A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ezt én is hallottam, csak nekem nem újsághír a forrás :))
Sztem volt a 4 működőképes, és még 2-4 amiből lehetne valami.
A 27-es UB, a 21-es, 11-es díszfestésű és a 10-es ami még repült. A többiből is (pl. 04, 08, 09, 18) lehetne még feléleszthető, bár némelyik a 2005-2008 időszak körül volt utoljára levegőben. Nagy valószínűséggel nem éri meg pénzt költeni rájuk, az állapotuk - a tárolás eddigi körülményeit figyelembe véve - valószínűleg mára már meglehetősen hitványnak mondható...

http://2010-2014.kormany.hu/download/2/6c/d0000/MiG29%20palyazati%20felhivas%202013%2004%2024.pdf

De tényleg, ki a túró vehette meg őket ? Európában a lengyelek, bolgárok nem hinném, esetleg a szerbek ? Nekik lehet felújítják az oroszok kis pénzért, mert akartak ők újat venni, de nincs sok szó mostanság róla. A pikáns helyzet lenne, mert elvileg ellenük szereztük be ...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A Honvédelmi Minisztérium egyfordulós nyilvános pályázat keretében értékesíti a Magyar állam tulajdonában, a HM vagyonkezelésében lévő, <b>honvédelmi célra felesleges</b> T-72 típusú közepes harckocsikat. 56 belorusz, 2 lengyel.

http://2010-2014.kormany.hu/download/7/1b/31000/P%C3%A1ly%C3%A1zati%20ki%C3%ADr%C3%A1s%2058db%20T72%20harckocsi%20S14N03%202014_03_21.pdf
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@Panzerfaust
Ez a tavalyi kiírás, ezek a gépek már Csehországban illetve Nigériában vannak. (Meg Ukrajnában khmmmm....)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 485
76 243
113
Mikor állítottuk le a MiG-29-eseinket? Hány éve áll az utolsó 4 működőképes gép a szabad ég alatt letakarás nélkül (bár az se sokat segítene ha lenne rajtuk), mindenféle állagmegóvási munka nélkül?
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
http://davidek79.rajce.idnes.cz/AN-225_Mrija_-_Ostrava_-_Mosnov_-_26.1.2015/

Tudjátok mi a legidegesítőbb?

A vezérkar siránkozik ,hogy nincs mivel"operálni" De újabb zászloanyi tankot adunk el. "bár még mindig jobb mint ha szétvágnánk vagy kitennék 40 évre a pusztába,csak a baj ott van ,hogy nem pótoljuk újjal .."

És ha jobban megnézzük a képeket cseh és magyar cég eladja a tankokat sőt szemfülesek megkérdezhetik miért éppen lengyel kamionokon hozták oda.Vagy aki még megnézi a képeket láthatja ezeket a tankokat felújították.Akkor mi miért nem vagyok arra képesek legalább egy árajánlatot kérni a lengyelektől... vagy valami.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 819
122 842
113
Mert kivonandó technika amit le akarnak cserélni. Legalábbis ez a hivatalos szöveg.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 230
67 813
113
Ha jól emlékszem 10-20(?) dollárért adtuk el a tankokat. A csehek beüzemelték pár hónap alatt és már el is adták a négusoknak darabját kb 1 millió dollárért. Nekik van eszük...

A Migeknél van egy sanda gyanúm hogy egy vadászbolt lesz a vevő darabáron 1 millió forintért. Amiből sikeresen modernizálunk majd 25 AK-t.:)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 683
5 501
113
http://davidek79.rajce.idnes.cz/AN-225_Mrija_-_Ostrava_-_Mosnov_-_26.1.2015/

Tudjátok mi a legidegesítőbb?

A vezérkar siránkozik ,hogy nincs mivel"operálni" De újabb zászloanyi tankot adunk el. "bár még mindig jobb mint ha szétvágnánk vagy kitennék 40 évre a pusztába,csak a baj ott van ,hogy nem pótoljuk újjal .."

És ha jobban megnézzük a képeket cseh és magyar cég eladja a tankokat sőt szemfülesek megkérdezhetik miért éppen lengyel kamionokon hozták oda.Vagy aki még megnézi a képeket láthatja ezeket a tankokat felújították.Akkor mi miért nem vagyok arra képesek legalább egy árajánlatot kérni a lengyelektől... vagy valami.

Nem adunk el újabb harckocsikat, ez a pályázati kiírás tavaly tavaszi. Valószínű is, hogy már nem lehetne összekaparni 58 darabot. A felújítással viszont egyetértek. De pl még ruhára sincs pénz...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 230
67 813
113
Hiryu nekem is olyanom van. Az amerikaiak a woodland kivonásakor rengeteg feles raktárkészletük maradt, és így 20 ezer forint körül már hozzá lehet jutni ezekhez.

A rendszeresített esővédő ha újonnan szedted ki a csomagolásból 1 órát bír egy normális esőben, a régebbi másfél perc alatt átázik vállon....
Mi még a régi VV-ben jártunk a 90-es években.:) Hol volt akkor még esővédő? Csak a kapu ügyeleten mutatóba.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 819
122 842
113
Az legalább nem ázott át. Most is van belőle itthon, a gatya részében szoktam horgászni XD.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 819
122 842
113
Hát ha nem nagyon van semmi zöld akkor szép, hogy jobban rejt.
Nem mintha a boci nagyon rejtene akármikor is.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 819
122 842
113
Ez a jó kérdés....
Azt tudom, hogy kivonandóként vannak értékelve.
Én például új gyártású PT-91 Twardykat is elfogadok helyettük, mivel a használt leopárdok elfogytak sajnos. Más meg nem igen van használható/megengedhető.
 

terko

New Member
2013. február 11.
29
0
1
Furcsállom, hogy a PT-91 Twardynak sok változata van, de 120 mm-st nem csináltak még. Lehet, hogy csak megrendelésre.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez a jó kérdés....
Azt tudom, hogy kivonandóként vannak értékelve.
Én például új gyártású PT-91 Twardykat is elfogadok helyettük, mivel a használt leopárdok elfogytak sajnos. Más meg nem igen van használható/megengedhető.

Ha jól emlékszem az osztrák A4-esek még megvannak. Hivatalosan csak 56-ot tartanak csak hadrendben ők is.
Én mondjuk nem hiszem, hogy kb ennyi aktív T-72-őt ne bírtunk volna meg-fenntartani ...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 819
122 842
113
18 darab van nekik eladó, én meg szintén 56-ot szeretnék belőlük.
Az A4 meg szintén nem mai darab, akkor már lehet jobban megérné több twardy. Főleg, hogy az átképzés egyszerűbb lenne.