A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

K

kamm

Guest
Mi a baj vele?
A tábornak csinált egy kis reklámot. Szerintem a célját elérte. A Blikknek van egy sajátos, általa megfogott szegmense a média piacon. Maga a tábor is egy jó kezdeményezés.

Beszélgettünk már arról, hogy a Honvédségnek elemi érdeke, hogy újra képes legyen a társadalmi kapcsolattartásra. Promó videóktól kezdve személyes jelenlét az olyan rendezvényeken, ami érinti a haditechnikát. Én szívesen látom, ha valaki közreműködik ilyesmiben a saját keretében, lehetőségeivel. (És persze tényleg nagyszerű ország lennénk, ha a Blikk Shakespeare nyelvezetével írna és egy civil zsebéből felépült tábor nem szovjet szarokat vonultatna fel, hanem Leopárd2A7-et, de az elvárt minimum, hogy a 130 milis ágyúval, ne amit mi megrendeltünk!)
Mondjuk en az elso mondatok utan nem olvastam tovabb, ugy felbosszantott ez az egymással uvoltozo gyerekek leírása.
Ha valamit, hat ezt biztosan nem szeretnem a fiamnak nyarra... A muszaki, erőnléti es taktikai dolgok jó otlet, de ez a 14 eves kiabal 8 evessel, na ez aztan a totalis orwelli-hitlerjugendes sötétség, ide kuldje az a gyerekét, aki ennyire tartja, mar ne is haragudj.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Mondjuk en az elso mondatok utan nem olvastam tovabb, ugy felbosszantott ez az egymással uvoltozo gyerekek leírása.
Ha valamit, hat ezt biztosan nem szeretnem a fiamnak nyarra... A muszaki, erőnléti es taktikai dolgok jó otlet, de ez a 14 eves kiabal 8 evessel, na ez aztan a totalis orwelli-hitlerjugendes sötétség, ide kuldje az a gyerekét, aki ennyire tartja, mar ne is haragudj.
Boot camp readiness training 2017, by New York military youth cadets(9) - YouTube
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Mondjuk en az elso mondatok utan nem olvastam tovabb, ugy felbosszantott ez az egymással uvoltozo gyerekek leírása.
Ha valamit, hat ezt biztosan nem szeretnem a fiamnak nyarra... A muszaki, erőnléti es taktikai dolgok jó otlet, de ez a 14 eves kiabal 8 evessel, na ez aztan a totalis orwelli-hitlerjugendes sötétség, ide kuldje az a gyerekét, aki ennyire tartja, mar ne is haragudj.

Nem tudok vitázni azzal, hogy el sem olvastad a cikket. Én megtettem és szerintem nem arról szól, hogy add be ide és itt kiabálni fognak vele egy hétig a nyaraló társai! Sőt!
Ha nem a Blikkről lenne szó, még azt is mondhatnám, hogy furcsa nyelvezettel adja elő; de ennél a cégnél én még ezt sem rovom már fel!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 445
11 536
113
Az hogy én mit merek, az az én dolgom, te pedig, mint kértem fogd vissza magad és ne tegyél fel hülye kérdéseket.

Csak sajnos egy barom vagy, aki ide jár kötözködni nulla tudással. Gondolom a való életben nincs kihez szólni, mert már senki sem áll veled szóba, vagy már sokszor beverték a szádat.

Mi a baj vele?
A tábornak csinált egy kis reklámot. Szerintem a célját elérte. A Blikknek van egy sajátos, általa megfogott szegmense a média piacon. Maga a tábor is egy jó kezdeményezés.

Azon kívül, hogy kb. 14 éves lányokat tart szexinek?

, na ez aztan a totalis orwelli-hitlerjugendes sötétség,

Nem, ne érzékenykedj, nem vagy te lilahajú genderfluid SJW. ;)
Az iskolában meg is verik, nem csak rászólnak.
Vagy mit szeretnél, külön kérvényt nyújtsanak be írásban, SK, hogy méltóztasson ne lelövetni magát?
 
K

kamm

Guest
Es? Mit szeretnel mondani? :rolleyes:
Nem vagyok gondolatolvaso es ketlem, hogy 80+ feletti nyugdijas lennel, akinel mar csak az asszociativ palyak mukodnek es ami eszebe jut valamirol, beirja...?

Nem, ne érzékenykedj, nem vagy te lilahajú genderfluid SJW. ;)
Az iskolában meg is verik, nem csak rászólnak.
Kit? Hol? :eek:

Vagy mit szeretnél, külön kérvényt nyújtsanak be írásban, SK, hogy méltóztasson ne lelövetni magát?
Ezt most mar vegkepp nem ertem...

Azon kívül, hogy kb. 14 éves lányokat tart szexinek?
Jezus... mint lanyos apa (is), egyre jobb dontesnek tunik, hogy bezartam az elso mondat utan a cikket.
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
2 984
5 311
113
Es? Mit szeretnel mondani? :rolleyes:
Nem vagyok gondolatolvaso es ketlem, hogy 80+ feletti nyugdijas lennel, akinel mar csak az asszociativ palyak mukodnek es ami eszebe jut valamirol, beirja...?
Csak próáltam demonstrálni milyen egy valódi gyerekkel kiabálós tábor!:)

Kit? Hol? :eek:


Ezt most mar vegkepp nem ertem...


Jezus... mint lanyos apa (is), egyre jobb dontesnek tunik, hogy bezartam az elso mondat utan a cikket.
 
K

kamm

Guest

Mogyoród – Ember a lőtéren! Mit csinál maga, ez balesetveszélyes! - üvölti teli torokból a 14 éves szakaszparancsnok.​


Ezzel a mondattal volt bajod.
Meg mindig nem ertem. Eleve gyerekektol nem varsz el felnott gondolkodasmodot, ez nekem csak azt jelzi, hogy barmikor tortenhet baleset, plane nem vinnem oda a fiamat.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 025
23 280
113
K

kamm

Guest
De mit nem értesz?
Hogy miért kiabálnak valakire, aki egy lőtéren lófrál?
Nem csak azt, a 14 eves orditozik mar csak enyhen hitlerjugendes-marcipanos hab a tortan (stilusosan marzipanische kirschtorte :D)...
Hogy kerul a loterre egy 8 eves gyerek? Elmeroggyant az egesz sztori.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Lehet ki fogtok közösíteni, de nekem 14-16 évesen elég perverz irányultságom volt és a korombeli lányokat tartottam vonzónak. Ahogy nőttem, úgy változott az igényem. De vállalom a börtönbüntetést is ezért a személyes vallomásért.

A cikkel kapcsolatban meg az a véleményem, hogy nem haladta meg a "száguldás, Porche, szerelem" szintjét és ezek után borzasztó nehéz bármit komolyan vennem belőle. Az egész hangulatról szól, nélkülözve minden mélységet. És ez Blikk védjegy.
Ha valaki ez alapján a cikk alapján megtudja ítélni a tábort, hát akkor hajrá!


Itt egy link, ha valaki információra vágyik.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 747
4 503
113

Interjú Benkő Tiborral.​

Szerencsés helyzetben van a Magyar Honvédség, de újfajta kihívásokra kell felkészülnünk​

Rekordmagas, 1003 milliárd forintos összeg lesz jövőre Magyarország honvédelmi költségvetése, a keretösszeg több mint 30%-a új eszközök beszerzésére, fejlesztésre megy majd el – mondta el Benkő Tibor honvédelmi miniszter a Portfolio-nak. A már bejelentett eszközvásárlások mellett Magyarországnak hamarosan új vadászrepülőgépek és katonai drónok beszerzéséről is el kell gondolkodnia, illetve fontos prioritást élvez majd a személyi állomány és az infrastruktúra fejlesztése is – mondta el a miniszter. Benkő Tibor beszélt a Magyar Honvédség esetleges jövőbeli békemissziókban való szerepvállalásáról is, így egy potenciális, NATO-n kívüli afganisztáni feladatkör lehetőségéről, valamint a kibertér és a pandémiás helyzet új kihívásairól és tanulságairól is.​

 

Catles

Well-Known Member
2021. február 5.
520
1 739
93

Interjú Benkő Tiborral.​

Szerencsés helyzetben van a Magyar Honvédség, de újfajta kihívásokra kell felkészülnünk​

Rekordmagas, 1003 milliárd forintos összeg lesz jövőre Magyarország honvédelmi költségvetése, a keretösszeg több mint 30%-a új eszközök beszerzésére, fejlesztésre megy majd el – mondta el Benkő Tibor honvédelmi miniszter a Portfolio-nak. A már bejelentett eszközvásárlások mellett Magyarországnak hamarosan új vadászrepülőgépek és katonai drónok beszerzéséről is el kell gondolkodnia, illetve fontos prioritást élvez majd a személyi állomány és az infrastruktúra fejlesztése is – mondta el a miniszter. Benkő Tibor beszélt a Magyar Honvédség esetleges jövőbeli békemissziókban való szerepvállalásáról is, így egy potenciális, NATO-n kívüli afganisztáni feladatkör lehetőségéről, valamint a kibertér és a pandémiás helyzet új kihívásairól és tanulságairól is.​

Újdonságot egyet leltem benne; szerdán jelentkeznek egy újfajta felhívással ami támogatja az állománybővítést.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 678
94 338
113

Interjú Benkő Tiborral.​

Szerencsés helyzetben van a Magyar Honvédség, de újfajta kihívásokra kell felkészülnünk​

Rekordmagas, 1003 milliárd forintos összeg lesz jövőre Magyarország honvédelmi költségvetése, a keretösszeg több mint 30%-a új eszközök beszerzésére, fejlesztésre megy majd el – mondta el Benkő Tibor honvédelmi miniszter a Portfolio-nak. A már bejelentett eszközvásárlások mellett Magyarországnak hamarosan új vadászrepülőgépek és katonai drónok beszerzéséről is el kell gondolkodnia, illetve fontos prioritást élvez majd a személyi állomány és az infrastruktúra fejlesztése is – mondta el a miniszter. Benkő Tibor beszélt a Magyar Honvédség esetleges jövőbeli békemissziókban való szerepvállalásáról is, így egy potenciális, NATO-n kívüli afganisztáni feladatkör lehetőségéről, valamint a kibertér és a pandémiás helyzet új kihívásairól és tanulságairól is.​

Beszerzés
Drón és vadaszgép a fókuszban. Az első sztem hamarosan, az utóbbival kapcsolatban az az érzésem 2026 ide vagy oda, de még idén döntés születik! Nem véletlenül emelte ki Benkő az interjúban.


Létszámbővítéshez.

Szerdán megjelenünk egy újfajta felhívással is, amely ugyancsak támogatja az állománybővítést
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Csak sajnos egy barom vagy, aki ide jár kötözködni nulla tudással. Gondolom a való életben nincs kihez szólni, mert már senki sem áll veled szóba, vagy már sokszor beverték a szádat.



Azon kívül, hogy kb. 14 éves lányokat tart szexinek?



Nem, ne érzékenykedj, nem vagy te lilahajú genderfluid SJW. ;)
Az iskolában meg is verik, nem csak rászólnak.
Vagy mit szeretnél, külön kérvényt nyújtsanak be írásban, SK, hogy méltóztasson ne lelövetni magát?
Borisznak címezve: saját magad minősíted az ilyen szöveggel. Valamit nagyon félreolvastál.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mondjuk en az elso mondatok utan nem olvastam tovabb, ugy felbosszantott ez az egymással uvoltozo gyerekek leírása.
Ha valamit, hat ezt biztosan nem szeretnem a fiamnak nyarra... A muszaki, erőnléti es taktikai dolgok jó otlet, de ez a 14 eves kiabal 8 evessel, na ez aztan a totalis orwelli-hitlerjugendes sötétség, ide kuldje az a gyerekét, aki ennyire tartja, mar ne is haragudj.
1-2 éve voltak ott tanítványaim, nem ptsd-vel tértek haza, nem meséltek semmi olyat, hogy milyen traumatikus lett volna az egész légköre. Sőt. Jó élmény volt. Bár nyilván nem is egyenletes a dolog éveken keresztül.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_