A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<i>Több mint 100 pozícióra pályáztam, ebből kettőnél jutottam el a skype-os állásinterjúig. Az MIT végül nem ajánlott fel állást, a Caltechnél azt mondták, ha megnyerek egy bizonyos ösztöndíjat, jöhetek. Nem nyertem meg. De nem adtam fel.”
Egy éles kanyarral a magyar honvédség lett a következő állomás, ahol Norbert vadászpilótának állt. Több mint ezer jelentkezőből nyolcat vettek fel. <b>A kiképzés után két évet szolgált le</b>, amikor jött a nagy lehetőség: a neves holland műszaki egyetem, a Delft keresett egy projekthez olyan kutatót, akinek katonai múltja van. Itt szerezte meg négy év kutatás után a doktori fokozatot is, ami így összesen már elég jó belépő volt egy amerikai egyetemre, a Purdue-ra, és innen sikerült egy év múlva, tavaly a Caltechre bejutni, ahol Norbert nanotechnológiával foglalkozik.</i>
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
amúgy nem hót mindegy honnan idéz, ha az idézet az alapvetően érdekes?? mindig is utáltam ezt az "elve csak szar lehet xy-helyről minden hozzáállást"....persze felőlem az általánosít aki akar, de azért legyünk már őszinték, az itt sokat bírált lapok sok esetben egy fokkal sem rosszabbak mint az ugyanitt dicsőítettek....persze tudom, errefelé már-már ez is vallás, mint sok minden más...
 
T

torsen

Guest
Mindenesetre ne csodálkozzunk hogy az átlag honpolgár semmit nem tud a haderőről, pláne ha nem is érdekli.
Mit is tudhatna ?

Lehet,hogy így a jobb, hogy nem sok mindent tud róla, mert kinyílna a bicska a zsebében! Ahogy itt többen írják, a magára hagyott elhivatott katonák, és a végletekig önhitt és pazarló vízfej kontrasztja azért kiakasztana jónéhány embert. Én is ha néha mesélek "laikusnak" arról,hogy miket olvasok itt, teljesen el vannak képedve! Mi az hogy egy ORSZÁG légiereje 14 repülőgépből és 2-5 helikopterből áll!? 15 ágyú, 30 tank... nem hiszik el!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
jah 34 darab van ami gurulni tud 5 métert. 15 ami többet is. meg még egy 20 amit alkatrésznek tartunk
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
mondjuk a harcértékükre kíváncsi lennék, mondjuk a cseh 72-esekhez képest

aaa_4.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 761
113
A Cseh, de mondhatnánk más államokat is, akik nem akartak nagy anyagi áldozatok árán új fegyvereket venni, de volt annyi hozzáértés és elhatározás bennük, hogy a meglévő eszközeikből igyekeztek kihozni a maximumot.
Tipikus példa, az itt látható Cseh T-72 harckocsi modernizált változata.
Mi még ennyire sem vagyunk képesek.
Igen, mondhatjuk a politikusok....
Azonban úgy érzem, jelenlegi állapotunkban vastagon benne van a Honvédség felső vezetése is.
Mert hozhat politikus döntést, de ha asszisztál hozzá szó nélkül egy bamba tábornoki kar, akkor nincs mit tenni.
Nem hinném ugyanis, hogy minden így sülne el, még a politikusaink által se, ha közben lenne némi nyílt, szakmai vélemény nyilvánítás, ott fent.
Ne feledjük, a civil politikus, alapban nem érte ehhez, mint oly máshoz sem, de ezért kellene a szakmának megnyilvánulni, belső berkekben és a média által a közvélemény felé is.
Mert a lakosság döntő többsége sem szakértő, viszont az adót ők fizetik, többek közt normális hadseregre is, elvileg.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
na akkor a jó helyre
:
ruhaügy, rákérdeztem az új rendszeresítésére, tervezik-e?

Ezt válaszolták:
<i>
Eszükbe sincs. Tessék elmenni bármilyen honvédségi bemutatóra. Ott ki van állítva a teljes bevezetendő ruha kollekció. Erdei, sivatagi, gore-tex kabát, polár minden. Talán 2013 vagy 2010 M ha jól emlékszem. Azok jönnek egyszer majd. Jelenleg állnak a raktárakban dögivel. Akárcsak az új sátrak...

Az a durva ha elmegy az adófizető polgár egy ilyen bemutatóra joggal hiszi, hogy ezt hordják ma a katonák a modern cuccot mert az van kiállítva. Közben meg mi tudjuk, hogy mi a valóság.
</i>
.és:

K<i>ár pedig mintára,szabásra,anyagra is sokkal jobbnak tűnt (láttam közelről) az erdeitől. Az erdei elég vékonyka meg a színe is elég sötét, ilyen időben bizony alá kell venni a molinót. A 90M meg lassan kopik kifelé a 2000M trópusival együtt. Akkor marad a magyar hungarikum a behúzott zubbony és az álcázásra alkalmatlan sötét szín.Legalább majd a bemutatókon továbbra is lehet látni a mozgásokat mert jó messzire kitűnik.
</i>
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Folyt köv:
pontosítottak:
<i>
Eszükbe sincs. Tessék elmenni bármilyen honvédségi bemutatóra. Ott ki van állítva a teljes bevezetendő ruha kollekció. Erdei, sivatagi, gore-tex kabát, polár minden. "
Ez így már nem igaz. Már közel sem ezeket akarják bevezetni, csak részben. Én úgy hallottam, hogy a teljes felszerelés szín- és formavilágán változtatni akarnak. Megjelenne egy sor új felszerelési tárgy, valamint azokat is új színben gyártanák, amelyeket használhatónak találtak a jövő vonatkozásában is. A nagy kérdés most is az, mint eddig, hogy lesz-e rá elegendő pénz és akarat?</i>
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 551
113
A raktárak tök üresek, a a börtönökben gyártott új 90M (ótvar minőség) és az erdeiken kívül semmi sincs bennük, de már esővédőt sem láttam újat 2 éve. Azt akarják, hogy kifusson minden mire jön az új.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"Igen, mondhatjuk a politikusok....
Azonban úgy érzem, jelenlegi állapotunkban vastagon benne van a Honvédség felső vezetése is.
Mert hozhat politikus döntést, de ha asszisztál hozzá szó nélkül egy bamba tábornoki kar, akkor nincs mit tenni."

Dehogy bambák. Összekacsintva a politikus haverjaikkal nagyon jól tudták, mit, honnan, miből lehet szakítani a magánvagyonná konvertálni, büntetlenül. Eladni, "racionalizálni" a működést, úgymond. Csak pénzbe ne kerüljön. Emlékszem rencerváltáskor mekkora rohamléptékben zárták be a laktanyákat, zavarták el az embereket, a sorállománnyal egyetemben. Nekünk is majdhogynem ők szerezték be az orvosi igazolásokat a leszereléshez :)))
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem tudom, hogy mit lehetne fejleszteni egy olyan seregen, aminek ilyen a mentalitása:

http://goo.gl/X99aCc
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
A Cseh, de mondhatnánk más államokat is, akik nem akartak nagy anyagi áldozatok árán új fegyvereket venni, de volt annyi hozzáértés és elhatározás bennük, hogy a meglévő eszközeikből igyekeztek kihozni a maximumot.

Mind a cseh, mind a korábbi csehszlovák haderő messze a magyar fölött volt a V.Sz.ben, kb. mindig is. Nézd mondjuk a repülőgépek számát akkor.
Annyi a különbség, hogy a MiG-29-esektől Csehország megszabadult. Viszont lett ALCA, lett Gripen.