A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 314
113
Nato? Mi a nato? :D

Fricska annak aki sokezer km rol egy iroasztal mogul meg akarta mondani hogy mi itt a karpatok medencejebe milyen hadipuskat hasznaljunk mert o nagyon jol tudja hogy nekunk mi a jo valasztas. Mikozbe nem hogy a terkepen meg tudta volna mutatni hol is talalhato pontosan magyarorszag de meg azt sem tudta hogy sivatag vagy dzsungel...

Hogy ezek a fickok lettrk volna anato erosen ketlem... Hogy volt lobbi erejuk az elismerem... De higy akkora nem hogy az o fegyvereiket vegyuk az biztos... Lett veve csak nem tolluk es nem kerult rendszerbe...

Meg e mutattuk nekik??? Szerintem igen nem eroltettek hogy tularazott roncsokat vegyunk tolluk amit kesobb egy olajcserenel komolyabb dologert vagy hozzajuk kellett volna kuldeni vagy ok kultek volna szakembereket az epp aktualis munka elvegzesere... Persze aranyarba felujitas a csomag resze ilyenkor... Ezeket az uzleteket kicsibe kezdik... Puhatoloznak /ez is egy uzlet es mint minden uzletbe nem erdemes egybol a kozepebe csapni.../

De ez csak pletyka.../az ismerosom ismerosenek a szomszedja hallotta nyaralas alatt a busz!egalloba mikozbe taxira vart.../
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 314
113
Nato kaliber Amerikánszi fegyver :D Delamerika is amerika ;) fricska? /szerintem ment a kisagyba a basz.d ku.va anyad ha ez kell.../ :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 314
113
Csak mert ha a 85% ba megeggyezo gep 15% kulonbseg arat is egy komplett gep aranak szamolom is boven marad love fegyverekre /amit a mi csomagunk is tartalmaz valamilyen szinten elvileg./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 314
113
Es akkor lesz nekik ket harci geppar ami arra eleg egy konfliktusba hogy rejtegetni keljen a konfliktus vegeig hogy utanna is maradjon valami mert egy valodi konfliktushoz edeskeves de a konfliktus vege utan jol johet???

Azthiszem mar ertem a logikat :)

En azert orulok hogy vettunk brazil fal akat es nem usa falovat :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
8x Venom + 4x Viper = 646 millió USD. Ha ez nekik jó! o_O

Csak én gondolom, hogy meg kellene vennünk az alig tizenöt éves cseh mihukat az összes fegyverükkel együtt? Mert az meg nekünk lenne jó!
:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: marton and Szittya

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
A probléma ezzel, hogy Trump bácsi ezzel "rázza a rongyot".
Nem a probléma az hogy Trump bácsi a NATOt használja arra a mérhetetlen emberiség elleni bűnre amit folyamatosan csinálnak hosszú évek óta. Ezzel legalizálja a háborús bizniszét, ami az amerikai gazdaságot eltartja.... A NATO mögé bújva mégis máshogyan néz ki hogy nem egyedül b@ssza szét a világot, pedig de!! Létesítsen vérfertőző testi kapcsolatot az anyukájával.... tömören :) Sorry az OFFért....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 314
113
Egyebkent csak en nem ertem hogy a kanalgep korlatozott gyartasi licenset miert nem adja el a MH valami par milliardert? /nem kellene a teljeset csak par szazezer millio db ig aztan ujra meghirdetni par szazezer db ra :) /annyi license van a MH nek nem ertem miert ulnek rajtuk.../az eldobhato evoeszkozok tilalma miatt szerte a vilagon most aranyat er./
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
8x Venom + 4x Viper = 646 millió USD. Ha ez nekik jó! o_O

Csak én gondolom, hogy meg kellene vennünk az alig tizenöt éves cseh mihukat az összes fegyverükkel együtt? Mert az meg nekünk lenne jó!
:hadonaszos:
Azért milyen érdekes:
- A cseheknek a szerződés hosszabitás előtt drága volt az amerikai F-16, igy maradtak a Gripennél.
A szlovákok, akik előtte nem tudtak 6 db Gripen-t lizingelni nagyhirtelen beleugrottak az 14db F-16V-be.
- A cseheknek drága ill. nem megfelelő volt a 12 db Blackhawk ajánlat, inkább vették a 8+4-es Venom/Viper csomagot.
A szlovákok korábban váratlanul berendeltek 9 db csupasz Blackhawkot.

Jó... és legfőképpen elég nekünk a 20+16 vadiúj Airbus HForce3-al :rolleyes:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 314
113
Azért milyen érdekes:
- A cseheknek a szerződés hosszabitás előtt drága volt az amerikai F-16, igy maradtak a Gripennél.
A szlovákok, akik előtte nem tudtak 6 db Gripen-t lizingelni nagyhirtelen beleugrottak az 14db F-16V-be.
- A cseheknek drága ill. nem megfelelő volt a 12 db Blackhawk ajánlat, inkább vették a 8+4-es Venom/Viper csomagot.
A szlovákok korábban váratlanul berendeltek 9 db csupasz Blackhawkot.

Jó... és legfőképpen elég nekünk a 20+16 vadiúj Airbus HForce3-al :rolleyes:
De latod nekunk csak tenger ette kivenhedt gepek jutottak volna :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 490
113
Az hogy mire volt /lett volna/ hasznalva igazabol teljesen lenyegtelen… soha se volt tervbe a hasznositasuk... Az hogy del amerikai gyartotol vettuk eleg fricska volt :) /be mertek vallalni./ de en is csak pletykakat hallottam... Az meg vagy igaz vagy sem...

Nem tulbuzgo okos politikusaink vettek oket a misszios feladatokhoz még a "gyorsan NATO kompatibilissé valas" es a "déli nyitas" jegyeben? Még az is lehet hogy cseresznyevel fizettek ezert is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 677
32 314
113
Nem tulbuzgo okos politikusaink vettek oket a misszios feladatokhoz még a "gyorsan NATO kompatibilissé valas" es a "déli nyitas" jegyeben? Még az is lehet hogy cseresznyevel fizettek ezert is.
Politikus dontott hogy kell mert kiadtak MH dontott hogy hogy is... :) nem volt soha tervbe alkalmazasuk semmilyen funkcioba ha jol tudom a beszerzes celja nem az volt... /elvileg lavina inditonak kellett volna lennie... Csak hulyenek neztek aki targyalni ment /lehet tul sok boratot latott az illeto azt mint valami feldebilnek magyarazott neki.../ vagy valami ilyesmi de a dontes hozo nem az volt... Csak igy konnyebben levagtak mi a szitu :D hogy hulyenek neunek minket... Valami lista is volt amire a debilnek nezo azt valaszolta a szerencsetlen tukmalos hogy lehet olyat is valasztani ami nincs a listan... /szerintem nem erre gondolt.../ de mondom hogy ez csak pletyka nem tudom hogy mi igaz beloolle mi nem... /amikor hallottam amikor oriztem ezeket a fegyvereket is se tudtam hogy elhidjem e vagy sem.../ en ezt hallottam ezekrol a fegyverekrol de mar nagyon hajnal volt. Es nem hadititok a megletuk se volt az hisz rendszerbe sohase kerultek semmilyen cellal hivatalos csapatproba se volt valakik kaptak belolluk de csak mint hogy lassak ilyen is van....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 424
113
http://www.hmarzenal.hu/vedelmi-ipar/ak-63f-gepkarabely-modernizacio.html
8.%20%c3%a1bra%20A%20moderniz%c3%a1lt%20AK-63F%20g%c3%a9pkarab%c3%a9ly%20gr%c3%a1n%c3%a1tvet%c5%91vel%20%c3%a9s%20Aimpoint%20Comp%20M3%202%20MOA%20l%c3%a9zeres%20optikai%20ir%c3%a1nyz%c3%a9kkal,%20%c3%a9s%20Aimpoint%203xMAG%20nagy%c3%adt%c3%b3val%20felszerelve-2-large-2-large.jpg
Mondjuk ezt a cső alatti dolgot korábban jó ötletnek tartottam, de jobban belegondolva külön több értelme van. Remélem a Bren 2-k mellé a különálló lesz rendszeresítve, ha egyáltalán. Különben egy CG4 mellé indokolt egyáltalán? Mer' ugye az nem csak páncéltörőnek lesz rendszeresítve, hanem az élőerő ellen is!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Valahogy csak be kellene téged nyomni a cseh Védelmi Minisztériumba. :)
A csehek maximum 2025-27-ig akarják a mihukat rendszerben tartani.
http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/...oji-osvedcene.A190625_161132_pozice-tema_lube
A most nagyjavított magyar mihuk üzemideje 2025-26-ban jár majd le.

Szerintem a hat Mi-24P mellé beújíthatnánk hat cseh Mi-24V-t a többi cseh és magyar gép meg mehetne kannibalizációra. A csehek eladni úgyse tudják másnak, ahogy mi se a Mig-29-gépeinket, így a nyomott ár garantált.

Persze ez a gondolat csak akkor működőképes, ha modernizációs csomagot is kapnának. Elvertünk rengeteg pénzt a fölösleges nagyjavításra modernizáció nélkül, így nem kicsit dollárárverésben vagyunk e téren, de ha van pénz, akkor talán még húsz évig is lehetne dedikált harcihelikopter képességünk. Az viszont a hat P-re kevés lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Mondjuk ezt a cső alatti dolgot korábban jó ötletnek tartottam, de jobban belegondolva külön több értelme van. Remélem a Bren 2-k mellé a különálló lesz rendszeresítve, ha egyáltalán. Különben egy CG4 mellé indokolt egyáltalán? Mer' ugye az nem csak páncéltörőnek lesz rendszeresítve, hanem az élőerő ellen is!

Ezzel a gránátvetővel felszerelve, ránézésre hadi használatra alkalmatlan. Brutál csőnehéz lehet. Vannak cső alatti normális gránátvetők, nem értem miért ezt vettük meg hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: Ongbak1971

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Amit eladtak azok lényegében a legrégebbi eszközök voltak, lényegében már csak a vázuk volt meg, egy kézifegyvernél kicsit komolyabb dologgal akárhol átlőhetőek voltak, legtöbbje már mozgóképes sem volt.

A táblázat alapján a régi Cseh és Lengyel verziók lettel eladva. Azok még a Néphadsereg beszerzése volt, ami 1978-ban indúlt talán és a 80-as évek elejéig tartott. Ekkor állt fel a tatai páncélos dandár, a maga 120 db T-72 harckocsijával. Ennyi volt a rendszerváltásig T-72-es harckocsink. Ezek mentek el először. A Fehéroroszoktól vett példányok, amik szerintem T-72 A verziók, azokból van akkor még meg a zöm. Amennyiben van 81 db.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 975
113
A táblázat alapján a régi Cseh és Lengyel verziók lettel eladva. Azok még a Néphadsereg beszerzése volt, ami 1978-ban indúlt talán és a 80-as évek elejéig tartott. Ekkor állt fel a tatai páncélos dandár, a maga 120 db T-72 harckocsijával. Ennyi volt a rendszerváltásig T-72-es harckocsink. Ezek mentek el először. A Fehéroroszoktól vett példányok, amik szerintem T-72 A verziók, azokból van akkor még meg a zöm. Amennyiben van 81 db.
T72M1-ek azok az A-k.