A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 686
32 342
113
A minimálbér feléről hadováltál eddig. De nem dizájnosból sem tudsz egy konyhát sütővel, hűtővel kredenccel felszerelni ennyiért, újból semmiképp max használtból ha nagyon régiek az elektromos eszközök (a jó kis lehel hűtő)
Olvasd mégegyszer autóra írtam a felhavi minimalbert konyha nappali előszoba egy havi ninimalt írtam már tegnap este is
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Amúgy van egy régi római mondás, hogy nem élni jó hanem jól élni.

De amúgy most gyorsan felugrottam vaterára és a konyha sehol se jön ki még használtból sem. De igazából lényegtelen, ha az életszínvonal csökken a kormány megbukik, ez tartotta hatalmon őket és emiatt fognak minden fillért is a gazdaság újraindításába ölni.
 
  • Tetszik
Reactions: ms07

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 023
3 901
113
A rohely az hogy a régi vasakkal pont nem ez a elyzet 3villaskulxsal egy csavarhúzó al és egy kalapáccsal beepited a filléres használt alkatrészt és lehet pénzt keresni. Ami azért durva. Nem kell sírni egyáltalán nem vagyunk szegények csak mindenki az újra a luxusra vágyik.
A nyugati életszínvonal fényévekkel elöttünk jár, és már keleten is sereghajtók lettünk! Eközben újabb és újabb időponttal hülyítenek minket, hogy mikor érjük utol Ausztriát! Erre kellene, hogy büszkék legyünk?
Mi a luxus szerinted? Ne akard már a 30 évvel ezelőtti állapotot visszahozni! Lehetne élni számítógép, internet nélkül, de sajnos olyan világban élünk, ahol fejlődés, innováció, tudás nélkül még jobban leszakadnánk! És ezek a kütyük egyre többe kerülnek! Ha nem haladunk a korral, akkor nem fogjuk tudni kezelni pl. a csúcsszuper leókat, PzH-kat, hanem maradhatunk a 30 évvel ezelőtti színvonalon! És ez a civil életben is így működik!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 513
15 740
113
A nyugati életszínvonal fényévekkel elöttünk jár, és már keleten is sereghajtók lettünk! Eközben újabb és újabb időponttal hülyítenek minket, hogy mikor érjük utol Ausztriát! Erre kellene, hogy büszkék legyünk?
Mi a luxus szerinted? Ne akard már a 30 évvel ezelőtti állapotot visszahozni! Lehetne élni számítógép, internet nélkül, de sajnos olyan világban élünk, ahol fejlődés, innováció, tudás nélkül még jobban leszakadnánk! És ezek a kütyük egyre többe kerülnek! Ha nem haladunk a korral, akkor nem fogjuk tudni kezelni pl. a csúcsszuper leókat, PzH-kat, hanem maradhatunk a 30 évvel ezelőtti színvonalon! És ez a civil életben is így működik!
Ha jársz az usaban felhívnám a figyelmed 2 érdekességre. Az egyik, h százalékra azonos a hajléktalanok aránya, mint nálunk. A másik, h igaz a bérek is magasabbak, ennek ellenére sokkal többen képtelenek megfizetni egy rakat szolgáltatást (nézd meg egy átlag amerikai család autóját pl). Ami a vagyontárgyakat illeti, roszabb a helyzet, mert jóval kevesebb ingatlan van magánkézben, mint itt. Bevallom, gyerekkoromban felültem a máznak és amikor autónk sem volt néztem a vendéglátót a 2 autójával. Szerintem életminőségben már messze nincs nagy különbség dacára a fizetéskülönbségnek (ami a szakmámban már messze nem 100-százalékos difi). A másik, h miben méred az életszinvonalat? Ne a hamburgerszámban könyörgöm, hanem mondjuk ingó-ingatlantulajdonban is. Mi olyanja van egy osztráknak, ami neked nincs? Komolyan érdekelne.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Ha jársz az usaban felhívnám a figyelmed 2 érdekességre. Az egyik, h százalékra azonos a hajléktalanok aránya, mint nálunk. A másik, h igaz a bérek is magasabbak, ennek ellenére sokkal többen képtelenek megfizetni egy rakat szolgáltatást (nézd meg egy átlag amerikai család autóját pl). Ami a vagyontárgyakat illeti, roszabb a helyzet, mert jóval kevesebb ingatlan van magánkézben, mint itt. Bevallom, gyerekkoromban felültem a máznak és amikor autónk sem volt néztem a vendéglátót a 2 autójával. Szerintem életminőségben már messze nincs nagy különbség dacára a fizetéskülönbségnek (ami a szakmámban már messze nem 100-százalékos difi). A másik, h miben méred az életszinvonalat? Ne a hamburgerszámban könyörgöm, hanem mondjuk ingó-ingatlantulajdonban is. Mi olyanja van egy osztráknak, ami neked nincs? Komolyan érdekelne.
Az amcsi es a hazai eletszinvonalat össze sem lehet hasonlítani. Meg csak összahasonlítasi alap sincs. Fenyevekkel vagyunk lemaradva. Auto meg ingatlan? Szerintem nem is erdekli őket.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 077
10 698
113
Veled végleg és ez is helyes.

Tényleg köszönöm!

Bravo Brava 3_4 golf kopott fényezéssel. Swift . Sokfelet opel is akad... Nem szép de autó. (Elképzelhetetlen volt még nem is olyan rég.) Pár éve meg kismotort se használtan... Volt ido mikor egy biciklire többet kellett spórolni (nem hiper szuper biciklire) most még terepjarot is kapsz nivat vagy kisteherautó T valami régit...

Ja, az átírás meg újabb kb. 60.
Hagyjuk már.
Annyi bőrt húznak le az autósról, ahány van rajta.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and krisss

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Ha jársz az usaban felhívnám a figyelmed 2 érdekességre. Az egyik, h százalékra azonos a hajléktalanok aránya, mint nálunk. A másik, h igaz a bérek is magasabbak, ennek ellenére sokkal többen képtelenek megfizetni egy rakat szolgáltatást (nézd meg egy átlag amerikai család autóját pl). Ami a vagyontárgyakat illeti, roszabb a helyzet, mert jóval kevesebb ingatlan van magánkézben, mint itt. Bevallom, gyerekkoromban felültem a máznak és amikor autónk sem volt néztem a vendéglátót a 2 autójával. Szerintem életminőségben már messze nincs nagy különbség dacára a fizetéskülönbségnek (ami a szakmámban már messze nem 100-százalékos difi). A másik, h miben méred az életszinvonalat? Ne a hamburgerszámban könyörgöm, hanem mondjuk ingó-ingatlantulajdonban is. Mi olyanja van egy osztráknak, ami neked nincs? Komolyan érdekelne.

Nincs olyan, hogy átlag. Tőlem konkrétan (2018 őszén) egy mikrobuszni napszàmos lelépett ausztriába, az ezres órabért cserélték 7 eurósra. És nekik 6-8 hónap alatt az egész éves fizut kell megkeresni, úgyhogy igazából haragudni sem tudtam rájuk.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
591
2 511
93
Mi olyanja van egy osztráknak, ami neked nincs?
Normális megélhetést biztosító nyugdíja...

Az osztrák átlagnyugdíj 1000 euró körül van. Az átlagos lakbér 18 eu/m2.
Ha valaki egy 50m2es lakásban lakik akkor akkor a 900 eu lakbér.
Saját lakása elég kevés embernek van, az inkább csak a falukra jellemző.
Az én lányom 5 évig Bécsben lakott egy biztosítónál dolgozott , de pár éve hazaköltözött Győrbe
és most sokkal jobban él.
Ausztriában a lakhatáson kívül marha drága mindenféle szolgáltatás, de pl. a gépjármű adó is brutális.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Ausztriában a lakhatáson kívül marha drága mindenféle szolgáltatás, de pl. a gépjármű adó is brutális.
...vagy a gépjármű vagy lakás biztosítás, meg ilyenek. Több példát is tudok amikor a közép-keleteurópai vendégmunkás olykor menőbb kocsival rendelkezik, mint az őt foglalkoztazó osztrák.
Ez a nyugat-kelet hasonlítgatás ez nem olyan egyszínű mint ahogyan egyesek párhuzamba állítják.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Mi olyanja van egy osztráknak, ami neked nincs?
Normális megélhetést biztosító nyugdíja...

Az osztrák átlagnyugdíj 1000 euró körül van. Az átlagos lakbér 18 eu/m2.
Ha valaki egy 50m2es lakásban lakik akkor akkor a 900 eu lakbér.
Saját lakása elég kevés embernek van, az inkább csak a falukra jellemző.
Az én lányom 5 évig Bécsben lakott egy biztosítónál dolgozott , de pár éve hazaköltözött Győrbe
és most sokkal jobban él.
Ausztriában a lakhatáson kívül marha drága mindenféle szolgáltatás, de pl. a gépjármű adó is brutális.
Lehet, de mostanáig több osztrák nyugdíjast láttam gondtalanul nyaralni nálunk, mint magyar nyugdíjast Ausztriában.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and SilvioD

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 156
7 938
113
Lehet, de mostanáig több osztrák nyugdíjast láttam gondtalanul nyaralni nálunk, mint magyar nyugdíjast Ausztriában.
Nem csodálom. Ugyanis csak el kellene olvasni ezt a cikket, és kiderül, hogy @vata fórumtárs erősen csúsztat: "az egyedülálló nyugdíjasnak biztosított minimális bevétel 933,06 euró havonta". Az már csak hab a tortán, hogy az osztrák (2017-es) nettó átlagkeresetek szerint a legkisebb átlagos nyugdíj a mezőgazdaságban van (a 80%-os szabály szerint), 1200 EUR. Ha a teljes állásban dolgozó nők és férfiak átlagkeresetét nézzük, akkor a nőknek átlagosan (bruttó) 2.466 EUR, a férfiaknak átlagosan (bruttó) 2.922 EUR. Ugye ez még átlagban sem 1.000 EUR.... Nem ismerem az adórendszerüket, de rősen kétlem, hogy adóra levonnának közel 1000 EUR-t.
Mi következik ebből? @vata és társai kissé elvakultak, és áltatják magukat - meg minket.
Nekem meg nem lesz nyugdíjam, mert mi a fenének is fizettem évtizedekig, mikor egy tollvonással elvették - persze ígéret volt, hogy magánszámla lesz, megmarad, stb. - a magánnyugdíjpénztári megtakarításomat, és ma már csak a középső ujjukat mutogatják.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 968
113
Normális megélhetést biztosító nyugdíja...
Ott vagy itt el utana?
Lehet, de mostanáig több osztrák nyugdíjast láttam gondtalanul nyaralni nálunk, mint magyar nyugdíjast Ausztriában.
Vagyis mindenkinek itt a legjobb.
Nem csodálom. Ugyanis csak el kellene olvasni ezt a cikket, és kiderül, hogy @vata fórumtárs erősen csúsztat: "az egyedülálló nyugdíjasnak biztosított minimális bevétel 933,06 euró havonta". Az már csak hab a tortán, hogy az osztrák (2017-es) nettó átlagkeresetek szerint a legkisebb átlagos nyugdíj a mezőgazdaságban van (a 80%-os szabály szerint), 1200 EUR. Ha a teljes állásban dolgozó nők és férfiak átlagkeresetét nézzük, akkor a nőknek átlagosan (bruttó) 2.466 EUR, a férfiaknak átlagosan (bruttó) 2.922 EUR. Ugye ez még átlagban sem 1.000 EUR.... Nem ismerem az adórendszerüket, de rősen kétlem, hogy adóra levonnának közel 1000 EUR-t.
Mi következik ebből? @vata és társai kissé elvakultak, és áltatják magukat - meg minket.
Nekem meg nem lesz nyugdíjam, mert mi a fenének is fizettem évtizedekig, mikor egy tollvonással elvették - persze ígéret volt, hogy magánszámla lesz, megmarad, stb. - a magánnyugdíjpénztári megtakarításomat, és ma már csak a középső ujjukat mutogatják.
Annak jobban orulnel ha a nyugdijadat elbuktak volna a napokban a tozsden mint pl pl 2008-ban az enyemnek az 1/3-at?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and kaktusz

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Csatlakoznék a többiekhez: szerintem nincs gyalogságot támogató harckocsi. Régen volt amit így neveztek, de ma már a gyalogság is rendelkezik páncélozott járművekkel, azok különböző fegyverzettel, emiatt nem kell külön csak őket támogató harckocsi. A harckocsi maga együttműködik a lövészekkel. Mindig, soha nem egyedül megy. Fordítva ez előfordulhat, de ha a gyalogság az ellenség páncélosaiba ütközik azonnal a saját harckocsikért kiáltanak. Az IPR kevés, azzal csak védelmi feladatokat lehet végrehajtani, támadót nem igen.
A harckocsik és lövészek (valamint egyéb fegyvernemek és szakcsapatok alegységeinek, eszközeinek) aránya elsősorban az ellenség erejének összetételétől, harci lehetőségeitől függ.
Ha kevés tankja van, akkor nekünk is elég kevesebb (ezt befolyásolja más páncéltörő eszköz, pl harci helikopter vagy IPR-rel felszerelt drón elérhetősége). Ha sok tankja van akkor mi is növeljük a harckocsik arányát a lövészekéhez képest. Mindezt befolyásolják még az erőviszonyok, illetve az ezekből következő lehetőségek (támadunk vagy védünk).
A harcrend kialakítása, összetétele (kompozíciója, idegen szaknyelvben is) elsősorban a lehetőségektől, másodsorban a szakma törvényszerűségeiből adódik, illetve kisebb mértékben az alkalmazott harceljárásoktól függhet. Egy nagyon nehéz és szép szakma, kevés helyen művelik igazán jól, és tényleg vérrel írják szabályait.
Mi (régen) azt szoktuk mondani, hogy a magyar valóságban egy összfegyvernemi alegységparancsnok (század, zászlóalj) kezében alapvetően háromféle (manőverezhető) eszköz lehet az ellenség hasonló harccsoportjának leküzdésére (a saját tüzérsége mellett):
- harckocsik
- gyalogság (valamilyen harcjárművel)
- páncéltörő alegység.
A gyakorlatok és a szimulációs harc tapasztalatai azt mutatták, hogy ezt a hármat kell mesterien alkalmazni az ellenfél hasonló erői ellen. Ugyanis mindháromnak van lehetősége a hatékony pusztításra, de mindhárom tud nagyon sebezhető lenni.
A fiataloknak úgy magyaráztuk, hogy ez olyan min a kő-papír-olló. A tank kilövi a PSZH-t, de az RPG, SZPG, IPR veszélyes a tankra, ezért kell a saját gylaogság, az jól pusztítja az IPR állványt, HSN löveget. Ha ezeket kiszedted gyalogsággal, mehet a tank a páncéltörő nélkül maradt ellenséges gyalogság és harckocsik ellen. Ha megint sok páncéltörőbe ütközünk, gyalogság tankmentesen előre a páncéltörők elpusztítására. Ha tank is megjelenik akkor jöhet a mi páncéltörő alegységünk bevetése.
Mindig a megfelelőt kell alkalmaznod a másik ellen. Aki ügyesebb, jobb a felderítése, az tudja mindig a megfelelő eszközt a megfelelő helyen alkalmazni, vagy a harcból hátrébb vonni, azért, hogy harcképességét megóvja és az ellennek a legnagyobb veszteségeket okozza.
Ebben a rendszerben a harckocsinak minden képességére szükség van, hisz egyszerre egy időben harcol harckocsi és gyalogság ellen. Olyan szinte soha sincs, hogy nem vetnek be ellene másik harckocsit, így gyengébb páncélzatú harckocsi kialakítása nem célszerű, rögtön alul maradna, de még az egyszerű páncéltörők is veszélyesek rá (gpá, ngpu. miatt). Szerintem.
Értem
Csatlakoznék a többiekhez: szerintem nincs gyalogságot támogató harckocsi. Régen volt amit így neveztek, de ma már a gyalogság is rendelkezik páncélozott járművekkel, azok különböző fegyverzettel, emiatt nem kell külön csak őket támogató harckocsi. A harckocsi maga együttműködik a lövészekkel. Mindig, soha nem egyedül megy. Fordítva ez előfordulhat, de ha a gyalogság az ellenség páncélosaiba ütközik azonnal a saját harckocsikért kiáltanak. Az IPR kevés, azzal csak védelmi feladatokat lehet végrehajtani, támadót nem igen.
A harckocsik és lövészek (valamint egyéb fegyvernemek és szakcsapatok alegységeinek, eszközeinek) aránya elsősorban az ellenség erejének összetételétől, harci lehetőségeitől függ.
Ha kevés tankja van, akkor nekünk is elég kevesebb (ezt befolyásolja más páncéltörő eszköz, pl harci helikopter vagy IPR-rel felszerelt drón elérhetősége). Ha sok tankja van akkor mi is növeljük a harckocsik arányát a lövészekéhez képest. Mindezt befolyásolják még az erőviszonyok, illetve az ezekből következő lehetőségek (támadunk vagy védünk).
A harcrend kialakítása, összetétele (kompozíciója, idegen szaknyelvben is) elsősorban a lehetőségektől, másodsorban a szakma törvényszerűségeiből adódik, illetve kisebb mértékben az alkalmazott harceljárásoktól függhet. Egy nagyon nehéz és szép szakma, kevés helyen művelik igazán jól, és tényleg vérrel írják szabályait.
Mi (régen) azt szoktuk mondani, hogy a magyar valóságban egy összfegyvernemi alegységparancsnok (század, zászlóalj) kezében alapvetően háromféle (manőverezhető) eszköz lehet az ellenség hasonló harccsoportjának leküzdésére (a saját tüzérsége mellett):
- harckocsik
- gyalogság (valamilyen harcjárművel)
- páncéltörő alegység.
A gyakorlatok és a szimulációs harc tapasztalatai azt mutatták, hogy ezt a hármat kell mesterien alkalmazni az ellenfél hasonló erői ellen. Ugyanis mindháromnak van lehetősége a hatékony pusztításra, de mindhárom tud nagyon sebezhető lenni.
A fiataloknak úgy magyaráztuk, hogy ez olyan min a kő-papír-olló. A tank kilövi a PSZH-t, de az RPG, SZPG, IPR veszélyes a tankra, ezért kell a saját gylaogság, az jól pusztítja az IPR állványt, HSN löveget. Ha ezeket kiszedted gyalogsággal, mehet a tank a páncéltörő nélkül maradt ellenséges gyalogság és harckocsik ellen. Ha megint sok páncéltörőbe ütközünk, gyalogság tankmentesen előre a páncéltörők elpusztítására. Ha tank is megjelenik akkor jöhet a mi páncéltörő alegységünk bevetése.
Mindig a megfelelőt kell alkalmaznod a másik ellen. Aki ügyesebb, jobb a felderítése, az tudja mindig a megfelelő eszközt a megfelelő helyen alkalmazni, vagy a harcból hátrébb vonni, azért, hogy harcképességét megóvja és az ellennek a legnagyobb veszteségeket okozza.
Ebben a rendszerben a harckocsinak minden képességére szükség van, hisz egyszerre egy időben harcol harckocsi és gyalogság ellen. Olyan szinte soha sincs, hogy nem vetnek be ellene másik harckocsit, így gyengébb páncélzatú harckocsi kialakítása nem célszerű, rögtön alul maradna, de még az egyszerű páncéltörők is veszélyesek rá (gpá, ngpu. miatt). Szerintem.
Az 1. vh-t úgy kezdték a hadseregek, hogy azt gondolták olyan lesz mint a 19.sz nagy háborúi. Sok lovasroham némi ágyúzással és puskázással fűszerezve. Nagyon jól tudták, mely fegyvernemet hogyan kell használni. Aztán jól pofára estek, mert nem olyan lett a háború!
A2. vh-t úgy kezdték, hogy az majd olyan lesz mint az első. Kiterjedt lövészárokrendszer, állóháború baromi tüzérséggel. Még egy marha drága Maginot vonalat is csináltak. Aztán jól ráestek az arcukra.
Ha most azt gondoljuk, hogy Európa következő háborújában a döntő tényezők a 2.-vhhoz hasonló lesz, akkor valószínűleg tévedünk.
Ráadásul vannak ugye az olyan gazdaságilag erős államok, amelyek háború esetén képesek üzemanyaggal, lőszer, fegyver és ember utánpótlással ellátni a hadseregüket. Na mi, nem tartozunk közéjük. Egy intenzívebb konfliktus esetén a legmodernebb, legütősebb cuccaink válnának utánpótlás hiányában használhatatlanokká. A Griffek modern fegyverzete órák alatt fogyna el, és háborús körülmények közt esélytelen a gyors utánpótlás.
Nagyon leegyszerűsítve a németek azért vesztették el a2. vh-t, mert hiába volt az övék a legjobb felszerelés, ha soha nem volt belőle annyi, ami a háború megnyeréséhez kellett volna. Az ellenfeleik fegyverzete nem volt olyan jó, de volt annyi ami a győzelemhez kellett.
Plusz, ha mi verekednénk a szomszédainkkal, kinéz némi fegyver és üza embargó is.
Tehát a jól felszerelt és kiképzett kislétszámú hivatásos sereg egy nagyon fontos része az ország védelmének, de önmagában elégtelen.
Kell egy olyan tartalékos rendszer amely ha kell támogatja a hivatásosok harcát, ha pedig se modern fegyverek, se üza,esetleg a front átment fölöttük, vagy nincs is, akkor önállóan is képes irtani az ellent.