A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 046
5 501
113
A vadhalora /karanten./ vagy valami kornyezetvedelmi vagy gazdasagvedelmi cimszoval szerintem meg az unio is adna kulon penzt./medvek ellen is jo es a vadallomany se keveredik ezzel fentartva es megvedve a magyar vilagszinvonalu vadgazdalkodast./hivatkozni most barmire lehet /hisz tombol a sertespestis romaniaba.../a vilagon.../ PESTIS !!! Attol hogy az emberre nem artalmas a serteseknel epp oly pustitasra kepes.../kinaba is hatalmas gondot okoz.../
OFF:
Magyarországon már régen megjelent a sertéspestis a vaddisznóállományban...Hivatalosan csak abban, de pont a 24.hu közölt nemrég leleplező cikket róla, hogy egyenlőre csak keleten északkeleten szászszámra (nemhivatalosan 5ezer kocát hallani) lövik le a megfertőződött házi(!)sertéseket! Csak ahogy tavaly a vaddisznóknál, úgy most is megy a sunnyogás, meg az eltussolás amíg még lehet ,mert akkor pl Csányi nem exportálhat disznót...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 435
113
Szeptember 30-an jon a finn kormanyfo...
hatha kiderul, hogy megprobaljak befolyasolni a velemenyet egy nagyobb Patria rendelessel... :D

Mármint hogy le kéne őket fizetni hogy egyáltalán vehessünk tőlük? :eek:

Egyébként akkor mi lehet a lengyelekkel az együttműködés ha nem a Rozsomák?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Épp csak azt felejted el,hogy ők tudják,hogy az ő portékájuk az egyik legjobb és azt is,hogy nekünk kb tegnapra kéne...
Nagyon lazán rákötve erre:
Asszem tegnap olvastam, hogy a Japók vettek 2 Patria AMV XP-t, hogy teszteljék őket. Szerintem tervszerűen ki fogják csinálni őket. :rolleyes::D
A lényeg az, hogyha a japóknak annyira felkeltette a figyelmét (különben ők maguknak gyártanak mindent), hogy eddig eljutottak, akkor nekünk biztosan megfelelnének... :rolleyes:;)
(a kép teljességéhez hozzátartozik, hogy 2 másik - meg nem nevezett - gyártó is meg lett hívva)
Én nem a fenti linken olvastam. Most csak ezt találtam meg. De elvileg természetesen a japók is teljes technológiai transzfert kapnának...
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Mármint hogy le kéne őket fizetni hogy egyáltalán vehessünk tőlük? :eek:

Egyébként akkor mi lehet a lengyelekkel az együttműködés ha nem a Rozsomák?
A Rosomak egy érdekes ügy. Elvileg a lengyelek saját igényeik szerint alakították át a járművet, saját tornyokkal. Az alap jármű a 30-as Hitfist toronnyal még úszóképes, de elvileg gyengébben páncélozott, mint a Patria AMV XP. A lengyelek nagyon ragaszkodnak az személyzethez a toronyban. Én mondjuk kíváncsi lennék, hogy meg lehetne-e oldani egy Puma féle (esetleg Lance) távirányított toronnyal, hogy úszóképes legyen (persze a Rosomaknál erősebb páncélzattal)...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
A Rosomak egy érdekes ügy. Elvileg a lengyelek saját igényeik szerint alakították át a járművet, saját tornyokkal. Az alap jármű a 30-as Hitfist toronnyal még úszóképes, de elvileg gyengébben páncélozott, mint a Patria AMV XP. A lengyelek nagyon ragaszkodnak az személyzethez a toronyban. Én mondjuk kíváncsi lennék, hogy meg lehetne-e oldani egy Puma féle (esetleg Lance) távirányított toronnyal, hogy úszóképes legyen (persze a Rosomaknál erősebb páncélzattal)...
Annyira ragadzkodnak hozzá, hogy kész van az ember nélküli változat integrált spikeal és jövőre kezdik a toronycserét, illetve az lesz a borsuk tornya is.
https://armyrecognition.com/mspo_20...velopment_of_rosomak_8x8_armored_vehicle.html
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 876
113
A Rosomak egy érdekes ügy. Elvileg a lengyelek saját igényeik szerint alakították át a járművet, saját tornyokkal. Az alap jármű a 30-as Hitfist toronnyal még úszóképes, de elvileg gyengébben páncélozott, mint a Patria AMV XP. A lengyelek nagyon ragaszkodnak az személyzethez a toronyban. Én mondjuk kíváncsi lennék, hogy meg lehetne-e oldani egy Puma féle (esetleg Lance) távirányított toronnyal, hogy úszóképes legyen (persze a Rosomaknál erősebb páncélzattal)...
Szerintem meg lehetne oldani. Viszont az ússzóképesség drasztikusan csökken vagy nem lesz. Max 20-25 tonnáig lehet bűvészkedni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 143
73 703
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Annyira ragadzkodnak hozzá, hogy kész van az ember nélküli változat integrált spikeal és jövőre kezdik a toronycserét, illetve az lesz a borsuk tornya is.
https://armyrecognition.com/mspo_20...velopment_of_rosomak_8x8_armored_vehicle.html
Akkor annyiban módosítanék, hogy ragaszkodtak. :rolleyes: (Bezzeg a csehek! Ők nem hajolnak meg! :D)
De ez tulajdonképpen a Patria AMV XP, nem? Ahogy az MSPO-s képből látom ez sem lesz úszóképes.
Amit én meg leírtam ötletet, az pont azért "vicces".
A ZSSW-30-as toronyra gondolsz, mint RC toronyra, mert az MSPO-s képen nincs rajta torony?
Most, hogy rákerestem az MSPO-s képekre (követtem én, csak annyi tartalom volt erről, hogy elvesztem benne... ;)) látom, hogy a Patria 6x6-ot is "magukévá tették". :oops:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Szerintem meg lehetne oldani. Viszont az ússzóképesség drasztikusan csökken vagy nem lesz. Max 20-25 tonnáig lehet bűvészkedni.
Az alapjármű 16t. A torony X (nem nagyon találtam adatot a Puma tornyára), de szerintem nincs több min 3-3,5t. És a test 25-26t-ig úszóképes. Szóval van még kb. 5-6t kiegészítő páncél felszerelésére.
Elvileg az AMV 28A egy Kongsberg MCT-30-as távirányított toronnyal 28t-ig úszóképes, és szemből elviseli a 30mm-est. Ugyebár ehhez kellettek az "úszók".
Engem mondjuk nem zavarna a "Pimp my ride" kinézet. Ráadásul az úszófeltétek üreges páncélként is működhetnek... :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Igen s zssw-30-ra. A borsukon van a képeken.
Meg is van.
Érdekes, hogy ez a cikk valamikor 2016-ban készült (ez jön le a szövegből)
111jpg_wspraae.jpg

A kép szerint a prototípus úszóképes lehetett... vagy csak rajtahagyták a vizi meghajtást?
Ahogy nézem ez a torony tűzerőben tulajdonképpen a Lance megfelelője. (Ugyan az a fegyverzet) Kérdés, hogy az elektronika és a stabilizálás milyen szintű benne.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
https://magyarnemzet.hu/belfold/laktanya-felujitasi-program-nyolcvanmilliard-forintert-7297511/

"A laktanya-fejlesztési koncepció alapján új épületekkel is gazdagodnak a honvédség alakulatai. A pápai bázisrepülőtéren személyforgalmi terminált építettek, a szolnoki helikopterbázison egy korszerű tűzoltóépület felépítését tervezik a jövőben.

Az új technikai eszközök, Airbus helikopterek és Leopard harckocsik elhelyezésére és üzemeltetéséhez is szükség van új létesítményekre. Szolnokon ezért új hangárok, Tatán pedig tankok tárolására alkalmas telephelyek épülnek."
Nem fer be oda 44 leopard ahova befert 90 t-72? Erdekes... Tataroznak fel inkabb azt eloszor ami megvan mar. A kupola meg gondolom ugyanugy nez ki mint 20 eve, pedig mar akkor is vagy 20 eve nem nyultak hozza.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
"Az elmúlt 5 hétben csaknem 500 milliárd forintnyi EU-támogatást utalt át a magyar államnak az Európai Bizottság, és az extrém mértékű pénzáramlásnak még nincs vége.
A friss helyzet afelé mutat, hogy a következő hónapokban akár masszív többletbe is átcsaphat a magyar államháztartás pénzforgalmi egyenlege. "

Idén ha nem rendelünk a hadseregnek pluszos lesz az államkassza!
EZ VESZÉLYES!
Költsük el a pénzt a seregre!!!
Fizetésemelés, Puma, Nasams2, KC-390, török 4*4 csapatszállító.

Vmit kihagytam? o_O
Kifizethetnek a kerites arat, nem csak az 1 szazalekat...