A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
Kanadán kívül is van élet, személy szerint csak az érdekel, hogy annál a színvonalnál ne adjuk lejjebb. Azt pedig hazai környezetbe egyszerűen én nem tudom elképzelni (meg itt nem csak én). Míg idehaza létrehozol egy ilyet az egészen biztos, hogy nem lesz olcsóbb. Az elkövetkező pár évben meg ha fel akarjuk tölteni emberanyaggal az eddig berendelt technikát már csak arra mennyi pénz kell. Meg felruházni, felszerelni, meg @krisss meg @dudi el tudná sorolni mi mindenre...
Ez a hazai pilótaképzés lappangó víziója az ami a leginkább hogyismondjam...zavar az egészben, pedig én nagyon szeretem a katonai repülést, hidd el.
Nem tudjuk nem lejjebb adni.Egész egyszerűen itthon lehetetlen olyan képzést adni mint Kanadában, mert ott gyakorlatilag korlátlan légtér áll a pilótaképzés rendelkezésére itthon meg kb alig képesek bármit csinálni alacsonyan.Ennyit tesz,hogy Kanada egy hatalmas ország aminek a döntő részét nem is lakják így max a rénszarvasokat zavarja a nagy zaj.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 389
113
Kanadán kívül is van élet, személy szerint csak az érdekel, hogy annál a színvonalnál ne adjuk lejjebb. Azt pedig hazai környezetbe egyszerűen én nem tudom elképzelni (meg itt nem csak én). Míg idehaza létrehozol egy ilyet az egészen biztos, hogy nem lesz olcsóbb. Az elkövetkező pár évben meg ha fel akarjuk tölteni emberanyaggal az eddig berendelt technikát már csak arra mennyi pénz kell. Meg felruházni, felszerelni, meg @krisss meg @dudi el tudná sorolni mi mindenre...
Ez a hazai pilótaképzés lappangó víziója az ami a leginkább hogyismondjam...zavar az egészben, pedig én nagyon szeretem a katonai repülést, hidd el.
Miért gondolod, hogy itthon kevésbé fognak tudni színvonalat biztosítani ugyan azok az instruktorok, akik odakint csinálták az NFTC képzést?
Iszonyú mennyiségű pilótára lesz szükségünk. Nem csak a tényleges repülőeszközeinkre, de a drónokra is.
Ha külső helyen képződnek ezek az emberek, akkor szerinted mikorra és mennyi pénzből lesz kész a teljes állomány? Évente mennyi helyünk is van az NFTC-ben? Ráadásul, ha nincs saját kiképzőgépünk, akkor a szelektálást az NFTC-ben kell elvégezni "olcsón". Tehát nem biztos, hogy azzal spórolsz, ha máshol bérelsz helyet minden esetben.
Ez tipikusan az a szitu, hogy mivel jössz ki jobban egy bérelt Mercivel, vagy egy saját Suzukival.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and SilvioD

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 135
113
Miért gondolod, hogy itthon kevésbé fognak tudni színvonalat biztosítani ugyan azok az instruktorok, akik odakint csinálták az NFTC képzést?
Ezt a kérdést szerintem költőinek szántad...
Nem az instruktorokon fog múlni, kevesebb lesz a repült óra, gyengébb szimulátorok stb, stb, stb, stb... Mert garantált, hogy spórolni akarnak majd valamin aminek az lesz a vége, hogy olcsóbb nem lesz szarabb viszont az biztos...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 389
113
Ezt a kérdést szerintem költőinek szántad...
Nem az instruktorokon fog múlni, kevesebb lesz a repült óra, gyengébb szimulátorok stb, stb, stb, stb... Mert garantált, hogy spórolni akarnak majd valamin aminek az lesz a vége, hogy olcsóbb nem lesz szarabb viszont az biztos...
Akkor nem fognak idejönni a külföldi diákok!
Pont arról van szó, hogy egységesítik a rendszert. NFTE, haló!
Szóval az nem lehetséges, hogy nálunk majd kispórolják a "cementet". Ha nem tartjuk magunkat a sztenderdekhez, akkor repülünk a programból.
Miért gondolod, hogy nem vennének megfelelő szimulátorokat, amikor a Leok-hoz Lynx-ekhez is meg lesz véve a csúcsszimulátor?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and SilvioD

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 135
113
Akkor nem fognak idejönni a külföldi diákok!
Pont arról van szó, hogy egységesítik a rendszert. NFTE, haló!
Szóval az nem lehetséges, hogy nálunk majd kispórolják a "cementet". Ha nem tartjuk magunkat a sztenderdekhez, akkor repülünk a programból.
Miért gondolod, hogy nem vennének megfelelő szimulátorokat, amikor a Leok-hoz Lynx-ekhez is meg lesz véve a csúcsszimulátor?
Nincs előítélet csak rossz tapasztalat.....
 
  • Tetszik
Reactions: migfun and arcas

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 358
77 037
113
x602c1af4d603c645107087-jpg-pagespeed-ic-Lacn-BIr-Xs.png

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Kanadán kívül is van élet, személy szerint csak az érdekel, hogy annál a színvonalnál ne adjuk lejjebb. Azt pedig hazai környezetbe egyszerűen én nem tudom elképzelni (meg itt nem csak én). Míg idehaza létrehozol egy ilyet az egészen biztos, hogy nem lesz olcsóbb. Az elkövetkező pár évben meg ha fel akarjuk tölteni emberanyaggal az eddig berendelt technikát már csak arra mennyi pénz kell. Meg felruházni, felszerelni, meg @krisss meg @dudi el tudná sorolni mi mindenre...
Ez a hazai pilótaképzés lappangó víziója az ami a leginkább hogyismondjam...zavar az egészben, pedig én nagyon szeretem a katonai repülést, hidd el.
Ebben a témában nagyon elbeszélünk, nemcsak veled úgy általában egymas mellett.
Az eddigi infók alapján L-39NG beszerzése nem az a koncepció, hogy itthon folytatjuk a Gripen pilótaképzést. Már több vezető elmondta a kanadai képzés véget ér és csatlakozunk egy europai, talán olasz képzéshez.

Viszont, mivel megnő a hazai pilóták száma, ezért itthon nem csak Zlineken akarjuk őket reptetni a külföldi képzés előtt. A 90-es évek hazai, NDK L39-el folytatott hazai pilótaképzés korábban meglévő majd elvesző lépcsőfokát betonozzák újra. Több pénzből, faszábban, mert anno az csírájában elhalt. Ez ugyanúgy szükséges lepcsőfok, mint a lancos IFV, csak a szárazföldi lobbinak :cool: nem tetszik. Ezekkel a lobbicsoportokkal nem kell foglalkozni, aki a nagy egészet nézi. :D

Másrészt van a biznisz része, Helló Afrika, Jó reggelt Vietnám! :p
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
A biznisz része rendben van. Sőt. Kívánom legyen sikeres.
NG-t is szívesen megcsodálnám magyar színekben, de józan ésszel egyenlőre én más irányba mozognék.
Csináljunk mindent úgy ahogy eddig csak Kanadát muszájból cseréljük le másik országra és tömjük azok zsebét? A fejlődés, fejlesztés, több rep. idő baráti áron smafu?