A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Mesterloveszpuskakent alkalmazva valoban nem a csucs. /egyebkent a dobtarr gyartasminosegevel voltak gondok./ de az m2 inkabb nagytuzereju sorozatloves leadasara alkalmas tamogato fegyver az eggyesloves inkabb csak opcio. A rancfelvarras mimdenkepp rafer hisz nem mai gyerek. Ezt az 50 est orommel hallom nem tudtam rolla /sejtettem egyebkent./ a lovedekallo mellenyek terjedesevel egyre nagyobb hangsulyt kell ra fektetni... Igazabol mar nem adok sok odot annak hogy kulfoldi gyarto is elorukkoljon egy hasonlo fegyverrel... /az persze dicserve lessz nagyon.../ ma mar megvan a kepeseeg es a minosegi alapanyag beszerzesre a csatornank. Nem szabad elmulasztani a rancfelvarrott ujragyartast. /hidd el nem csodafegyver de csatadonto tenyezo egy ilyen fegyver.../ dedoregapamek a 2. Vh ba mindig egy hadonlofegyverrol almodoztak... Bar ez lehetne egy egyszeru erzelmi szal de az oregek kozel ezer igazolt gyozelmet ertek el... Tudtak es ertettek mi kell... Ez most nem dicsekves /plane hogy sokan csak egy mocdkos gyilkosnak tartottak...az uj rendszerbe ami ma mar regi...de a maiba sem feltetlen pozitiv sokak szamara.../
Aki a hazát szolgálta megérdemli az elismerést és a tiszteletet!
A II. Vh sajnos eleget vilt vitatva, úgyhogy itt az ideje hogy helyére kerüljön minden, így a honvédek emlékezete is.
 
  • Tetszik
Reactions: dkes
K

kamm

Guest
Nem bántásképp de az EUR/HUF utoljára 2015 elején volt 300. Mostani árfolyamon az 5 mrd eur jó lesz olyan 1800 mrd-nak is

Tulajdonkeppen mindegy. Amugy en altalaban dollarban szamolok, mert a fightereknel elkerülhetetlen, azert kerekítem lefelé a finn ajanlat felet 28-30 E/F-re es 2 GlobalEyera: azt szerintem siman megkapnank $4-5B korul, ami pedig bezony meg 1500 milliard forint sincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
Egy nagy raklap fos amit egy sufniban raktak össze egyedileg(szó szerint).Olyan jó volt a "sorozatgyártás,hogy alig van csereszabatos alkatrés,még a tárak sem azok.Nem lehet összehasonlítani az SzVD-vel mert a két puska két teljesen más kategória.
Akkor miért van még rendszerben?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
Akkor miért van még rendszerben?
Mert úgy volt tervezve, hogy majd javítják a nyűgjeit csak aztán beütött a gazdasági világválság és picsa se lett belőle. Aztán nem tudom az öreg Szép mester még él-e egyáltalán azóta. Annyit meg vettek belőle, hogy el lehessen vele nyüglődni egy darabig. (nem sokat mondjuk)
Meg a TMK védőmellény is rendszerben pedig minden elképzelhető és elképzelhetetlen próbán megbukott a ballisztikai védelmen és az anyagtartósságon kívül...
 
  • Tetszik
Reactions: therob and Ocses

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Miért van egy halom szar a cégnél rendszerben? Na ez egy nagyon jó kérdés.
Szép Feri bá ezt a puskát rendőrölnek szánta,el is vitték Simonyinak akik megmondta,hogy amíg ő él ez nem lesz mert olyan ótvar,ezek után valahogy sikerült rátukmálni a Honvédségre...

Elnézést a közbe szólásért, de ha jól tudom, a Szép mesterlövész puskát és a Gepárd M2-M6-ot Szép József tervezte, a Gepárd M1-et pedig Földi Ferenc. Csak azért írtam, mert nálad egy picit összekavarodtak a nevek. :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 032
113
Miért van egy halom szar a cégnél rendszerben? Na ez egy nagyon jó kérdés.
Szép Feri bá ezt a puskát rendőrölnek szánta,el is vitték Simonyinak akik megmondta,hogy amíg ő él ez nem lesz mert olyan ótvar,ezek után valahogy sikerült rátukmálni a Honvédségre...
Józsi volt :D de jogos, volt egy haver gondolom akkor bent a honvédségnél aztán oda került.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 573
79 747
113
Leopard 2A7,PzH 2000,Lynx,magyar baka:
FB-IMG-1598125888303.jpg
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 641
14 997
113
Krisss azt írta, jövőre több pénz jut a felszerelésre :) Szóval várjunk türelemmel


És attól a dobató pk lefogy majd 15-20kg-ot?
Esetleg reálisan nézik majd neki az éves erőnléti felmérő?
Nem csak beírják puszira, hogy meg csinálta miközben lehet le sem megy?

És az ak bőrszíját is átcsatolhatja előlről hátra, így létrehozva egy hurkot, amivel magáraakaszthatja dobás közben. És utánna rögtön tudja használni.
Nem kell a földre rakni.

Ezek nem pénz kérdései.
 

felfoldi

Active Member
2020. július 23.
119
108
43
Kb a 39 eseket kell mellejukcsapni hogy ezredde valjanak.

A 24 . kerul igy valojaba feltoltottsegi hianyba. /ami ott azert eddig nem igen volt jellemzo./ egy pct osztallyal es egy tuzerosztalyal ez viszonylag konnyen orvosolhato lenne. /ezek nem igenyelnek tulsagosan nagy ember igenyt./ majd egy 3. Lovz felallitasaval szerintem teljeserteku dandarra valhatna... /ez a lovz persze tobb embert ignyel mint a tuzer es pct osztaly./

A 39.-esek lövészek, nem sok keresnivalójuk lenne egy felderitőezredben.
Ami miből is áll? Legtöbbször a mélységi felderitő századról lehet olvasni, gondolom ők mind ejtőernyősök. Időnként előkerülnek még a skylarkosok is, de kik vannak még? Van másik eje. század? Vagy zászlóaljakból áll?
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 810
6 885
113
Kb a 39 eseket kell mellejukcsapni hogy ezredde valjanak.

A 24 . kerul igy valojaba feltoltottsegi hianyba. /ami ott azert eddig nem igen volt jellemzo./ egy pct osztallyal es egy tuzerosztalyal ez viszonylag konnyen orvosolhato lenne. /ezek nem igenyelnek tulsagosan nagy ember igenyt./ majd egy 3. Lovz felallitasaval szerintem teljeserteku dandarra valhatna... /ez a lovz persze tobb embert ignyel mint a tuzer es pct osztaly./
Az baszna be , még jo hogy a 24-es csak nevében ezred... mit akartok szerencsétlenektől??? Felderítő zászlóaljból rögtön dandár??? Hagyjuk már , inkább nevezzék csak szépen vissza zászlóalja (ami amúgy valójában...) aztán mehet a bocskai alá a közepesbe
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Az baszna be , még jo hogy a 24-es csak nevében ezred... mit akartok szerencsétlenektől??? Felderítő zászlóaljból rögtön dandár??? Hagyjuk már , inkább nevezzék csak szépen vissza zászlóalja (ami amúgy valójában...) aztán mehet a bocskai alá a közepesbe
Elortam mh 5 bocskaira gondoltam hogy feltoltotsegi problemakkal kuzdene /ha logikusan 24 hez rendelnek a 39 . lovz t./ ha mar egs helyorseget hasznalnak mikozben a bocskai zome masikba van.
 

felfoldi

Active Member
2020. július 23.
119
108
43
Elortam mh 5 bocskaira gondoltam hogy feltoltotsegi problemakkal kuzdene /ha logikusan 24 hez rendelnek a 39 . lovz t./ ha mar egs helyorseget hasznalnak mikozben a bocskai zome masikba van.

De nem lehet "logikusan" odarendelni, csak azért mert ott van. A 39-es lövészalegység, semmi köze a 24-es rendeltetéséhez.
Ez olyan lenne, mint a 43-ashoz csapni a VV zászlóaljat, hogy egy jó ezred legyen, hisz úgyis egy helyőrségben vannak.