A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 800
122 748
113
csak szeretnm megérteni...ennyi..
Baromi egyszerű kurva drága új laktanyát nyitni illetve összekukázni hozzá akár az értelmes csapattiszti állományt. Altisztek dettó. Ha pl bezárod Tatát azzal hogy letelepíted őket lentibe abban a pillanatban leszerel mindenki. És képzett állományt nem tudsz akárhonnan leakasztani.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
én aláírom. hulye vagyok. ezért teszek fel kérdéseket. csak a jozan paraszti észt kérem , mondjátok már meg mi az isten budos faszanak van győrben légvédelem?
győrt kb az osztrák légvédelem is lefedi..
Mi olyan érhetetlen azon,hogy 2020-at írunk,és nem 1520-at? Hogy a helyőrségek nem középkori végvárak?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hát zalához kissé közelebb is van egykét alakulat, mondjuk ettől függetlenül kéne egy délre meg nyíregy körülre szerintem is. (sopronban pont nincs)
D.-Dunántúlra okés, de Nyíregy körülre miért kéne? Ott van nem messze Debrecen, Nyíregyházától 50 km-re. Esetleg Miskolc/Eger? Talán BP? Vagy akár az 5. dandárt különválasztani és feltölteni, D-K-en eddig nem sok munkahely jött létre (sőt többnél leépítés volt, bezárás), Debrecen meg ha beindul a BMW amúgy is kérdéses, hogy mennyire marad versenyképes a helyiek körében.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Nincs odaszögezve az a kurva alakulat Győrhöz értsd már meg.Valahol meg csak lennie kell egy laktanyának ahol a technika van meg ahol a katona szolgál.
értem én..de akkor miert nem Nyiregyházán van? büdösek a szabolcsiak? sok mindent megértek n...de a vege mindig az hogy a kenyelem az első..ha én lennéh a benkő azonnal vezényelném őket 6 honapra..egyből kiderülne mi is az igazsag..kb fele annyiert ugyanolyan embert is talalni...hajra..1 probat megerne.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 397
79 354
113
értem én..de akkor miert nem Nyiregyházán van? büdösek a szabolcsiak? sok mindent megértek n...de a vege mindig az hogy a kenyelem az első..ha én lennéh a benkő azonnal vezényelném őket 6 honapra..egyből kiderülne mi is az igazsag..kb fele annyiert ugyanolyan embert is talalni...hajra..1 probat megerne.

Miért pont Nyíregyháza?Miért nem Pécs,vagy Ózd vagy a fene se tudja melyik város?

Amúgy meg azért mert Nyíregyen nem volt légvédelmi rakétás alakulat amikor bezárták a laktanyákat, átköltöztetni meg nem lett volna értelme a fentebb leírtak miatt.
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Mi olyan érhetetlen azon,hogy 2020-at írunk,és nem 1520-at? Hogy a helyőrségek nem középkori végvárak?
éppen erről van szó. miert olyan nehéz azt felfogni, hogy nem ott kell laktanyát fenntartani ahol egy albérlet is 150.000 HUF?kuva kényelmes, persze....de ki nem szarja le...szépen fel lehet ülni a vonatra es a cél a nagy büdös alföld..és még mindig nem tudok tullépni a 190 netton..ez kevés?el lehet menni dolgozni mashova...ha kevés a 190 netti..a budosd eletbe..most jol felhuztam magam...bocsánat....mindjart lehiggadok..
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Miért pont Nyíregyháza?Miért nem Pécs,vagy Ózd vagy a fene se tudja melyik város?

Amúgy meg azért mert Nyíregyen nem volt légvédelmi rakétás alakulat amikor bezárták a laktanyákat, átköltöztetni meg nem lett volna értelme a fentebb leírtak miatt.
de igazad van...legyen pécs és legyen ózd is..
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
295
1 038
93
éppen erről van szó. miert olyan nehéz azt felfogni, hogy nem ott kell laktanyát fenntartani ahol egy albérlet is 150.000 HUF?kuva kényelmes, persze....de ki nem szarja le...szépen fel lehet ülni a vonatra es a cél a nagy büdös alföld..és még mindig nem tudok tullépni a 190 netton..ez kevés?el lehet menni dolgozni mashova...ha kevés a 190 netti..a budosd eletbe..most jol felhuztam magam...bocsánat....mindjart lehiggadok..
Hogy,mi van? o_O
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 800
122 748
113
éppen erről van szó. miert olyan nehéz azt felfogni, hogy nem ott kell laktanyát fenntartani ahol egy albérlet is 150.000 HUF?kuva kényelmes, persze....de ki nem szarja le...szépen fel lehet ülni a vonatra es a cél a nagy büdös alföld..és még mindig nem tudok tullépni a 190 netton..ez kevés?el lehet menni dolgozni mashova...ha kevés a 190 netti..a budosd eletbe..most jol felhuztam magam...bocsánat....mindjart lehiggadok..
A mai fiatlok kiröhögnek 190 nettóval, aki értelmes szabolcsból is simán elmegy máshova dolgozni ahol megfizetik normálisan, főleg ha van egy minimális nyelvtudása meg egy értelmes szakmája.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 382
67 511
113
minek számolgatsz ha NEM eladó??? mit nem lehet ezen megérteni? van tegyük fel valamelyik raktárukban még 120 darab, oké mit kezdesz vele ha nem eladó? "hallod tesóm legyen már eladó" betalálások vagy mi? ott a link, én mondtam hogy 15 eladó harckocsijuk van/volt 2015-ben, mutass valamit Te is hogy alátámaszd azt hogy hol van az a 140 harckocsi, és ha elrohadtak? és ha át lettek alakítva? és ha már rég szétvágták őket? vagy ha csak szimplán NEM eladó az se segít értsd már meg... nem úgy működik hogy nekik még tuti van ennyi ezért majd odamegyünk és eladják

Tergyük fel hogy a holland (neeem, ők aztán nem kereskedőnemzet :) ) kormány hallot már olyanról, hogy kereskedelem. Ugyan ez már szócséplés csak, mert pöcshuszár rendberakta amit elindított, de azért végigcsinálom. Szóval ezeket a hollandokat valószínűleg soha nem kérdezte meg senki, hogy akad-é eladó harckocsi, mert ezek aztán olyan rohadt sértődékenyek ha azt feltételezik róluk, hogy érdekeltek a kereslet-kínálat folyamatában, hogy törvényben ítélik el az adott ország érdeklődő diplomatáit(akik azt mondják mert hát suttyók, hogy hallod tesó, legyen má' eladó) és megszakítják a kapcsolataikat az adott országgal? :D Szóval mielőtt ph rendbetette ezt számodra is megnyugtatóan és valahol fikcionálisan volt 120 hk, pokolravaló bűn megtudni hogy mi a fasz is van azokkal? :D

Nem-nem! Több forrásból is azt olvastam, hogy nem lett az összes A4 A5-re húzva. Az más kérdés, hogy lehet, hogy átalakították őket más funkciójárműnek.
Abban igazad lehet, hogy már nincs nekik, merthogy nem a lengyeleknek ment a maradék A5+A6, hanem Kanadának (a németek egy párral szálltak csak be a kanadai rendelésbe).
A lengyelek a német maradék A5-ösöket kapták meg.
Engem az kavart meg, hogy a legtöbb forrásban a lengyelek és a kanadaiak beszerzéseit is mind "German surplus"-nak emlegetik.

Mindazonáltal az biztos, hogy eszembe sem jutna A5 alatti gépeket idehozni, azokat is csak akkor, ha masszívan megéri őket anyagilag átvenni, és A7+-ra upgradelni.
A5-A6 meg ezek szerint tényleg nem igazán elérhető.

Tisztázva.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
.
éppen erről van szó. miert olyan nehéz azt felfogni, hogy nem ott kell laktanyát fenntartani ahol egy albérlet is 150.000 HUF?kuva kényelmes, persze....de ki nem szarja le...szépen fel lehet ülni a vonatra es a cél a nagy büdös alföld..és még mindig nem tudok tullépni a 190 netton..ez kevés?el lehet menni dolgozni mashova...ha kevés a 190 netti..a budosd eletbe..most jol felhuztam magam...bocsánat....mindjart lehiggadok..
Mert amikor arrol dontottek melyik helyorseg marad melyik megy. Meg eszakdunantul nem volt ennyire felkapott hely. Tata elonyere szolgalt bp kozelsege igy anno ugy gondoltak hogy a hianyzo allomamyt bp rol at lehet vezenyelni hisz 1-1,5 ora alatt ott lehet menni meg akar napi ingazasra is alkalmas... Persze bp berek is az egekbe szoktek.... Ez van.

Gyor a legvedelem miatt maradt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 820
35 102
113
A deldunantulon van kapsvar es medina. Mind ket helyorseg elbirna egy egy lovesz szazado+ba.... De ez igaz es ezzel en is eggyet ertek. Emellett kalocsara lehetne erdemes egy mukodo alegyseget felallitani teszem azt tartalekos laktanyanak /nyiregyhazan is van hasonlo./ azert kaloca mert kalocsa miskei uti laktanya mukodo laltanya helyorseg nelkul.
Pecsen nincs mukodo laktanya a tubes vagy mas helyre kerulo reskitoltovel nyilt vona egy radar szazad amit egy hegyivadasz vagy barmi mas szazaddal kiegeszitheto lett volna de koszond a zoldeknek nem lett belolle semmi. Miskolc kornyeken is van egy radarszazad pl az is elbirna egy szazad liveszt vagy hegyivadaszt.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros