A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
A brit angol a nato hivatalos nyelve alapítása óta..

Hah! :cool: Abba az amerikaiak soha nem mentek volna bele, azt garantalom... amugy meg OTAN, tudod, nem a visszapillanto miatt van ott. ;)
Angol és francia.
Azaz, raadasul csak siman angol - ez a British, vs American vs kutyulek English folyamatosan tema:

"One reason for the apparent linguistic shortfall appears to be the lack of relevance of the type of language taught in country prior to posting. For example, while many military English courses emphasise a particular form of English, whether "Standard American English" or "Standard British English", the reality on many postings is that most business is connected with other non-native speakers of the language. This language does differ and could loosely be described as "International Professional English"."

 
W

Wilson

Guest
Senki nem mondta hogy nem véleményezhet....
Szimplán jeleztem hogy egy Banán köztársaságban élő ember szájából,bizzarul hangzik az "Autoriter"-rezsimezés...


Már elnézést de ez egy ordas nagy hülyeség már miért lenne bizar?Ő nem az amerikai kormányzat tagja.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
.

A magyar haderő értékelése(érdemjegye: kiváló, román szempontból :rolleyes: ) 5 nap alatt elérte a 100.000-es nézettséget:

.

molniballage... nagyságrenddel jobb anyaga 5 hónap után tart 64.00 felett!

Ezért az újabb emlékezetesen "sikeres" tíz évért "Köszönet! és Gratuláció" jár a katonapolitikai szakterület vezetésének!

Javaslom további kommunikációs szakemberek felvételét mérnökök, szakemberek és ösztöndíjasok helyett.

Az előző 15 év "semmittevésére" hivatkozás teljesen bevált az elmúlt 10 évben is, "...csak így tovább": :hadonaszos:


A következő 5-6-10 év "letolt-gatya" állapotával kapcsolatban pánikra semmi ok, fogyókúrásoknál is bevállt a: "...majd holnap kezdünk!" tartalmú indoklás, jól hangzik sok idegen szóval bővítve, így a ̶t̶á̶r̶g̶y̶n̶a̶p̶o̶n̶ évben/sokáig ismét nem kell semmit csinálni, "csak" soxor ismételni a "lózungot"!
Mi molni videójának a címe, én még nem láttam.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 140
113
Nyugi emberek, csak a mondandója beállítottságára utaltam! ;) :D
Ha csak "ellenzékinek" tudod titulálni mondandóját azért mert kritikát fogalmaz meg amiatt ami szerinte nincs jól az pont azt támasztja alá amit mondtam.

Ez a fészbúkos vérnyugdíjas mentális szint..
Aki nincsen velünk az mocskoslibsi/fideszbérenc kétcsatornás (oldaltól függően) gondolkodás önmaga szegénységi bizonyítványa.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 032
2 488
113
Ha csak "ellenzékinek" tudod titulálni mondandóját azért mert kritikát fogalmaz meg amiatt ami szerinte nincs jól az pont azt támasztja alá amit mondtam.
Ez a fészbúkos vérnyugdíjas mentális szint..
Aki nincsen velünk az mocskoslibsi/fideszbérenc kétcsatornás (oldaltól függően) gondolkodás önmaga szegénységi bizonyítványa.
Fogd vissza magad. Nem ezt mondtam, és nem ilyen felhanggal.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 703
6 481
113
Minden vitánk ellenére egyetértek a mondanivalód illetékességi részével!
Azt is írtam!

A szövegértés magyar nyelven posztgraduális képzést viszont fel kéne venned esténként, vagy az indulatvezérelt tevékenység(hozzászólás) kontrollját.


Idézet/utólagos kiemelés a szövegemből: "...katonapolitikai szakterület vezetésének!..."


...azt viszont lenézem, aki más hozzászólását szándékosan félreértelmezi.
...remélhetőleg csak tévedés(ed) volt!

Úgy kezeltem! " . "
jaj lmzek :) egyelek meg
először is köszi a tanácsot de én már megszereztem a diplomám (az angolt és a magyart is :D ) úgyhogy már nem ülnék vissza az iskolába.
másodszor pedig senki nem értelmezte félre a hozzászólásodat, csak bemutattam amit Te nem, sokszor jogos amit mondasz és oké nem mondom hogy nincs miért sírni, de egy youtube vidit kivetíteni pl molnira vagy a szakmára háááááát azzal már nagyobb bajom van, mint mondtam az építő kritika teljesen rendben van, az nincs hogy egy semmiért már gratulálsz egyben olyanoknak is akik sokszor, nagyon sokszor mentek sírni sőt néha könyörögni pl több pénzért, akár hiszed akár nem annak a "katonapolitikai szakterület vezetésének" is vannak, voltak ötletei, sokszor nem saját hanem inkább a szakma fogalmazott meg tanácsot vagy javaslatot és az lett továbbítva, ettől még ugyanúgy le lettek szarva mint maga a szakma, tény, igazad van abban hogy szartak bele jó sokáig, oké, de pont most sírni amikor VÉGRE megy a munka (kb 16-tól) és kb csak várni kéne amíg beérik a gyümölcs hát ejjjj na :D