A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Ha az 5. századot jól értem akkor ogen.
Szerintem nem. A Marderek és a Pumák kapnak ATGM-et, meg szakaszonként egyet a deszant.
Az aknavető tűztámogatást (ami a megszüntetett PzMrsr. század volt) egyszerűen felszámolták, szervezetileg a Pzh 2000 alatt nincs a páncélgránátosoknak semmi.
A tévedés jogát fenntartom :), plusz a források amiket néztem/linkeltem leginkább 2004-2010 köztiek voltak.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Szerintem nem. A Marderek és a Pumák kapnak ATGM-et, meg szakaszonként egyet a deszant.
Az aknavető tűztámogatást (ami a megszüntetett PzMrsr. század volt) egyszerűen felszámolták, szervezetileg a Pzh 2000 alatt nincs a páncélgránátosoknak semmi.
A tévedés jogát fenntartom :), plusz a források amiket néztem/linkeltem leginkább 2004-2010 köztiek voltak.

Úgy tudom,hogy jelenleg zajlik a Pumák ATGM integrációja(vagy az már megvan csak eddig a BW nem alakitotta ki ezt a képesseget és ez zajlik most).Milyen ATGM van a rajokban?
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Lehet,hogy igazad van.
Na kimásoltam egy részt, ami röviden leírja, mire van a 122. Páncélgránátos Zászlóalj 5. százada, lassan megy, mert nem lehet a Pdf-ből Ctrl-C-zni:

Im Grundbetrieb ist der Schwerpunktauftrag der Ausbildungsunterstützungskompanie 122 die Durchführung der Grundausbildung für bis zu 96 Rekruten/ Quartal zentral für die Panzerbrgade 12. Die Kompanie hat bei kompletter Aufstellung eine Gesamtstarke von 230 Soldaten, davon 3 Offiziere, 32 Unteroffiziere und 195 Mannschaften.

Mit ihren beiden Sicherungs- und Unterstützungszügen, besetzt durch Soldaten auf Zeit, aber auch durch Kurzdiener (Freiwillig Wehrdienstleistende), unterstützt die Kompanie bei Wach- und Sicherungsaufgaben in den militarischen Liegenschaften und begleitet das Panzergrenadierbataillon 122 bei der Durchführung der umfangreichen Ausbildungsvorhaben als Funktions- und Unterstützungspersonal.

Ez alapján max 96 fő egyidejű kiképzésére, a katonai létesítmények őrzési-védelmi feladataira, és egyéb mókákra az önkéntes tartalékosokkal.
Amolyan "Helyőrségi kiképző és őrzés-biztosító" század..
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Na kimásoltam egy részt, ami röviden leírja, mire van a 122. Páncélgránátos Zászlóalj 5. százada:

Im Grundbetrieb ist der Schwerpunktauftrag der Ausbildungsunterstützungskompanie 122 die Durchführung der Grundausbildung für bis zu 96 Rekruten/ Quartal zentral für die Panzerbrgade 12. Die Kompanie hat bei kompletter Aufstellung eine Gesamtstarke von 230 Soldaten, davon 3 Offiziere, 32 Unteroffiziere und 195 Mannschaften.

Mit ihren beiden Sicherungs- und Unterstützungszügen, besetzt durch Soldaten auf Zeit, aber auch durch Kurzdiener (Freiwillig Wehrdienstleistende), unterstützt die Kompanie bei Wach- und Sicherungsaufgaben in den militarischen Liegenschaften und begleitet das Panzergrenadierbataillon 122 bei der Durchführung der umfangreichen Ausbildungsvorhaben als Funktions- und Unterstützungspersonal.

Ez alapján max 96 fő egyidejű kiképzésére, a katonai létesítmények őrzési-védelmi feladataira, és egyéb mókákra az önkéntes tartalékosokkal.
Amolyan "Helyőrségi kiképző és őrzés-biztosító" század..
Akkor törzstámogató század.
 
  • Tetszik
Reactions: Tegin and dudi

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
  • Tetszik
Reactions: anonim999 and dudi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Aknavető kell a századnak,nem elég az ATGM.
Ha megnézed még egyszer, amit leírtam, akkor láthatod, hogy ott van.
A század 4. szakasza lehet 3 járművel a támogató szakasz. Abba lehet 1 raj aknavetős (2db 81-es), 1raj nehézgéppuskás (2db nehéz, vagy 3db közepes géppuska), 1 raj szakasztörzs (8 fő deszant). Már ebbe is lehet mondjuk 2 db ATGM-et betenni, esetleg további DMR-es katonákat, drón operátorokat, stb. Itt nem és, hanem vagy-vagy értendő.
De ne felejtsük, hogy meglegyen a 14 a századba, rendelkezésre áll 2 jármű századtörzsnek. Oda is mehet akár ATGM indító, akár mesterlövész raj. A 2 jármű az összesen 16 fő deszant.
Ebben az esetben a sebesültkihordók, műszaki mentők külön alegységbe - zl. alá - lehetnek szervezve, de a századokhoz leosztva (századonként 1 sebesült kihordó, + 2 műszaki mentő). A műszakiak meg dandár alá közvetlenül század erőben.
Mindenesetre szerintem a 218 járműből szinte biztosan 12-15 járműnek kellene sebesült kihordónak lennie. Ez 3 zl.-ra elegendő mennyiség.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 589
79 778
113
Ha megnézed még egyszer, amit leírtam, akkor láthatod, hogy ott van.
A század 4. szakasza lehet 3 járművel a támogató szakasz. Abba lehet 1 raj aknavetős (2db 81-es), 1raj nehézgéppuskás (2db nehéz, vagy 3db közepes géppuska), 1 raj szakasztörzs (8 fő deszant). Már ebbe is lehet mondjuk 2 db ATGM-et betenni, esetleg további DMR-es katonákat, drón operátorokat, stb. Itt nem és, hanem vagy-vagy értendő.
De ne felejtsük, hogy meglegyen a 14 a századba, rendelkezésre áll 2 jármű századtörzsnek. Oda is mehet akár ATGM indító, akár mesterlövész raj. A 2 jármű az összesen 16 fő deszant.
Ebben az esetben a sebesültkihordók, műszaki mentők külön alegységbe - zl. alá - lehetnek szervezve, de a századokhoz leosztva (századonként 1 sebesült kihordó, + 2 műszaki mentő). A műszakiak meg dandár alá közvetlenül század erőben.
Mindenesetre szerintem a 218 járműből szinte biztosan 12-15 járműnek kellene sebesült kihordónak lennie. Ez 3 zl.-ra elegendő mennyiség.

Mi a szakasztörzsben a 8 fő deszant?Egy gépbe nem fér be 3 géppuska meg a kezelők.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Ha az 5. századot jól értem akkor ogen.

Vagy tartalék század. Amolyan kiképző, feltöltésért felelős alegység.
Itt a 37. páncélgránátos dandár hadrendje.

37. Panzergrenadier dandár (Panzergrenadierbrigade 37), Frankenbergben
  • Személyzeti és jelzőtársaság 37. Panzergrenadier dandár, Frankenbergben
  • 13h Felderítő Zászlóalj (Aufklärungsbataillon 13), a Gotha a Fennek felderítő járművek és KZO herék
  • 363. Panzer zászlóalj (Panzerbataillon 363), Hardheimban 44x Leopard 2A6 fő harckocsival [1]
  • 371. Panzergrenadier Zászlóalj (Panzergrenadierbataillon 371), Marienbergben 44x Marder gyalogos harci járművel
  • 391. Panzergrenadier Zászlóalj (Panzergrenadierbataillon 391), Bad Salzungenben 44x Marder gyalogos harci járművel
  • 393. Panzer zászlóalj (Panzerbataillon 393), Bad Frankenhausenben , 44x Leopard 2A6 fő harckocsival
  • 909. Panzergrenadier Zászlóalj (Panzergrenadierbataillon 909), Marienbergben (tartalék egység)
  • 701. Panzer Engineer Battalion (Panzerpionierbataillon 701), a Gera
  • 131. Ellátási Zászlóalj (Versorgungsbataillon 131), Bad Frankenhausenben
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
A német hadrend..

Szembetűnő hogy a dandárok nem rendelkeznek önálló nehéztűzérséggel, azok hadosztály szinten vannak.
Tehát ne véssük kőbe, hogy minden német minta lesz, pusztán azért mert a harckocsi zlj., tüzér osztály, az lesz.
A lövész is lehet az, de nem biztos. Mert zavaró a 218 db-os IFV mennyiség, hogy az hány zlj. anyaga is lesz pontosan és milyen konfigurációba. Érdekesség még, ha jól láttam, hogy a németeknél dandár szinten van felderítő zlj. Na az meg pont nálunk nincs eddig még.

https://wiki2.org/en/Structure_of_the_German_Army