkor lesz rá lóvé ;) , ez így működik
Én örülnék neki hidd el, de azért a mostani Leóknak is a gyártása úgy elhúzódik, hogy szerintem semmi bajunk nem származna egy modernizáciös megállapodásból. Vagy majd 202x évben jelentjük be, hogy ja, kéne még ugyanennyi MBT? :oops:
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 052
786
113
az ideális mint olyan nekem kicsit fura szó , szerintem inkább úgy mondjuk hogy milyen haderő lenne képes egyszerre egy irányból megvédeni az országot , ha ennyire leegyszerüsítjük akkor jöjjön 24db F35 és azokhoz minden és kész is , merthogy azok legyalulnak mindent ha van elég fegyverzet az tuti , lehet így is gondolkodni :D
de akkor vegyük sorban amiket írtál
légierő - 2 századnyi F35 HA van hozzá fegyvezet elég overkill ide
helikopterek- mondjuk hogy elfogadható
MBT- ha a 3 dandáros nyomvonalat követjük akkor 3x44 elég ( igaz a NATO standard az 56 harckocsi de a 44 is megfelel nekem pl) de akkor nincs tartalék , kikézésre szerintem meg 24 A4-es elég
tüzérség- ha az a 3x24 az PzH2000-et takar akkor nekem elég
APC- nem vagyok nagyon APC párti, szerintem inkább mihamarabb láncos IFV kéne
IFV- szintén ha a 3 dandáros nyomot követjük akkor mondjuk hogy épp elég lehet, de akkor nincs tartalék
összegezve amit leírtál oké de hogy ennyivel nem védjük meg az országot 1 irányból szerintem biztos

hidd el ha akarják akkor lesz rá lóvé ;) , ez így működik
Utsó mondatodra reagáltam csak.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 020
12 899
113
https://index.hu/kulfold/2019/03/11/szlovakia_egyesult_allamok_vedelmi_megallapodas/

A "szlovákia" nem ment bele a táncba...
És anno írtam a DCA-ról, hogy az ingatlan felújítás az lényegében saját maguknak épül, mint ahogy azt az ős szlovák nevű Gajdos Péter védelmi miniszter is kifejtette. Így is lehet!

Csak részinformációk állnak számunkra rendelkezésre - nem zárnám le rögtön azzal hogy hazafi szlovák és hazaáruló magyar vezetés , háttéralkukba mi nem látunk bele :)

Van egy olyan érzésem hogy a "megtorlás" értéke nagyobb lesz mint 105 millió euró...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Csak részinformációk állnak számunkra rendelkezésre - nem zárnám le rögtön azzal hogy hazafi szlovák és hazaáruló magyar vezetés , háttéralkukba mi nem látunk bele :)

Van egy olyan érzésem hogy a "megtorlás" értéke nagyobb lesz mint 105 millió euró...

Annyira jó lenne, de sience-fiction kategória, hogyha Gajdos a mi beépített emberünk lenne, és cselekedeteivel azon dolgozna, hogy Szlovákia kiessen a pixisből és mint megbízhatatlan szövetséges amerikai segítséggel magyar felügyelet alá helyezni, ami egy egyesülés előfutára.
 
T

Törölt tag 1586

Guest

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Annyira jó lenne, de sience-fiction kategória, hogyha Gajdos a mi beépített emberünk lenne, és cselekedeteivel azon dolgozna, hogy Szlovákia kiessen a pixisből és mint megbízhatatlan szövetséges amerikai segítséggel magyar felügyelet alá helyezni, ami egy egyesülés előfutára.
Annyira jó lenne, ha Magyarország Szlovákia lenne! Magyarországot kell a szuverén Szlovákiához csatolni! Büszke vagyok a szlovákokra, a vezetőiknek van hazája és tudják milyen kötelességet jelent ez! Pusztuljon a magyar nyelv, ha csak szlovákul jelent a "szuverenitás" szabadságot!
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586
T

Törölt tag 1586

Guest
Csak részinformációk állnak számunkra rendelkezésre - nem zárnám le rögtön azzal hogy hazafi szlovák és hazaáruló magyar vezetés , háttéralkukba mi nem látunk bele :)

Van egy olyan érzésem hogy a "megtorlás" értéke nagyobb lesz mint 105 millió euró...
A megtorlás akkora lesz hogy most vesznek radarokat is az USA-tól
Amúgy a cikkben az vajon csak elírás hogy a Szlovákok Magyarországtól is kaptak ajánlatot?
 
  • Tetszik
Reactions: vata and Terminator