A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Akkor a a Kommondor ABV verzióját is "csak" be kell integrálni a Gidránba?
Persze! Kész berendezések vannak. Ki kell a fizikai helyüket elakítani, és bepakolni.
Ezért mondtam annak idején, hogy egy tervező csapatnak pitiáner (értsd 3-4 hónap max.) feladat egy sebesültszállító terveit is létrehozni. Több idő, míg megépítik. Ugyan ez nagyjából egy parancsnoki járműre is igaz.
Utóbbi 2 esetén van egy csomó off-the-shelf megoldás. Ráadásul szerintem biztos, hogy körbefényképezhetik a törökök saját megoldásait is!
 
  • Tetszik
Reactions: éber and Bálint

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
Én nem tudom a pontos szinteket, de szerintem elég nagy baj, hogy így adják meg. Ha jól értem, akkor a 20 évesnek magasabbak a követelményszintjei?
Csak mert tudtommal erő szempontjából a 30 évesnek előnye van.

Ha bemész az irányasereg oldalra ott van kalkulátor.
Nem és életkor függő.
Futás 3200m/felülés 2 perc alatt/fekvőtámasz 2 perc alatt vagy azt kiválthatod húzódszkodással.
Futással 160 pontot érhetsz el.
Felüléssel 100.
Fekvővel/húzódszkodással 100.
Így a max 360.
Harcoló beosztáshoz a 260 a minimum.

Minnél fiatalabb vagy annál nagyobb a követelmény.
Délután beütöttem random értékeket.
Ami az én életkorommal 330 pont lett, egy 20 évesnek 220.
Szóval én magasan megfelelnék ott ahol a 20 évest ugyanazzal a teljesítménnyel fel sem vennék katonának!
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Nem, én általánosan értettem. De a lényeg majdnem ugyan az.
Ami meg a 40kg-os szemüveges kislányt illeti: Nem! Nem csatlakozhat úgy a sereghez, ha a minimális és általános feltételeket nem tudja teljesíteni. Neki ott a civil ápolói állás. A hadsereg katonáit vihetik, és viszik is harctérre. Ha nem tud pl. egy mellényben feladatot ellátni, akkor haszontalan odakint, és csak feleslegesen zabálja fel a kinti kaját a többiek elöl.
Persze lenni kell kritériumok közötti különbségnek, de a minimumot mindenkinek teljesíteni kell.
O. Gáspár?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Ha bemész az irányasereg oldalra ott van kalkulátor.
Nem és életkor függő.
Futás 3200m/felülés 2 perc alatt/fekvőtámasz 2 perc alatt vagy azt kiválthatod húzódszkodással.
Futással 160 pontot érhetsz el.
Felüléssel 100.
Fekvővel/húzódszkodással 100.
Így a max 360.
Harcoló beosztáshoz a 260 a minimum.

Minnél fiatalabb vagy annál nagyobb a követelmény.
Délután beütöttem random értékeket.
Ami az én életkorommal 330 pont lett, egy 20 évesnek 220.
Szóval én magasan megfelelnék ott ahol a 20 évest ugyanazzal a teljesítménnyel fel sem vennék katonának!
220-al már sajnos felveszik és nincs harcolóhoz sem fizikai minimum már
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 200
5 141
113
Hááát idestova több mint tíz éves rendszer....
A gond vele hogy nem nagyon lép túl a 80-as évek elvein. Még mindig be kell vele menni a szennyezett területre, a felderítő képessége csak a jármű közvetlen közelére korlátozódik. Ez nagyon kevés a XXI. században. Egy kis türelem és lesz meglepetés :D
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Hihetetlen hogy mindenkinek be kell szólnod! Te valami szivárványos képződmény vagy amúgy?
Guppy-male.jpg

Egy szivárványos guppi.
 

Gari

Well-Known Member
2020. szeptember 13.
550
1 543
93
Nem, én általánosan értettem. De a lényeg majdnem ugyan az.
Ami meg a 40kg-os szemüveges kislányt illeti: Nem! Nem csatlakozhat úgy a sereghez, ha a minimális és általános feltételeket nem tudja teljesíteni. Neki ott a civil ápolói állás. A hadsereg katonáit vihetik, és viszik is harctérre. Ha nem tud pl. egy mellényben feladatot ellátni, akkor haszontalan odakint, és csak feleslegesen zabálja fel a kinti kaját a többiek elöl.
Persze lenni kell kritériumok közötti különbségnek, de a minimumot mindenkinek teljesíteni kell.
Szóval ha jelentkezik egy profi IT szakember, vagy egy sebészorvos, akkor te nemhogy örülnél amiért a privát szféra magasabb fizetései helyett hivatástudatból a sereget választja, hanem elküldenéd, mert nem tud mondjuk 30 fekvőtámaszt megcsinálni? Én még egy kerekesszékes rokkantat is örömmel vennék fel az IT hadviselés részlegbe, ha amúgy a szakmájában profi. Adott esetben az is harcoló alakulat, a mai világban "harctér" alatt nem feltétlenül a lövészárkot kell érteni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
220-al már sajnos felveszik és nincs harcolóhoz sem fizikai minimum már
???
Biztos úgy van ahogy írod de akkor ezt
nem nagyon értem.
Akkor minek a fizikai felmérő?
Vagy x idő után van egy újabb amin már teljesíteni kell egy minimumot?
És ezt mutatja a kalkulátor?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szóval ha jelentkezik egy profi IT szakember, vagy egy sebészorvos, akkor te nemhogy örülnél amiért a privát szféra magasabb fizetései helyett hivatástudatból a sereget választja, hanem elküldenéd, mert nem tud mondjuk 30 fekvőtámaszt megcsinálni? Én még egy kerekesszékes rokkantat is örömmel vennék fel az IT hadviselés részlegbe, ha amúgy a szakmájában profi. Adott esetben az is harcoló alakulat, a mai világban "harctér" alatt nem feltétlenül a lövészárkot kell érteni.
Tessék szépen elolvasni a Honvédségi törvény ide vonatkozó részét! Rokkantak felvétele is lehetséges speciális esetben. De ugye nem gondolod, hogy egy nőnek öltözött pali, vagy úgy általában a nők - mint csoport - speciális eset a honvédség szempontjából.
És nem, az nem harcoló alakulat. Támogató maximum.
És nem nem venném fel az IT szakembert, meg a sebészorvost sem, amelyik nem tudja ezeket az igen minimalizált szinteket sem teljesíteni. Mert akinek olyan hivatástudata van, az 30 nap alatt képes olyan szintre hoznia magát, hogy meglegyen a minimum pontja.
De gondolj csak bele, hogy mit ér az a harctéri sebész, amelyik nem képes a fizikai terhelésre.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Ez milyen kifacsart logikával jutott az eszedbe?

A romboláséval !
"Kicsi" zavarkeltéssel!
Sokat sejtető félmondatokkal!

Technikai rovatokban normális.
"Magyar" rovatokban, pusztít.
Oltás-rovatban tagadókat támogat/egyetért! ...olajat önt a tűzre!


Etetitek a trollt, megérdemlitek!


Csukott-szemmel járó vak szűz-lányok vagytok???
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Tessék szépen elolvasni a Honvédségi törvény ide vonatkozó részét! Rokkantak felvétele is lehetséges speciális esetben. De ugye nem gondolod, hogy egy nőnek öltözött pali, vagy úgy általában a nők - mint csoport - speciális eset a honvédség szempontjából.
És nem, az nem harcoló alakulat. Támogató maximum.
És nem nem venném fel az IT szakembert, meg a sebészorvost sem, amelyik nem tudja ezeket az igen minimalizált szinteket sem teljesíteni. Mert akinek olyan hivatástudata van, az 30 nap alatt képes olyan szintre hoznia magát, hogy meglegyen a minimum pontja.
De gondolj csak bele, hogy mit ér az a harctéri sebész, amelyik nem képes a fizikai terhelésre.
Számomra ez a "szocializmus hagyatéka" inkább, mint amikor szóba került a leendő pilóták pályaválasztási lehetősége. Nem harcoló alakulatnál, mondjuk legyen az akkor most IT vagy orvos ne legyünk már ilyen szemellenzősek, hogy elvárjuk a fizikai felmérést, mikor teszem azt a saját szakterületén kiemelkedő szakemberről van szó. Az összes ilyen testület pont itt vérzik el, hogy mereven ragaszkodnak az ilyen bürokratikus hülyeségekhez és üldözik el azt, aki lehet nem dobálja a fekvenyomó rudat, de a saját szakterületén meg géniusz. Vagy akkor legyen mindenkinek fizikai felmérő és ültesd be a bakát műteni vagy programozni ha már úgy is mindenkire ugyanaz vonatkozik.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 566
79 734
113
Számomra ez a "szocializmus hagyatéka" inkább, mint amikor szóba került a leendő pilóták pályaválasztási lehetősége. Nem harcoló alakulatnál, mondjuk legyen az akkor most IT vagy orvos ne legyünk már ilyen szemellenzősek, hogy elvárjuk a fizikai felmérést, mikor teszem azt a saját szakterületén kiemelkedő szakemberről van szó. Az összes ilyen testület pont itt vérzik el, hogy mereven ragaszkodnak az ilyen bürokratikus hülyeségekhez és üldözik el azt, aki lehet nem dobálja a fekvenyomó rudat, de a saját szakterületén meg géniusz. Vagy akkor legyen mindenkinek fizikai felmérő és ültesd be a bakát műteni vagy programozni ha már úgy is mindenkire ugyanaz vonatkozik.
A világon minden hadsereg hülye ezek szerint?