A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 741
5 854
113
A KAI KF-X valójában csak 4.5 gen lesz, de szépen halad. Ha az közel kész lesz, lehet a TAI is hirtelen meglódul, mert a koreaiak szívesen besegítenek majd ($$$ vagyis ₩₩₩ :) ).

Ez papiron szép, de legyen elöbb 5 gen koreai, aztán majd meglátjuk.
De szerintem addigra a törököknek szükséges lesz bevásárolni valamit és a saját programjukat meg hagyják a tarkafaxba.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Maróth az
Meglepően jókat kérdezett a riporter a még hiányzó technikáról. Csak nem kap rá választ. Benkő helyette mondja a kötelezőt.

Az "északi országrészekből" fognak irányított páncéltőrő fegyvereket venni a járművekre. Mire gondolhatott?
Nem ezt mondta!A vállró indíthatót vettük északról,és irányíthatót veszünk majd a Lnyxhez meg 4x4 -hez!Ezt mondta!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 478
76 210
113
Nem nem jöttem rá, mert pöcshuszár ma hajnalban is válaszolt a rossz kérdésedre!Vagy erre még nem jöttél rá?

Tegnap este 21:23-kor már leírtad ebben a topikban ugyanezt, még lájkoltam is hogy igazad van...

De akkor lehet hogy nem is nekem akartál még egyszer válaszolni, hanem Pöcshuszárnak?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 038
18 712
113
@krisss A Gidránok festése itthon történt? Lehet egyáltalán tudni, hogy mi most a helyzet camo téren? Remélem ez lesz minden páncéloson.

Fotó csak amit látunk, de ha Tatán vannak ezek is, akkor a tatai katonák össze tudják hasonlítani a Leopárdokkal. Nekem nem tűnnek egységesnek a színkódok a két harcjárművön. Egységes festésnek kellene lenni. Azért a RAL kódokat csak meg tudjuk adni, bárki is készíti egy megrendelésünkre az adott eszközt.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Fotó csak amit látunk, de ha Tatán vannak ezek is, akkor a tatai katonák össze tudják hasonlítani a Leopárdokkal. Nekem nem tűnnek egységesnek a színkódok a két harcjárművön. Egységes festésnek kellene lenni. Azért a RAL kódokat csak meg tudjuk adni, bárki is készíti egy megrendelésünkre az adott eszközt.
Kriss írta, hogy ő a Lynx-ben fog ülni, így gondolom Klapkás. Éppen ezért kérdeztem őt, de nyílván államtitok kategória ez a komoly kérdés :oops:. (Nem neheztelek, hogy nem válaszolta meg a tutit, és nem is támadásnak szántam ezt a hozzászólást)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 811
122 805
113
Kriss írta, hogy ő a Lynx-ben fog ülni, így gondolom Klapkás. Éppen ezért kérdeztem őt, de nyílván államtitok kategória ez a komoly kérdés :oops:. (Nem neheztelek, hogy nem válaszolta meg a tutit, és nem is támadásnak szántam ezt a hozzászólást)
Igazából fogalmam sincs melyiket baszták is el végül a kettőből és melyik volt az amit tényleg olyannak szántak amilyen, majd ha a többi cuccot hozzák ki fog derülni.
 

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Igazából fogalmam sincs melyiket baszták is el végül a kettőből és melyik volt az amit tényleg olyannak szántak amilyen, majd ha a többi cuccot hozzák ki fog derülni.
Köszi a választ! Akkor várunk és reménykedünk. Érzelmi és marketing szempontokból nagyon pozitív lenne az egységes dizájn az új járművek terén.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Na akkor a 4x4 és a 8x8 (?) kipipálva, jöhet a belengetett helikopter és uav projekt...!:) meg a Mars 2 (ha Himars az se baj) atacms-al!:) Meg a F- ...ja nem, Grippen E!:)
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 940
7 699
113
Elképesztő mekkora tévedésben van az egész forum , itt spekuláltok össze vissza hogy vajon mi lesz a Gripenek váltója , mintha ez valami jövőbeli dolog lenne , pedig ez már rég múlt idő , aláírt szerződés van egy teljesen új fejlesztésű repülőgépre , csak még nem hozták nyilvánosságra ...

A gépet Paramount air industries fejlesztette milliárdokért , a model neve Mbaircraft ! Dél afrikai legkiválóbb produktuma , nem véletlen kerül több milliárd dél afrikai randba ...

Nem figyelitek a jeleket a színfalaka mögött !! pedig ott vannak , csak vakok vagytok , észre se veszitek hogy az orrotok előtt történik a csillagászíti fejlődés az egeinken , 2021-re már jönnek az első példányok
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 980
5 307
113
Elképesztő mekkora tévedésben van az egész forum , itt spekuláltok össze vissza hogy vajon mi lesz a Gripenek váltója , mintha ez valami jövőbeli dolog lenne , pedig ez már rég múlt idő , aláírt szerződés van egy teljesen új fejlesztésű repülőgépre , csak még nem hozták nyilvánosságra ...

A gépet Paramount air industries fejlesztette milliárdokért , a model neve Mbaircraft ! Dél afrikai legkiválóbb produktuma , nem véletlen kerül több milliárd dél afrikai randba ...

Nem figyelitek a jeleket a színfalaka mögött !! pedig ott vannak , csak vakok vagytok , észre se veszitek hogy az orrotok előtt történik a csillagászíti fejlődés az egeinken , 2021-re már jönnek az első példányok
???
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Na akkor a 4x4 és a 8x8 (?) kipipálva, jöhet a belengetett helikopter és uav projekt...!:) meg a Mars 2 (ha Himars az se baj) atacms-al!:) Meg a F- ...ja nem, Grippen E!:)
Szerintem 2021. szép csendben szóljon a humán erőforrás rendbetételéről. Normális laktanyák, normális bérek és karrier modell (nem az az okádék, mint ami más szervnél van), max annyit szánni technika beszerzésére amennyi szükséges.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 802
6 858
113
Elképesztő mekkora tévedésben van az egész forum , itt spekuláltok össze vissza hogy vajon mi lesz a Gripenek váltója , mintha ez valami jövőbeli dolog lenne , pedig ez már rég múlt idő , aláírt szerződés van egy teljesen új fejlesztésű repülőgépre , csak még nem hozták nyilvánosságra ...

A gépet Paramount air industries fejlesztette milliárdokért , a model neve Mbaircraft ! Dél afrikai legkiválóbb produktuma , nem véletlen kerül több milliárd dél afrikai randba ...

Nem figyelitek a jeleket a színfalaka mögött !! pedig ott vannak , csak vakok vagytok , észre se veszitek hogy az orrotok előtt történik a csillagászíti fejlődés az egeinken , 2021-re már jönnek az első példányok
jaj most miért kell lelőni a poént?
 
  • Tetszik
Reactions: Koleszkaja