A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 226
4 667
113
A probléma ezzel, hogy Trump bácsi ezzel "rázza a rongyot".
Nem a probléma az hogy Trump bácsi a NATOt használja arra a mérhetetlen emberiség elleni bűnre amit folyamatosan csinálnak hosszú évek óta. Ezzel legalizálja a háborús bizniszét, ami az amerikai gazdaságot eltartja.... A NATO mögé bújva mégis máshogyan néz ki hogy nem egyedül b@ssza szét a világot, pedig de!! Létesítsen vérfertőző testi kapcsolatot az anyukájával.... tömören :) Sorry az OFFért....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Egyebkent csak en nem ertem hogy a kanalgep korlatozott gyartasi licenset miert nem adja el a MH valami par milliardert? /nem kellene a teljeset csak par szazezer millio db ig aztan ujra meghirdetni par szazezer db ra :) /annyi license van a MH nek nem ertem miert ulnek rajtuk.../az eldobhato evoeszkozok tilalma miatt szerte a vilagon most aranyat er./
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 985
23 048
113
8x Venom + 4x Viper = 646 millió USD. Ha ez nekik jó! o_O

Csak én gondolom, hogy meg kellene vennünk az alig tizenöt éves cseh mihukat az összes fegyverükkel együtt? Mert az meg nekünk lenne jó!
:hadonaszos:
Azért milyen érdekes:
- A cseheknek a szerződés hosszabitás előtt drága volt az amerikai F-16, igy maradtak a Gripennél.
A szlovákok, akik előtte nem tudtak 6 db Gripen-t lizingelni nagyhirtelen beleugrottak az 14db F-16V-be.
- A cseheknek drága ill. nem megfelelő volt a 12 db Blackhawk ajánlat, inkább vették a 8+4-es Venom/Viper csomagot.
A szlovákok korábban váratlanul berendeltek 9 db csupasz Blackhawkot.

Jó... és legfőképpen elég nekünk a 20+16 vadiúj Airbus HForce3-al :rolleyes:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Azért milyen érdekes:
- A cseheknek a szerződés hosszabitás előtt drága volt az amerikai F-16, igy maradtak a Gripennél.
A szlovákok, akik előtte nem tudtak 6 db Gripen-t lizingelni nagyhirtelen beleugrottak az 14db F-16V-be.
- A cseheknek drága ill. nem megfelelő volt a 12 db Blackhawk ajánlat, inkább vették a 8+4-es Venom/Viper csomagot.
A szlovákok korábban váratlanul berendeltek 9 db csupasz Blackhawkot.

Jó... és legfőképpen elég nekünk a 20+16 vadiúj Airbus HForce3-al :rolleyes:
De latod nekunk csak tenger ette kivenhedt gepek jutottak volna :)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 624
76 572
113
Az hogy mire volt /lett volna/ hasznalva igazabol teljesen lenyegtelen… soha se volt tervbe a hasznositasuk... Az hogy del amerikai gyartotol vettuk eleg fricska volt :) /be mertek vallalni./ de en is csak pletykakat hallottam... Az meg vagy igaz vagy sem...

Nem tulbuzgo okos politikusaink vettek oket a misszios feladatokhoz még a "gyorsan NATO kompatibilissé valas" es a "déli nyitas" jegyeben? Még az is lehet hogy cseresznyevel fizettek ezert is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Nem tulbuzgo okos politikusaink vettek oket a misszios feladatokhoz még a "gyorsan NATO kompatibilissé valas" es a "déli nyitas" jegyeben? Még az is lehet hogy cseresznyevel fizettek ezert is.
Politikus dontott hogy kell mert kiadtak MH dontott hogy hogy is... :) nem volt soha tervbe alkalmazasuk semmilyen funkcioba ha jol tudom a beszerzes celja nem az volt... /elvileg lavina inditonak kellett volna lennie... Csak hulyenek neztek aki targyalni ment /lehet tul sok boratot latott az illeto azt mint valami feldebilnek magyarazott neki.../ vagy valami ilyesmi de a dontes hozo nem az volt... Csak igy konnyebben levagtak mi a szitu :D hogy hulyenek neunek minket... Valami lista is volt amire a debilnek nezo azt valaszolta a szerencsetlen tukmalos hogy lehet olyat is valasztani ami nincs a listan... /szerintem nem erre gondolt.../ de mondom hogy ez csak pletyka nem tudom hogy mi igaz beloolle mi nem... /amikor hallottam amikor oriztem ezeket a fegyvereket is se tudtam hogy elhidjem e vagy sem.../ en ezt hallottam ezekrol a fegyverekrol de mar nagyon hajnal volt. Es nem hadititok a megletuk se volt az hisz rendszerbe sohase kerultek semmilyen cellal hivatalos csapatproba se volt valakik kaptak belolluk de csak mint hogy lassak ilyen is van....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 145
113
http://www.hmarzenal.hu/vedelmi-ipar/ak-63f-gepkarabely-modernizacio.html
8.%20%c3%a1bra%20A%20moderniz%c3%a1lt%20AK-63F%20g%c3%a9pkarab%c3%a9ly%20gr%c3%a1n%c3%a1tvet%c5%91vel%20%c3%a9s%20Aimpoint%20Comp%20M3%202%20MOA%20l%c3%a9zeres%20optikai%20ir%c3%a1nyz%c3%a9kkal,%20%c3%a9s%20Aimpoint%203xMAG%20nagy%c3%adt%c3%b3val%20felszerelve-2-large-2-large.jpg
Mondjuk ezt a cső alatti dolgot korábban jó ötletnek tartottam, de jobban belegondolva külön több értelme van. Remélem a Bren 2-k mellé a különálló lesz rendszeresítve, ha egyáltalán. Különben egy CG4 mellé indokolt egyáltalán? Mer' ugye az nem csak páncéltörőnek lesz rendszeresítve, hanem az élőerő ellen is!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Valahogy csak be kellene téged nyomni a cseh Védelmi Minisztériumba. :)
A csehek maximum 2025-27-ig akarják a mihukat rendszerben tartani.
http://ceskapozice.lidovky.cz/tema/...oji-osvedcene.A190625_161132_pozice-tema_lube
A most nagyjavított magyar mihuk üzemideje 2025-26-ban jár majd le.

Szerintem a hat Mi-24P mellé beújíthatnánk hat cseh Mi-24V-t a többi cseh és magyar gép meg mehetne kannibalizációra. A csehek eladni úgyse tudják másnak, ahogy mi se a Mig-29-gépeinket, így a nyomott ár garantált.

Persze ez a gondolat csak akkor működőképes, ha modernizációs csomagot is kapnának. Elvertünk rengeteg pénzt a fölösleges nagyjavításra modernizáció nélkül, így nem kicsit dollárárverésben vagyunk e téren, de ha van pénz, akkor talán még húsz évig is lehetne dedikált harcihelikopter képességünk. Az viszont a hat P-re kevés lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Mondjuk ezt a cső alatti dolgot korábban jó ötletnek tartottam, de jobban belegondolva külön több értelme van. Remélem a Bren 2-k mellé a különálló lesz rendszeresítve, ha egyáltalán. Különben egy CG4 mellé indokolt egyáltalán? Mer' ugye az nem csak páncéltörőnek lesz rendszeresítve, hanem az élőerő ellen is!

Ezzel a gránátvetővel felszerelve, ránézésre hadi használatra alkalmatlan. Brutál csőnehéz lehet. Vannak cső alatti normális gránátvetők, nem értem miért ezt vettük meg hozzá.
 
  • Tetszik
Reactions: Ongbak1971

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Amit eladtak azok lényegében a legrégebbi eszközök voltak, lényegében már csak a vázuk volt meg, egy kézifegyvernél kicsit komolyabb dologgal akárhol átlőhetőek voltak, legtöbbje már mozgóképes sem volt.

A táblázat alapján a régi Cseh és Lengyel verziók lettel eladva. Azok még a Néphadsereg beszerzése volt, ami 1978-ban indúlt talán és a 80-as évek elejéig tartott. Ekkor állt fel a tatai páncélos dandár, a maga 120 db T-72 harckocsijával. Ennyi volt a rendszerváltásig T-72-es harckocsink. Ezek mentek el először. A Fehéroroszoktól vett példányok, amik szerintem T-72 A verziók, azokból van akkor még meg a zöm. Amennyiben van 81 db.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 913
123 358
113
A táblázat alapján a régi Cseh és Lengyel verziók lettel eladva. Azok még a Néphadsereg beszerzése volt, ami 1978-ban indúlt talán és a 80-as évek elejéig tartott. Ekkor állt fel a tatai páncélos dandár, a maga 120 db T-72 harckocsijával. Ennyi volt a rendszerváltásig T-72-es harckocsink. Ezek mentek el először. A Fehéroroszoktól vett példányok, amik szerintem T-72 A verziók, azokból van akkor még meg a zöm. Amennyiben van 81 db.
T72M1-ek azok az A-k.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 597
14 917
113
Mondjuk ezt a cső alatti dolgot korábban jó ötletnek tartottam, de jobban belegondolva külön több értelme van. Remélem a Bren 2-k mellé a különálló lesz rendszeresítve, ha egyáltalán. Különben egy CG4 mellé indokolt egyáltalán? Mer' ugye az nem csak páncéltörőnek lesz rendszeresítve, hanem az élőerő ellen is!

Hát a 40milis gránát biztos jóval olcsóbb mint egy skuló a cg-be.

Ráadásul sokkal többet is tud belőle vinni a jóember. Hisz jóval könnyebb,kisebb.
Úgyhogy mindenképp indokolt.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 999
12 821
113

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Különben egy CG4 mellé indokolt egyáltalán? Mer' ugye az nem csak páncéltörőnek lesz rendszeresítve, hanem az élőerő ellen is!

Igen, a gránátvető egy nagyon jól használható, sokoldalú eszköz. Bele lehet abba tömni világító, füst, IR, sörét, gyújtó, Airburst, AP gránátokat is nem csak HE-t.
2a0e807d77655b1acd42fc89cb74dd49.jpg
20190411-en-3265078-2-750x370.jpg