A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 014
12 873
113
Németországban, a HK nem ad ki gyártást nagyon külföldre (nekünk sem adtak a CZ meg igen)

Ezzel szemben a KMW menedzsere a héten azt mondta hogy a Puma gyártásában cseh cégek is részt vehetnek, továbbá hogy a 7 különböző variánst is a csehekkel együtt fejlesztenék ki.

Én csak remélni tudom hogy a mieink nem fognak akarni "fejleszteni" és hogy ami jó a németeknek az jó nekünk is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Ezzel szemben a KMW menedzsere a héten azt mondta hogy a Puma gyártásában cseh cégek is részt vehetnek, továbbá hogy a 7 különböző variánst is a csehekkel együtt fejlesztenék ki.

Én csak remélni tudom hogy a mieink nem fognak akarni "fejleszteni" és hogy ami jó a németeknek az jó nekünk is.
Hát HK az HK a KMW -meg KMW. Különböző az üzletpolitika. (szerintem amúgy úgy gondolják, hogy a Puma exportsiker lesz és és a cseheknél összeszerelő üzemhez és plusz kapacitáshoz jutnak) A pumának meg nagyon kellenek plusz variánsok, mert jelenleg csak az alap IFV verzió van.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 014
12 873
113
Én úgy tudtam hogy exportra elsődlegesen a Lynx-et szánják tekintve hogy a Puma a legtöbb országnak túl drága megvenni, fenntartani.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ok, köszi, hogy megismerhettem ez ügyben az érvelésedet és a többiek által a cáfolatokat.

DE szerintem ez felső szinten már el van döntve, hogy milyen páncélozott harcjárművet szerzünk be. Akár vásárlunk ( szerintem ez lesz), vagy licensz stb. variáció...
Csak ezt mi még nem tudjuk..., aki meg olvassa ezeket az oldalakat és már tudja nem nyilatkozhat.
Persze! Ez teljesen egyértelmű!
Csak utálom, amikor hülyének néznek és a számba adnak olyat, amit nem állítottam.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát HK az HK a KMW -meg KMW. Különböző az üzletpolitika. (szerintem amúgy úgy gondolják, hogy a Puma exportsiker lesz és és a cseheknél összeszerelő üzemhez és plusz kapacitáshoz jutnak) A pumának meg nagyon kellenek plusz variánsok, mert jelenleg csak az alap IFV verzió van.
Nem arról volt szó, hogy a csehek egy biztosan (Puma által) megnyert tendert robbantottak fel, valószínűleg politikai alapon, mondván, nekik tulajdonképpen "emberes" torony kell? Ez nem volt benne az eredeti kiírásba. A Puma meg az RCT-30-as távirányított toronnyal megalázta a többieket....
Ezek után csodálkoznék, ha a Pumát vennének. (persze semmi sem lehetetlen, de akkor is)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 723
113

"A haderő ennek megfelelően elkezdte felépíteni azt a digitális világot, amely fontos számára. „Ebben a világban helye van a vloggereknek, az influencereknek, és azoknak a szereplőknek, akik tudják befolyásolni a fiatalokat” – szögezte le Böröndi altábornagy"

Influenszerek, véleményvezéreket... csak hogy tudjuk, miről mit kell gondolni.

Digitális katona koncepció máshol mintha kicsit másról szólna:

https://de.wikipedia.org/wiki/Infanterist_der_Zukunft
https://www.army-technology.com/projects/fist/

Ja, hogy Digitális katona 2.0, azaz ennél már fejlettebbek lesznek...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
Nem arról volt szó, hogy a csehek egy biztosan (Puma által) megnyert tendert robbantottak fel, valószínűleg politikai alapon, mondván, nekik tulajdonképpen "emberes" torony kell? Ez nem volt benne az eredeti kiírásba. A Puma meg az RCT-30-as távirányított toronnyal megalázta a többieket....
Ezek után csodálkoznék, ha a Pumát vennének. (persze semmi sem lehetetlen, de akkor is)
Azt mondtam, hogy a KMW ezt szeretné (szerette volna most már inkább). De így meg a csehek új feltételrendszere miatt a lynx az ami szóba jöhet. De az tuti, hogy ott nagyon megkeveredtek a dolgok.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 538
113
"A haderő ennek megfelelően elkezdte felépíteni azt a digitális világot, amely fontos számára. „Ebben a világban helye van a vloggereknek, az influencereknek, és azoknak a szereplőknek, akik tudják befolyásolni a fiatalokat” – szögezte le Böröndi altábornagy"

Influenszerek, véleményvezéreket... csak hogy tudjuk, miről mit kell gondolni.

Digitális katona koncepció máshol mintha kicsit másról szólna:

https://de.wikipedia.org/wiki/Infanterist_der_Zukunft
https://www.army-technology.com/projects/fist/

Ja, hogy Digitális katona 2.0, azaz ennél már fejlettebbek lesznek...
Nagyrészt nem is erről szól, ez csak a toborzóbeszéd része. ( a pontos tartalom nem nyilvános)
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator and Anti

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát valamiért a Rheinmetall kifejlesztette, BMP-nek is vannak variánsai.
A Lynxnek 2 variánsa van. A 8+3-as és a 6+3-as. De alapvetően ezek még csak teszt példányok. Az a baj, hogy a RM sem tudta könnyebbre kihozni a 8+3-asát, mint a Puma. Viszont mivel a németek rendszerben gondolkodnak, és nem rendelkeznek nagyobb szállítóval, mint az A400M, ami meg a csupasz Puma (6+3) súlyára van méretezve, így a Lynx nem rúghat labdába odahaza.
Az a helyzet, hogy a Puma az RCT-30-as toronnyal és a tervek szerint mindkét oldalra szerelhető majd 1-1 2-es Spike vetővel gyakorlatilag minden funkcióval rendelkezik, amit a BW elvár egy IFV-től.
Itt még csak a bal oldalán van:
Puma%20MELLS%20(171).JPG


A többi funkcióra meg van saját eszközük. A KMW meg minek törje magát másik verziókkal, ha ebből sem tud eleget gyártani, hja és még ezt is fejleszti, mert voltak vele gondok.