A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Találtam egy hosszú írást még nem olvastam végig (munkaidőben vagyok) de biztos van benne érdekes információ.

http://www.zmne.hu/kulso/mhtt/hadtudomany/2005/1/2005_1_6.html
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Nem rossz, hogy be lehet állítani, hogy mennyi ideig legyen működőképes, de mégis mit kezdesz azzal a valóságban? Mennyi ideig kell egy akna? Amíg fel nem robban vagy a háború végéig. Beállítod egy hónapra és ha az lejár és még mindig háború van, akkor éjjel odasunyizol és kicseréled vagy újra "felhúzod"? Vagy beállítod 10 évre, mert addig csak lejár egymás lövése?

Nyilván az eddigi tapasztalatok alapján tervezték ilyenre. Meg persze a nemzetközi szabályoknak is van szerepe ebben. Ha ilyeneket használtak volna a balkánon nem kéne még mindig az aknáktól tartani.

desertfox

Ha igaz amit oktattak róla akkor (miért ne lenne az?) akkor valami olyasmi van benne. Hangminta alapján azonosít, bár nem tudom meg tud e különböztetni egy T-72-est egy Leo2-től de egy teherautótól biztos.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Hát igen , szerintem 5 év a valós és akkor utána OFF -lja magát , aztán nem lesznek saját civil áldozataid annyi. Kemény a hang azonosítás :) Magyarul beszélőt :D nem öl :D bár harctéren nem hiszem hogy megy a duma és sztoryzás :D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Ha ilyeneket használtak volna a balkánon nem kéne még mindig az aknáktól tartani.
- én is pont erre gondoltam, hogy a háború utáni aknamentesítéseket és baleseteket el lehetne kerülni vele. Csak a valóságban sajnos nem lehet tudni, hogy most neked egy hétre kell-e az az aknamező, vagy 15 év mulva is háborúban álltok egymással. Ezért nem tudom, hogy mennyire állítanám be ilyen helyzetben (valószínűleg jó hosszú időre), mert a beállított időintervallum lejárta után nem szivesen mennék oda vagy küldeném oda az emberemet az aknamezőre, hogy (ha egyáltalán lehet) állítsa be újra X időre. Ezeket amúgy 1x lehet beállítani és azzal annyi, vagy mint a mikróhullámu sütő időzítőjét, bármennyiszer?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
A Magyarországnak való megfeleléseknél, a magyar haditechnika fejlesztésekről pedig annyit,hogy Magyarországon fejlesztenek <b>vegyi</b>fegyverek, ráadásul kevesen hinnék róla, de a legokosabb emberek gyűjtőintézménye.. tudom,hogy ki fejleszti, azt már nem,hogy kinek, viszont haditechnikai célra és nem kevés pénzt ölnek bele....
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
A Magyarországnak való megfeleléseknél, a magyar haditechnika fejlesztésekről pedig annyit,hogy Magyarországon fejlesztenek <b>vegyi</b>fegyverek, ráadásul kevesen hinnék róla, de a legokosabb emberek gyűjtőintézménye.. tudom,hogy ki fejleszti, azt már nem,hogy kinek, viszont haditechnikai célra és nem kevés pénzt ölnek bele....
Hol fejlesztik és milyent? Van tömeggyártása is vagy csak a kifejlesztése történik? Honnan van az infó? Ha tömeggyártás is van akkor csak az anyagot vagy a hordozót is Magyarországon fejlesztik / gyártják? Szerintem jópár egyezménybe beleütközne az ilyen, uh kissé nehezen hiszem el miután önként és dalolva lemondtak a MANPADS-ról meg a kazettás bombákról is. Amit látunk meg amiről hallunk az a szövőgép meg a víztisztító és hogy minden szétrohad a rossz tárolás meg a karbantartás hiánya miatt.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 997
23 133
113
A Magyarországnak való megfeleléseknél, a magyar haditechnika fejlesztésekről pedig annyit,hogy Magyarországon fejlesztenek <b>vegyi</b>fegyverek, ráadásul kevesen hinnék róla, de a legokosabb emberek gyűjtőintézménye.. tudom,hogy ki fejleszti, azt már nem,hogy kinek, viszont haditechnikai célra és nem kevés pénzt ölnek bele....

Abszolút elképzelhetőnek tartom,...egyébként úgy "cseh mint szlovák országban" is egyre több laboratórium és biokémia fejlesztési központ nyilik, nem ép a gyógyszergyártók részére. Lehet nagy biznisz benne :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
Én nem értem Pela hozzászólását, de hazánkban elég sok kémiai labor működik. Egyszerűbb vegyi fegyvereket pedig bármelyik tud gyártani. A legtöbb régebbi harci gáznak ismert a kémiai képlete. A legegyszerűbben gyártható tömegpusztító fegyverek a harci gázok.
De a magyar oltóanyag gyártás is érdekes. Ugyanis a fejlesztéshez vírus labor is kell. Ebből kifolyólag meg lehet a tudás a biológiai fegyver gyártáshoz is.
A vegyi fegyver gyártási képességünk szerintem 100%-ig adott, a biológiai fegyvereknél én egy 60-70%-ot tippelek. Aztán ki tudja...
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
fip7

A biológiai fegyvereket még könnyebb előállítani, ráadásul inkább lehet álcázni az ilyen laborokat. A tudás itt is 100%.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
ijasz

A bio dolgokban nem vagyok otthon, elfogadom a véleményed, hogy a tudásunk rá 100%.
Viszont nekem elég közeli ismerősöm (fogalmazzunk így) dolgozik vegyi laborban, és egy klórgáz vagy egy ciángáz előállítása pár perc kérdése lenne.
Szarinnal, mustárgázzal stb... pár napon belül meglennének nagy mennyiségben.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
"A sportért felelős államtitkár, Simicskó István állítólag Hende Csaba utóda is lehet a honvédelmi tárca élén." Nekem régebben már szimpatikus volt Simicskó , agilis embernek tűnik , persze puding próbája az evés.
 
D

danielblack

Guest
Mocskos dolgok ezek a fotelháborús fegyverek az tény :-/

Amúgy Simicskó tolt 40-60 fekvőt zsinórba a tartalékos felmérésen?
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Pontosan nem tudom,hogy biológiai-, vagy vegyifegyver, de katonai célra fejlesztik és nem az orvosi részlegen,hanem a mezőgazdaságin. Mellesleg volt olyan emberke (már meghalt), aki ugyanennél a "cégnél" üzemanyagot próbált búzából,kukoricából vagy napraforgóból gyártani. (Világhírű magyar tudós volt,rengeteget járt külföldre, de nem fejezte be a munkásságát.)
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Pela
A biológiai fegyvereket az ellenség növény és állatállománya ellen is fejlesztettek, hogy az élelmiszerellátást tönkre tegyék. A lehetőségek korlátlanok. Lehetséges olyan vírustörzsek kifejlesztése, melyek csak egy adott embertípus által kódolt DNS szekvenciák felismerése révén tud fertőzni (pl. szem vagy bőrszín).

Ajánlott irodalom a témában: baktérium-háború.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Én nem értek hozzá, annyit tudok,hogy haditechnikai célra, élőerő ellen fejlesztik.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@Ijász szerintem Biologia háború ma folyamatosan folyik ( Sertés pestis, madár infulenza ) mekkora károk voltak egyes gazdaságokba, aki ma tojást akar eladni vagy szárnyas húst az nem tartja szabadtartásban az álatott , mert akkor megkaphatja a madárinfulenzát, és minek kockáztatni az egészségesebb tojásért húsért, hisz nem azért csináljuk hanem a profitért. Egy sötét olban van egész kis rövid életében az a csirke biztos stresz mentes stb.. :D mintha magunkat börtönbe zárnánk , biztos lenének éppkézláb gondolataink :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 500
113
Megkezdődik a vízfej csökkentése, jövőre szakonként 20-20 főt vesznek csak fel a tisztiképzésre és a már bennlévő állományt is csökkentik.