A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
Neveket nem tudok, ismerősöm dolgozik ott, néha tőle hallok 1-2 dolgot amit megosztok itt.
A rába száll be a tervek szerint a patec-ba és azon keresztül fog Szingapúrnak gyártani futóművet.
Mellékág, hogy a petec k+f is jön. Ez nem tudom mit takar még.


A Magyarországi patecba ?
Ez elég nagy csavar volna ))
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
Ők egy kicsit fuldoklanak is ebben.Úgy jártak a béremeléssel mint mi a Gripennel:minden pénzük elmegy rá.Most,hogy ők is emeltek valamennyit ez javulni fog de sokáig nyögték más területen a magas béreket.
Maxirespect!
Aktív katonaként tudom, hogy ezt nehéz volt leírni/kimondani!
Nem azt mondom, hogy szurkolok nektek, hogy emelkedjen a fizetés, mert erre nincs szükség. Mert biztos vagyok benne, hogy emelkedni fog, és ehhez nem kell szurkolás. És igen, ez nem idén fog megoldódni, de akkor is megfog! :hadonaszos:
Nem tudom, hogy milyen ütemben, de szerintem már '23-ra sokkal jobb lesz a helyzet.
Ha pedig előáll a GDP 2% és a kezdeti beszerzések zömén már túl leszünk, valamint a 30-30-30%-os arány a beszerzés, fenntartás, fizetés vonalon összejön (a fennmaradó rész a mozgástér), akkor egyszerűsödik a helyzet. Szimplán csak a GDP növekedésének arányban kell minden évben emelni mindenki fizuján.
Ha csak azt akarjuk elérni, hogy a GDP 2%-ára menjen fel a honvédelmi kiadás, és a jelenlegi fizetés/költségvetési arány megmarad, az akkor is 40+% fizetésnövekedést jelen. Persze ezt a beszerzések sürgőssége miatt azonnal nem lehet keresztülvinni, de én azt mondom, hogy belátható időn belül ez egy elérhető cél lesz.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
7 993
27 064
113
x5fd0e54692c8c212880145.JPG.pagespeed.ic.iUG8gZ0LiP.webp
Már a rábákat is viszik ?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
Neveket nem tudok, ismerősöm dolgozik ott, néha tőle hallok 1-2 dolgot amit megosztok itt.
A rába száll be a tervek szerint a patec-ba és azon keresztül fog Szingapúrnak gyártani futóművet.
Mellékág, hogy a petec k+f is jön. Ez nem tudom mit takar még.
De a Patecnak semmi köze a hadiiparhoz. Nincsennek klasszikus hadiipari termékeik. Az ST a szingapúri vonalon a hadiipari kapcsolat. Ettől még civil vonalot lehet az, amit te említettél!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 302
76 884
113
Maxirespect!
Aktív katonaként tudom, hogy ezt nehéz volt leírni/kimondani!
Nem azt mondom, hogy szurkolok nektek, hogy emelkedjen a fizetés, mert erre nincs szükség. Mert biztos vagyok benne, hogy emelkedni fog, és ehhez nem kell szurkolás. És igen, ez nem idén fog megoldódni, de akkor is megfog! :hadonaszos:
Nem tudom, hogy milyen ütemben, de szerintem már '23-ra sokkal jobb lesz a helyzet.
Ha pedig előáll a GDP 2% és a kezdeti beszerzések zömén már túl leszünk, valamint a 30-30-30%-os arány a beszerzés, fenntartás, fizetés vonalon összejön (a fennmaradó rész a mozgástér), akkor egyszerűsödik a helyzet. Szimplán csak a GDP növekedésének arányban kell minden évben emelni mindenki fizuján.
Ha csak azt akarjuk elérni, hogy a GDP 2%-ára menjen fel a honvédelmi kiadás, és a jelenlegi fizetés/költségvetési arány megmarad, az akkor is 40+% fizetésnövekedést jelen. Persze ezt a beszerzések sürgőssége miatt azonnal nem lehet keresztülvinni, de én azt mondom, hogy belátható időn belül ez egy elérhető cél lesz.

Én szkeptikus vagyok a bérrendezéssel kapcsolatban.Elmelni fognak ez biztos,de abban is biztos vagyok,hogy nem lesz versenyképes illetmény.Egész egyszerűen nem fogja hagyni a kormány,hogy az idetelepült cégek helyett a Honvédséget válasszák a potenciális munkavállalók.Most COVID van emiatt nem olyan égető az általános munkaerőhiány itthon,de ez amint lement a vírus (max fél év) változni fog és megint lasszóval kell mindenhova összefogdosni az embereket.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 382
46 181
113
Én szkeptikus vagyok a bérrendezéssel kapcsolatban.Elmelni fognak ez biztos,de abban is biztos vagyok,hogy nem lesz versenyképes illetmény.Egész egyszerűen nem fogja hagyni a kormány,hogy az idetelepült cégek helyett a Honvédséget válasszák a potenciális munkavállalók.Most COVID van emiatt nem olyan égető az általános munkaerőhiány itthon,de ez amint lement a vírus (max fél év) változni fog és megint lasszóval kell mindenhova összefogdosni az embereket.
Igen ez a veszély fennáll. De én azt látom, hogy meg fog jelenni a fiatalok szeme előtt a katonai pálya, mint reális megélhetési forma.
A gond az volt, hogy a Z2026 előtt gyakorlatilag csak azok mentek el katonának, akik mindig is azok akartak lenni, vagy azok, akik már máshova nem kellettek.
Most már szerintem belátta a MH apraja nagyja, hogy csak úgy lehet fenntartani az állományt, ha tudnak toborozni. Ehhez meg meg kell mutatni magukat!
Nem is biztos, hogy versenyezni kell a fizetéssel, lehet, hogy elég, ha tisztességes megélhetést biztosítson.
Szerintem a kicsit még most is tartó technikai állapotok/háttér most nagyon beleégett a Honvédség kollektív tudatalattijába. És szerintem legalább olyan fontos lesz az embereknek az, hogy legyen alájuk téve modern és működő technika.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 933
18 410
113
Én szkeptikus vagyok a bérrendezéssel kapcsolatban.Elmelni fognak ez biztos,de abban is biztos vagyok,hogy nem lesz versenyképes illetmény.Egész egyszerűen nem fogja hagyni a kormány,hogy az idetelepült cégek helyett a Honvédséget válasszák a potenciális munkavállalók.Most COVID van emiatt nem olyan égető az általános munkaerőhiány itthon,de ez amint lement a vírus (max fél év) változni fog és megint lasszóval kell mindenhova összefogdosni az embereket.

Hát Vas megyében már nagyon sok autóipari cég ismét munkaerőt keres. Ahol én dolgozom, megint heti 6 napot húzzuk az igát, 3 műszakban. Anyacégünk Németországban bezárt 2 gyártat, végleg. A termelést Magyarországra hozzák át.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 852
91 322
113
Én szkeptikus vagyok a bérrendezéssel kapcsolatban.Elmelni fognak ez biztos,de abban is biztos vagyok,hogy nem lesz versenyképes illetmény.Egész egyszerűen nem fogja hagyni a kormány,hogy az idetelepült cégek helyett a Honvédséget válasszák a potenciális munkavállalók.Most COVID van emiatt nem olyan égető az általános munkaerőhiány itthon,de ez amint lement a vírus (max fél év) változni fog és megint lasszóval kell mindenhova összefogdosni az embereket.
Komoly technológiaváltás közben, előtt van a hazai autóipar. Komolyabb bővítések nélkül fel fog szabadulni nagyobb hazai munkaerő 2023ig. Ez összefügg a robotizáltság bővülésével és az elektromos autozás erőltetésével. Bár bővülnek a kutatás - fejlesztési területek, de nem ugyanaz a munkahely bővül, ami másik oldalon felszabadul.

Szóval gyengülni fog a munkaerőhiany és bérnyomás is a fizikai dolgozok között. Már amennyire előre lehet tervezni. Jó ütemérzékkel össze lehet hangolni a folyamatokat, hogy a fiatalok ne munkanélkülire vagy külföldre menjenek (mondjuk 2-3 évet én mkinek ajánlok, minimum a nyelvismeret és a tapasztalatszerzés miatt, az később hasznára válik), hanem itthon legyen vonzóbb alternativa, akár az állami szektorban, igy a honvédségnél is.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Én szkeptikus vagyok a bérrendezéssel kapcsolatban.Elmelni fognak ez biztos,de abban is biztos vagyok,hogy nem lesz versenyképes illetmény.Egész egyszerűen nem fogja hagyni a kormány,hogy az idetelepült cégek helyett a Honvédséget válasszák a potenciális munkavállalók.Most COVID van emiatt nem olyan égető az általános munkaerőhiány itthon,de ez amint lement a vírus (max fél év) változni fog és megint lasszóval kell mindenhova összefogdosni az embereket.
én nem tudom mi a helyzet a katonaságnál. mondok egy piaci dolgot... awi-s hegesztő bruttó óránként 4000 HUF minősitett,stb..ez alatt is van de az alja az 3200. ez alatt nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 175
119 656
113
én nem tudom ki és miért hisztizik, de a szakmunkások ugy kb 1-3 éve nem hisztiznek. sehol...szépen dolgoznak és keresik a pénzt. a többi kamu.
Ezt tudtuk eddig is hogy a jó szakembert megfizetik ezért is kell burkolót meg hasonlókat is hónapokig vadászni annyi a munkájuk.
 

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Ezt tudtuk eddig is hogy a jó szakembert megfizetik ezért is kell burkolót meg hasonlókat is hónapokig vadászni annyi a munkájuk.
Sajnos már rég nem csak a jó szakembert fizetik meg. Sőt már hozzáértőnek sem kell lenni az építőiparban. El kell vállalni mindent, aztán lesz ami lesz. Menet közben ráragad valami az emberre innen-onnan. Youtube a barátunk! Így simán megvan a havi 1 - 1,5 milla /fő. Az eredmény meg magáért beszél.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson