A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 750
2 601
113
Szerencsére nem vagyok érintet és most el mondhatom nagy vonalakban <b>szerintem</b> mire lehet számítani . A két alakulat összeolvadásáról már évekkel ezelőtt voltak pletykák, de csak most jutott el a megvalósításig. Én olvasatomban ez mindenképpen csak fejlődést fog jelenteni az érintett alakulatoknak, létszámban és haditechnikában is. Úgy képzelem ,hogy az ( irodistákat ) összevonják a két alakulattól ,személyügy, pénzügy, élelmezés, logisztika …STB. racionalizálják a papír harcosokat esetleg itt megszűnhetnek beosztások. Nem működtetik párhuzamosan ugyan abban a helyőrségben az azonos irodai beosztásokat . De cserébe esetleg a harcoló alegységek létszáma , állománya bővül. Valószínűleg racionalizálják az alap képzéseket. Lehet hogy lesznek közös kiképzések és gyakorlatok, egységes fegyverzet , jobb gördülékenyebb együttműködés a két zászlóalj között. Egymást kiegészítő harceljárások…STB. Szerintem mindenképpen pozitív lesz a váltózás.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Engem az aggaszt, hogy ezt kifejezetten az USA kérésére hozták létre. Ami eddig itt az ő két szép szemükért történt (pl. MANPAD lenullázás) abból még jó nem sült ki.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ez a serpenyő másik oldala. De még ennek teljesen pozitív voltáról sem vagyok teljesen meggyőződve, a múltkor beszélt afganisztáni eset után, nem tudom te láttad-e amit linkeltem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 611
79 822
113
Nincs rossz oldal.Egyetlen NATO alkalmas alegység a KMZ senki más minden más alakulat <b>nulla</b> kompatibilitással rendelkezik és nyugati mércével mérve csak korlátozottan harcképes(<b>nulla</b> éjszakai harc képesség,hogy csak egy apróságot említsek)
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 535
113
Ez az amcsik miatt vontuk ki a MANPADS-ot, nem lehet, hogy csak mese? Csak itt, és hasonló fórumokon lehet olvasni, valami komolyabb nyoma csak lenne egy ilyen kérésnek. Plusz a környező országokban mindenhol megmaradt ez a képesség, onnan is kerülhetne rossz kezekbe, nem csak tőlünk. (ugye ez volt az állítólagos kérdés mögött)
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 121
2 050
113
Én azon csodálkozom hogy a szerződésben eleve nincs rögzítve, hogy mi a teendő baleset esetén. Amúgy, mi van ha harci körülmények között vész oda egy madárka? erről lehet tudni valamit? Vagy ennyire nem merülnek a részletekbe mikor egy vadászgépet bérelnek?

A szerződés részletei titkosak. Miért? Fogalmam sincs.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
De, csak mese. A szokásos képességvesztés történt, csak a hatástalanítást nem honi, hanem amerikai haverok végezték.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 713
76 745
113
Nyíregyházi Pilótaképzés - Nyíltnap 2016

2016. január 19.10:00

Nyíregyházi Főiskola (NYF)
Sóstói út 31./B, Nyíregyháza, 4400

A nyílt nap programja:

10:00 Rektori köszöntő, általános tájékoztató
10:15 Intézetek bemutatkozója
11:00 Légiközlekedési szak bemutatása
11:30 Gyakorlati képzés bemutatása - Tréner Kft
12:00 Végzés utáni elhelyezkedés lehetőségei - WIZZ AIR
13:00 Szimulátor kipróbálása


Forrás: https://www.facebook.com/events/1639608096289354/
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Már régebben én is említettem, hogy értelmes lehetne egy laktanyában lévő alegységek, egy alakulathoz tartozzanak.
Minden különösebb előregondolkodás nélkül gondoltam erre, mert a harctámogató, vagy kiszolgáló egységeknek nem kell ikreződni, egy laktanyán belül.
Bízom benn hogy egységes lesz a felszerelés és fegyverzet. Valamint egységes a ruházat is, remélem.
Minél kisebb egy haderő, annál nagyobb szüksége van kiváló kötelékekre, mert azok esetleg nagyobb ellenséges erőkkel szemben is fel tudják venni a harcot, persze csak bizonyos körülmények között.
Az amerikai hatás itt pozitív teljesen.
Bár úgy gondolom nem az összevonást erőltették, inkább arra presszionáltak hogy zászlóalj méret helyett, legyen egy nagyobb szervezetű különleges erőnk.
Vagyis bővítést szorgalmazhattak a különleges erőknél.
Mi, Magyarosan így oldottuk meg a fejlesztést. :)
Anomália volt egyébként, hogy Tatához tartozott a 88-as, miközben azoknak meg csak egy, helyben lévő lövész zászlóaljuk volt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/54936_jovo_keddre_otparti_egyeztetest_hivott_ossze_a_honvedelmi_miniszter
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Az en velemenyem a Magyar hadero reformrol csak annyi hogy Suhoj Su 30 Mk Hu vadaszgepeket kellett volna anno rendszeresiteni es nem holmifajta jottment egy hatjomuves zsny gepeket...ha magyar honvedsegnek lenne Suhojai akkor kelet europa legiereje labdaba sem rughatna...mondjuk 24 drb Su 30 full supportal alazna itt mindenkit...Na ez az En velemenyem.
 

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Es a Su 30 sok mele meg megrendeltuk volna a Su 34 est mint csapasmero egyseget mondjuk 8drb akkor KUSS lenne a szomszedaiknak alighanem...!de igy csak gyamoltalanok vagyunk...semmi ero kivetetessel...!katasztrofa a jelenlegi allasunk...!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 349
113
Akkor a KMZ valami hasonló alakulat mint a Hunyadi SS dandár volt. Az ideológiától persze eltekintve. Az meg német kívánatra,német érdekekért,német fegyverzettel működött a német baka helyett külföldön. A magyar kormány=hadvezetés nem is parancsnokolt felette. A német szó helyére most illesszük be az amerikait. Már csak egy kiugrási kísérlet kell. Azért van KMZ hogy az amcsi baka helyett ugráljon a világ túloldalán, és most kell mellé egy másik zászlóalj is hogy kisegítse és növekedjen a létszám.
Csak egy kérdés:
Az új zászlóalj is eldobja a hivatalos magyar egyenruhát és beöltözik az amerikai egyenruha kínai változatába?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Akkor a KMZ valami hasonló alakulat mint a Hunyadi SS dandár volt. Az ideológiától persze eltekintve. Az meg német kívánatra,német érdekekért,német fegyverzettel működött a német baka helyett külföldön. A magyar kormány=hadvezetés nem is parancsnokolt felette. A német szó helyére most illesszük be az amerikait. Már csak egy kiugrási kísérlet kell. Azért van KMZ hogy az amcsi baka helyett ugráljon a világ túloldalán, és most kell mellé egy másik zászlóalj is hogy kisegítse és növekedjen a létszám.


Ha nagyon el akarsz menni ebben az irányba, akkor a komplett NATO, meg mellette még úgy a fél világ az USA kisebb-nagyobb csicskája bizonyos szemszögből, ez van. És nem a KMZ-n kéne elverni emiatt a port, hisz nekik nem az amcsik "parancsolnak". Ugyanis ők a kormányoknak szoktak...


antigonosz

Pf...Erre nincsenek szavak,hogy lehet valaki ennyire...???

Szavak helyett talán ez? :DDD

tgFhwQB_xm9gqkuk.jpg
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
ahogy az utóbbi időben olvasgatom a htka-t, azt kell mondjam, végre rájöttem, miért az GrGLy aláírása, hogy elmebajunk mentorai vagyunk....