A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 670
113
Valamint az időzített gyújtókkal, közvetlenül az aknák felett felrobbantva meg lehet támogatni az átjárónyitást.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Jó pufók az alezredes.. Kíváncsi vagyok hogy futja a 3200 métert :)
10 kerek évig nem gyakoroltak ilyesmit? Mi a szart csináltak akkor eddig?

Az Alezredes úr,az valószínű,hogy gyűjtötte a tudást.. hasra..


A helis telepítésről van valakinek videója?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Láttam valahol Mi-8/17-tel való telepítést, de sehol nem találom. Találtam helyette ezt:
http://youtu.be/vmBw0B_KboA
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
Pedig ez engem is érdekelne... De se videót, se képeket nem találtam... Ha valakinek megvan, akkor linkelje már be ide legyen olyan kedves!
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Találtam pár képet erről is
http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?99988-Russian-Photos-(updated-on-regular-basis)&p=3796902&viewfull=1#post3796902
man_mw_minelay_081212_3817.JPG
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
zotyek78

A harckocsis topikban van róla videó!
Harckocsik harctéri alkalmazása. Oda betettem egy ruszki videót, azon van aknatelepítés mindenhonnan. Heliből is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 050
18 747
113
Tegnap reggel, ha jól hallottam, Viktor a Kossuth rádióban, megemlítette hogy a jövőben többet kell költenünk honvédelemre. Mivel ezt Ő mondta, erősebb a hitele, mint amikor csak a szakminiszter ígérget. Tehát reménykedjünk...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 819
57 708
113
honved

Nem tudom, hogy szó szerint idézem-e , de ezt mondta egyszer:
"Ne arra figyeljenek amit mondok, hanem arra amit cselekszem"

A hitelesség elég kérdéses az ő részéről is. Majd ha konkrétan pénzt kap a HM és nem zárolják év közben, akkor majd elhiszem.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
A háttérben mi a helyzet azzal a Mi-24-essel? Gondolom azt már nem nagyon reptetik. Eléggé múzeumlátogatás hangulata lehet a dolognak, amit szerencsére egyszer legalább megszakított a Gripen. Nagyon kellene a modernizáció / fejlesztés / beszerzés, mert (Gripent leszámítva) Észak-Koreában is ugyanezek a fegyverei vannak, csak 2-3 nagyságrenddel nagyobb mennyiségben, és emellett más fegyverrendszerek is, pl nehéz tüzérség.
 
2013. december 7.
934
4
18
A levegőből telepített aknák a föld fleszínén maradnak és szemmel láthatóak. Az igazi aknamező az amikor az aknák a föld alatt vannak. Ez a légi szórás, mindegy milyen eszközökkel történik, csak rövid ideig tartó késleltető megolsá, mert az ellenség azonnal beveti a gépesített aknarobbantó eszközöket és egy 1 km széles mezőn az ellenség odaérkezésétől számítva félóra múlva már annyi átjáró lesz amennyit csak akar a támadó.
 
2013. december 7.
934
4
18
Ez a fajta gyors aknatelepítés csak csekély hatékonyságú, "ha minden kötél szakad" kétségbeesett erőfeszítés. (no meg aknapocsékolás) Jobb mint semmi, persze, de igen kevés idő nyerhető vele.
A pct képesség megfelelő hatótávval az igazi megoldás (nem zavar ha már léteznek ilyen rendszerek, ahogy példákat hoznak fel a kommentelők, nagyon helyes, ilyesmi kell.
 
2013. december 7.
934
4
18
Egyébként ha az ellenséges páncélosok sűrű tömegben támadnak (pl egymástól 30 méterre vannak) pl konvojban akkor sokkal jobb a tüzérségi zárótűz, ehhez persze komoly hatótávolságú korszerű 155-ös tüzérség kellene légiszállítással.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 556
79 717
113
voltagemultiplier

A műszaki zárakat nem csak telepítik és otthagyják hanem védik is akik telepítették(ergo nem ölbe tett kézzel nézik végig ahogy a műszakiak átjárót nyitnak).
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
http://www.penzcentrum.hu/utazas/tobb_szaz_csalad_autojat_soroztak_be_magyarorszagon.1040490.html Oo
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 273
113
http://www.penzcentrum.hu/utazas/tobb_szaz_csalad_autojat_soroztak_be_magyarorszagon.1040490.html Oo

Nah tiszta 40-es, 50-es évek. Még ezt a kis haderőt sem képesek ellátni elég szállítóeszközzel? Mondjuk sokan lehet örülnének neki ha elvinnék főleg ha a svájci hitelt is fizetné a honvédség utána.:)
Mi alapján válasszák ki a "szerencsés" járműveket és tulajdonosokat?
 

chimera

Member
2010. április 19.
560
1
18
Csak egy kérdés: a nemzetközi szerződések a harckocsik elleni aknákat nem tiltják? Csak az élőerő ellenieket?
Nekünk vannak még vajon tankelhárító aknáink?
Ha vannak is akkor azok 70-es vagy 80-as évek beszerzései és régen lejártak szerintem !
 

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
925
251
63
Csak egy kérdés: a nemzetközi szerződések a harckocsik elleni aknákat nem tiltják? Csak az élőerő ellenieket?
Nekünk vannak még vajon tankelhárító aknáink?
Ha vannak is akkor azok 70-es vagy 80-as évek beszerzései és régen lejártak szerintem !

Elvileg egy modern típus van hadrendben 2009-ben gyakorultuk a telepítését. HAK-1M a neve. Ha nem csak pár mintadarab van belőle akkor nem rossz. Beállítható mennyi ideig legyen működőképes meg egyéb jó tulajdonságai vannak.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@therob jól feltételezem és látom hogy ez már műanyag akna ? Tehát fém detektorral nehezen érzékelhető ?
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Nem rossz, hogy be lehet állítani, hogy mennyi ideig legyen működőképes, de mégis mit kezdesz azzal a valóságban? Mennyi ideig kell egy akna? Amíg fel nem robban vagy a háború végéig. Beállítod egy hónapra és ha az lejár és még mindig háború van, akkor éjjel odasunyizol és kicseréled vagy újra "felhúzod"? Vagy beállítod 10 évre, mert addig csak lejár egymás lövése?