A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Lelki szemeim előtt felsejlik egy szélmalom látványa és én egyre erősebben markolom a "nehéz lándzsámat" mert érzem,hogy hiábavaló küzdelmet folytatok LMZek 2.0 képzelete álltal életrehívott román HK áradat ellen.:)

Ember az az aktiválható mennyiség azt jelenti,hogy egy nagyjavítás után talán kitudnának állni a laktanyából, ráadásul a románok azokat a rég letámasztott T-55 t is beleszámolták amiket már teljesen kibeleztek,hogy a kannibalizációval valamennyire működőképes állapotba tartsák a többit,mondtam,hogy én megértem.hogy mindenkinek van valamilyen kattanása,de azért "ne toljuk már fullba a kretént":)
A humor rovatba illó hozzászólás.
Az ottani brillirozásaid miatt elnézem.

Azért a tüzérség és rakétatüzérség nyomasztó arányai nem viccesek!!!
Arányaiban ugyan ilyen hulladék minőséggel de szükséges mennyiséggel tudták Trianon ki-/elrabolni az országot.

Viccesek vagytok "Fiúk"!


U.i: Maradj a Humor rovatnál, ott valóban nagyot szoktál alkotni, a többinél szerényebben! Kössssz!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 950
123 534
113
A humor rovatba illó hozzászólás.
Az ottani brillirozásaid miatt elnézem.

Azért a tüzérség és rakétatüzérség nyomasztó arányai nem viccesek!!!
Arányaiban ugyan ilyen hulladék minőséggel de szükséges mennyiséggel tudták Trianon kirabolni az országot.

Viccesek vagytok "Fiúk"!


U.i: Maradj a Humor rovatnál, ott valóban nagyot szoktál alkotni, a többinél szerényebben! Kössssz!
Mondjuk ha Kunbélusunk nem vonul vissza azért cserébe, hogy legitim kormányként elismerjék a tanácsköztársaságot a büdös picsába nem jutunk odáig.
Mivel amikor ez megtörtént utána azt a sereg árulásként értékelte és dezertált a fele a picsába...

Van egy egész jó Trianonnal foglalkozó könyvem.
Ott van egy magyar tiszttől egy idézet, amikor pedzegették a szétdarabolást.:
"Inkább leszünk kommunisták, de ezt a gyalázatot nem tűrhetjük!!"
Aztán beléptek a Vörös hadseregbe emiatt jó sokan aztán amikor a vérrel megvédett földet fel kellett adni utána lett elég...
 
H

Hummen23

Guest
Nem rosszul látod! Én úgy gondolom és viccet felre téve, hogy ez a rohadt COVID sem segit a helyzeten, mindenki ultra frusztrált, feszült! Alapból ingerszegényebb a környezet, vannak akiknek meg sajnos egyre több idejük most agyalni! Persze vannak akik alaphangon ilyenek de el kell fogadni!

Egy megoldást látok; nagyon gyorsan kell egy bejelentés mert az kicsit elvonná a figyemet ezekről az agymenésekről! BEJELENTÉST!
Ma délutántól karanténban vagyok. Szóval az én kedvemért jöhetne az a bejelentés.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem Romulán flottára gondoltam!:(
Jaaa, a titkos tárgyalások folynak, spotter fotókon azonban már látható, az MH új beszerzése, és az is, hogy a fiúk szépen gyakorolnak.
2grR3U6.png
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 399
8 657
113
Láttam a sok oldalt, már azt hittem vettünk valamit.. De ez csak a szokásos :) A rephordozó a Balatonon nem is került szóba :(.
Szomorú vagyok elvtársak, szomorú vagyok!(Hofi mondogatta?)
 
W

Wilson

Guest
A humor rovatba illó hozzászólás.
Az ottani brillirozásaid miatt elnézem.

Azért a tüzérség és rakétatüzérség nyomasztó arányai nem viccesek!!!
Arányaiban ugyan ilyen hulladék minőséggel de szükséges mennyiséggel tudták Trianon ki-/elrabolni az országot.

Viccesek vagytok "Fiúk"!


U.i: Maradj a Humor rovatnál, ott valóban nagyot szoktál alkotni, a többinél szerényebben ! Kössssz!

Értsd már meg végre maguk a románok írták le,hogy kb 50 modernizáláson átesett TR-85k van amiből 30 db van használható állapotban a többi tankjuk csak kohószökevény.Erről és a román hadsereg általános állapotáról benne a tüzérséggel is jó pár hónappal ezelőtt idéztem neked egy román beszámolót de úgy látszik teljesen figyelmen kívül hagytad.A lényeg az, hogy a román hadsereg még hosszú évekig nem lesz képes semmilyen támadó hadművelet végrehajtani Magyarország ellen a románok szerint legalább egy évtizedig még csak nem is gondolhatnak ilyesmire és ez még a covid előtti helyzetértékelésuk volt.
Tehát lehet itt mindenfélét Wikipédiáról leszedett számokkal dobálózni de ezek még köszönőviszonyban sincsenek a román hadsereg valós képességeivel, erőforrásaival és lehetőségeivel kapcsolatban.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Egyébként @LMzek 2.0 megnyugtatására, a kritikus tömeg elérése érdekében a HM tervezi 1200 db régebbi B'rell osztályú ragadozómadár beszerzését is, aminek modernizálására előszerződést kötött a Mogh hajóépítő művekkel (jIqatlhbe'taHvIS jIQap)
A hajókat részben a Ganz Mávag fogja nagyjavítani.
A programm során cserélik a pajzsgenerátort, az álcázó rendszert és a diszuptor ágyukat. Felmerült a klingon torpedók kvantumtorpedókra való cseréje is, azonban ilyen régi designe esetén ez a csere túl drága lenne.
A projekt tervezett összköltsége 5000 tégla aranyozott latinum
B%27rel%20Class.6.gif
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Mármint ami megérkezett technikához?Mert ha a megrendeltről beszélsz akkor azt javaslom,hogy keress fel egy szakembert,mert a drog rossz és segítségre van szükséged.
1. Eltaláltad, magától értetődő. 2. Nincs szükségem sem a segítségedre sem a tanácsaidra.
 
H

Hummen23

Guest
Megpróbálom összeszedni csapatunk Gombokért elnevezésű haderőfejlesztésti tervét.

  • modernizált kfir
  • l39 albatros drónok
  • t34, t55, t72 hadosztályok modernizálva by currus
  • btr minden mennyiségben
  • hazai komondorok
  • gepárd rombolópuska, az összes
  • spanyol leopard 2 a4 az összes
  • f35

Ütős egy csapat!

Segítsetek, ha valamit kifelejtettem!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Megpróbálom összeszedni csapatunk Gombokért elnevezésű haderőfejlesztésti tervét.

  • modernizált kfir
  • l39 albatros drónok
  • t34, t55, t72 hadosztályok modernizálva by currus
  • btr minden mennyiségben
  • hazai komondorok
  • gepárd rombolópuska, az összes
  • spanyol leopard 2 a4 az összes
  • f35

Ütős egy csapat!

Segítsetek, ha valamit kifelejtettem!
A b'rel osztályt ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Hummen23 and Wilson

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Megpróbálom összeszedni csapatunk Gombokért elnevezésű haderőfejlesztésti tervét.

  • modernizált kfir
  • l39 albatros drónok
  • t34, t55, t72 hadosztályok modernizálva by currus
  • btr minden mennyiségben
  • hazai komondorok
  • gepárd rombolópuska, az összes
  • spanyol leopard 2 a4 az összes
  • f35

Ütős egy csapat!

Segítsetek, ha valamit kifelejtettem!
D20 T72 alapon
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
A magyar honvéd magazin fb oldalon nemrég postolták ki a skyranger 30-at. Valaki egyből lecsapott rá, hogy költséghatékony volna t72 alvázon.
T-72 és Kefir, valamin a Balatonra kettő anya-ha-jó. Szép idegen nyelven: szamaljot (repölőgép) maty (anya) jeszli (ha) Jó (harosaja). Szamaljot matty jeszli harosasja.
, igigaz, hogy semmi értelme nincs.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Megpróbálom összeszedni csapatunk Gombokért elnevezésű haderőfejlesztésti tervét.

  • modernizált kfir
  • l39 albatros drónok
  • t34, t55, t72 hadosztályok modernizálva by currus
  • btr minden mennyiségben
  • hazai komondorok
  • gepárd rombolópuska, az összes
  • spanyol leopard 2 a4 az összes
  • f35

Ütős egy csapat!

Segítsetek, ha valamit kifelejtettem!
Mondjuk az F-35 eleg kakktojas a listan. Abban a "mainstream" is egyetert hogy jo lenne, csak nincs(megfelelo mennyisegre) penz, ilyen egyszeru.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 043
113
Megpróbálom összeszedni csapatunk Gombokért elnevezésű haderőfejlesztésti tervét.

  • modernizált kfir
  • l39 albatros drónok
  • t34, t55, t72 hadosztályok modernizálva by currus
  • btr minden mennyiségben
  • hazai komondorok
  • gepárd rombolópuska, az összes
  • spanyol leopard 2 a4 az összes
  • f35

Ütős egy csapat!

Segítsetek, ha valamit kifelejtettem!
Balonos radarok (Tethered Aerostat Radar)
Ki ne hagyd! :D
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Hummen23