A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Igazad van, a google jó barát!


A két miniszter védelempolitikai és kutatás-fejlesztési együttműködési megállapodást írt alá.

IIletve idén.

https://kormany.hu/hirek/a-koreai-koztarsasag-nagykovetet-fogadta-a-honvedelmi-miniszter

bízik abban, hogy a 2021. július 1-jén kezdődő V4-es magyar elnökség idején további területeken sikerül bővíteni a kétoldalú és a V4+Korea együttműködést.

Nagyra értékeljük, hogy a Koreai Köztársaság újranyitotta véderőattasé-hivatalát Budapesten. Ez a lépés jelentősen hozzájárul a kapcsolatok erősítéséhez”
Ha D.Korea akkor..
https://defence-blog.com/south-korea-promotes-kf-21-hawk-indigenous-fighter-with-new-video/
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 498
18 617
113
Biztos nem lehet rossz de ilyenkor szokták mondani hogy messze van meg nem vásároltunk még elég jóindulatot. jut eszembe a Norvégok a k-9-el tudom az más kávéház.
Nem elég fejlett nekünk! A mi igényeinknek ez kevés és olcsó is! Várjuk a generációs ugrást a rakétatüzérségnél! Tudjátok hisz megmondták! Hogy ez mit jelent?? Lehet sz Uránuszig el lehet majd lőni vele!
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 885
7 114
113
Durvus.

Chunmoo_K-MLRS_K239_mult-caliber_launch_rocket_system_South_Korea_Korean_army_defense_industry_front_view_001.jpg


images


Sajnos az olajsejkségek közül nem Katar választotta, hanem az Arab Emírségek, igy a beszerzése kérdőjeles!! :(
A románok taktikai ballisztikus rakétákat szállítottak, igaz?
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Nem látunk belem mindenbe, a beszerzések esetében. Azt azonban nehezen tudnám elképzelni, hogy olyan, folyamatosan a kifutón szereplő modellt, mint a Leopárd 2A7+, lebutítva adnának el nekünk. Ki venne akkor mégis tőlük bármit is legközelebb ? Csúcskategóriás harckocsink lesz, ha pedig körbe nézek, a szomszédoknak mi van, vagy lesz, akkor duplán csúcskategóriás harckocsink lesz.
Az információit inkább magától írta a szerző szerintem, vagy valaki alaposan átvágta, ha ilyesmiket mondott neki. Egyébként nem hinném hogy mondott, mart ha valami titkos a harckocsik beszerzésénél, akkor most még tuti az az általunk megrendelt tank technikai, műszaki adatai. Lásd, Honvédség esetében minden titkos, az is titkos, mi a titkos. Már rég kitárgyaltuk ezt
Figyelem, figyelem!Szolgálati közlemény! Pistikét várják szülei a nagymedencénél...!
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Én azt feltételezem rólad, hogy amit leírtál azt nem rosszindulatból tetted, hanem mert ilyen információkat hallottál, de azért pár dolog csak nem hagy nyugodni ezzel kapcsolatban..

Az első, hogy ezt a lebutított Leo2A7-t, hogyan kell elképzelni? Mert ha tényleg ennyire rossz a helyzet nálunk kém ügyileg, hogy már orosz és kínai kémek mászkálnak nálunk szakmányban az MH-ban és az első beérkező Leo2A7-t már gurítják is be egy isten háta mögötti gyártelepre, hogy ott kínai/orosz kémek szedjék apró darabokra.Akkor nem is értem, hogy hogyan is vállalhatnak ekkora kockázatot a németek, hogy bármilyen haditechnikát is eladnak nekünk.

Azért is nagyon tamáskodom ezekkel a lebutított A7-l kapcsolatban mert végül is, hogyan akarják ezt megvalósítani a németek, más lesz a páncélzat a magyar Leokon, más lesz a páncélzat összetétele?Más lesz a tűzvezetőrendszere? Már megbocsáss de szerintem ezt elég bonyolult lenne megoldani, sokkal egyszerűbb lett volna a németek számára, hogyha azt mondják a magyaroknak, hogy nektek nem adunk A7-t, arról nem is beszélve, hogy egy ilyen üzletbe miért is menne bele a magyar kormány? Hogy egy vagonnyi pénzért egy light Leo2A7 kapjon.

Azért is sántít ez az érvelés számomra, mert a krautok eladták a Leo2A7-t Katarnak az üzletkötés idejének megfelelően teljesen felextrázva és akkor nem zavarta a németeket, hogy Katar és Oroszország nagyon is jó viszonyt ápol egymással?A mi esetünkben pedig igen?És ezzel kapcsolatban az is megfogalmazódik bennem, hogy a KMW nekünk állítólag lebutított Leo2A7-t az állítólagos orosz és kínai kém veszélyre való tekintettel, miközben egy másik német hadiipari óriás eladja nekünk a hipermodern német hadiipari kütyükkel ellátott Lynx-t sőt még a magyar állammal kooperálva egy gyártóüzemet is létrehoz Magyarországon illetve egy fejlesztőbázist is, remélem a dolgozókat nagyon megfogják szűrni ezek után kémügyileg:).Így aztán én nem tartom tulságosan hihetőnek ezt a magyarok lebutított A7-t kapnak történetet, ismétlem nem gondolom azt, hogy te nem mondasz igazat, szerintem inkább a forrásod információjával lehet a probléma....

Gidrán,borulékonyság, Közel-kelet, ezzel az a baj, hogy elég csak ránézni a térképre vagy megnézni pár videót és egyből rájön az ember, hogy a Közel-kelet sem asztallap simaságú és bőven vannak ott olyan domborzati viszonyok mint Magyarországon, tehát szerintem ez a kijelentés simán nem állja meg a helyét.

A Lynx-l kapcsolatban pedig tény, hogy egy vadonatúj koncepció,de egyből temetni a Strykerrel párhuzamba vonva, szerintem elég elhamarkodott dolog.

A Leo2A7 szállításával kapcsolatban szerintem pedig az a helyzet, hogy én biztos vagyok benne, hogy a vásárlás előtt ezt is figyelembe vették, és ha nem lennénk képesek mozgatni őket akkor nem vettünk volna A7-t.Ha van is szűk keresztmetszet ebben a kérdésben arra meg van a megoldás...
Még annyit hozzá tennék hogy kb egy évtized óta képez a Bundeswehr kínai tiszteket. Minden szinten,és kategóriában.
Sőt tavaly még eüs "nehéz" technikát is átdobtak a németekhez szintén hogy együtt gyakorlatozzanak.
De harcászkodnak is,pl-ul szomália partjainál a Hessen fregatt közösen gyakorlatozott a kínai haditengerészettel.
Ennyit a nagy titkolózásról. Semmink nem lesz,amit nálunk megtudhatnak de tőlük nem,ha kicsit is rágyúrnának a témára.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Akkor oda veszem a jegyet neked @fedett_mókus -al!
Na, ennek örülnék. @fedett_mókus nem tudom mennyire, de talán ő is. Nem ígérem, hogy a progresszió útjára lépünk közben. :D

Mindenestre, mégha elvi szinten velőből gyűlölnöm is kellene Tamerlánt, tekintve, hogy kiiktatta a keleti magyarságot, lezúzta az alánokat, stb..., a korlátlan hatalmi őrjöngése olyasfajta emberi teljesítmény, aminek adóznék némi elismeréssel.
 
W

Wilson

Guest
Na, ennek örülnék. @fedett_mókus nem tudom mennyire, de talán ő is. Nem ígérem, hogy a progresszió útjára lépünk közben. :D

Mindenestre, mégha elvi szinten velőből gyűlölnöm is kellene Tamerlánt, tekintve, hogy kiiktatta a keleti magyarságot, lezúzta az alánokat, stb..., a korlátlan hatalmi őrjöngése olyasfajta emberi teljesítmény, aminek adóznék némi elismeréssel.
Azért,I Bajazidot is lezúzta amivel pár évtizedre visszavetette a török európai terjeszkedését, az számunkra tragédia,hogy ezt az időszakot nem használta ki a keresztény Európa mert itt lett volna az óriási esély,hogy kiszorítsuk a törököket,és ebben az esetben teljesen más lett volna a középkori Magyarország sorsa is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 091
113
Azért,I Bajazidot is lezúzta amivel pár évtizedre visszavetette a török európai terjeszkedését, az számunkra tragédia,hogy ezt az időszakot nem használta ki a keresztény Európa mert itt lett volna az óriási esély,hogy kiszorítsuk a törököket,és ebben az esetben teljesen más lett volna a középkori Magyarország sorsa is.
Konkrétan 150 évvel vetette vissza a törököket, szóval nagyobb a baj, mint gondolod.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 872
12 397
113

Ellegge one man show feelingje van, foleg a kepeken ahol cseh katonak magyarazzak a tekknikat a miniszternek(a tolmacson kivul meg magyar reszrol senki sincs ott). :D
 
  • Tetszik
Reactions: Giskard