A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
801
2 231
93
Örülj neki.Úgy tele vannak konteokkal,hogy csak na
Olyan 13 éve olvasgatom már a HTKA fórumokat nagyobb kihagyásokkal. Sokat tanultam pláne fiatalabb koromban a különböző topikokból. Persze sok a konteó is, de képes szerintem mindenki kiszűrni. Csak nekem pl most ez fura amióta telórol vagyok, hogy az új hozzászólásokban nem mutatja a biztpolokat.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 967
35 644
113
Olyan 13 éve olvasgatom már a HTKA fórumokat nagyobb kihagyásokkal. Sokat tanultam pláne fiatalabb koromban a különböző topikokból. Persze sok a konteó is, de képes szerintem mindenki kiszűrni. Csak nekem pl most ez fura amióta telórol vagyok, hogy az új hozzászólásokban nem mutatja a biztpolokat.
A regi Montezumas hsz ek :) /erdekesek voltak egyebkent /
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 236
113
Aranyosgyérest már úgy emlegetik hogy "Kis-Ramstein"...
Gondolom a Kelet-Párizsa után. Node ránéztem a legutóbbi műholdképre a Google Earth-on és nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez egy negyven-ötven éve változatlan szőröstalpú-leszállópálya. Ez Aranyosgyéres (továbbiakban azonos léptéken):
01-aranyosgy-res.jpg

A kiszolgálólétesítmények majd teljes hiánya, nem tartozik hozzá bázis. Ez lényegében egy pőre beton a földeken. Talán még a készültséget is Dácsiából nyomják termosszal!

Ez Kecskemét:
02-kecskem-t.jpg

Ez egy normál szinten felszerelt repülőtér, igazából csak a repülőfedezékek hiányoznak (de azok nagyon!).

Ez pedig Ramstein:
03-ramstein.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 389
8 960
113
Erdélyi részen vannak Usa katonai érdekeltségek?

Aranyosgyérest már úgy emlegetik hogy "Kis-Ramstein"...

Ilyen témákban ajánlom a biztonságpolitikai topikokat ;)

Gondolom a Kelet-Párizsa után. Node ránéztem a legutóbbi műholdképre a Google Earth-on és nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez egy negyven-ötven éve változatlan szőröstalpú-leszállópálya. Ez Aranyosgyéres (továbbiakban azonos léptéken):

Most kerestem egy magyar forrást (először román forrásban láttam annakidején): https://foter.ro/cikk/egy-rakas-penzt-kolt-amerika-az-aranyosgyeresi-katonai-repter-fejlesztesere/

A románok 200 millió EUR -al - az USA 130 millió USD -al száll be a projektbe ...
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
40 160
77 480
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 050
23 469
113
Gondolom a Kelet-Párizsa után. Node ránéztem a legutóbbi műholdképre a Google Earth-on és nekem nagyon úgy tűnik, hogy ez egy negyven-ötven éve változatlan szőröstalpú-leszállópálya. Ez Aranyosgyéres (továbbiakban azonos léptéken):
01-aranyosgy-res.jpg

A kiszolgálólétesítmények majd teljes hiánya, nem tartozik hozzá bázis. Ez lényegében egy pőre beton a földeken. Talán még a készültséget is Dácsiából nyomják termosszal!

Ez Kecskemét:
02-kecskem-t.jpg

Ez egy normál szinten felszerelt repülőtér, igazából csak a repülőfedezékek hiányoznak (de azok nagyon!).

Ez pedig Ramstein:
03-ramstein.jpg
Kecskemét, hamár ;)
f53f4308e2dccac81ae7786bab8f34b8.jpg
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 389
8 960
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 484
16 578
113
Majd megígérjük nekik, hogy az Erdélyen kívüli bázisokat megkapják a magyar-román békeszerződésben mint amerikai külbirtok. Vagy Dobrudzsát, mint új Puerto Ricot! Nekünk aztán mindegy! Nem hiszem, hogy különösebben megzavarná az amerikai-magyar viszonyt, ha kiderülne, hogy mi vagyunk a térségben a góré, persza ahhoz nem kétdandáros haderő kellene! De utólag simán mondhatjuk, hogy ezek a legyőzött románok nem voltak valami fényes szövetséges, viszont most itt vagyunk mi, a győztesek, akik a szemetek láttára bizonyítottuk, hogy tudunk háborúzni!

Túl sok illúziója van a románoknak az amerikai jelenléttel kapcsolatban szerintem.

OFF

Ahhoz az kellene, hogy a magyar nők elkezdjenek szülni...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 185
7 798
113
OFF

Ahhoz az kellene, hogy a magyar nők elkezdjenek szülni...

mert köztudott hogy csak azon múlik:rolleyes: jézus krisztusom...hova sűlyedtünk
Amikor vidéken az ingyen menza hatalmas segítség volt a családoknak akkor nem a szülni akarás a probléma,hogy finoman fogalmazzak. de mondjuk ez már belpol..
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 389
8 960
113
Speciel éppen hogy az mutatja, hogy legkönnyebben tömeges asszimilációval tudunk sokasodni!

Még inkább, ha nem irtanak ki, nem internálnak és deportálnak és üldöznek el többmilliós létszámban. Nomeg a töménytelen kényszerbetelepítések sem segítettek sokat ... Ezen a "szülés" önmagában és csak nem sokat segít. A világháborúk előtt ráadásul ebben sokkal jobban is álltunk, mint a konkurensek ...
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97