A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
értem..és nem lenne ma egy értelmes ember a hm-ben aki ki mernéé mondani hogy ez egy faszság?
győrt ki a fenétől kell védeni? szlovákoktól? ez egy vicc...komplett dél szlovákia ebből él.az a maradék fehér még ami van, az ott van. full magyar az egész.voltam 1 hete egy győri plazaban. csak "szlovakok" voltak...menni kéne kassa környékére..ott már csak "magyarok" vannak. total cigany az egész.eskuszom 99% cigany.na oda kéne hadsereg mert ha ezek egyszer beduhodnek majd akkor nagyon nagy baj lesz.és akkor jo lenne majd egy miskolci dandár..
Amúgy azt nem értem miből gondolod hogy azért van ott mert azt kell védeni. Akkora az ország mint egy zsebkendő mindenhova átérsz ha fel kell vonulni max 1 nap alatt ha nem sietsz és úgy hogy magyarok vannak a határok mentén internet korában lehetetlen akkora meglepit okozni..
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
értem..és nem lenne ma egy értelmes ember a hm-ben aki ki mernéé mondani hogy ez egy faszság?
győrt ki a fenétől kell védeni? szlovákoktól? ez egy vicc...komplett dél szlovákia ebből él.az a maradék fehér még ami van, az ott van. full magyar az egész.voltam 1 hete egy győri plazaban. csak "szlovakok" voltak...menni kéne kassa környékére..ott már csak "magyarok" vannak. total cigany az egész.eskuszom 99% cigany.na oda kéne hadsereg mert ha ezek egyszer beduhodnek majd akkor nagyon nagy baj lesz.és akkor jo lenne majd egy miskolci dandár..
ez a körkörös védelem jelenleg ugy nez ki, hogy negyed, max felkorben fedi le az országot.jelenleg van 1 debrecen és van 1 hodmezo. ezeket kb 1 ora alatt szetkapja a roman himars ha akarja. aztan szabad az ut budapestig, mert semmi más nincs. alapból fel van adva az alföld.ez a doktrina? pont azon részét az országnak ahol még van kedv és akarat. ezeket kb 1 ora alatt elfelejtheti az ország.miért nincs békéscsabán pl egy kraz alapon levő kattyusa uteg? rairanyozva mondjuk publikaltan egy echte roman varosra, csak hogy tudjak? es megmondva..ha belépsz a teruletunkre, ezt kilőjuk...oszt kész..és ilyenből lehetne 10 is.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
ez a körkörös védelem jelenleg ugy nez ki, hogy negyed, max felkorben fedi le az országot.jelenleg van 1 debrecen és van 1 hodmezo. ezeket kb 1 ora alatt szetkapja a roman himars ha akarja. aztan szabad az ut budapestig, mert semmi más nincs. alapból fel van adva az alföld.ez a doktrina? pont azon részét az országnak ahol még van kedv és akarat. ezeket kb 1 ora alatt elfelejtheti az ország.miért nincs békéscsabán pl egy kraz alapon levő kattyusa uteg? rairanyozva mondjuk publikaltan egy echte roman varosra, csak hogy tudjak? es megmondva..ha belépsz a teruletunkre, ezt kilőjuk...oszt kész..és ilyenből lehetne 10 is.
Hagyjuk,van itt baj rendesen....
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Amúgy azt nem értem miből gondolod hogy azért van ott mert azt kell védeni. Akkora az ország mint egy zsebkendő mindenhova átérsz ha fel kell vonulni max 1 nap alatt ha nem sietsz és úgy hogy magyarok vannak a határok mentén internet korában lehetetlen akkora meglepit okozni..
én értelek csak nem értelek...mindenkinek fasza a dunantul..oke.de akkor ne varjatok el hogy tomegesen menjenek az emberek a seregbe.ahol nincs munka ott kell keresni. és ez ózd, miskolc, mátészalka,stb..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 741
113
Hát a helyőrségek elhelyezkedése, még anno a körkörös védelmi doktrínát tükrözi csak az utolsó nagy leépítéskor az ukrán határ közeli és a délnyugati alakulatokat becsukták a szocik. Amúgy Tata a szlovákokat volt hivatott elrettenteni, Győr dettó. A bezárássokkor pedig ment a küzedelem a laktanyák megmaradásáért és azok a városok jobban lobbiztak.

De amúgy te nem hallottál megelőző védelmi helyzetről? Meg mozgósításról? Senki sem tud a környéken cska úgy bármelyik nap megindulni, még az ukránok se, hiába hangoztatják a hülyeségeiket. Főleg nem a hírszerzés tudta nélkül.

Az a baj,hogy dilettáns vagy és nem laktanyákból akarsz harcolni a laktanyák környékén...
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
[QUOTE="SilvioD, post: 746184, member: 2332”
Mindezek mellett nem elképzelhetetlen egy beruházás a Rábánál. Azt nem tudtam, hogy ennyire szoros összefonódás van az RM MAN military teherautók kapcsán a VW és az RM között.
Akkor viszont már jobban ertem a Lynx bulit is. Ilyen kapcsolódó civil ajánlatokat a KMW nem tudott adni. Lehet 1-2 izgalmas elképzelés a hadiipoari üzlet margóján.
Jön a szokásos rész, várunk és figyelünk. :)[/QUOTE]

Erre próbáltam rávilágítani múlt héten betettem ezt a linket
https://www.vg.hu/vallalatok/vallal...csat-el-a-volkswagen-ala-tartozo-man-3069731/

Azt tudni kell hogy leépíteni drága dolog főleg Németországban az erős szakszervezetek miatt. Ezeknél a tömeges elbocsátásoknál a búcsú csomag simán 10-12 havi bér... hihetetlen sebességgel égeti a pénzt a VW. Ilyenkor minden cég úgy reagál hogy először is költséget csökkent, másod sorban elő szokott kerülni a profil tisztítás lehetősége
Én simán elképzelhetőnek tartom a török vasak legózását Győrben vagy akár MAN gyártást hoz át a Rábához. Amilyen szinten kell a cash a VW-nek lehet még 20-25%-ot el is adna a részesedéséből a RMMV-ből (Rheinmetall MAN Military Vehicles GmbH)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
akkor van egy rossz hírem, 2015-ben már csak 15 eladó tankjuk volt (link) a számolsod sok helyen bukik
1.) mindet (445db) modernizálták A5/6 szintre
2.) ebből adtak el elég sokat, ahogy fel is soroltad, illetve a kettes pontodban a zárójelben lévő dolog sajnos igaz, de már mondtuk is párszor hogy jelenleg NINCS eladó A5 a piacon
3.) a mostani A6-os leok amik vannak abban az egy holland harckocsi században ami ugye egy német egység részét képzi azt is lízingelik a hollandok (link)
a hollandok kifújtak kb ami leokat illeti, máshonnan kell szerezni
Nem-nem! Több forrásból is azt olvastam, hogy nem lett az összes A4 A5-re húzva. Az más kérdés, hogy lehet, hogy átalakították őket más funkciójárműnek.
Abban igazad lehet, hogy már nincs nekik, merthogy nem a lengyeleknek ment a maradék A5+A6, hanem Kanadának (a németek egy párral szálltak csak be a kanadai rendelésbe).
A lengyelek a német maradék A5-ösöket kapták meg.
Engem az kavart meg, hogy a legtöbb forrásban a lengyelek és a kanadaiak beszerzéseit is mind "German surplus"-nak emlegetik.

Mindazonáltal az biztos, hogy eszembe sem jutna A5 alatti gépeket idehozni, azokat is csak akkor, ha masszívan megéri őket anyagilag átvenni, és A7+-ra upgradelni.
A5-A6 meg ezek szerint tényleg nem igazán elérhető.
 

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
713
3 096
93
Érdekes módon ez nem annyira brutál mértékű kiszervezés. A folyamat 2015 -ben indult az új vezérigazgatóval. Asszem akkortájt olyan 600.000 fő VW alkalmazott volt ...

Volt terv mindenről - a gyártást nagyobb arányban a beszállítókhoz szervezni (+ Őket is sanyargatták rendesen), leépítések meg márkák eladása stb. Egyébként a MAN Military -ban RM többségi tulajdonos - csak Ő kereskedik ezzel mindenhol. Az RM web lapján kinn is vannak, mint saját termékek ...

Az a kiszervezés amiről beszéltem már több éves terv - előbbi, mint a COVID-19 vagy Lynx üzlet, sőt a Z2026 -nál is. Gyakorlatilag egész Közép-Európában kampányoltak ezzel és nem is rejtették véka alá: a legolcsóbb munkabér (és egyéb költség) nyer. Vegyünk észre néhány dolgot e mögött:

- bejelentették, hogy 2030 után nem fognak már robbanómotort fejleszteni,
- az elektromos autógyártás az otthon indul javarészt (nagyobb nyereségesség miatt ez inkább elbírja a német költségszintet).

Azaz, könnyen lehet, hogy ez Németországban nem lesz nagyon érzékelhető, mert a megszűnő állások helyét átveszi majd az elektromos autógyártás (igaz itt még nagyobb automatizáció stb.). Bár tény, hogy kevesebb lenne párezerrel itt is az álláshelyek. Európai szinten pedig a gyártást eltolnák kelet felé az meg a németet nem nagyon érdekelné. A Seat nagyon rossz bőrben van. A Skoda meg ellenkezőleg - ott meg bővíteni kéne (néhány dolgot már így is németbe vittek gyártani). Namost egy új Skoda gyártósor meg lehetne keletebbre is ahol olcsóbb a munkaerő (bár ebben a Skoda -sok "emberkedése" is benne van) ...

Azaz:

- nagy(obb) nyereségű és jövőben bővülő üzemek: goto Németország,
- kisebb nyereségű és a jövőben megszűnő robbanómotoros gyártás: goto keletre valahová ...

Szerintem az RM teherautóbiznisze ettől független. Ők odaviszik a bizniszt, ahol lóvé van ... :) Szerintem simán lehet, hogy csak ez jön hozzánk - a VW meg vigye a "húszforintos" gyártását ahová akarja ... Egyébként, ha eszük van - akkor Kelet (vagy Dél-)-Magyarország. Az Audi mellé biztos nem raknám -a bérkontraszt amiben gondolkodnak ott "ütős" lenne. Ilyen infrastruktúrát meg támogatást mellé meg sehol nem kapnának a környéken. Temérdek beszállító cég meg már van amúgy is ...

Terv szerint a győri AUDI SEAT-ot is gyártani fog hamarosan.
A VW a Passat gyártását akarta No-on kívül megoldani. Meg is volt a helye Törökországban, de ugye az elmúlt évek eseményei miatt ez storno lett. Helyette Pozsony fogja gyártani.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Az a baj,hogy dilettáns vagy és nem laktanyákból akarsz harcolni a laktanyák környékén...
én aláírom. hulye vagyok. ezért teszek fel kérdéseket. csak a jozan paraszti észt kérem , mondjátok már meg mi az isten budos faszanak van győrben légvédelem?
győrt kb az osztrák légvédelem is lefedi..
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Előbb írtam, aztán likoltam.
A eladott készlet:
Norvégia 52db A4
Ausztria 114 db A4
Finnország 100 db A6
Portgália 37+2 db A6
én többről nem tudok, ez alapján kellene legyen vagy 140 db

ott van a két link amit küldtem, az elsőben ott van hogy 2015-ben 15db eladó harckocsijuk volt, értem amit számolsz csak nem így működik

Na ja, csak az a kurva matek. Ha ennyit tudunk lekövetni, bár @tong djagbu számaiból levonnám még a 20 kanadai a6-ot, akkor is kurvára 120 jön ki, nem 15. Lehet azt mondani, hogy 105 nem eladó, vagy hogy 105 elrohadt. Vagy el lehet akkor mondani, hogy mi lett a 105 darabbal, mert linket küldeni mi is tudunk, de attól a matek még nem kerek. Szóval hacsak nem tudod felmutatni mi lett ezzel a csekély mennyiséggel, akkor azért hadd számolgassunk már. Elfogadom, hogy esetleg a németek értékesítették, vagy bármit ami alátámasztott információ, de ne legyünk már hülyék csak mert ismert számokat ki tudunk vonni egy ismert számból!!
Hogy mindenkinek tiszta legyen, a kanadaiak megrendelésének a nagy része a holland maradék készletekből ment.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 571
79 741
113
én aláírom. hulye vagyok. ezért teszek fel kérdéseket. csak a jozan paraszti észt kérem , mondjátok már meg mi az isten budos faszanak van győrben légvédelem?
győrt kb az osztrák légvédelem is lefedi..

Nincs odaszögezve az a kurva alakulat Győrhöz értsd már meg.Valahol meg csak lennie kell egy laktanyának ahol a technika van meg ahol a katona szolgál.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
csak szeretnm megérteni...ennyi..
Baromi egyszerű kurva drága új laktanyát nyitni illetve összekukázni hozzá akár az értelmes csapattiszti állományt. Altisztek dettó. Ha pl bezárod Tatát azzal hogy letelepíted őket lentibe abban a pillanatban leszerel mindenki. És képzett állományt nem tudsz akárhonnan leakasztani.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
én aláírom. hulye vagyok. ezért teszek fel kérdéseket. csak a jozan paraszti észt kérem , mondjátok már meg mi az isten budos faszanak van győrben légvédelem?
győrt kb az osztrák légvédelem is lefedi..
Mi olyan érhetetlen azon,hogy 2020-at írunk,és nem 1520-at? Hogy a helyőrségek nem középkori végvárak?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hát zalához kissé közelebb is van egykét alakulat, mondjuk ettől függetlenül kéne egy délre meg nyíregy körülre szerintem is. (sopronban pont nincs)
D.-Dunántúlra okés, de Nyíregy körülre miért kéne? Ott van nem messze Debrecen, Nyíregyházától 50 km-re. Esetleg Miskolc/Eger? Talán BP? Vagy akár az 5. dandárt különválasztani és feltölteni, D-K-en eddig nem sok munkahely jött létre (sőt többnél leépítés volt, bezárás), Debrecen meg ha beindul a BMW amúgy is kérdéses, hogy mennyire marad versenyképes a helyiek körében.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Nincs odaszögezve az a kurva alakulat Győrhöz értsd már meg.Valahol meg csak lennie kell egy laktanyának ahol a technika van meg ahol a katona szolgál.
értem én..de akkor miert nem Nyiregyházán van? büdösek a szabolcsiak? sok mindent megértek n...de a vege mindig az hogy a kenyelem az első..ha én lennéh a benkő azonnal vezényelném őket 6 honapra..egyből kiderülne mi is az igazsag..kb fele annyiert ugyanolyan embert is talalni...hajra..1 probat megerne.