A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
"A modifikált PKM-et most kaptuk meg csapatpróbára így természetesen lőttünk is vele és használtuk is(én egyiket sem).A személyes véleményem szerint hiba volt ugyan azt a Comp M3 red dotot és 3,5x-ös nagyítású optikát rakni a fegyverre mint ami a modifikált AK-n van.Viszont az éjjellátó és a hőkamera nagyon jó volt."

Akkor van saját módosított, korszerűsített géppuskánk ?
Fotó van róla valahol ?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 069
18 793
113
Erről már hallott valaki? Valami trópusi darab vagy hamisítvány? Állítólag magyar ernyősök viselték Rhodéziában vagy hol??? Szerintem hamis,mert kizárt hogy fehér cérnával varrtak volna anno. Láttam már sok ritka Néphadsereges cuccot de ilyeneket nem. Bár a mikádóból két változat készült pl a rábából.
5420240893_37cf0760f2_b.jpg


nam_fr10.jpg

A ruházat anyaga, mintázata, magánvéleményem szerint, a 80-as évek Néphadseregét idézi.
A sapka, hm...
Nem tudom, ránézésre egy trópusi Japán katona sapkája, a világháborúból, csak azoknak nem terepszínű volt. :)
Magyar ejtőernyősök Rhodeziában ???
Volt ilyen ?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 020
123 911
113
Honved

Van, és tényleg nem rossz, amúgy akármilyen nagyobb nyílt napra szoktak vinni belőle, a hőkamerás tényleg nagyon jó, bár nekem a többi kiegészítővel sem volt bajom.

A második meg költői kérdés XD
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 325
68 568
113
Le kell róla bontani mindent hogy a hevedert befűzze az ember? Nem tűnik olyan acélos modernizációnak.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Dudi az első képen szereplő férfi a MH kötelékébe tartozik? Vagy valami riporter?
Ez szerintem nemzetközi egyezményeket sért.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 734
80 109
113
szittya88

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1005704529444636.1073741922.194880860527011&type=1
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 020
123 911
113
Az első képen szereplő férfi ha jóllátom a Bundeswehr katonája, a második lehet riporter. És nemtudom miféle egyezményt sértene elvinni egy riportert lövészetre, vagy akár gyakorlatokra, a zrínyi média minden ilyen eseményen részt vesz. Szoktak bemutatókat tartani a sajtó előtt.
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Köszi kriss (nincs facebookom) ezért kérdeztem (amugy nem a riporter fegyverhasználata szurt szemet hanem a német trikolor
Ezért is kérdeztem hogy megnyugodjak hogy nem a mi honvédeink hordanak idegen állam jelzéseit és nem sértenek egyezményeket ezzel. (mer az sajnostényleg gáz lett volna )de szerencsére ez nincs igy
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 020
123 911
113
Valami közös hakni volt magyar és német tartalékosok részvételével
(nyugdíjas klubtalálkozó). Ott készültek a képek.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 325
68 568
113
antigonosz

AN/PEQ-2 van rajta de bármit rá lehet tenni a mi kompatibilis.
Csak azon a mintadarabon vagy több is lesz modernizálva és hozzá beszerezve? Egyébként a fegyver modernizáció tartalmaz felújítást is? Az elkopott szétlőtt alkatrészek cseréjét?
 

szittya88

Member
2010. október 23.
916
5
18
Antigonosz
Biztos nem agyonhasználtakat modernizáltak miközbe raktáron van még bőuven olyan ami csak a gyári belövést kapta
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 020
123 911
113
Czulu Éppen ilyen:
Shriners-Rubber-Duck-with-Fez.jpg


Antigonosz: párszáz darab van elvileg ami kész (főleg missziós célokra) de az a jelenlegi "ötéves terv" hogy majd ez lesz az alap lövészfegyver (majd ha piros hó esik)