A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 896
35 394
113
Ezen a kis velton rugozva meg egy kicsit. Szerintem meg unios esetleg meg nato zold program penz is lehivhato lenne rajuk. De nem csak rajuk mobilgarazsra es napelemtablakra akumulator pakkokra hozzajuk. Sot meg egyeb helyen is igen hasznos hordozhato napelem tablakra toltokre es akumulatorokra is. /en most tervezek egy hasonlo hordozhato napelem toltore es akupakkra beruhazni a mehesztanyara. Ismerosok szerint megeri./ es szerimtem ugyesebb palyazatirokkal szinte "gombokert" beszerezheto lenne 80-100 db helyorsegekbe gyakorlo es loterekre is idealis lenne kikepzesi bazisokra stb... Es meg lenne tamogatva a hazai elektromos jarmu gyartas. Aminek vegulis lenne piaca. Onkormamyzatoknak tokeletes. Egy kicsit nagyobb verzio akar az unimogokat is reszben helyettesithetne onkrmanyzati feladatkorbe. .../na jo tenyleg elorre szaladtam./
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 083
18 835
113
Egy könnyűszerkezetes iparcsarnokot idén tél kezdetéig is be lehetne fejezni. Nagyon régi munkahelyemen 1700m^2 kis csarnokot húztak fel úgy 1 nyár alatt, hogy a termelés ment mellette

Az épület ,egy gyár esetében ezzel a technológiával, fél év alatt megvan. Utána még egy év, a belső munkák, kábelezés, gépek beszerelése, stb. Általában az autógyártásban úgy megy, hogy ahogy folyik a beépítés, már kezdik is a próbagyártást, hogy gyakorlati munkával teszteljék az elméleti tervezést, kivitelezést. Aztán menet közben változtatnak, amin kell. Így nincs időveszteség.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Bár elsősorban valamelyik kézifegyver topicban lenne jó helye, de szerintem minket is érint.
Az FN május 6.-án bejelent valami hevedereset!
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
G

Galthran

Guest
Mondom. Főleg, hogy a MAG van integrálva minden új járműbe is mint másodlagos fegyver amikor meg géppuskát kerestünk ez még a habokban sem volt.
Úgy jártunk mint a P10C ( cseh glockkal) amikor szerződtünk nem volt elérhető.
attól én még nemértem miért nem a világ legjobb géppuskáját vettük meg nato lőszerre alakítva.(persze értem, csak nem akarom elhinni _:D)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 643
25 275
113
Mondom. Főleg, hogy a MAG van integrálva minden új járműbe is mint másodlagos fegyver amikor meg géppuskát kerestünk ez még a habokban sem volt.
Úgy jártunk mint a P10C ( cseh glockkal) amikor szerződtünk nem volt elérhető.
Ezt így sajnálatosan hallom.
MG5 viszont már létezett, az könnyebb és modernebb mint a mag.
Nem vicces hidegháborús cuccot hidegháborúsra cserélni :(
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 088
124 399
113
Ezt így sajnálatosan hallom.
MG5 viszont már létezett, az könnyebb és modernebb mint a mag.
Nem vicces hidegháborús cuccot hidegháborúsra cserélni :(
Az is 3x annyiba kerül. Az meg végül is csak egy második világháborús dizájn továbbgondolása.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 088
124 399
113
attól én még nemértem miért nem a világ legjobb géppuskáját vettük meg nato lőszerre alakítva.(persze értem, csak nem akarom elhinni _:D)
Mármint a lengyelek PKM klónját? Mert valami gebasz van a modernizált verzióval és nem annyira üzembiztos, a lengyelek se nagyon futnak a rendszerbe állításával.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 088
124 399
113

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 643
25 275
113
Az is 3x annyiba kerül. Az meg végül is csak egy második világháborús dizájn továbbgondolása.
7k vs 16k, a BW 200millió euróért vett még 2015-ben 12733db-ot, ez saccra 70milliárd Ft, nekünk szerintem a fele elég ami 35milliárd Ft, 2015 óta lehet lentebb szökött az ára, ha albáni és chile megengedheti magának akkor szerintem mi is
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 400
12 962
113
Semmi értelme a jelenlegi NATO szabványokon alapuló fegyvereket venni.
A jövőre kell gondolnunk.
Sig Sauer MG338 alá ne menjünk.
Sokszor leírtam már.
Már a jenkik is kezdik kapisgálni a dolgot.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis