A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 060
2 548
113
Orbán semmi újat nem mondott. Lényegében a rendszerváltás óta hallgatjuk, hogy reform, modernizáció, fejlesztés jön MAJD valamikor az elkövetkező években, talán, ha lesz pénz.
Egyszer végre ha úgy jelentené be ezt egy politikus, hogy valami fajsúlyos fejlesztéssel közösen (pl helikopter beszerzés szerződésének az aláírása, vagy bármi) akkor talán még el is hinném.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
A beszerzési adatok? db szám ? járművek típusai ?

Már évek óta hallgatjuk ezt a modernizációs folyamatot

És ahogy ltáom külföldi haditechnikai oldal is lehozza .

http://www.armyrecognition.com/october_2014_global_defense_security_news_uk/hungary_is_in_a_process_of_modernization_of_its_armed_forces_with_new_defense_spending_0310143.html
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
150
63
Ebbe az egy órába a készülődés és a csomagolás is benne van?
Ez egy igazi hungarikum!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
Szerintem a hadgyakorlat időtartalma teljesen reális volt (1 óra). Ennél tovább úgysem maradnának harctevékenységre alkalmas állapotban, így gyakorolni is fölösleges az 1 óra letelte utáni időkre :)
 
D

danielblack

Guest
Szerintem a hadgyakorlat időtartalma teljesen reális volt (1 óra). Ennél tovább úgysem maradnának harctevékenységre alkalmas állapotban, így gyakorolni is fölösleges az 1 óra letelte utáni időkre :)

Meg most demonstráltak Orbánnak, egy gyors harcérintkezést és csókolom... Nem fog ott állni egy fél napot a terepasztalnál :-D
Gondolom a látvány elég nagy hangsúlyt kapott...
 
D

danielblack

Guest
alfa74

Akkor sem értem.

fip7

Be is baszna ha egy katona egy óránál tovább ne lenne harcképes.

elég sokat kötekedsz mostanság. Ha ezt én írtam volna akkor tuti most belekötöttél volna hogy:

"Mi ellen, ki ellen, mekkora erők ellen, milyen körülmények között lenne harcképes egy óráig egy katona? "
Plussz még, tuti fokoznád a dolgot azzal is, hogy most elsővonalas lövész katonára vagy egy hiradósra gondoltok-e? .....
Én mindig is tiszteltelek dudi, ne tanulj Molni stílusából.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
danielblack

Ha neked adnék egy fegyvert meg lőszert te is tovább maradnál harcképes egy óránál(vagy bárki aki ide szokott írni).
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
danielblack

A stílussal kapcsolatban pedig nem gondolom,hogy bunkó lettem volna bárkivel is(nem is szólt senki ellen).
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 747
57 149
113
dudi

Én nem a katonák állóképességére céloztam az 1 óra harctevékenységgel.

Nem tudom milyen irreguláris csapatokat szimuláltak, de ha olyanokat, mint Ukrajnában a népi milíciák akkor hidd el, 1 órán belül elfogyott volna az 1000 ember és a 400 "technika".
Kezdjük ott, hogy a népi milíciáknak van BM-21-e és jó pár T-64/T-72-s harckocsija amiket tudnak is használni....
Ha viszont könnyű gyalogos, támogatás nélküli erőket szimuláltak, akkor viszont érthető ha tovább bírják a honvédek, mint 1 óra...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 810
30 767
113
danielblack

Ha neked adnék egy fegyvert meg lőszert te is tovább maradnál harcképes egy óránál(vagy bárki aki ide szokott írni).

Ez így értelmezhetetlen. Ha halott vagy súlyosan sérült, akkor harcképtelen. Az pedig az első 1 másodpercben is összejöhet, nem kell oda egy óra. Akkoris harcképtelen, ha teljesen egészséges, csak a feje mellett elsüvítő lövedék után összehúzta magát a sarokba, behugyozott és sírva az anyját hívja. Ennél sincs időkorlát.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 407
79 396
113
fip7

Beépített területen minimum 5x akkora erővel kell rendelkezned mint az ellenség,ezek után ki lehet találni,hogy nem egy zászlóalj vagy század tört be a gyakorlat scenáriója szerint.
 

nalson

Member
2013. december 30.
187
0
16
Lehet, hogy páran elvannak tájolva, de kb. augusztus vége óta tart a Közös Fellépés, és a nyilvános miniszteri pofavizit tartott egy óráig, de gratulálok, hogy sikerült kiragadni a lényeget és lovagolni rajta, azért a HTKA, azt hittem több ésszel és tisztelettel közelít a Honvédség felé...
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 260
26 112
113
És a "nagy formátumú" első emberünk legalább elégedett volt a látottakkal?
Decemberben Hende megy a levesbe.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Azért egy tartalom nélküli kijelentésen és egy rövid katonai bemutatón, amiről szintén elég kevés információ van nagyon el tudtok rágódni ... mint egy gumicsonton. :)