A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Lynx,Leopard....Ők felelnek az adott szemlélőség alá tartozó egységek teljes szakmai és egyéb munkájáért,ők fogják össze az alájuk tartozó egységek mindenét.Ők végzik az érdemi munkát,az MHP csak bevasalja rajtuk a kiadott dolgokat.
Nyilván van létjogosultságuk, csak pl. nekem elég hülyén hangzik az elnevezésük. Tudom, ez legyen az én bajon, de mindig Kim Jong Un jut eszembe róla, mikor megszemlél különböző dolgokat.
e1176821-096a-443e-9764-515f2578435f_mw1024_n_s.jpg
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Régen volt olyan, hogy ki volt szabva, hogy adott községnek ennyi és ennyi katonát kell kiállítania. Aztán küldték a "falurosszát".

Egyébként ha nem is neveznék sorkatonaságnak és meglenne a személyi és infrastrukturális háttér, akkor valószínűleg csábító lehetne, ha valamennyi fizetés mellett plussz oktatással, képzéssel, plusz szakmával társulna. Pl.: 18 hónap katonai kiképzés, közben megkapod ingyen a C-s jogsit... De lehet, hogy még olyan is érdekes lenne, hogy állami "cégeknél" egy évre el lehetne menni kiképzésre, addig megmarad a státusza, fizetése -jót tenne a born out ellen.
Már nagyon sokféle lehetőséget kell kínálni egyszerre. Csak nem úgy, hogy közben meg le van pukkanva az infrastruktúra -vagy épp hiányzik; hiányos a személyi felszerelés; kiképzési és gyakorlóterek sem feltétlen fedik a jelen kor igényeit stb.
csak 1 példát mondok. ingyen jogsi.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Hát szerintem a 2/3-ad nagyon necces lesz (leginkább nem lesz meg) és jelenleg politikai öngyilkosság kategória. A mai fiatalok bő 70%-a visítva szaladna az ellenzékhez...
ja persze...de hála istennek nem a mai fiatalság a döntő.ugyanis a fiatalságon belül mint a ragály terjed a militarizmus. de fel kell mérni, és asszerint cselekedni
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Hát szerintem a 2/3-ad nagyon necces lesz (leginkább nem lesz meg) és jelenleg politikai öngyilkosság kategória. A mai fiatalok bő 70%-a visítva szaladna az ellenzékhez...
Miért visítanának? Amit -legalábbis én írtam- az teljesen önkéntes alapú. Szerintem a kiképzés is hatékonyabb ha az ösztönzés mellett önkéntes alapú a rendszer. Egy plusz lehetőség pl. azoknak, akiknek nincs pénzük elvégezni valami plusz képzést, plusz szakmát, vagy valamilyen jogosítványt, gépkezelői engedélyt megszerezzenek. Vagy a szakmájukban szerezzenek valammenyi gyakorlatot (majd minden álláshirdetés úgy kezdődik, hogy előny/elvárt a szakmai tapasztalat). Jelenleg is vannak államilag finanszírozott ilyen képzések, csak ezeket kell bevonni a rendszerbe. (Pl. duális képzés)
Magyarországon van átlag több mint 90.000 élveszületés. Ha évente csak 5% vállalna önként, vagy valamiért cserébe valamilyen formában katonai szolgálatot, kiképzést, az is nagyjából 5000 fő évente. Ha ez tartalékos rendszerbe kerül az aktív szolgálat után, az már elég jelentős tartalékos létszám évtizedes távlatban. Bár szerintem jelenleg ennyi ember felszerelésére, kiképzésére sincs felkészülve a MH.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 996
113
Biztos vagyok abban, hogy a következő választások vízválasztóak lesznek. széllel szembe fog pisilni a jobboldal.még az is lehet hogy budapestet ellepik majd az antifák,stb..de bízom abban hogy maradunk magyarok.és reménykedek.
A coronavírus és a válság elég sok ellenszavazót gyártott a kormánynak és ezen a botrányok sem segítettek (ne érts félre egy ilyen helyzet kezelésénél nem lehet egy vezetés sem jó, ha szigorít az a baj, ha enged az a baj) szóval én egy kevésbé erős kormánypárti győzelmet számolok
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Miért visítanának? Amit -legalábbis én írtam- az teljesen önkéntes alapú. Szerintem a kiképzés is hatékonyabb ha az ösztönzés mellett önkéntes alapú a rendszer. Egy plusz lehetőség pl. azoknak, akiknek nincs pénzük elvégezni valami plusz képzést, plusz szakmát, vagy valamilyen jogosítványt, gépkezelői engedélyt megszerezzenek. Vagy a szakmájukban szerezzenek valammenyi gyakorlatot (majd minden álláshirdetés úgy kezdődik, hogy előny/elvárt a szakmai tapasztalat). Jelenleg is vannak államilag finanszírozott ilyen képzések, csak ezeket kell bevonni a rendszerbe.
Magyarországon van átlag több mint 90.000 élveszületés. Ha évente csak 5% vállalna önként, vagy valamiért cserébe valamilyen formában katonai szolgálatot, kiképzést, az is nagyjából 5000 fő évente. Ha ez tartalékos rendszerbe kerül az aktív szolgálat után, az már elég jelentős tartalékos létszám évtizedes távlatban. Bár szerintem jelenleg ennyi ember felszerelésére, kiképzésére sincs felkészülve a MH.
részben egyetértek.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 189
113
dudi meg kriss, nektek külön mondom. A RM az csak a kezdet. az elmult 2 -4 hetben a németek megbolondultak. Nagyon nagy cégek fognak cakkli-pakli áttelepülni hozzánk. A bloomberg már pedzegette, de a magyar ipar tényleg csillaghajós állapotba fog kerülni. A német cégek pánikszerűen telepítik ki a termelésüket 2021-ben, majd nézzétek a híreket. Menekül az ipar németországból. És ennek mi leszünk a nyertesei.Vityáékat annyira "gyűlölik" hogy az összes bajor cég ide akar jönni...majd nézzétek a híreket.
Szerintem történt kijózanodás, sok európai cég fog Közép-Európába (vissza)telepíteni Ázsiából üzemeket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 254
119 996
113
nem...echte német cégek jönnek..nem vissza hanem direktben
Általánosságban beszél, nagyon sok európai cég hozza vissza a termelését Ázsiából, a németek a saját magas munkaköltségeik és az importált munkaerő minősége (migrók) menekülnek kifelé. Aki visszatelepszik Ázsiából azt is szívesen látjuk szerintem ha itt fektet be.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Általánosságban beszél, nagyon sok európai cég hozza vissza a termelését Ázsiából, a németek a saját magas munkaköltségeik és az importált munkaerő minősége (migrók) menekülnek kifelé. Aki visszatelepszik Ázsiából azt is szívesen látjuk szerintem ha itt fektet be.
nem erről van szó.