A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Igen az. Csak ez honnan? És miért nem tartották meg az ellenerőnek, meg más huncutságokra!
Mert az szvd jobb volt... :) most meg majd jon nato kaliberbe mas... /no meg konfliktust se kellett fegyvereznunk nato fegyverrel es valoszinuleg nem is kell a kozeljovobe legalabbis ahol szamitana az a par szaz db... Ugyhogy felesleges par db eleg ha mutogatni kell bemutatni... /ismerkedesre eleg ami maradt./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Egyebkent van egy csomo mindenbol ilyen kis parszaz db os keszlet... Anno jol mutatott papiron hogy vettunk ilyet is... A fotografikus memoriasoknak maradjon meg az agyaba oszt jonapot :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Oké, de mi ennek a beszerzésnek a története?
Aki tudja se mondhatja el... Nem veletlen nem tudtal eddig arrol hogy egyaltalan van /olyan mennyisegbe ami akar az szvd t valtani tudta volna csapatoknal..,/ persze a sereg merete miatt./ be lett szerezve mert valamit kellett ami az elkotelezodesunket mutatja /arra nem vallaltunk kotelezetseget hogy alkalmazzuk is./ nem vagyun es soha nem is voltunk hadsereg szinten a nato teljes elkotelezett sakkfiguraja... Nagyon jol tudjak hogy mi a helyzet...es ehhez neha tenni kellett a szepet es a jot... Nem csak nagy jatek van...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Nem a díszelgő alakulatnak lett rendelve?
Az hogy mire volt /lett volna/ hasznalva igazabol teljesen lenyegtelen… soha se volt tervbe a hasznositasuk... Az hogy del amerikai gyartotol vettuk eleg fricska volt :) /be mertek vallalni./ de en is csak pletykakat hallottam... Az meg vagy igaz vagy sem...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 224
113
Fn fal csak mas a gyarto... A nato eggyik legelterjedtebb hadipuskalya ez a par db elfert...


Elférne. Elfért.
De ha vettük és soha nem volt semmire használva, fölösleges pénzkidobás.

Magyar honvédségben max az szvd helyett tudtam volna elképzelni valami optikával.

De a kb elmúlt 25 évben amikor érdeklődtem vagy benne voltam éppen a seregbe soha nem hallottam, hogy ezt bárki használta volna.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 224
113
Az hogy mire volt /lett volna/ hasznalva igazabol teljesen lenyegtelen… soha se volt tervbe a hasznositasuk... Az hogy del amerikai gyartotol vettuk eleg fricska volt :) /be mertek vallalni./ de en is csak pletykakat hallottam... Az meg vagy igaz vagy sem...


Mesélj. ;)

Fricska? Kinek?

Nato-nak?

Hát. Ha igen jól megmutattuk nekik.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Nato? Mi a nato? :D

Fricska annak aki sokezer km rol egy iroasztal mogul meg akarta mondani hogy mi itt a karpatok medencejebe milyen hadipuskat hasznaljunk mert o nagyon jol tudja hogy nekunk mi a jo valasztas. Mikozbe nem hogy a terkepen meg tudta volna mutatni hol is talalhato pontosan magyarorszag de meg azt sem tudta hogy sivatag vagy dzsungel...

Hogy ezek a fickok lettrk volna anato erosen ketlem... Hogy volt lobbi erejuk az elismerem... De higy akkora nem hogy az o fegyvereiket vegyuk az biztos... Lett veve csak nem tolluk es nem kerult rendszerbe...

Meg e mutattuk nekik??? Szerintem igen nem eroltettek hogy tularazott roncsokat vegyunk tolluk amit kesobb egy olajcserenel komolyabb dologert vagy hozzajuk kellett volna kuldeni vagy ok kultek volna szakembereket az epp aktualis munka elvegzesere... Persze aranyarba felujitas a csomag resze ilyenkor... Ezeket az uzleteket kicsibe kezdik... Puhatoloznak /ez is egy uzlet es mint minden uzletbe nem erdemes egybol a kozepebe csapni.../

De ez csak pletyka.../az ismerosom ismerosenek a szomszedja hallotta nyaralas alatt a busz!egalloba mikozbe taxira vart.../
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Nato kaliber Amerikánszi fegyver :D Delamerika is amerika ;) fricska? /szerintem ment a kisagyba a basz.d ku.va anyad ha ez kell.../ :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Csak mert ha a 85% ba megeggyezo gep 15% kulonbseg arat is egy komplett gep aranak szamolom is boven marad love fegyverekre /amit a mi csomagunk is tartalmaz valamilyen szinten elvileg./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 397
113
Es akkor lesz nekik ket harci geppar ami arra eleg egy konfliktusba hogy rejtegetni keljen a konfliktus vegeig hogy utanna is maradjon valami mert egy valodi konfliktushoz edeskeves de a konfliktus vege utan jol johet???

Azthiszem mar ertem a logikat :)

En azert orulok hogy vettunk brazil fal akat es nem usa falovat :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
8x Venom + 4x Viper = 646 millió USD. Ha ez nekik jó! o_O

Csak én gondolom, hogy meg kellene vennünk az alig tizenöt éves cseh mihukat az összes fegyverükkel együtt? Mert az meg nekünk lenne jó!
:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: marton and Szittya