A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113

Maróth Gáspár két fontos területet is kiemelt a kormány és az Embraer együttműködési terveicel kapcsolatosan:

magyar befektetők létrehoztak egy műholdakkal foglalkozó vállalatot, amely építkezési szakaszban van, így a magyar műhold-fejlesztésbe is be tud majd kapcsolódni a brazil vállalat. Az Embraer elsősorban kommunikációs mikroműholdakkal foglalkozik.
Egy másik magyar befektetői csoport hamarosan többségi tulajdont szerez a cseh Aero Vodochody-ban, ennek a cégnek a húzóterméke az L-39-es kiképző kisgép-család. A vállalat már együttműködik jelenleg az Embraerrel alkatrész-beszállítás terén, a kormánybiztos reméli, hogy a jövőben bővül majd ez a tevékenység.

Maróth Gáspár a Portfolio-nak elmondta: folyamatban vannak jelenleg a tárgyalások arról is, hogy az Embraer gyártási tevékenységet hozzon Magyarországra, illetve elképzelhető, hogy az Aero Vodochody-val való együttműködés kapcsán újfajta repülőgépek fejlesztésére is sor kerül majd a jövőben. :hadonaszos: :hadonaszos:
Ezért is kell az AV! Hazahozzunk repülőgyártást egy másik multicéggel közösen. Ahogy az RM és a Hirtenberger közös Várpalotai biznisze is létrejött!!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
?????
6. gen? Pilóta nélküli lopakodó, vagy mire gondol a költő?
Tippem sincs. Önálló 6.gen. vadaszgép sztem kizárt. De az AV-nek volt egy régi Izraeliekkel közös projektje. Én ezt porolnám le.


fa-259-striker.jpg


Mindenesetre az Embraer a Saab kiemelt partnere a brazil Gripen E gyártási projektben. Ez sztem így már pipa, főleg a mai Gripen fegyverzetfejlesztési hirek tükrében.

Viszont a Tucano vs. L39-NG teljesen nyitott, sőt akár egy új tovabbfejlesztett gép is lehet. Érdekes...
 
K

kamm

Guest

Maróth Gáspár két fontos területet is kiemelt a kormány és az Embraer együttműködési terveicel kapcsolatosan:

magyar befektetők létrehoztak egy műholdakkal foglalkozó vállalatot, amely építkezési szakaszban van, így a magyar műhold-fejlesztésbe is be tud majd kapcsolódni a brazil vállalat. Az Embraer elsősorban kommunikációs mikroműholdakkal foglalkozik.
Egy másik magyar befektetői csoport hamarosan többségi tulajdont szerez a cseh Aero Vodochody-ban, ennek a cégnek a húzóterméke az L-39-es kiképző kisgép-család. A vállalat már együttműködik jelenleg az Embraerrel alkatrész-beszállítás terén, a kormánybiztos reméli, hogy a jövőben bővül majd ez a tevékenység.

Maróth Gáspár a Portfolio-nak elmondta: folyamatban vannak jelenleg a tárgyalások arról is, hogy az Embraer gyártási tevékenységet hozzon Magyarországra, illetve elképzelhető, hogy az Aero Vodochody-val való együttműködés kapcsán újfajta repülőgépek fejlesztésére is sor kerül majd a jövőben. :hadonaszos: :hadonaszos:

Mit mondtam, MIT MONDTAM? :D

Az en konteom a Saab-Embraer-AV szimbiozis, ugye... tekintve, hogy az Embraer a brazil GripenEk (szojatek!) helyi gyartoja, szerintem ezzel el is dolt a kerdes. :cool:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 699
113
Mit mondtam, MIT MONDTAM? :D

Az en konteom a Saab-Embraer-AV szimbiozis, ugye... tekintve, hogy az Embraer a brazil GripenEk (szojatek!) helyi gyartoja, szerintem ezzel el is dolt a kerdes. :cool:
Ebben az a fasza, amikor így a puzzle darabok összeállnak. AV-Embraer kirakva, igen kövi lépés mellétenni a Saabot. De ez innen már rutingyakorlat Gazsinak! :cool:

Várjuk hol lesz a cég, mit fog gyártani,, felújítani", karbantartani.

Jah és a műholdprogi!! Ugye ott az Izraeliekkel bizniszelünk. Most belép az Embraer. A fenti új AV gép kivel is készült volna?? Igen, Izraellel. Egyre jobban meggyőzöm magam, hogy az a projekt lesz leporolva. Plusz GripenE!
 
K

kamm

Guest
Ebben az a fasza, amikor így a puzzle darabok összeállnak. AV-Embraer kirakva, igen kövi lépés mellétenni a Saabot. De ez innen már rutingyakorlat Gazsinak! :cool:

Várjuk hol lesz a cég, mit fog gyártani,, felújítani", karbantartani.

Jah és a műholdprogi!! Ugye ott az Izraeliekkel bizniszelünk. Most belép az Embraer. A fenti új AV gép kivel is készült volna?? Igen, Izraellel. Egyre jobban meggyőzöm magam, hogy az a projekt lesz leporolva. Plusz GripenE!

Es ha ehhez hozzatolod az IAI-Embraer Praetor kisgepes AEW&C megoldasat, akkor ossze is allt a kep. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 007
38 321
113
elképzelhető, hogy az Aero Vodochody-val való együttműködés kapcsán újfajta repülőgépek fejlesztésére is sor kerül majd a jövőben. :hadonaszos: :hadonaszos:
Egy felhízlalt két-hatóműves L-39 sárkányból simán lehetne egy CAS gépet építeni.
Oda nem kell a lopakodás vagy nagyon magas-szintű elektronika. Össze lehetne "legózni", mint az ALCA-t csak nagyobb, strapapbíróbb szerkezettel, beépített 30-as vagy 27-es gépágyúval 9 felfüggesztővel. Elég lenne rá 4-5 fegyver félét integrálni: Brimstone, SDB-II, lézeres 70mm-es rakéta, önvédelmi IRIS-T...

"V4 országok A-10-ese" - piacilag nem tudom mennyire menne egy ilyen gép, de az AERO meg tudná ugrani simán műszakilag néhány nevesebb külső partner bevonásával akár csak az ALCA-t...
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 008

Guest
Egy felhízlalt két-hatóműves L-39 sárkányból simán lehetne egy CAS gépet építeni.
Oda nem kell a lopakodás vagy nagyon magas-szintű elektronika. Össze lehetne "legózni", mint az ALCA-t csak nagyobb, strapapbíróbb szerkezettel, beépített 30-as vagy 27-es gépágyúval 9 felfüggesztővel. Elég lenne rá 4-5 fegyver félét integrálni: Brimstone, SDB-II, lézeres 70mm-es rakéta, önvédelmi IRIS-T...

"V4 országok A-10-ese" - piacilag nem tudom mennyire menne egy ilyen gép, de az AERO meg tudná ugrani simán műszakilag néhány nevesebb külső partner bevonásával akár csak az ALCA-t...
És ha kihagyod belőle a pilótát, csak egy hajtóművesre tervezed és elhagyod a gépágyút akkor máris van egy GlobalHawkod aminek még értelme is lenne :D