A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 861
4 693
113
Amikor nagyon kellet Orbánt birálni akkor állt elő hogy Romániában minden jobb sőt a fizetések a minimálbér az egészségügy a gdp és még szöröstalpúak is lehagytak minket. Én már akkor is megírtam hogy ez a dícséret csak azért jár nekik a részéről mivel Gyurcsi is ugyan ezt csinálta. Kiszolgált mindenkit csak hogy itt uralkodhasson.
Most egészen más a helyzet?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
27 628
97 875
113
Szakalapozó kiképzés a különlegeseknél
20200328_szakalapozo-kikepzes-a-kulonlegeseknel-12-3.jpg

https://www.haborumuveszete.hu/alakulatok-hirei/szakalapozo-kikepzes-a-kulonlegeseknel
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 291
13 955
113
Max ha vmi hazai gyártás, összeszerelés van belengetve. Esetleg barterüzletben az új vasakért, cserében lesz más beruházás.
Kíváncsi leszek az április 6-7-én bemutatott módosított költségvetésekre. Mennyire lesz erős a haderőfejlesztés iránti elköteleződés, bár nincsenek illuzióim, illetve a gazdasági környezet sem lesz rózsás.
Komolyabb fejlesztés szerencsésebb körülmények között 2022-től indulhat be.

Ez mire vonatkozott?
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 565
18 956
113
Mi marad a Z2026-ból a 2020-21-es módosított költségvetés után. De csak tipp volt.
Lehet, hogy azért volt ilyen progresszív a finanszírozás terve, mert be volt tervezve valami krach, végülis tíz éve nem volt már semmilyen összeomlás. 20- ban eleve csak 1.2 százalék volt tervezve az ígért 1,6 helyett. Így 0,4-et adtunk is a védekezésre! Hoppácska! Már előre elvonta a PM azt a pénzt. Ezért lesz strapabíró a Z26.:)
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 736
34 530
113
És ez te igaznak tartod? Jártál arrafelé, van ott nyugger ismerősöd?
Én voltam,utoljára most januárban.Eszméletlen sokat fejlődtek,mióta beléptek az EU-ba.Anno azon viccelődtünk,hogy oláhoknál nem lehet eltévedni,nincs hozzá elég kecskecsapás.Azóta az általam járt utak már jobbak,mint a hazaiak.Életszinvonal látványosan emelkedett.Nincs már rozsdás ARO meg boglyas lovas szekér.Boltok tele minőségi árúval,és olcsóbban mint nálunk.
A jóféle házisajt viszont már nincs.Bivalysajt meg már semmilyen.Sajna.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
30 531
132 401
113
Én voltam,utoljára most januárban.Eszméletlen sokat fejlődtek,mióta beléptek az EU-ba.Anno azon viccelődtünk,hogy oláhoknál nem lehet eltévedni,nincs hozzá elég kecskecsapás.Azóta az általam járt utak már jobbak,mint a hazaiak.Életszinvonal látványosan emelkedett.Nincs már rozsdás ARO meg boglyas lovas szekér.Boltok tele minőségi árúval,és olcsóbban mint nálunk.
A jóféle házisajt viszont már nincs.Bivalysajt meg már semmilyen.Sajna.
Konstanca és Bukarest környéke ami valahogy kinéz a regátban. (ott is van kb autópálya)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 736
34 530
113
Konstanca és Bukarest környéke ami valahogy kinéz a regátban. (ott is van kb autópálya)
Konstanca és Bukarest környéke ami valahogy kinéz a regátban. (ott is van kb autópálya)
Craiovaban voltam januárban,a Vaskapu felé.Vegig jó út, új uzemek, felújított és új házak.Netuddmeg, hogy nezzet ki régen.Borzalmassan.30al döcögtem annó a főúton.Bukarestnel volt csak mutatóba autópálya.jjo szar.Kalandos volt az olah túra.
Nagyon sokat nyertek a csatlakozás sal
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 000
5 419
113
https://novekedes.hu/mag/matolcsy-g...VYDsDmi_-h8IHyHPwQHHZNW0AlMxryv74EkrtpBKJgMRM

"
Gazdag és tartalmas nagycikk a Központi Bank elnöktől

Drámaian indult a 2020-as évtized, de a következő hét év, sőt az egész évtized is hasonlóan viharos lehet. A hét napsütéses évre következő hét borúsabb év mindig nehezebb, a kockázatok erősebbek, a kihívások nagyobbak. Cserébe a lehetőségek is nagyra nőnek, aki nyer, az nagyot nyerhet versenytársaihoz képest.

Mi ezt tűztük ki célként, ezért érdemes számba vennünk, amit tudunk a várható évekről. A 2020-as évekről már sejtünk néhány alapvető jellemvonást. Ezek:

-A 21. század 20-as évei a politika terén rokonságot mutathatnak a 20. század 40-es éveivel. A 80 éves történelmi ciklus háborús éveket ígér. Akkor a második világháború és a hidegháború első szakasza jött, most jellegében új összeütközések sora érkezhet.
-A 2020-as évek gazdaságilag rokonságot mutathatnak az 1970-es évekkel. Az 50 éves történelmi ciklus gazdasági és pénzügyi felfordulásokat ígér.
-Az Európai Unió hanyatlása Ázsiához és az angolszász világhoz képest megállíthatatlannak tűnik.
-A Visegrádi térség és az eurózóna déli csoportja között történelmi helycsere megy végbe.
-Az új jellegű háborúk innovációs forradalmat hoznak a technológia, a pénz, a kormányzás és a politika terén.
-Gyorsul a nagy gazdasági központok, nagyvárosi övezetek kiemelkedése.
-Új szövetségi hálók alakulnak ki, megépül az „Övezet és út”, új selyemutak és ázsiai-európai párok állnak össze az új technológiai forradalmak közös megnyerése érdekében.
-Felértékelődik a hatékony állam és kormányzás, a gyors döntéshozatal, az innovatív vezetés és együttműködés a politika, az üzleti élet és a családok között.
-Az nyer, aki elhiszi, hogy eljött a korlátlan erőforrások – adat, energia, pénz - ideje és azokat fenntartható, „zöld” módon használja fel.

A növekedés kiemelt eszközeit is ismerjük, mert építettünk rájuk az elmúlt 100 év legsikeresebb évtizedében, 2010 és 2019 között. Ezek:

-Magas beruházási ráta, erős lépések egy tőkeintenzív növekedési pálya felé.
-Erős fogyasztási dinamika, amit a bérek emelkedése, a családi juttatások, a hatékony adórendszer és a hitelbőség tartanak fent.
-Fejlett technológia import és exportpiac teremtése a külföldi működő tőke beáramlása révén.
-Kétszámjegyű hitelbővülés a vállalati és háztartási hitelek terén.
-EU forrásbeáramlás, gazdaságfejlesztési súlyponttal.
-Foglalkoztatásbővülés minden korcsoportban és képzettségi rétegben.

A sikeres válságkezelésre /2010-2012/ épülő kivételes felzárkózási szakasz /2013-2019/ titka a gazdaságpolitika terén az egyensúlyok /államháztartás, államadósság-ráta, külkereskedelem, fizetési mérleg, munkaerő piac és infláció/ tartása és a növekedési források egyidejű kiaknázása volt. A jó évekből is kiemelkedő 2018/2019 -es esztendők titka az volt, hogy valamennyi növekedési forrás egyidejűleg működött.

A következő, kihívásokban gazdag hét év /2020-2026/ kulcsa ezek megőrzése, valamint a 2020-as évtized különleges lehetőségeinek kihasználása.

Kötelező azzal kezdeni, hogy minden új kockázat új lehetőséget is jelent. Minden fejben dől el, ezért először fejben kell átállni az új gondolkodásra.

Melyek a 2020-as évtized új lehetőségei? Talán a következők:

-A 2020-as év bizonyosan elindítja az egészségügyi rendszer átalakítását a világban mindenhol, mert ez a világjárványból levont kötelező tanulság. Itthon megérett az egészségügy teljes megújítása, ez is elindul.
-A mai válság felgyorsítja a döntéshozatalt a gazdaság minden szintjén: sem az egészségügyi válságot kezelni, sem a gazdaságot újraindítani nem lehet a korábbi sebességgel, egyetlen gazdasági szereplőnél sem.
-A válság és az újraindítás, sőt a nehezebb hét éves szakasz egészének kulcsszereplői az állami intézmények lesznek. Minden állami intézmény új sebességre kapcsol, új menedzsmentek jönnek, új digitális technológiák és zöld gondolkodás.
-A teljes infrastruktúra megújul a fizikai és a szellemi területeken egyaránt. Nagy állami építkezések, megújuló állami vállalatok és központi hitelprogramok gyorsítják majd a digitális és zöld átállást, az ország logisztikai lehetőségeinek kiaknázását, valamint a felsőoktatási rendszer megújítását.
-A külföldi működő tőke beruházások a legfejlettebb új technológiákra összpontosítanak, már nem a munkahelyteremtés, hanem a tőkeintenzív pálya versenyképes megépítése a cél.
-A szolgáltató szektor leáll, majd újraindul és a turizmustól a szállításig, az ingatlanpiactól az informatikai szolgáltatásokig a növekedés erős motorjává és a fizetési mérleg biztos egyensúlyi pillérévé válik.
-Beindul egy jelentős vállalati visszavásárlási hullám, amelynek révén hazai tulajdonba kerül vissza egy sor, korábban külföldi befektetők által lefedett terület.
-Megindul a kifektetési program, amely a magyar gazdaság szereplőit képessé teszi térségi, sőt távolabbi tőkebefektetésekre is. Egy évtized alatt jelentősen közelebb kerülünk az egyensúlyi tőke- és profit-mérleghez, ezzel egy fenntartható fizetési mérleghez.
-A magyar jegybank, az átalakuló bankrendszerrel együttműködve, képes lesz fenntartani a gazdaságtörténetileg kivételesen kedvező pénzügyi környezetet és célzott hitelprogramjaival pénzbőséget teremt az üzleti szektor számára.
-Kiépülnek és felgyorsulnak a vállalkozói liftek. Tömegessé válik a sikeres mikro vállalkozások kis- és közepes vállalatokká emelkedése, a közepesek nagyvállalattá válása és láthatóvá válnak új, magyar tulajdonú multinacionális vállalatok.
-Ma nem ismert technológiákból /ezek között már jelentős számban találunk majd magyar szabadalmat/ és területekről –egészségipar, hadiipar, mesterséges intelligencia-alapú szolgáltatások, járműipari beszállítások, mezőgazdaság- és élelmiszeripar, zöldiparok, kreatív iparok - jöhet majd a magyar növekedési többlet, tehát a gazdasági felzárkózás jelentős része.
-Felgyorsulnak a térségi integrációk, kialakul a Budapest Régió, a Debrecen Régió és a többi, erősödik a Kárpát-medencei integráció és a V4 gazdasági, pénzügyi együttműködés.

Szabó Dezsőtől megtanultuk, hogy minden magyar felelős minden magyarért. Tegyük hozzá, hogy minden ma élő magyar egyben a következő évtized lehetőségeinek a megragadásáért is felelős.

Matolcsy György: Erős a kockázat, nagy a lehetőség"
Tetszik ez a hozzáállás... Hátha mégsem lesz olyan nagy elvonás a HM-től...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 863
82 399
113
"A rendszer felkészült kezelni a helyzetet, ami kialakulhat

A honvédelmi tárca irányításával a Magyar Honvédség mindent megtesz a járványügyi veszélyhelyzet elhárításáért és a lakosság egészségének megőrzéséért. Az új feladatok részleteiről Szabó Istvánt, a Honvédelmi Minisztérium honvédelmi államtitkárát kérdeztük..."

 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 839
12 566
113
https://novekedes.hu/mag/matolcsy-g...VYDsDmi_-h8IHyHPwQHHZNW0AlMxryv74EkrtpBKJgMRM

"
Gazdag és tartalmas nagycikk a Központi Bank elnöktől

Drámaian indult a 2020-as évtized, de a következő hét év, sőt az egész évtized is hasonlóan viharos lehet. A hét napsütéses évre következő hét borúsabb év mindig nehezebb, a kockázatok erősebbek, a kihívások nagyobbak. Cserébe a lehetőségek is nagyra nőnek, aki nyer, az nagyot nyerhet versenytársaihoz képest.

Mi ezt tűztük ki célként, ezért érdemes számba vennünk, amit tudunk a várható évekről. A 2020-as évekről már sejtünk néhány alapvető jellemvonást. Ezek:

-A 21. század 20-as évei a politika terén rokonságot mutathatnak a 20. század 40-es éveivel. A 80 éves történelmi ciklus háborús éveket ígér. Akkor a második világháború és a hidegháború első szakasza jött, most jellegében új összeütközések sora érkezhet.
-A 2020-as évek gazdaságilag rokonságot mutathatnak az 1970-es évekkel. Az 50 éves történelmi ciklus gazdasági és pénzügyi felfordulásokat ígér.
-Az Európai Unió hanyatlása Ázsiához és az angolszász világhoz képest megállíthatatlannak tűnik.
-A Visegrádi térség és az eurózóna déli csoportja között történelmi helycsere megy végbe.
-Az új jellegű háborúk innovációs forradalmat hoznak a technológia, a pénz, a kormányzás és a politika terén.
-Gyorsul a nagy gazdasági központok, nagyvárosi övezetek kiemelkedése.
-Új szövetségi hálók alakulnak ki, megépül az „Övezet és út”, új selyemutak és ázsiai-európai párok állnak össze az új technológiai forradalmak közös megnyerése érdekében.
-Felértékelődik a hatékony állam és kormányzás, a gyors döntéshozatal, az innovatív vezetés és együttműködés a politika, az üzleti élet és a családok között.
-Az nyer, aki elhiszi, hogy eljött a korlátlan erőforrások – adat, energia, pénz - ideje és azokat fenntartható, „zöld” módon használja fel.

A növekedés kiemelt eszközeit is ismerjük, mert építettünk rájuk az elmúlt 100 év legsikeresebb évtizedében, 2010 és 2019 között. Ezek:

-Magas beruházási ráta, erős lépések egy tőkeintenzív növekedési pálya felé.
-Erős fogyasztási dinamika, amit a bérek emelkedése, a családi juttatások, a hatékony adórendszer és a hitelbőség tartanak fent.
-Fejlett technológia import és exportpiac teremtése a külföldi működő tőke beáramlása révén.
-Kétszámjegyű hitelbővülés a vállalati és háztartási hitelek terén.
-EU forrásbeáramlás, gazdaságfejlesztési súlyponttal.
-Foglalkoztatásbővülés minden korcsoportban és képzettségi rétegben.

A sikeres válságkezelésre /2010-2012/ épülő kivételes felzárkózási szakasz /2013-2019/ titka a gazdaságpolitika terén az egyensúlyok /államháztartás, államadósság-ráta, külkereskedelem, fizetési mérleg, munkaerő piac és infláció/ tartása és a növekedési források egyidejű kiaknázása volt. A jó évekből is kiemelkedő 2018/2019 -es esztendők titka az volt, hogy valamennyi növekedési forrás egyidejűleg működött.

A következő, kihívásokban gazdag hét év /2020-2026/ kulcsa ezek megőrzése, valamint a 2020-as évtized különleges lehetőségeinek kihasználása.

Kötelező azzal kezdeni, hogy minden új kockázat új lehetőséget is jelent. Minden fejben dől el, ezért először fejben kell átállni az új gondolkodásra.

Melyek a 2020-as évtized új lehetőségei? Talán a következők:

-A 2020-as év bizonyosan elindítja az egészségügyi rendszer átalakítását a világban mindenhol, mert ez a világjárványból levont kötelező tanulság. Itthon megérett az egészségügy teljes megújítása, ez is elindul.
-A mai válság felgyorsítja a döntéshozatalt a gazdaság minden szintjén: sem az egészségügyi válságot kezelni, sem a gazdaságot újraindítani nem lehet a korábbi sebességgel, egyetlen gazdasági szereplőnél sem.
-A válság és az újraindítás, sőt a nehezebb hét éves szakasz egészének kulcsszereplői az állami intézmények lesznek. Minden állami intézmény új sebességre kapcsol, új menedzsmentek jönnek, új digitális technológiák és zöld gondolkodás.
-A teljes infrastruktúra megújul a fizikai és a szellemi területeken egyaránt. Nagy állami építkezések, megújuló állami vállalatok és központi hitelprogramok gyorsítják majd a digitális és zöld átállást, az ország logisztikai lehetőségeinek kiaknázását, valamint a felsőoktatási rendszer megújítását.
-A külföldi működő tőke beruházások a legfejlettebb új technológiákra összpontosítanak, már nem a munkahelyteremtés, hanem a tőkeintenzív pálya versenyképes megépítése a cél.
-A szolgáltató szektor leáll, majd újraindul és a turizmustól a szállításig, az ingatlanpiactól az informatikai szolgáltatásokig a növekedés erős motorjává és a fizetési mérleg biztos egyensúlyi pillérévé válik.
-Beindul egy jelentős vállalati visszavásárlási hullám, amelynek révén hazai tulajdonba kerül vissza egy sor, korábban külföldi befektetők által lefedett terület.
-Megindul a kifektetési program, amely a magyar gazdaság szereplőit képessé teszi térségi, sőt távolabbi tőkebefektetésekre is. Egy évtized alatt jelentősen közelebb kerülünk az egyensúlyi tőke- és profit-mérleghez, ezzel egy fenntartható fizetési mérleghez.
-A magyar jegybank, az átalakuló bankrendszerrel együttműködve, képes lesz fenntartani a gazdaságtörténetileg kivételesen kedvező pénzügyi környezetet és célzott hitelprogramjaival pénzbőséget teremt az üzleti szektor számára.
-Kiépülnek és felgyorsulnak a vállalkozói liftek. Tömegessé válik a sikeres mikro vállalkozások kis- és közepes vállalatokká emelkedése, a közepesek nagyvállalattá válása és láthatóvá válnak új, magyar tulajdonú multinacionális vállalatok.
-Ma nem ismert technológiákból /ezek között már jelentős számban találunk majd magyar szabadalmat/ és területekről –egészségipar, hadiipar, mesterséges intelligencia-alapú szolgáltatások, járműipari beszállítások, mezőgazdaság- és élelmiszeripar, zöldiparok, kreatív iparok - jöhet majd a magyar növekedési többlet, tehát a gazdasági felzárkózás jelentős része.
-Felgyorsulnak a térségi integrációk, kialakul a Budapest Régió, a Debrecen Régió és a többi, erősödik a Kárpát-medencei integráció és a V4 gazdasági, pénzügyi együttműködés.

Szabó Dezsőtől megtanultuk, hogy minden magyar felelős minden magyarért. Tegyük hozzá, hogy minden ma élő magyar egyben a következő évtized lehetőségeinek a megragadásáért is felelős.

Matolcsy György: Erős a kockázat, nagy a lehetőség"
Tetszik ez a hozzáállás... Hátha mégsem lesz olyan nagy elvonás a HM-től...

Hááát, nekem inkább ilyen frázispuffogtatásnak tűnik.