A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Volt még anno légvédelmi/ tüzérségi ágyús torony is egypár éve szóba a németekről mintázva.

Azt asszem @blogen követte el de nem vagyok benne biztos.
 
H

Hummen23

Guest
Mondjuk az F-35 eleg kakktojas a listan. Abban a "mainstream" is egyetert hogy jo lenne, csak nincs(megfelelo mennyisegre) penz, ilyen egyszeru.
Pont emiatt tartom ugyan olyan abszurdnak, mint a lista többi részét.
De akkor írom úgy, ahogy többször megfogalmazódott korábban:
Megtartani a grippeneket, és venni egy század f35-t.
 
  • Tetszik
Reactions: Anti

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Megpróbálom összeszedni csapatunk Gombokért elnevezésű haderőfejlesztésti tervét.

  • modernizált kfir
  • l39 albatros drónok
  • t34, t55, t72 hadosztályok modernizálva by currus
  • btr minden mennyiségben
  • hazai komondorok
  • gepárd rombolópuska, az összes
  • spanyol leopard 2 a4 az összes
  • f35

Ütős egy csapat!

Segítsetek, ha valamit kifelejtettem!

A leállított Mig-ekből kamikaze drónokat!

Na, akkor hogy játsszunk is ezzel, future magyar haderő teljes az elképzelések szerint, várom a listázását, vs a felsoroltak számszerűsítve. :) Gyerünk toljunk egy scenario-t erre.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 628
8 260
113
@krisss
Akkor tulajdonképpen hogyan nézne ki a nehéz-és a közepes dandár?
Nehéz: 1 zl. Leo 2, 1 zl. Lynx, 2 zl. 8x8 meg PZH.
Közepes: 1 zl. Lynx, 2 zl. 8x8 meg tüzérség?
 
K

kamm

Guest
úriember ugye nem fogad, de hát én nem vagyok az.

Legyen egy üveg Bushmills?

Hat en maradok a megszokott mezcalnal, de mivel biztosra megyek es te akarsz fogadni, ezert nem ragaszkodom a nagyon draga Del Maguey, Rey Compero, Clasa Azul etc elithez. :D
Viszont ne is vmi legelso boltiba akadj bele, legyen egy atlagos uveg Casamigos, Don Mateo vagy Gracias a Dios, ilyesmi kategoria (a Quiereme Muchot es hasomlo trukkos nevueket felejtsuk el, mert zavarba hozna. :D)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Egyébként @LMzek 2.0 megnyugtatására, a kritikus tömeg elérése érdekében a HM tervezi 1200 db régebbi B'rell osztályú ragadozómadár beszerzését is, aminek modernizálására előszerződést kötött a Mogh hajóépítő művekkel (jIqatlhbe'taHvIS jIQap)
A hajókat részben a Ganz Mávag fogja nagyjavítani.
A programm során cserélik a pajzsgenerátort, az álcázó rendszert és a diszuptor ágyukat. Felmerült a klingon torpedók kvantumtorpedókra való cseréje is, azonban ilyen régi designe esetén ez a csere túl drága lenne.
A projekt tervezett összköltsége 5000 tégla aranyozott latinum
B%27rel%20Class.6.gif

Ebben a hozzászólásodban több ötlet van mind a like-olóid havi termésében.
Ezért nem is ott értékeltem, mert a "Madarat tolláról..." mondás alapján abba a csoportba inkább nem tartozom.

De ami jár, az jár:
cl.gif
cl.gif
cl.gif




Őket meg minősíti a saját hozzászólásaik!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Hat en maradok a megszokott mezcalnal, de mivel biztosra megyek es te akarsz fogadni, ezert nem ragaszkodom a nagyon draga Del Maguey, Rey Compero, Clasa Azul etc elithez. :D
Viszont ne is vmi legelso boltiba akadj bele, legyen egy atlagos uveg Casamigos, Don Mateo vagy Gracias a Dios, ilyesmi kategoria (a Quiereme Muchot es hasomlo trukkos nevueket felejtsuk el, mert zavarba hozna. :D)
áll.
mondjuk bajban leszek, ha nyerek, mert évi alkoholfogyasztásom kb két doboz sör:)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Vállalom a hulladék erőt.

Szóval az összes eddigi zsét a fentiekbe ölöm. Azaz a spanyol leopard 2 fogja a gerincét jelenteni a főerőimnek. Az 54 db elég egy zlj tűzerőben fejlesztett, hálózatban működő harckocsihoz a műszaki-utász járművekkel együtt, még extra páncélra is futja. A lengyelek ha olcsóbbak eléggé, akkor az a saját A5-jükre integrált RCWS-ét is rárakatom. Optikai szinten lásd a T-72-őt lejjebb, vagy úgy hagyom őket ahogy vannak. Szóval külsőre a Leo 2A7+ és az A4M szerelemgyereke, belsőleg ugyanez, lőszer DM63, DM11.

T-72. Ha van 75 és ez kibelezve felhasználható mind, akkor egy zlj harckocsi, két század támogatóerő D20-szal. Első körben megpróbálnám megvenni a frankoktól az AMX10RCR-ek eszközeit, ha nincs akadálya. Ha meg lehet és ócóbb, integrálni minden harckocsiba a termál eszközöket, 8,5 km-re növelve az éjjeli hőképalkotást. Ugyanez az optikák, tűzvezető rendszer esetében is, kivéve a leókat. Sok grillrács, sok NERA rájuk, ha a horvátokkal lehet bizniszelni, akkor az ő pakkjuk. Zsidó lőszer hozzájuk.

Szóval páncéloserők:

44 db Leopard 2A5HU
5 Leguan
5 Wisent
44 T-72HU
28 db T-72 D20
+ a meglévő kiszolgáló műszaki utász járművek

Legyen 350 db BTR harcjárműnek használható.6x 44 járműves zászlóaljak ebből 28 jármű zlj-ként BTR-80A, a maradék a hagyományos. A maradékból aknavetős zlj tüzérségnek, századerővel 6x14=84. A parancsnoki és helyettes járművek hálóba integrálva, a többi datalink.

A maradék már szarabb BTR-ekből logisztikai kiszolgáló járművek.

Tehát eddig szárazföld:

1 nehézdandár

Leo2 x44
BTR-80 x 42
BTR-80A x84
T-72 D-20 x14
BTR-80 aknavető 120 mm x42

2 nehézdandár

T-72 x44
BTR-80 x42
BTR80-A x84
T-72 D20 x14
BTR-80 aknavető 120 mm x42

Mindjárt nézem tovább a listát.
 
K

kamm

Guest
Szerintem egy ilyen piát amúgy is ünnepi alkalmak/ 2 cent mértékben fogyaszt az ember.
Bushmill draga otthon? Az itt egy atlagos pia a barokban, a sok whisky egyike, altaban az irekben egy-ket dodoval a belepo Jameson felett. En nem szeretem az ireket, de ez nem kiugroan drága (vs pl a mezcalok, amelyek azert mind az Ardbeg aranal indulnak.) Amugy itthon nalam nincs is alkohol, tipikusan hoz vmi vendeg avagy barban iszom idonkent - marmint ittam, az ántivilagban...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
Bushmill draga otthon? Az itt egy atlagos pia a barokban, a sok whisky egyike, altaban az irekben egy-ket dodoval a belepo Jamesin felett. En nem szeretem az ireket, de ez nem kiugroan drága (vs pl a mezcalok, amelyek azert mind az Ardbeg aranal indulnak.)
Nem a bushmill hanem a többi amit írtatok.
Amúgy Tulamore Dew, Jameson, Bushmill bármikor jöhet :D És a scoth-ot nem szeretem az amcsi bourbon-öktöl meg a jó isten mentsen,
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
Bushmill draga otthon? Az itt egy atlagos pia a barokban, a sok whisky egyike, altaban az irekben egy-ket dodoval a belepo Jameson felett. En nem szeretem az ireket, de ez nem kiugroan drága (vs pl a mezcalok, amelyek azert mind az Ardbeg aranal indulnak.) Amugy itthon nalam nincs is alkohol, tipikusan hoz vmi vendeg avagy barban iszom idonkent - marmint ittam, az ántivilagban...
tudom, de szép emlékek fűznek hozzá:))