A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem tudtam, honnan szedted a 88 tábornokot, de miközben kutakodtam, egész jó anyagot találtam itt.
Érdekességképpen, a havi átlagkereset (nettó) 2019-ben 234.745 Ft (tiszthelyettes) és 359.765 Ft (tiszt).
Tavaly jelent meg hivatalos közleményben,hogy 90körüli tábornoka,és 900feletti főtisztje van a seregnek/HM állományában.Legénységből és csapattisztböl meg krónikus hiány.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 155
113
Már akkor látszott, mekkora baromság, hogy megszüntették a katonai középiskolákat, meg szétb@szták az MHSZ-t.
Az MHSZ feltámasztásával egy csomó, egyébként költséges, a honvédelem szempontjából viszont fontos technikai sportot lehetne zervezeti keretben (újra) támogatni, és (remélhetőleg sok) fiatalt (ki)képezni szakfeladatokra (búvár, ejtőernyős, rádiós, repülő, stb.).
 
  • Tetszik
Reactions: Celebra

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 012
113
Attol függ,hogy mit tartalmazna az a 2-3 hónap.Ha valóban katonai kiképzést,aminek látják az értelmét,szerintem elfogadnák.De ha csak szopatást,lelépnének előle.
Erre nincs valami szindróma? Az eddigi kommentjeidből azt olvasom ki, hogy ha meghallod a sorkatona vagy bármilyen vele egyező szót, egyből a komcsi éra ~'75-től '90-ig terjedő időszakára gondolsz, hahó lassan 30 éve vége, akkor kellett volna átszervezni a kiképzést, 2004 is már 15 éve (akkor nem felfüggeszteni kellett volna hanem megreformálni). Komcsi érában is is voltak kimagaslóan jó soros helyek, pl fater soha nem panaszkodott szolnokra, na ott miért nem volt rossz?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 155
113
Erre nincs valami szindróma? Az eddigi kommentjeidből azt olvasom ki, hogy ha meghallod a sorkatona vagy bármilyen vele egyező szót, egyből a komcsi éra ~'75-től '90-ig terjedő időszakára gondolsz, hahó lassan 30 éve vége, akkor kellett volna átszervezni a kiképzést, 2004 is már 15 éve (akkor nem felfüggeszteni kellett volna hanem megreformálni). Komcsi érában is is voltak kimagaslóan jó soros helyek, pl fater soha nem panaszkodott szolnokra, na ott miért nem volt rossz?
Mert ott biztos a kiképzésen, és nem a szívatáson volt a hangsúly.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 012
113
Elméletileg igen, a jogos a kérdés. Viszont nem 240 darabokról van szó a jelenlegi méret szerint mint egy pl Néphadsereg idején. Ilyen kis darabszám meg alakulat mennyiség esetén inkább vásárolnék még újabb 24 PZH-2000-et. Mi az akadálya? Hogy láncos? Na és? Ugyanaz a lőszer, alkatrész,kiképzett személyzet kell hozzá. Hülyeség szerintem ilyen pár darabos mennyiségekre egy újabb kiképző és ellátó apparátot felhúzni.
Szerintem ha a könnyű és közepes dd kap ilyen kerekes önjárókat és ha a jövőben pozicionálódik normálisan az önkéntes haderő akkor egy ~100db esetén lenne értelme, főleg úgy, hogy hazai összeszerelés és hordozó platform lenne alatta.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 012
113
Mert ott biztos a kiképzésen, és nem a szívatáson volt a hangsúly.
Értem de mint írtam ennek már 30 éve vége, a legtöbb őrmestertől felfele lévő már vagy nem él /nem katona. Amúgy miből gondoljátok, hogy ha újra lenne sorhaderő akkor csak a szívatás menne?
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 155
113
Értem de mint írtam ennek már 30 éve vége, a legtöbb őrmestertől felfele lévő már vagy nem él /nem katona. Amúgy miből gondoljátok, hogy ha újra lenne sorhaderő akkor csak a szívatás menne?
Félreértés ne essék, szerintem a sorozás alapvető lenne (attól még nem kell behívni a gyerekeket 2 évre), és pl. az én fiamnak nagyon jót tenne mondjuk pár hónap alapkiképzés. (Nekem is jót tett, mert addig burokban éltem, és az emberismeretem nagy részét a 11+7 hónap szolgálat alatt szedtem össze.)
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 155
113
TVben jelent meg.Megjegyeztem,mert annyira röhej.2dd közel 100 pizsamás+közel ezer parkettással......Inkább siralom.Gőzöm sincs hol lehetne aktuális hivatalos adatot találni.Biztos ez is titkos-legalábbis az adófizető elöl
Nem találok sehol, csak a lemil blogon van fent egy 2010-es adat (becslés?). Ott szerepel a 88.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 155
113
Szerintem ha a könnyű és közepes dd kap ilyen kerekes önjárókat és ha a jövőben pozicionálódik normálisan az önkéntes haderő akkor egy ~100db esetén lenne értelme, főleg úgy, hogy hazai összeszerelés és hordozó platform lenne alatta.
Rakéta sorozatvetők (8 db láncos a nehéz dd mellé, kiegészítendő a PzH-kat, kerekes a többihez), hazai platformon. Van az az izraeli, amit a spnyolok, és a románok is használnak.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Erre nincs valami szindróma? Az eddigi kommentjeidből azt olvasom ki, hogy ha meghallod a sorkatona vagy bármilyen vele egyező szót, egyből a komcsi éra ~'75-től '90-ig terjedő időszakára gondolsz, hahó lassan 30 éve vége, akkor kellett volna átszervezni a kiképzést, 2004 is már 15 éve (akkor nem felfüggeszteni kellett volna hanem megreformálni). Komcsi érában is is voltak kimagaslóan jó soros helyek, pl fater soha nem panaszkodott szolnokra, na ott miért nem volt rossz?
Én pont a rablóváltás után vonultam,RT zászlóaljhoz.És bár a seregbe már nincs betekintésem,ahogy itt a mostanában aktivak,közelmultban leszereltek irják,éppen olyan idióta a rendszer,mint volt.Akárcsak az államaparátus,aminek a része.Fölfele nyalni,lefele taposni-magyar módi
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Stokizás,fókázás,csellózás,gályázás.Ezek voltak a sorkatonák legfontosabb elfoglaltságai.Semmi értelme a régi sorkatonaságot visszahozni.IDF szintjén lenne értelme,de arra nincs se pénz,se semmi.Svájci miliciarendszert másoló Nemzetörségnek lenne értelme,egy racianizált,valóban profi hivatásos MH mellet-mert ennek a pizsamásmelegedő operett seregnek is meg kéne újhodnia,nem csak technikailag
És mik voltak ezek a legfontosabb elfoglaltságok?
Megnézném a sok fiatal arcát, amikor kötelességszerűen be kell vonulniuk akár 2-3 hónapra és majd 2-3 hónapig megmondják, hogy mit kell csinálni (ha tetszik, ha nem). A mai fiatalok jelentős többségének már ez is sok lenne, másrészről meg 2-3 hónap szinte semmire sem elég. Felejtsd el a kötelező sorkatonaság bármi formáját.
Azért az alapokat csak sikerülne a fejekbe verni. Megtanulnák mi az az elől járó, fognának a kezükben fegyvert, esetleg még lőnének is párat. Kiszakadnának abból a kis világból ahol a testre simuló, bokáig érő, itt-ott szakadt farmer, a 40 kg-s testsúly, a trágár beszéd, mások iránti tiszteletlenség a divat.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 250
8 155
113
Nem találok sehol, csak a lemil blogon van fent egy 2010-es adat (becslés?). Ott szerepel a 88.
Nem is fogunk találni, mert:
2011. évi CXIII. törvény

a honvédelemről és a Magyar Honvédségről, valamint a különleges jogrendben bevezethető intézkedésekről *
VI. Fejezet

A HONVÉDSÉG SZEMÉLYI ÁLLOMÁNYA ÉS SZERVEZETEINEK ELHELYEZÉSE

25. A Honvédség személyi állománya
40. § (8) * A Honvédség személyi állományára vonatkozó - a Honvédség védelmi képességének, hadrafoghatóságának biztosításával összefüggő - adatok a keletkezésüktől számított 30 évig honvédelmi és nemzetbiztonsági érdekből nem nyilvánosak. Ezen adatok megismerését a honvédelmi és a nemzetbiztonsági érdek mérlegelésével a Magyar Honvédség parancsnoka engedélyezheti.