A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 836
113

Na, kiragadva, felújítottunk 10.000 db AK gépkarabélyt. Miközben elkezdtük az új karabély összeszerelését is. Akkor ezek szerint, rendszerben maradnak a felújított AK fegyverek is. Elképzelhető, hogy lőszerben így, marad a 7.62 ? Mert ugye azt lehetett olvasni, hogy az új fegyver alkalmas a 7-62 AK lőszer használatára is. Netán két lőszert alkalmazunk gépkarabélyhoz, ha az új, a kisebb NATO lőszeres verzió lesz ?
 

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Szerintem ezek még a korábban felújított AK-k. Gondolom én, hogy az új fegyverek összeszerelése közben nem az AK-k modernizálásával foglalkoztak. Meg, ha jól emlékszem 5,56-tal lesznek rendszeresítve a brenek.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 836
113
Szerintem ezek még a korábban felújított AK-k. Gondolom én, hogy az új fegyverek összeszerelése közben nem az AK-k modernizálásával foglalkoztak. Meg, ha jól emlékszem az 5,56-ossal lesz rendszeresítve.

Értelek, csak a felújított mennyiség, amire felfigyeltem. 10.000 db-ot írnak a cikkben. Nem írták el ? Mert ha tényleg ennyit modernizáltak, akkor ez még rendszerben marad, az aktív csapatoknál is. Az logikus, hogy a régi AK verziók mennek a területvédelemhez.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 412
8 726
113
Értelek, csak a felújított mennyiség, amire felfigyeltem. 10.000 db-ot írnak a cikkben. Nem írták el ? Mert ha tényleg ennyit modernizáltak, akkor ez még rendszerben marad, az aktív csapatoknál is. Az logikus, hogy a régi AK verziók mennek a területvédelemhez.
Valszeg nem írták el, mert írta mellette az árcédulát is, ami nem volt éppen alacsony... Nekem az tetszett, hogy azt írták alig növekedett a súlya...
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Centurio

Well-Known Member
2018. december 10.
440
1 140
93
Értelek, csak a felújított mennyiség, amire felfigyeltem. 10.000 db-ot írnak a cikkben. Nem írták el ? Mert ha tényleg ennyit modernizáltak, akkor ez még rendszerben marad, az aktív csapatoknál is. Az logikus, hogy a régi AK verziók mennek a területvédelemhez.
Hát, ha valóban ennyit modernizáltak volna, szerintem az aktív csapatoknál többször látnánk őket. De elnézve a képeket és, hogy hányszor tűnik fel modernizált AK...nem tudom.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 836
113
Valszeg nem írták el, mert írta mellette az árcédulát is, ami nem volt éppen alacsony... Nekem az tetszett, hogy azt írták alig növekedett a súlya...

Viszont ez esetben, illene minden lövész katonának ilyen fegyverrel rendelkezni ma már. Nincs olyan sok. De még a koszovói missziósoknál sem látok ilyet. A NATO felajánás zlj sem ilyenekkel gyakorolt. Gondolom Irakban van kint, ez ok. 10.000 db-ból azért már kellene minden lövésznek, hogy ez legyen.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Értelek, csak a felújított mennyiség, amire felfigyeltem. 10.000 db-ot írnak a cikkben. Nem írták el ? Mert ha tényleg ennyit modernizáltak, akkor ez még rendszerben marad, az aktív csapatoknál is. Az logikus, hogy a régi AK verziók mennek a területvédelemhez.

Én ugy emlékszem hogy elöször saját kútföböl lett pár AK korszerüsitve,az egyik utolsó C+D-n,kezembe tartottam az egyiket,borzalmas konstrukció,Vietnami háborúból visszamaradt M203 gránátvetövel,ebböl kb 200 darab lett legyártva,utána a NATO egyik műszaki irodája leszálitott pár valóban korszerű AK prototipust,amit ök korszerüsitettek.Gyártásra nem került,és végül jött a BREN.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 103
124 506
113
Én ugy emlékszem hogy elöször saját kútföböl lett pár AK korszerüsitve,az egyik utolsó C+D-n,kezembe tartottam az egyiket,borzalmas konstrukció,Vietnami háborúból visszamaradt M203 gránátvetövel,ebböl kb 200 darab lett legyártva,utána a NATO egyik műszaki irodája leszálitott pár valóban korszerű AK prototipust,amit ök korszerüsitettek.Gyártásra nem került,és végül jött a BREN.
http://www.hmarzenal.hu/vedelmi-ipar/ak-63f-gepkarabely-modernizacio.html
8.%20%c3%a1bra%20A%20moderniz%c3%a1lt%20AK-63F%20g%c3%a9pkarab%c3%a9ly%20gr%c3%a1n%c3%a1tvet%c5%91vel%20%c3%a9s%20Aimpoint%20Comp%20M3%202%20MOA%20l%c3%a9zeres%20optikai%20ir%c3%a1nyz%c3%a9kkal,%20%c3%a9s%20Aimpoint%203xMAG%20nagy%c3%adt%c3%b3val%20felszerelve-2-large-2-large.jpg
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 412
8 726
113
https://mfor.hu/cikkek/makro/3500-milliard-forintba-kerulhet-a-hazai-fegyverkezes.html
"Az elmúlt 6 évben a HM Arzenál nyírteleki gyárában körülbelül 10 ezer régebbi Kalasnyikovot újítottak fel. A modernizálás során a fegyver tömege elhanyagolható mértékben nőtt, viszont a harcászati alkalmazhatósága jelentősen javult az eredetihez képest. A felújított fegyvereken van optikai irányzék, gránátvető, de lehet rá tenni éjjellátó készüléket is. A fegyver továbbra is működik extrém hőmérsékleti körülmények, -40°C és +50°C között. A modernizált fegyver új elnevezése AK-63MA. Darabonként 1 millió forint körül lehetett a felújítás, összességében 10 milliárd forintot költhettek rá."
Akkor a becses szerző benézett valamit rendesen. Amúgy én is úgy emlékeztem, hogy végül nem modernizálják őket, mert finoman szólva nehezek, s sz*rok lettek(az árról nem is beszélve)...
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 814
6 920
113
Nem tudom berakta-e valaha valaki ezt ide, Hende Csaba válasza képviselői kérdésre,2010-ben honvédség számára feleslegesnek ítélt fegyverek,járművek,ill. azok vásárlói.
https://www.google.com/url?sa=t&sou...WMAl6BAgCEAE&usg=AOvVaw2ZzXLoWYmJ-C4qHvwNXroj
azt hittem hogy ezt végül nem merték nyilvánosságra hozni és csak a belsősök kapták meg ...
https://mfor.hu/cikkek/makro/3500-milliard-forintba-kerulhet-a-hazai-fegyverkezes.html
"Az elmúlt 6 évben a HM Arzenál nyírteleki gyárában körülbelül 10 ezer régebbi Kalasnyikovot újítottak fel. A modernizálás során a fegyver tömege elhanyagolható mértékben nőtt, viszont a harcászati alkalmazhatósága jelentősen javult az eredetihez képest. A felújított fegyvereken van optikai irányzék, gránátvető, de lehet rá tenni éjjellátó készüléket is. A fegyver továbbra is működik extrém hőmérsékleti körülmények, -40°C és +50°C között. A modernizált fegyver új elnevezése AK-63MA. Darabonként 1 millió forint körül lehetett a felújítás, összességében 10 milliárd forintot költhettek rá."
Akkor a becses szerző benézett valamit rendesen. Amúgy én is úgy emlékeztem, hogy végül nem modernizálják őket, mert finoman szólva nehezek, s sz*rok lettek(az árról nem is beszélve)...
korrekt kis cikk végülis , amire akartam válaszolni azt kriss már lelőtte
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 826
76 931
113
Nem tudom berakta-e valaha valaki ezt ide, Hende Csaba válasza képviselői kérdésre,2010-ben honvédség számára feleslegesnek ítélt fegyverek,járművek,ill. azok vásárlói.
https://www.google.com/url?sa=t&sou...WMAl6BAgCEAE&usg=AOvVaw2ZzXLoWYmJ-C4qHvwNXroj

"A harmadik pontban feltett kérdésére válaszolva tájékoztatom, hogy a 2010 óta értékesített gyalogsági fegyverek, lőfegyverek, illetve harckocsik, harcjárművek,szállítójárművek, műszaki munkagépek, sugárhajtású- és forgószárnyas repülőgépek listáját az alábbi táblázat tartalmazza:
...
24 + 81 db T-72 harckocsi
"
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 231
4 773
113
Mint sok más sajnos ez sem sikerült jól.... Egy órmotlan, nehéz valami lett belőle.. Tegye fel a kezét aki szívesen cipelné egész nap...
Engem a listából meglepett az utolsó oldalon látható 29000db eladott AMMSZ.... akkor tényleg igaz az hogy nincs tartalék kézifegyver a honvédség raktáraiban háborús esetre... AZ AMD-ket már régen eladták, ez még használható tartalék lehetett volna.... Na min1, majd a BREN2-ből képeznek tartalékot! .... (vicc volt....)