A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
De akkor meg minek dedikalt ellenero alakulat? Kimesz holnap a gyakorloterre, a szazad egyik felet felallitod jobbra, masikat balra, aztan azt mondod az egyik felenek hogy on honved vegye elo a kanalgepet mert mostantol mersekelten lefejezos tenorista.
De aztan nekem mindegy am mert se tobb se kevesebb, csak nem tudom minek ez a szazad mikor rendes alakulatok sincsenek feltoltve, igaz ezek is lehetnek tan harminoten. Olyba tunik nekem hogy ezeket valamikor vagy tizenot eve valami fejes kitalalta, mert hallott rola azusaban is van valami ilyesmi, ez meg igaz hogy kicsit sarga meg kicsit savanyu, de a mienk, nekunk is van am ilyen. Aztan azota is megannak.
Nem azért kell, mert mindenhol van, hanem, mert a kiképzéshez szükség van rá. Amikor gyerek korodban puskával szaladgáltál, akkor egyedül játszottál? Ha igen, akkor nagy bajban lehetsz.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Ironizál, azokra utalva akik naponta azon aggódnak, hogy régóta nem volt bejelentés vagy hogy sokára vannak berendelve az eszközök.
Szerintem nem kell aggódni. Olvasgatni kell a beszerzések időzítését. Tavaj volt hiszti a Leo a4 miatt, de szó sem volt róla, hogy akkor érkeznek. Idén jönnek, év végére itt lesz mindegyik. A további bejelentés akkor lesz, ha a beszerzők meg tudnak egyezni az eladókkal. A többit már sejtjük. 10 darab Jalcin érkezik. A CG-k folyamatosan jönnek, a fegyvergyárunkban már meglehetős mennyiséget legyártottak mind az öt eszközből. Szerintem nem kell hisztizni, majd kiderül, hogy miből, mennyit rendelünk. jelentős mennyiség lesz. A rámpás repcsire még várnunk kell, addig Két Ancsa fog repkedni.
 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Szerintem nem kell aggódni. Olvasgatni kell a beszerzések időzítését. Tavaj volt hiszti a Leo a4 miatt, de szó sem volt róla, hogy akkor érkeznek. Idén jönnek, év végére itt lesz mindegyik. A további bejelentés akkor lesz, ha a beszerzők meg tudnak egyezni az eladókkal. A többit már sejtjük. 10 darab Jalcin érkezik. A CG-k folyamatosan jönnek, a fegyvergyárunkban már meglehetős mennyiséget legyártottak mind az öt eszközből. Szerintem nem kell hisztizni, majd kiderül, hogy miből, mennyit rendelünk. jelentős mennyiség lesz. A rámpás repcsire még várnunk kell, addig Két Ancsa fog repkedni.
Mind az 5 eszközből?
P07/P09/S. Evo 3/Bren 2/

5.?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 459
69 339
113
Nem azért kell, mert mindenhol van, hanem, mert a kiképzéshez szükség van rá. Amikor gyerek korodban puskával szaladgáltál, akkor egyedül játszottál? Ha igen, akkor nagy bajban lehetsz.
Szoval akkor mit tudnak ezek az emlitettek utan amit egy sima normal zaszloalj 1,2,3-ik szazada nem? Meg mit nem kell megbontani mikor van masik szazad egy adott zászlóaljban, es gyakorlatilag ez a szazad se tud tobbet?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 120
124 652
113
Szoval akkor mit tudnak ezek az emlitettek utan amit egy sima normal zaszloalj 1,2,3-ik szazada nem? Meg mit nem kell megbontani mikor van masik szazad egy adott zászlóaljban, es gyakorlatilag ez a szazad se tud tobbet?
Gyakorolni az egész zászlóaljjal együtt anélkül hogy azt meg kéne bontani és összeburítani a kiképzési tervet?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 987
80 745
113
Szoval akkor mit tudnak ezek az emlitettek utan amit egy sima normal zaszloalj 1,2,3-ik szazada nem? Meg mit nem kell megbontani mikor van masik szazad egy adott zászlóaljban, es gyakorlatilag ez a szazad se tud tobbet?

Tényleg bem érted,hogy nem kell mást tudniuk?
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 699
15 225
113
Szoval akkor mit tudnak ezek az emlitettek utan amit egy sima normal zaszloalj 1,2,3-ik szazada nem? Meg mit nem kell megbontani mikor van masik szazad egy adott zászlóaljban, es gyakorlatilag ez a szazad se tud tobbet?


Ez lenne a feladatuk.
Alapvetően nem hülyeség.

https://honvedelem.hu/alakulatok/mh-bakony-harckikepzo-kozpont/

Hogy egymással szemben felállhatnak a század szakaszai. Századok egymás ellen egy alakulaton belülről. Ez igaz. Ráadásul legtöbbször ez így is van, volt pár éve.
Én mindössze 2 alkalommal gyakorlatoztam velük. Nem tudom manapság mennyire használják őket.
Mennyire vannak feltöltve.
Milyen egyéb feladatokat látnak el(határ,a hozzájuk tartozó gyak és lőterek rendezése, külszolgálat).
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 459
69 339
113
No, eppen azon gondokozom vennem kene egy gattert, mert itt a kornyeken mar mindenki kihalt akinek volt, csak furesztelepeken van par helyen.
Erre mit dob fel a google agya:
Errol a kepessegrol nem is szolt a Hende.