A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
A videóból azt vettem ki, hogy a 88-as is felszerelésre kerül, új egyen ruházattal, fegyverekkel, felszereléssel.
Már ez megérte.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Dudi azok a szereléksínes upgrade verziók az AK-ból, amik a "2015 KMZ-s" katonánál volt a bemutatóban, azok harcértéke mennyivel magasabb reálisan terepen, mint a régi alap AK-ké, ami a "2015 KVZ"-s katonánál volt? Illetve az új M4 család miben nyújt majd többet, van valami tapasztalatod, reális előrelépés lesz ez nekünk, megéri lecserélni a lőszert, tárakat, egyebeket?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Tehát, egyszer a KMZ, reklámfilm.
Majd a 88-as.
Hogy legyen némi kép azon miről is szól a két zászlóalj, illetve melyek a különbségek.
Talán segít kicsit tisztázni néhány dolgot.
Vagy nem.

https://www.youtube.com/watch?v=r6bU-BL_sKg

https://www.youtube.com/watch?v=JqVNekxLnoI
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
A rohampuskák világában annyira nem vagyok otthon, azért kérdeztem rá arra, hogy mekkora előrelépés egy M4 család az AK-hoz képest, valóban megéri e a gondolom nem kis behalmozott 7.62 M43 as lőszermennyiséget átcserélni a NATO szabvány 5.56x45 re. Nekem a felpimpelt AK, szereléksínnel egész komoly/modern fegyvernek tűnt a képek alapján. Gondolom itt is a kiegek megléte és milyensége dönt, távcsövek, gránátvetők etc. De mivel én nem lőttem csak AK-val, azért kérdeztem olyat, aki esetleg AUTENTIKUS véleményt tud formálni, megéri e a csere az árát, vagy sem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 499
79 577
113
zsolti

Az AKM(AK-63D)egy hatékony fegyver még ma is de már nem felel meg egy modern hadsereg által támasztott követelményrendszernek ellenben az M4-el ami szerintem nem jobb fegyver.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
zsolti

Az AKM(AK-63D)egy hatékony fegyver még ma is de már nem felel meg egy modern hadsereg által támasztott követelményrendszernek ellenben az M4-el ami szerintem nem jobb fegyver.

Lehet, hogy kicsit offtopik a kérdés, de:
Az AK-k lövés utáni elmozdulását nem lehet csökkenteni a meglévő fegyverekben mozgó alkatrészek tömegcsökkentésével (befúrás, lemarás)?
Így elvileg gyorsabban lehetne egymás után két célzott lövést leadni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Mi az oka annak, hogy az AKM nem felel meg, míg az M4 meg igen, ha az NEM jobb fegyver? Kiegészítők a szereléksínes AKM-re nem kaphatók olyan minőségben, választékban?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 733
113
Mi az oka annak, hogy az AKM nem felel meg, míg az M4 meg igen, ha az NEM jobb fegyver? Kiegészítők a szereléksínes AKM-re nem kaphatók olyan minőségben, választékban?

Volt AK modernizáció.
Alig 100 valahány darab készült, aztán tovább semmi.
Aki használta, azt mondja nagyon nehéz lett.
Egy új fegyver kellene, ami lehet az M-4 is, ha így döntünk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 499
79 577
113
Nem lenne jó ötlet mert a működtető gáz mennyisége ahhoz az eredeti tömeghez van méretezve.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Szóval nehéz, meg nem ergonómikus már az újakhoz képest. Köszönöm. Sajnos akkor így múlik el a világ dicsősége, az "elpusztíthatatlan" AK is menthetetlenül elavult :( .
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 843
113
Szóval nehéz, meg nem ergonómikus már az újakhoz képest. Köszönöm. Sajnos akkor így múlik el a világ dicsősége, az "elpusztíthatatlan" AK is menthetetlenül elavult :( .

Nem elavulhatatlan, hanem elpusztíthatatlan. És a kortárs rivális M-16 már rég le van váltva és az M4-ből is kijöttek az újabb változatok. Szóval az AK jól tartja magát, talán a 12-es vagy 14-es vagy amivel most készültek el az oroszok az megfelel a jelenkor követelményeinek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Ebben a rohampuska területben annyira nem vagyok benne, én tényleg csak azt látom, laikusként, hogy nagyon sok műanyagot használnak, egyre kisebb tömegű lövedékekkel. Néha azért ahogy olvastam, ez vissza-vissza üt, mint pl. a G36 ami nem bírja a meleget, meg a kisebb 5.56 os lövedék, ami pl. fedezékek mögött lévő ellenféllel szemben nem olyan hatásos, mint a régi M43. De világos, a tömeg, ergonómia nagyon fontos, a mobilitiás meg a kütyük a lényeg a 21. században.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
Egyébként az M43 hoz is lehetne szerkeszteni modern karabélyt, aminél kisebb erők hatnak vissza, de nem biztos, hogy jól járnánk vele. A fejlesztés költségei miatt, meg amiatt, hogy az M43 nem NATO szabvány, így a mellettünk harcoló amcsi, német vagy más nációjú katonai csapat nem tudna egységes utánpótlást adni.

Én máig úgy gondolom, hogy az M43 jobb az átlagos harcmezőn az 5,56-os lövedéktípusoknál, és olcsóbb is, ráadásul a legtöbb potenciális válsággócban elterjedt.