A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
Köszönöm! Pont a Leós gyári grafikákra hivatkoztam a Gidrán topicban,és így elnézve is csak azt tudom mondani,hogy egyszerűen sokkal közelebb van ahhoz,amit a Gidránon látunk,mint ami a Leókra végül rá lett festve... Nekem is az a gyanúm,hogy KMW-nél fogták,aztán ami kéznél volt abból ráfújtak valami hasonlót,es azt se épp túl jó minőségben. Hogy ez mennyire az ő saruk,vagy mennyire az MH-é passz... Részemről nem örülök neki,de a vilag végének se tartom 12 tank esetében,viszont azt nagyon remélem,hogy ami már ezután érkezik technika,az már mind a Gidránon látott formában és minőségben lesz lefestve,mert ha a Leo A7-esek esetében is ilyen mázolást ad ki a kezei közül a KMW,és az a honvedségnek megfelel,akkor az már tényleg rohadt problémás szerintem...
A 20 éve nem lefestett járművek tömkelege megfelelt eddig is..
Ezt meg valaki átvette. Szóval....
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Keresgéltem kicsit...

A Rheinmetall 2015-ben nagy reményekkel szállt be a lengyel hadipari együttműködésekbe, 4x4 és 6x6-os járművek közös kifejlesztését ígérték, de úgy tűnik, eddig nem lett belőle semmi.

Magyarországon most kb. ugyanezt vállalták be: 4x4 és 6x6 vagy 8x8 fejlesztés és gyártás Kaposváron.
Az KMW-RM közös fejlesztésű AMPV jármű helyett így lesz a kínálatukban egy a saját "fejlesztésű" Yörük 4x4?
A nem túl sikeres RM Survivor R 4x4 fejlesztés helyett lesz Yalcin/Gidrán?
A Fuchs helyett meg jön az új fejlesztés úszóképes 6x6 vagy/és 8x8 formában?

A Rheinmetall beveszi a Terrex-et is a portfóliójába és ez lesz az alapja az új úszóképes fejlesztésüknek? A Terrex még nem sok export sikert ért el eddig, ez nekik is jó lehet. A Rába meg még így is lehetne beszállító. Vagy egy másik ST Kinetics - Rheinmetall - Rába együttműködési lehetőség: veszünk valamennyi Terrex -et, hogy a 2023-ra felajánlott könnyű dandár se BTR80-nal álljon ki, amihez a németek adják a tornyot és az elektronikát? A Rába pedig a rendelésért cserébe beszállítóvá válhat? Mire a Rheinmetall kifejleszt valami teljesen újat és gyártani kezdi, az kb. évtized második felében lesz. De ezeken már mind agyaltunk korábban. És úgy is mindig van egy váratlan csavar minden beszerzésben.
Én is ezt tippeltem! Összefogják fűzni a Terrex 3-at a Rheinmetall-lal és e Rábával.. :)
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 515
113
Talan akkor, ha nem kerul penzbe a Terrex mert hozza az ST...? Akkor el tudom kepzelni, hogy a RM (Hungary) hajlando raszanni az R&D penzt, hogy csinaljon belole valamit, az ST meg majd arulhatja az azsiai piacon, a RM Hungary meg Europaban es esetleg Amerikaban.
És akkor a Rábának mi köze lenne ehhez, ott gyártják?
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Talan akkor, ha nem kerul penzbe a Terrex mert hozza az ST...? Akkor el tudom kepzelni, hogy a RM (Hungary) hajlando raszanni az R&D penzt, hogy csinaljon belole valamit, az ST meg majd arulhatja az azsiai piacon, a RM Hungary meg Europaban es esetleg Amerikaban.
Én ezt pont így gondolom. Nagyon jól vizionáltad. Ha megnézzük a Gidrán projekt is nagyon hasonló.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
K

kamm

Guest
Én ezt pont így gondolom. Nagyon jól vizionáltad. Ha megnézzük a Gidrán projekt is nagyon hasonló.

Igen, aszerint talan mukodhet, de sok a kerdes benne...

És akkor a Rábának mi köze lenne ehhez, ott gyártják?

Gondolom, egy reszet legalabbis... mondjuk 300+ Gidranra meg masik 400 kerekesbe mar azert kellene vagy ~1000 darab MAN motor (tartalekokkal egyutt), futomu meg mindenfele mas dolog, amit oda lehet vinni...
 

geseft

Well-Known Member
2019. február 20.
451
1 486
93
Talan akkor, ha nem kerul penzbe a Terrex mert hozza az ST...? Akkor el tudom kepzelni, hogy a RM (Hungary) hajlando raszanni az R&D penzt, hogy csinaljon belole valamit, az ST meg majd arulhatja az azsiai piacon, a RM Hungary meg Europaban es esetleg Amerikaban.
Még így sincs sok értelme, hogy egy 3ik fél 8x8 asát húzzák felfele, ami alulmaradt az ausztrál tenderen a sajátjukkal szemben. A Boxernek ők a többségi tulajdonosai, jobb kiinduló alap a további fejlesztésekre, így személy szerint a Terrex továbbfejlesztését itthon nem tartom valószínűnek, ha valami jön akkor a Bronco az valószínűbb
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Bálint

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 515
113
Igen, aszerint talan mukodhet, de sok a kerdes benne...



Gondolom, egy reszet legalabbis... mondjuk 300+ Gidranra meg masik 400 kerekesbe mar azert kellene vagy ~1000 darab MAN motor (tartalekokkal egyutt), futomu meg mindenfele mas dolog, amit oda lehet vinni...
Lehet, bár Szíjjártó teljes gyártást mondott, a futóműveket meg rémélem, hogy 2x átnézik mielőtt átveszik őket...
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Köszönöm! Pont a Leós gyári grafikákra hivatkoztam a Gidrán topicban,és így elnézve is csak azt tudom mondani,hogy egyszerűen sokkal közelebb van ahhoz,amit a Gidránon látunk,mint ami a Leókra végül rá lett festve... Nekem is az a gyanúm,hogy KMW-nél fogták,aztán ami kéznél volt abból ráfújtak valami hasonlót,es azt se épp túl jó minőségben. Hogy ez mennyire az ő saruk,vagy mennyire az MH-é passz... Részemről nem örülök neki,de a vilag végének se tartom 12 tank esetében,viszont azt nagyon remélem,hogy ami már ezután érkezik technika,az már mind a Gidránon látott formában és minőségben lesz lefestve,mert ha a Leo A7-esek esetében is ilyen mázolást ad ki a kezei közül a KMW,és az a honvédségnek megfelel,akkor az már tényleg rohadt nagy gond,és igencsak problémás szerintem...

Most mi ez a hiszti a festés miatt??

Mit kell nézni, hol van elbaszva?

Crusader linkelte be a tataidandar oldaláról a kmw terveit, lényegében olyan is lett, de oda van írva, hogy minden tank festése kicsit más, egyedi.

Szóval most megint, - ezúttal- mi a picsogás oka?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A színvitához ezt a linket küldeném, amely alapján egyértelmű, hogy a KMW a fő ludas ebben a sztoriban. Nekünk meg gondolom nem volt merszünk hozzá, hogy megtagadjuk az átvételt.
https://tataidandar.hu/2020/08/06/kozkivanatra/

Elképzelés:
Leo-Sz%C3%ADn-4-790x400.png


Eredmény:
106902193_3100313170023395_892549209667294910_o.jpg


Elképzelés:
Leo_002.jpg


Eredmény:
9Z9A92919Z9A9291.jpg


Elképzelés:
Leo_003.jpg


Eredmény:
840_472_matched__qd32ia_840472matchedqd1i38Leo2A4Wegry.jpg

Hát, a barna szín kicsit erősebb lett a grafikán, mint a valódi tank barnásszürkéje, az antracitszürkének meg egy ilyen grafikán fogalmam sincs, hogy hogyan kéne kinéznie, de szerintem azon kívül a maketten mind a színek, mind a minta sokkal jobban hasonlít a Leók festésére, mint a Yalcinokéra.

132191675_3835434159877276_5716975601391953252_o.jpg


És a tataiak megadták a RAL kódokat is.

A festésminta hivatalos, gyári színkódjai:

1. alapszín (40-50%) a NATO-zöld (RAL 6031);

2. mellékszín (20-25%) a barnásszürke (RAL 7013);

3. első kiegészítő szín (5-10%) az antracitszürke (RAL 7016);

4. második kiegészítő szín (5-10%) a bézs (RAL 1001).

Namármost, a Leók a KMW-től jöttek. A grafikát a makettről is a KMW készíthette (vagy esetleg itthon valaki?), csak ott valamit kicsit elronthattak. De a színkódok nyilván le voltak egyeztetve az MH és a KMW között, sőt valószínűleg maga az MH kérte ezeket a színeket (mármint a valódi tankokra).

Köszönöm! Pont a Leós gyári grafikákra hivatkoztam a Gidrán topicban,és így elnézve is csak azt tudom mondani,hogy egyszerűen sokkal közelebb van ahhoz,amit a Gidránon látunk,mint ami a Leókra végül rá lett festve... Nekem is az a gyanúm,hogy KMW-nél fogták,aztán ami kéznél volt abból ráfújtak valami hasonlót,es azt se épp túl jó minőségben. Hogy ez mennyire az ő saruk,vagy mennyire az MH-é passz... Részemről nem örülök neki,de a vilag végének se tartom 12 tank esetében,viszont azt nagyon remélem,hogy ami már ezután érkezik technika,az már mind a Gidránon látott formában és minőségben lesz lefestve,mert ha a Leo A7-esek esetében is ilyen mázolást ad ki a kezei közül a KMW,és az a honvédségnek megfelel,akkor az már tényleg rohadt nagy gond,és igencsak problémás szerintem...

"Nekem is az a gyanúm,hogy KMW-nél fogták,aztán ami kéznél volt abból ráfújtak valami hasonlót,es azt se épp túl jó minőségben."

A Lynxeket pl. nem a KMW, hanem a Rheinmetall gyártja és ennek ellenére pont olyan lett a makett, mint a Leók festése. Sőt, még jobban is sikerült, mint a Leó makettgrafikáé. Vagyis, ezek szerint a Rheinmetall-nak is odaadta az MH a színkódokat, csak ők jobban meg tudták csinál(tat)ni a makettet, mint a KMW a grafikát.

200817_lynx_alairas_1.jpg


200817_lynx_alairas_4.jpg


A Rheinmetall makettjének és a KMW által leszállított tankoknak a színei egyeznek. A KMW makettgrafikájának színei közül kettő valamelyest eltér a valódi tankok színeitől (a minta egyezik).
A Yalcinoknál tehát vagy szándékosan eltérő festést akartak, vagy valaki elcseszett valamit, vagy csak olyan személy került (ebben az ügyben) döntéshozói pozícióba, aki bele van szerelmesedve a bociba és azért lett ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Crusader

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
756
2 041
93
Hát, a barna szín kicsit erősebb lett a grafikán, mint a valódi tank barnásszürkéje, az antracitszürkének meg egy ilyen grafikán fogalmam sincs, hogy hogyan kéne kinéznie, de szerintem azon kívül a maketten mind a színek, mind a minta sokkal jobban hasonlít a Leók festésére, mint a Yalcinokéra.

132191675_3835434159877276_5716975601391953252_o.jpg


És a tataiak megadták a RAL kódokat is.

A festésminta hivatalos, gyári színkódjai:

1. alapszín (40-50%) a NATO-zöld (RAL 6031);

2. mellékszín (20-25%) a barnásszürke (RAL 7013);

3. első kiegészítő szín (5-10%) az antracitszürke (RAL 7016);

4. második kiegészítő szín (5-10%) a bézs (RAL 1001).

Namármost, a Leók a KMW-től jöttek. A grafikát a makettről is a KMW készíthette (vagy esetleg itthon valaki?), csak ott valamit kicsit elronthattak. De a színkódok nyilván le voltak egyeztetve az MH és a KMW között, sőt valószínűleg maga az MH kérte ezeket a színeket (mármint a valódi tankokra).



"Nekem is az a gyanúm,hogy KMW-nél fogták,aztán ami kéznél volt abból ráfújtak valami hasonlót,es azt se épp túl jó minőségben."

A Lynxeket pl. nem a KMW, hanem a Rheinmetall gyártja és ennek ellenére pont olyan lett a makett, mint a Leók festése. Sőt, még jobban is sikerült, mint a Leó makettgrafikáé. Vagyis, ezek szerint a Rheinmetall-nak is odaadta az MH a színkódokat, csak ők jobban meg tudták csinál(tat)ni a makettet, mint a KMW a grafikát.

200817_lynx_alairas_1.jpg


200817_lynx_alairas_4.jpg


A Rheinmetall makettjének és a KMW által leszállított tankoknak a színei egyeznek. A KMW makettgrafikájának színei közül kettő valamelyest eltér a valódi tankok színeitől (a minta egyezik).
A Yalcinoknál tehát vagy szándékosan eltérő festést akartak, vagy valaki elcseszett valamit, vagy csak olyan személy került (ebben az ügyben) döntéshozói pozícióba, aki bele van szerelmesedve a bociba és azért lett ilyen.
Én is ezen agyaltam. Alapvetően írj be egy RAL kódot a google-be, és nézd meg hány árnyalat jön fel ugyanarra a kódra. Tanácstalan vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 724
113
Én is ezen agyaltam. Alapvetően írj be egy RAL kódot a google-be, és nézd meg hány árnyalat jön fel ugyanarra a kódra. Tanácstalan vagyok.

A Mi-24-esekre és a H145M-ekre is azt mondták hogy ugyanolyan szürkére lettek festve, mégsem egyformák...

Az nem lehet, hogy a terepmintás festés még fejlesztési fázisban van? Csak nem akarták a gyártókat azzal fárasztani, hogy egy tételen belül többféle festésvariációt kérnek? Így lett a 12 Leo az egyik elképzelés, a 10 Gidrán meg a másik.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97 and Pogány

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Hát, a barna szín kicsit erősebb lett a grafikán, mint a valódi tank barnásszürkéje, az antracitszürkének meg egy ilyen grafikán fogalmam sincs, hogy hogyan kéne kinéznie, de szerintem azon kívül a maketten mind a színek, mind a minta sokkal jobban hasonlít a Leók festésére, mint a Yalcinokéra.

132191675_3835434159877276_5716975601391953252_o.jpg


És a tataiak megadták a RAL kódokat is.

A festésminta hivatalos, gyári színkódjai:

1. alapszín (40-50%) a NATO-zöld (RAL 6031);

2. mellékszín (20-25%) a barnásszürke (RAL 7013);

3. első kiegészítő szín (5-10%) az antracitszürke (RAL 7016);

4. második kiegészítő szín (5-10%) a bézs (RAL 1001).

Namármost, a Leók a KMW-től jöttek. A grafikát a makettről is a KMW készíthette (vagy esetleg itthon valaki?), csak ott valamit kicsit elronthattak. De a színkódok nyilván le voltak egyeztetve az MH és a KMW között, sőt valószínűleg maga az MH kérte ezeket a színeket (mármint a valódi tankokra).



"Nekem is az a gyanúm,hogy KMW-nél fogták,aztán ami kéznél volt abból ráfújtak valami hasonlót,es azt se épp túl jó minőségben."

A Lynxeket pl. nem a KMW, hanem a Rheinmetall gyártja és ennek ellenére pont olyan lett a makett, mint a Leók festése. Sőt, még jobban is sikerült, mint a Leó makettgrafikáé. Vagyis, ezek szerint a Rheinmetall-nak is odaadta az MH a színkódokat, csak ők jobban meg tudták csinál(tat)ni a makettet, mint a KMW a grafikát.

200817_lynx_alairas_1.jpg


200817_lynx_alairas_4.jpg


A Rheinmetall makettjének és a KMW által leszállított tankoknak a színei egyeznek. A KMW makettgrafikájának színei közül kettő valamelyest eltér a valódi tankok színeitől (a minta egyezik).
A Yalcinoknál tehát vagy szándékosan eltérő festést akartak, vagy valaki elcseszett valamit, vagy csak olyan személy került (ebben az ügyben) döntéshozói pozícióba, aki bele van szerelmesedve a bociba és azért lett ilyen.

Ráadásul a korábban Budaörsön bemutatott gépeken is ugyanezek a színek voltak. Gondolom azt sem véletlenül festették a törökök ilyenre.

015-jpg.177308
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 724
113
Még így sincs sok értelme, hogy egy 3ik fél 8x8 asát húzzák felfele, ami alulmaradt az ausztrál tenderen a sajátjukkal szemben. A Boxernek ők a többségi tulajdonosai, jobb kiinduló alap a további fejlesztésekre, így személy szerint a Terrex továbbfejlesztését itthon nem tartom valószínűnek, ha valami jön akkor a Bronco az valószínűbb

Úszóképesben most mit tud ajánlani az RM?
Persze lehet hogy azért nincs nekik ilyen, mert nincs rá piaci igény.