A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
...a szokott formád!


raw




U.i: Néha meglephetnél bennünket némi műszaki tartalommal.
...havonta 1 ???
...vagy arra nincs megbízásod???
Rendben! Szólok a sorosreptiliánszabadkőművesilluminátusháttérhatalmi vezetőségnek,hogy egy nagyobb fizuemelés fejében bővítsük a megbízásomat ilyen irányban is! Illetve jelzem Gyuri bácsinak,hogy küldjön már több fizetett ügynököt,mert még mindig nem sikerült téged egy teljesen civil online haditechnikai oldal,pár tucat ember álltal használt fórumán ellehetetleníteni... Ez a háttérhatalmi világrend teljes összeomlásával fenyeget!
Na basszus,befelhősödött! Vissza kell másznom az infralámpa alá... Rohadt emlősök a meleg véretekkel! Na de majd ha végzünk a terraformálással!:hadonaszos:
 
K

kamm

Guest
Szerintem is “okosba’” lesz megoldva, de én úgy hiszem, hogy elsőre BTR-rel és egyre növekvő számú Lynxszel, meg Pzh-val (+apraja, Gidran) lesz a közepes, a hk marad Tatán. Aztán - második lépésként - ez betagozódik Tatára a hk-k mellé mire megjön az A7, meg lesz 3zl Lynx, átalakul nehézzé. Ezt követöen lesz - ha lesz - egy kerekes közepes kialakítva (homogén technikával).
Igen, ez magyaraztam korabban. Az elejen ami van - 1 zl Lynx a nemetektol - bele lesz tolva es menjenek, aztan majd kesobb kistafirozxunk mindent, ahogy @pöcshuszár is irja a variaciokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 496
113
Annak aki még nem gondolkozott el azon,hogy mit fog jelenteni az a kb 2% amit majd a cégre költenek az vizsgálja olyan szemüvegen keresztül,hogy megnézi,hogy jelenleg mennyit költ illetményre a Honvédség.Ebből számolja ki,hogy kb mennyit költene ha 100% lenne a feltöltöttség, majd ezt hasonlítsa a jelenlegi és a 2%-os honvedelmi költségvetéshez.Ezután gondolkozzon el bárki is létszámnövelésen/ illetményemelésen.

Tibibá évekkel ezelőtt nagyon jól megmondta,hogy nem az számít,hogy a költségvetés hány %-ot költüjk honvédségre hanem az,hogy az a bizonyos költségvetés mekkora.Tehát egy pici torta 10 százaléka is lehet kevesebb mint egy hatalmas torta 1 százaléka.
Szerintem sokan örülnénk neki, ha nem állnánk meg a 2%-nál, csak nem tudom, hogy az emberek (főleg politikai beállítottság szerint) mennyire viselnének jól egy pl. 2,5%-os költségvetést (szerintem ez reális cél lehetne), mikor már sokan a mostani költségvetés miatt is hüledeznek.
 
K

kamm

Guest
Biztos lehetsz benne, hogy nem jön össze.
EN nem vagyok ebben annyira biztos. A nemetek azert nem kis iparral rendelkeznek, siman fel tudnak porogni akar 50-100 jarmure is egy ev alatt, ha az elso 10-20 Lynxet jovore atadnak, akkor van egy eved kikepezni az embereket. Azzal a NATO is tisztaban lesz, hogy meg ugyis gyakorolni kell veluk a VJTF szinten is, tehat senki nem var el a dandarnal magasabb szintu eyuttmukodest az elso nap szerintem...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 808
30 398
113
Rendben! Szólok a sorosreptiliánszabadkőművesilluminátusháttérhatalmi vezetőségnek,hogy egy nagyobb fizuemelés fejében bővítsük a megbízásomat ilyen irányban is! Illetve jelzem Gyuri bácsinak,hogy küldjön már több fizetett ügynököt,mert még mindig nem sikerült téged egy teljesen civil online haditechnikai oldal,pár tucat ember álltal használt fórumán ellehetetleníteni... Ez a háttérhatalmi világrend teljes összeomlásával fenyeget!
Na basszus,befelhősödött! Vissza kell másznom az infralámpa alá... Rohadt emlősök a meleg véretekkel! Na de majd ha végzünk a terraformálással!:hadonaszos:
Szólj Gyuribának, hogy a "terraformálás" nem jó irány. :D
 
K

kamm

Guest
Nem ismerem a tatai viszonyokat, csak fantázia a részemről.
Ha tényleg komoly létszám gondokkal küzdenek, akkor a 25/1 és a 25/2 összeolvadhatna 1 feltöltött zászlóaljá, hódmező csatlakozna a 3. és a 62. zászlóaljal, debrecenben maradna a 39. és csatlakozna a felderítő ezred további 2 zászlóaljjal. Ők már úgyis ott vannak. 28 után tata alakíthatna 1 új lövész zászlóaljat, hódmező 1 új harckocsizót, és akkor máris 2 nehézdandár, 1 közepes, és 1 különleges volna.
Ez az én általam preferált scenario, ami talán megvalósítható volna.

Ha pénz paripa nem számít, akkor pedig 2 nehéz, 2 közepes, 1 különleges, és elfogadható tartalékos rendszer, aminek van harcértéke.
Egyetertek, ezt mar korabban szinten irtam parszor. Az orszag meretehez (Portugal-Svedorszag lakossag, ketto kozotti rizikoszinttel) siman elfer 1-2 nehez, 2 kozepes es 2 konnyu, utobbibol az egyik a gyorsreagalasu (aminek resze lehet a kulonlegesek.) Pusztan penz kerdese, nem tobb. Ha van paripa meg penz, akkor lesz legenyseg is, de ugye ez max 2030-40 kozott johet szoba majd.
 
K

kamm

Guest
Ha pénzparipa nem számít, akkor 3 nehéz (egy gyorsreagálású közepes) meg egy teljesen légimozgékony különleges az optimális 30k hivatásos haderővel.
Meg külön plusz tüzérezred.
Elfogadható tartalékos és területvédelmi erőkkel - ahogy írod.
Ezt a legimozgekonyt el ne kezdjuk, ilyenkor szokott jonni Negan a legirohamos vagy milyen maniajaval... :D
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 030
113
Rendben! Szólok a sorosreptiliánszabadkőművesilluminátusháttérhatalmi vezetőségnek,hogy egy nagyobb fizuemelés fejében bővítsük a megbízásomat ilyen irányban is! Illetve jelzem Gyuri bácsinak,hogy küldjön már több fizetett ügynököt,mert még mindig nem sikerült téged egy teljesen civil online haditechnikai oldal,pár tucat ember álltal használt fórumán ellehetetleníteni... Ez a háttérhatalmi világrend teljes összeomlásával fenyeget!
Na basszus,befelhősödött! Vissza kell másznom az infralámpa alá... Rohadt emlősök a meleg véretekkel! Na de majd ha végzünk a terraformálással!:hadonaszos:


Elnézést kérek, hogy "romános kreativitásod", és --rápillantva-- ahhoz hasonló stílusú, "építő" HTKA-s munkásságod "némi" párhuzamot enged vonni.
A Lei is pénz, és "Van az a pénz...", ahogy tudjuk...

De..., építő kritikám ne korlátozzon, csak jónak tartom, ha a nem regisztrált olvasók is kb. tudják hova tenni a sok hirtelen-jött, és hiperaktív, és kritikus, tagokat és a véleményeik lehetséges hátterét.

"Nem-Párhuzamos" ország-barátunkat üdvözlöm --ezek szerint van bejárásod köreibe--, remélem sokáig kell még, sokat fizetnie eredménytelen munkáért! :oops: :oops: :oops:
 
  • Vicces
Reactions: Chima3ra

Albatros2020

Well-Known Member
2020. október 14.
96
261
53
Elnézést kérek, hogy "romános kreativitásod", és --rápillantva-- ahhoz hasonló stílusú, "építő" HTKA-s munkásságod "némi" párhuzamot enged vonni.
A Lei is pénz, és "Van az a pénz...", ahogy tudjuk...

De..., építő kritikám ne korlátozzon, csak jónak tartom, ha a nem regisztrált olvasók is kb. tudják hova tenni a sok hirtelen-jött, és hiperaktív, és kritikus, tagokat és a véleményeik lehetséges hátterét.

"Nem-Párhuzamos" ország-barátunkat üdvözlöm --ezek szerint van bejárásod köreibe--, remélem sokáig kell még, sokat fizetnie eredménytelen munkáért! :oops: :oops: :oops:
Oké ez már alufólia sapka kategória te is jól tudod.......
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Elnézést kérek, hogy "romános kreativitásod", és --rápillantva-- ahhoz hasonló stílusú, "építő" HTKA-s munkásságod "némi" párhuzamot enged vonni.
A Lei is pénz, és "Van az a pénz...", ahogy tudjuk...

De..., építő kritikám ne korlátozzon, csak jónak tartom, ha a nem regisztrált olvasók is kb. tudják hova tenni a sok hirtelen-jött, és hiperaktív, és kritikus, tagokat és a véleményeik lehetséges hátterét.

"Nem-Párhuzamos" ország-barátunkat üdvözlöm --ezek szerint van bejárásod köreibe--, remélem sokáig kell még, sokat fizetnie eredménytelen munkáért! :oops: :oops: :oops:
Na most meg már román vagyok.... o_O:D:D:D Mondjuk így legalább már én is értem,hogy miért kell minden másnap leborotválni a talpam...:eek::oops:
 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
515
1 727
93
Elnézést kérek, hogy "romános kreativitásod", és --rápillantva-- ahhoz hasonló stílusú, "építő" HTKA-s munkásságod "némi" párhuzamot enged vonni.
A Lei is pénz, és "Van az a pénz...", ahogy tudjuk...

De..., építő kritikám ne korlátozzon, csak jónak tartom, ha a nem regisztrált olvasók is kb. tudják hova tenni a sok hirtelen-jött, és hiperaktív, és kritikus, tagokat és a véleményeik lehetséges hátterét.

"Nem-Párhuzamos" ország-barátunkat üdvözlöm --ezek szerint van bejárásod köreibe--, remélem sokáig kell még, sokat fizetnie eredménytelen munkáért! :oops: :oops: :oops:
Ezt a baromságot engedd már el légyszi! Én úgy gondolom hogy a jobbító szándék vezet, ezért kérlek hagyjuk már meg a politikusoknak hogy a velünk egyet nem értőket lehazaárulózzák.

A htka fórum hatását a nagyvilágra meg szerintem felülbecsülöd (bocsánat ezért minden fórumtárstól)
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 720
5 772
113
Ezt a legimozgekonyt el ne kezdjuk, ilyenkor szokott jonni Negan a legirohamos vagy milyen maniajaval... :D
Ezt a nünüjét nem vágom a Negannak (van neki pár, így szeretjük), meg nevezhetjük bárhogyan is, de meggyőződésem, hogy könnyű dandárnak nálunk csak akkor van értelme, ha azok speciális alkulatok és be lehet vetni őket bármikor, bárhová (cakk-pakk lehet őket vinni elsősorban forgó-, másodsorban meg akár merevszárnyassal).
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 712
15 496
113
Isaac Asimov: Teljes Apaítvány-Birodalom-Robot Univerzuma semmi ehhez képest ami megy jelenleg a fórumon kedves @LMzek 2.0 :D

Én várom már azt a Csillagromboló flottát halál komolyan....:cool:
Másik sci-fi utalást keresve, úgy látszik, hogy a "fűszerfogyasztás" pár fórumtagnak inkább rontja a szellemi képességeit, mint javítja :D (aki érti, annak pacsi :D)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 030
113
Oké ez már alufólia sapka kategória te is jól tudod.......

Na most meg már román vagyok.... o_O:D:D:D Mondjuk így legalább már én is értem,hogy miért kell minden másnap leborotválni a talpam...:eek::oops:

Isaac Asimov: Teljes Apaítvány-Birodalom-Robot Univerzuma semmi ehhez képest ami megy jelenleg a fórumon kedves @LMzek 2.0 :D

Én várom már azt a Csillagromboló flottát halál komolyan....:cool:


EgységbenaZerőőőő!

Összejött a csapat(munka)?

A Like-olókkal egész jól felmérhető.
Ügyes...

Ügyetlenek!!! :p :p :p
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 617
113
Másik sci-fi utalást keresve, úgy látszik, hogy a "fűszerfogyasztás" pár fórumtagnak inkább rontja a szellemi képességeit, mint javítja (aki érti, annak pacsi :D)
Nem rosszul látod! Én úgy gondolom és viccet felre téve, hogy ez a rohadt COVID sem segit a helyzeten, mindenki ultra frusztrált, feszült! Alapból ingerszegényebb a környezet, vannak akiknek meg sajnos egyre több idejük most agyalni! Persze vannak akik alaphangon ilyenek de el kell fogadni!

Egy megoldást látok; nagyon gyorsan kell egy bejelentés mert az kicsit elvonná a figyemet ezekről az agymenésekről! BEJELENTÉST!
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Hat azt csak 2028-ra kell kiallitanunk fullon, no meg egyreszt ugye minimum 4 zl kijon abbol a 200+ elso rendelesbol, masreszt szerintem 2023-ban egyelore az a bizonyos elso 44 nemet-gyartasu KF41HU megy a kozepesbe - tehat 2023-ra: 1 zl KF41hu, 2 zl BTR meg 1-2 zl Gidran melle (plusz a sallang), szerintem akkor ilyesmi lesz a kozepes az elejen...?

Ahogy @krisss is sejteti mar, en meg mar az elejetol mondogatom, hogy minimum meg1x ennyi 2A7HU es valoszinuleg PzH is jon meg 2028 elott, azaz: 2 zl 2A7HU, 1-2 zl KF41HU plusz 1 osztaly PzH (plusz Gidranok, torzs etc) a nehezben 2028-ra.

A kozepesbol a BTReket meg majd a 2023 utan erkezo 8x8 hibridekkel levaltjak, no meg akkorra szerintem lesz meg mindenfele ujabb KF41HU rendeles is...

Engem egyedul az MLRS/MARS II hianya idegesit, de az egyre inkabb. :(
Remelem, a RMnek van erre is valami tervezete mar a HM elott, csak egyelore meg agyalnak az opciokon (ahogy azt is remelem, hogy pl a PzH helyett a kozepeshez inkabb valamifele MAN/Rabas/kerekesre tett AGM modul lesz, amibol igy ugyanakkora budgetbol remelhetoen 1.5-2x annyit tudnank hazai osszeszerelessel kihozni ergo jutna a mobildd is egy osztalynyi belole.)
Vedd elő a kockás füzetet. mert most vastag ceruzával beleírom, hogy legyen mit visszaolvasni pár év múlva:
-nem jön több
- a 8x8. akármi is lesz nem lesz a Honvédségben, max 1-2 darab.

igen, tudom, mindent lehet csak akarni kell.

A nép bölcsesség szerint akarni lehet, de tudni kell.
(vulgárisabban: a nagy akarásnak b.sz.r.s a vége)