A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1945

Guest
Az hagyjan, de ordit:

image.png


image.png

A fenti képen nem a nálunk rendszeresített állvány látható, ez a mienk:

2021-02-19-10-45-11-Window.jpg

A fent látható szöveg szerint a magyar Misztrál konfiguráció VSHORAD.
 
K

kamm

Guest
A fenti képen nem a nálunk rendszeresített állvány látható,

Nem, de nem is az allvanyrol van szo, mint mar 3x leirtam. :p
(Ez emlekeztet a TWISTERes "korrekciodra", ami mar azon elhasalt, hogy (nyilvanvaloan) osszekeverted az interceptort es a rendszert ti az interceptornak nincs neve, a rendszernek van.)

ez a mienk:

2021-02-19-10-45-11-Window.jpg

A fent látható szöveg szerint a magyar Misztrál konfiguráció VSHORAD.
Err, az ugye megvan, hogy MANPADS = VSHORAD, inherently avagy per definitionem? :cool:
(Tudod, bogar = rovar, de rovar != bogar. :D)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Nem, de nem is az allvanyrol van szo, mint mar 3x leirtam. :p
(Ez emlekeztet a TWISTERes "korrekciodra", ami mar azon elhasalt, hogy (nyilvanvaloan) osszekeverted az interceptort es a rendszert ti az interceptornak nincs neve, a rendszernek van.)


Err, az ugye megvan, hogy MANPADS = VSHORAD, inherently avagy per definitionem? :cool:
(Tudod, bogar = rovar, de rovar != bogar. :D)

Beidéznéd nekem konkrétan, hogy hol kevertem össze és mit???
 
K

kamm

Guest
Ez a platform a harmadik világbeli technicalok szintjét közelíti... :(
Valahol itt kezdődik szerintem egy normális platfrom.
Pontosan.
En par havonta megrangatom es elmondom mindennek itt nyilvanosan, de sajnos ez van.
Maga a raketa nem lenne gaz, ha 1. legalabb 3 lovesre jo lenne (6 raketa tarazva, vmi naval allvanyon van ilyenjuk), remote inditas lenne (ez elvileg mar letezo opcio) es nem kellene sehova kimaszni ujratolteshez sem (ez is siman megoldhato lenne, pl egy hatso tetonyilason taraz ujra, de vmiert a franciak imadjak ezt az afrikai platon acsorgos stilust.)
 
K

kamm

Guest
Beidéznéd nekem konkrétan, hogy hol kevertem össze és mit???
Leirtam mar 3-4x a temaban, tudod nagyon jol. (Mindannyiszor feltunoen teljes hallgatas volt a valasz ra, helyette azon rugoztal latvanyosan, hogy nem voltam eleg preciz es valahol az ICBM acronymot hasznaltam. Total gyerekes. Ne kezdjuk el itt is, mert itt teljesen offtopic, ha tovabb is erdekel, ballagj at a TWISTER temaba es ott intezd)
 
K

kamm

Guest
Én is erre gondoltam mindenesetre bevállalós pilótákat kell rakni ezekre a gépekre a nigériaiaknak.És én javasolnám nekik,hogy tanulmányozzák tüzetesebben a Cessna L-19/ O-1 pilóták visszaemlékezéseit a vietnámi háborúból:)
Acsi, ezeket nem treningre vagy felderitonek stb veszik?
 
W

Wilson

Guest
Acsi, ezeket nem treningre vagy felderitonek stb veszik?
Ott a cikkben amit feljebb linkelt silurusglanis kolléga

"A mi gépünk alkalmas arra, hogy a buckás, bozótos terület felett repülve egzakt, pontos koordinátákat és információkat nyújtson arról, hogy hol állomásoznak, merre mozognak a terroristák csapatai.
Ehhez nem is kell közvetlenül az ellenség fölé repülni, akár több kilométeres távolságból is kiszűri a mozgást, az adatokat pedig azonnal, online továbbítja a földi beavatkozó egységeknek."

Na már most ez a gép jelenleg maximum 3650 méteres repülési magassággal és maximum 115 csomós repülési sebességgel rendelkezik:)
 
T

Törölt tag 1945

Guest
Leirtam mar 3-4x a temaban, tudod nagyon jol. (Mindannyiszor feltunoen teljes hallgatas volt a valasz ra, helyette azon rugoztal latvanyosan, hogy nem voltam eleg preciz es valahol az ICBM acronymot hasznaltam. Total gyerekes. Ne kezdjuk el itt is, mert itt teljesen offtopic, ha tovabb is erdekel, ballagj at a TWISTER temaba es ott intezd)

Sajnos te csak fogalmatlanul trollkodsz, és mindenkinek olyat adsz a szájába, amit nem is mondott.
Imhol amit írtam:

Sajnos megint butaságot írtál.
Az Aster-30 Block-2 MRBM-ek ellen készül, ott sincs szó ICBM elfogásról, mint ahogy a TWISTER (Timely Warning and Interception with Space-based TheatER surveillance) next generation endo-atmospheric interceptor esetén sincs, csak hogy nevén nevezzük a tervet.

Fentebb fantáziáltál TWISTER ICBM elfogó képességről, majd idéztél egy angol nyelvű szöveget, amiben az pont nincs benne.

Sajnos az a gond, hogy felületesen olvasol, minden szakmabeli hozzáértés nélkül, majd nagyhangon előadod a képzelgéseidet, majd besértődsz és idehánysz egy össze vissza csapkolódást.
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 671
113
Az a baj a lengyelekkel, hogy saját magukank se nagyon tudják időre legyártani amit rendeltek nem hogy még exportáljanak is
Itt ugye nagy kérdés, hogy kapacitáshiány vagy pénzhiány áll fent, mert ez baromira nem mindegy. Nem vagyok tisztában, csak a Jelcz gyártósoruk képességeivel és az félgőzön sem megy, mert ennyi rendelés esik csak be, pedig 8000 körüli mennyiségben van még a rendszereben nagyrészt Star, de akad mindenféle szovjet teherautó, meg régi nyugati levetett szarjaik is vannak, amiket cserélni kéne.
 
K

kamm

Guest
Sajnos te csak fogalmatlanul trollkodsz, és mindenkinek olyat adsz a szájába, amit nem is mondott.
Imhol amit írtam:

Ugyan, dehogy. :) Zoldsegeket beszeltel Patriotrol is korabban, azt sem voltal hajlando belatni, meg a DoD allamtitkarnal is jobban tudtad. Most is ugyanez ment: valamit nem jol tudtal, de meg probaltal nagykepuskodni is vele. :)

Sajnos megint butaságot írtál.
Az Aster-30 Block-2 MRBM-ek ellen készül, ott sincs szó ICBM elfogásról, mint ahogy a TWISTER (Timely Warning and Interception with Space-based TheatER surveillance) next generation endo-atmospheric interceptor esetén sincs, csak hogy nevén nevezzük a tervet.

Fentebb fantáziáltál TWISTER ICBM elfogó képességről, majd idéztél egy angol nyelvű szöveget, amiben az pont nincs benne.


Sajnos az a gond, hogy felületesen olvasol, minden szakmabeli hozzáértés nélkül, majd nagyhangon előadod a képzelgéseidet, majd besértődsz és idehánysz egy össze vissza csapkolódást.
Igen, ez az, ami a hulyeseg, ugy, ahogy van. :)
Pontosan ugy, ahogy mar parszor leirtam: meg mindig be van nalad akadva, hogy TWISTER = interceptor. Newsflash: nem a raketa az.
A TWISTER a rendszer neve lesz es a jelenleg ismert tervek szerint gyakorlatilag tactical range folott szinte mindenre jo lesz, tobbek kozott hypersonic interceptionre is.

De leirtam mar ezt minimum 3x, te meg nem valaszoltal ra egyszer sem, viszont a pontatlan acronymon (ICBM) lovagoltal kinodban, hogy eltereld a figyelmet arrol, hogy benezted az egesz kontextust. :p

Amugy vicces toled "szakmabeli hozzaertesrol" hallani azutan, hogy korusban allitottatok azt a delibabos marhasagot (talan Cifuval vagy molnival?), hogy a Patriot marpedig egy hypersonic interceptor - mindezt ugy, hogy az egvilagon semmilyen szakirodalom sosem nevezte annak. :D
Mondjuk a verhetetlen az az volt, amikor meg az illetekes amerikai miniszteriumi allamtitkarnak sem hitted el az ellenkezojet. :D

(Nezd, ertem en, hogy biztosan jol ertesz a mindenfele raketakhoz stb, de egyreszt senki nem tevedhetetlen, ahogy az nalad is kiderult mar, masreszt biztosan remekul megtanultal anno oroszul, nem becsulom en azt le, de ez a regivagasu-inflexibilis, contrarian-csakazertis beleallos-kotozkodos regi stilus, ez eleg kinosan visszafele sul el, amikor kiderul, hogy nem erted az angolt pontosan - meg akkor is, ha ezzel egyaltalan nem vagy egyedul, jellemzoen akik otthon egy atlagosan elfogadhato szinten beszelik, azoknak legalabb a fele tulbecsuli a sajat szintjet, ezt mar megfigyeltem.)

De mint mondtam, nem kellene teleszemetelni ezt a temat, nem ide valo (meg itt reggel hat lesz, ideje lesz hunyni kicsit, csak beneztem, mert uzleti tervet irok egy napja nonstop.)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 642
76 597
113
"A NATO védelmi miniszteri ülés margóján Benkő Tibor honvédelmi miniszter aláírta a NATO Európai Repülőkiképző Program (NFTE) kibővített szándéknyilatkozatát, valamint egy már működő innovatív NATO-projektet rugalmasabbá tevő egyetértési megállapodást.

Az NFTE alapgondolata, hogy a repülőkiképzés többnemzeti keretek között, különböző európai helyszíneken valósuljon meg katonai vezetéssel, de ipari finanszírozással, és jelentős mértékben támaszkodna a NATO Kanadai Repülőkiképző Program (NFTC) tudásbázisára, valamint tapasztalataira.

Az NFTE nemcsak vadászrepülőgépekre terjed ki, hanem egyéb merevszárnyú repülőgépekre, helikopterekre és pilóta nélküli repülőgépekre is. A program alkalmas Magyarország katonai légijármű-vezetői létszámigényének biztosítására, és lehetőséget biztosít a modern repülő kiképzési programokról szerzett információk hazai integrálására.

Szintén a védelmi miniszterek virtuális találkozóján került sor, a magyar részvétellel is zajló levegő-föld precíziós irányított harcanyagok közös beszerzésére vonatkozó együttműködési megállapodás kiterjesztésének aláírására. A kiegészített megállapodás nem változtatja meg az eredeti szerződés főbb irányait, csupán lehetőséget biztosít arra, hogy a korábbi levegő-föld precíziós kategória kibővíthető legyen.

A szándéknyilatkozatot a védelmi miniszterek a koronavírus-járvány elleni óvintézkedések miatt a fővárosokban írták alá, ezzel biztosítva, hogy a NATO rendhagyó körülmények között is képes a szövetségesek közötti együttműködés fokozására."

 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 494
93 695
113
"A NATO védelmi miniszteri ülés margóján Benkő Tibor honvédelmi miniszter aláírta a NATO Európai Repülőkiképző Program (NFTE) kibővített szándéknyilatkozatát, valamint egy már működő innovatív NATO-projektet rugalmasabbá tevő egyetértési megállapodást.

Az NFTE alapgondolata, hogy a repülőkiképzés többnemzeti keretek között, különböző európai helyszíneken valósuljon meg katonai vezetéssel, de ipari finanszírozással, és jelentős mértékben támaszkodna a NATO Kanadai Repülőkiképző Program (NFTC) tudásbázisára, valamint tapasztalataira.

Az NFTE nemcsak vadászrepülőgépekre terjed ki, hanem egyéb merevszárnyú repülőgépekre, helikopterekre és pilóta nélküli repülőgépekre is. A program alkalmas Magyarország katonai légijármű-vezetői létszámigényének biztosítására, és lehetőséget biztosít a modern repülő kiképzési programokról szerzett információk hazai integrálására.

Szintén a védelmi miniszterek virtuális találkozóján került sor, a magyar részvétellel is zajló levegő-föld precíziós irányított harcanyagok közös beszerzésére vonatkozó együttműködési megállapodás kiterjesztésének aláírására. A kiegészített megállapodás nem változtatja meg az eredeti szerződés főbb irányait, csupán lehetőséget biztosít arra, hogy a korábbi levegő-föld precíziós kategória kibővíthető legyen.

A szándéknyilatkozatot a védelmi miniszterek a koronavírus-járvány elleni óvintézkedések miatt a fővárosokban írták alá, ezzel biztosítva, hogy a NATO rendhagyó körülmények között is képes a szövetségesek közötti együttműködés fokozására."

És ebből most mi következik?
 
  • Tetszik
Reactions: zulu