A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 086
124 395
113
Semmi értelme a jelenlegi NATO szabványokon alapuló fegyvereket venni.
A jövőre kell gondolnunk.
Sig Sauer MG338 alá ne menjünk.
Sokszor leírtam már.
Már a jenkik is kezdik kapisgálni a dolgot.
A jenkik 4. alkalommal futnak neki a kapisgálásnak, majd kiderül most sikerül-e (az M4 lobbi és a mögötte lévő korrupció hatalmas)
De, hogy a több NATO tagország nem fog lőszert váltani még 25-30 évig abban biztos lehetsz (lásd ez előző kaliberváltást) . A németek és a franciák most fegyverzik újra magukat, az angolok most fejezték be. A lengyelek 5.56-ost fejlesztenek. És jópár csóróbb tagállam még szovjetet használ. A NATO 2. legerősebb hadseregéről ami meg 7.62x51-et nem is beszélve.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 086
124 395
113
7k vs 16k, a BW 200millió euróért vett még 2015-ben 12733db-ot, ez saccra 70milliárd Ft, nekünk szerintem a fele elég ami 35milliárd Ft, 2015 óta lehet lentebb szökött az ára, ha albáni és chile megengedheti magának akkor szerintem mi is
Annyival nem jobb amennyivel többe kerül, akkor már valóban az MG 338 az ad valami pluszt is.
De amúgy ahogy mondtam a járműveken teljesen jó helye lesz a MAG-nak.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
H

Hummen23

Guest
Annyival nem jobb amennyivel többe kerül, akkor már valóban az MG 338 az ad valami pluszt is.
De amúgy ahogy mondtam a járműveken teljesen jó helye lesz a MAG-nak.
Az MG 338-nak 15-kg körül van a harci súlya. Nem tudom a többi géppuska mekkora, de nem szívesen szaladgálnék vele. A megfelelő mennyiségű lőszer javadalmazás is nagy plusz teher az egész raj számára.
Persze mellette szól a nagyobb tűzerő és lőtáv. De gépesített alakulatoknál mekkora jelentősége lehet ennek? Hiszen ott vannak a toronyfegyverek, amivel egyetlen géppuska sem versenyezhet.
Ez nekem olyan special forces cuccnak tűnik, ha baj van és nekik kell egy nagyobb pusku.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 895
35 391
113
Csak a pkm az ukm el az a legnagyobb baj hogy a szetesos heveder adagolasa miatt szetcsesztek a rendszer tolto reszet.
Pkm license megvan. A hevedereket kell kisebb szegmensegbol osszerakni ne 25 os legyen a legkisebb hanem momdjuk 10 es no meg a nato caliber. Azt csokolom.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 895
35 391
113
Szerintem most bonyolitunk feleslegesen. Egy natositott pkm modernizalva ugyan ugy nem szeteso hevederrel mind kettot kivaltana. Pkm nal jobbat ugysem talalnak ki. Nato loszerrel csak konyebbe valna. Van fegyvergyarunk elvileg tervezoi kepessegunk.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 895
35 391
113
Esetleg meg a !aximi johetne szoba de az nemtudom mennyire kiprobalt tipus memnyire megbizhato?
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 915
80 551
113
Tudod, van az az elméletem, hogy az Arzenal gyár fog FN géppuskákat is gyártani. :rolleyes:
Lenne értelme, hogy az új modellel kezdenek itthon.
Na ezért tettem ide. Érdekes, hogy nemrég jött ki az MK3 Minimi, de ez megint valami olyasminek tűnik.
Már többször megfigyeltem,hogy mondasz olyan vad elméleteket a semmire alapozva...A drog rossz,kérlek fordulj szakemberhez.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 615
94 110
113

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 915
80 551
113
H

Hummen23

Guest
Szerintem most bonyolitunk feleslegesen. Egy natositott pkm modernizalva ugyan ugy nem szeteso hevederrel mind kettot kivaltana. Pkm nal jobbat ugysem talalnak ki. Nato loszerrel csak konyebbe valna. Van fegyvergyarunk elvileg tervezoi kepessegunk.
A következőket is figyelembe vehették:

  • legyen exportképes (akarják is megvenni tádzsikisztánon és nigérián kívül)
  • legyenek egységes fegyverek nato-n belül, ha idejön az amcsi vagy portugál kolléga, akkor ugyan ne kelljen már kiképzést tartani neki. Vica versa.
  • ne kelljen már újra feltalálni a spanyol viaszt
  • milyen szempontok alapján a pkm a legjobb???