A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Szerintem még sok is.
Inkább legyen több, mint kevesebb! 50 lenne használatban, 150 lenne normálisan M-zárolva, mindenki nyugodtan alhatna. Most meg nincs semmi, csak jelképes erő, amit egy szaki zászlóalj elpicsázna légierő nélkül.

Ha már szakik, nézegessünk képeket. Itt a fiúk már úgy néznek ki, mint a katonák, és ami a legkülönösebb, ELTŰNT A KÉK ÁLCAFESTÉK AZ ARCOKRÓL! Fejlődik a sereg!
http://www.honvedelem.hu/cikk/56066_mindenre_felkeszulve
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
szuvorov
<i>
"Most szállították le a lengyeleknek a 105 db Leopárd 2a5-öst 187 millió euróért, szerintem ez nem sok. "</i>

Igen nem sok, csak épp használt példányok. Nem kis pénz őket üzemben tartani!
Ha utána számolunk akkor az jön ki, hogy egy használt Leo2A5 majd 2 millió euró. Az egy új T-72B ára.
Nagyobb a Leopárd 2A5 harcértéke, mint a T-72B-é? Valamennyivel igen.
Van a Leopárdban még 30 év üzemidő? Nincs, az új T-72B-ben meg van.
Hihetetlenül sokba kerül fenntartani? A Leopárdot igen a T-72-őt nem.
A lengyeleknek van annyi pénzük, hogy ezt megoldják? Igen.
Nekünk viszont szerintem nincs.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
<blockquote rel="pela3">Szerintem még sok is.
Inkább legyen több, mint kevesebb! 50 lenne használatban, 150 lenne normálisan M-zárolva, mindenki nyugodtan alhatna. Most meg nincs semmi, csak jelképes erő, amit egy szaki zászlóalj elpicsázna légierő nélkül.

Ha már szakik, nézegessünk képeket. Itt a fiúk már úgy néznek ki, mint a katonák, és ami a legkülönösebb, ELTŰNT A KÉK ÁLCAFESTÉK AZ ARCOKRÓL! Fejlődik a sereg!
http://www.honvedelem.hu/cikk/56066_mindenre_felkeszulve

</blockquote>

Ugye milyen szépek vagyunk? :D (Azt a mellényt viszont aki megvette rátekerném)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="tomsinner"><blockquote rel="pela3">Szerintem még sok is.
Inkább legyen több, mint kevesebb! 50 lenne használatban, 150 lenne normálisan M-zárolva, mindenki nyugodtan alhatna. Most meg nincs semmi, csak jelképes erő, amit egy szaki zászlóalj elpicsázna légierő nélkül.

Ha már szakik, nézegessünk képeket. Itt a fiúk már úgy néznek ki, mint a katonák, és ami a legkülönösebb, ELTŰNT A KÉK ÁLCAFESTÉK AZ ARCOKRÓL! Fejlődik a sereg!
http://www.honvedelem.hu/cikk/56066_mindenre_felkeszulve

</blockquote>

Ugye milyen szépek vagyunk? :D (Azt a mellényt viszont aki megvette rátekerném)

</blockquote>

Hogy ráéreztem, melyik topikban kell hízelegni! A mellényen különben mi az, ami így kiakasztott?
Ennél nyilván jobb, igaz ez nem csak mellény, hanem testvédő:
1977078_698645970222793_5482859356000963065_n.jpg

Jut eszembe, tegnap hosszú évek óta először kivittem az acélbilit terepre, megünnepelendő, hogy sikerült huzatot szereznem rá. Megintcsak megtudlak erősíteni, annál akármilyen kevlár kényelmesebb viselet, pedig szerintem jól van beállítva. Nem is a súlyával van a baj, meg azzal, hogy fénylik magában, a formája meg idétlen, de a szíjazata az lehetetlenül rossz.

És egy kis visszatekintés az avatar-korszakra, mikor az álcafesték kék volt. Kíváncsi vagyok, hogy az új amerikai segély-e, mint a legtöbb értelmes cucc a MH-ben? :)
10509610_657296811024376_5594232757581290410_n.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Régen minden jobb volt:
http://index.hu/mindekozben/poszt/2016/03/12/fedetlen_tomporral_vagtazott_be_a_tabori_misere_egy_sikoltozo_kejno/
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 764
113
<i>"Van a Leopárdban még 30 év üzemidő? Nincs, az új T-72B-ben meg van." </i>

Feltételezhetően a Leopard II. bizonyos veriói még 30 év múlva is hadrendben lesznek és megfelelnek az elvárásoknak.
Egy ma új gyártású T-72B valóban még üzemképes lehet 30 év múlva is, harcértéke viszont az akkori viszonyok között, lehet már fabatkát sem ér.
Kis méretű haderő esetén, legfontosabb szempont a harcérték kellene hogy legyen.
Kézifegyverektől a vadászgépekig.
Mondjuk felfoghatjuk, hogy a Gripen egy ilyen irányba tett lépés is volt részünkről.
Ugyanakkor más eszköz ilyen irányú beszerzése, vagy fejlesztése, nem történt meg, ez is tény.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 953
123 558
113
Amúgy lehet nem látszik de a 400d nylon (ezzel el is mondtam mi nem tetszik rajta) multicam rettenet alatt a régebbi bocimintás repeszálló lapul.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Amúgy lehet nem látszik de a 400d nylon (ezzel el is mondtam mi nem tetszik rajta) multicam rettenet alatt a régebbi bocimintás repeszálló lapul.

Ezt a mocskot honnan szedték? Itthon gyártják? Ha ezt elő tudták állítani akkor már valami normálisat is lemásolhattak volna.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
400d nylon? Ez még az airsoftcentrumos f*snál is rosszabb, amikben az "ingyen pénzből gírdó akarok lenni, a fegyverem meg sniper" típusú gyerekek rohangálnak a játékokon. Szóval igen, sikerült a gagyit is alulmúlni, és azzal felszerelni a fiúkat. Azt hittem a színére gondolsz, de akkor tudom azt is, miért vilagít.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Azt azért ne felejtsük el, hogy anno 200+db T-72-esünk volt.
Csak üzemben kellet volna őket tartani és kész. Nekünk még ez sem sikerült. Ráadásul nem is legrosszabb, legelhasználtabbakat ajándékoztuk el, hanem ész nélkül vegyesen ahogy épp sikerült alapon.

azt azert tegyuk hozza hogy melyik balf@sz volt akkor kormanyon, es ma az ISIS harcol veluk sziriaba.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
És egy kis visszatekintés az avatar-korszakra, mikor az álcafesték kék volt. Kíváncsi vagyok, hogy az új amerikai segély-e, mint a legtöbb értelmes cucc a MH-ben? :)
10509610_657296811024376_5594232757581290410_n.jpg

Ez most komoly? :) Vagy mi ez a festés?
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
Bizony, az a 200 T-72-es korszerűsítéssel, plusz páncélzattal, ERA-val bőven elég lett volna ide.

A fenéket. A T-72M1 páncélzata ma már nagy nulla. Nincs benne a komplex páncél, mint a T-72B-ben. Helyette van benne homok. Sok sikert hozzá. 350-450mm közötti RHA egyenértékű főpáncél már 1980-ban is vérszegény volt. ERA-val is nagy nullát érne a védelme.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
<blockquote rel="zotyek78">
Bizony, az a 200 T-72-es korszerűsítéssel, plusz páncélzattal, ERA-val bőven elég lett volna ide.

A fenéket. A T-72M1 páncélzata ma már nagy nulla. Nincs benne a komplex páncél, mint a T-72B-ben. Helyette van benne homok. Sok sikert hozzá. 350-450mm közötti RHA egyenértékű főpáncél már 1980-ban is vérszegény volt. ERA-val is nagy nullát érne a védelme.

</blockquote>

Én azt írtam, hogy elég lett volna ide, nem azt, hogy csodafegyver, ami megállítja az USA-t vagy az oroszokat... :)
 

gaborv

Member
2013. február 2.
141
11
18
szuvorov

Ha utána számolunk akkor az jön ki, hogy egy használt Leo2A5 majd 2 millió euró. Az egy új T-72B ára.
Nagyobb a Leopárd 2A5 harcértéke, mint a T-72B-é?

Van a Leopárdban még 30 év üzemidő? Nincs, az új T-72B-ben meg van.
Hihetetlenül sokba kerül fenntartani? A Leopárdot igen a T-72-őt nem.
A lengyeleknek van annyi pénzük, hogy ezt megoldják? Igen.
Nekünk viszont szerintem nincs.

<b>Már bocs de minden mondatod téves.</b>
1- Az új <b>T-72B3 ára 3 - 3,5 millió</b> közt van <i>(attól függ, hogy rakatsz-e bele Sosna-U-t)</i>

2- A Leo2A5 harcértéke a mi T-72M1-einkhez képest... hát úgy <b>fényévnyi távolság</b>. Zsírúj B3-ast meg majd pont egy NATO tagállamnak adnak el... jóreggelt :D

3- A leo2a5-ben tuti több az üzemidő, mint a mi T-72M1-eseinkben. Pont.
A <b>T-72B pedig már most elavult</b>, nem hogy 30 v múlva. Ezen vitatkozhatunk is, ha akarsz, csak akkor meg minek a T-90 / T-14? :D
Azért kicsit demagógia, hogy az üzemizdő-tartalékon pörögsz, de mondjuk az elhanyagolod, hogy kb másfélszeres a védettségbeli különbség a két vas között (azért a leo2 valsz nem válik instant hamvasztóvá minden szembejövő (bgm-71E utáni) TOW miatt. A mi M1-eseinket meg minden ami a Malyutka-nál újabb az kivégzi.

4- A T-72B3 fenntartása biztos olcsóbb, de hogy sokkal? Erősen kétlem, hogy az a járművet olcsóbb karbantartani aminek a motorcseréje 12x addig tart mint a leónál és már minden olyan elektronika abban is megvan ami drágábbá tette a leót az M1-hez képest. <b>Szerintem egy T-72B3 rendszerben-tartása jó ha 10-20%-al olcsóbb, mint a leónak.</b>

5- nekünk is l<b>enne rá pénzünk</b>, <i>[politika]kb 9 stadion ára ám csak az a lengyel beszerzés... persze lengyelország hadsereget akar, mi meg olimpiát... [politika/]</i>
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="tomsinner">És egy kis visszatekintés az avatar-korszakra, mikor az álcafesték kék volt. Kíváncsi vagyok, hogy az új amerikai segély-e, mint a legtöbb értelmes cucc a MH-ben? :)
10509610_657296811024376_5594232757581290410_n.jpg

Ez most komoly? :) Vagy mi ez a festés?

</blockquote>

Ez teljesen komoly. Hogy mennyit gúnyolódtunk anno a sok "avataros" kép alatt a MH FB lapján... Akik kezelik azt, tuti dilettánsak, vagy nem értenek hozzá. Nagyon szánalmasak voltak azok a képek, ezzekel a "lejárt szavatosságú" festékkel az arcokon. Ja, természetesen a gúny nem a katonáknak szólt, hanem a katonákért.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 832
57 786
113
gaborv

<i>"Már bocs de minden mondatod téves."</i>

Hát pedig nem.
2012-ben Venezuela vett 92 db T-72B-t 200 millió dollárért. Az kerekítve 2.2 millió $/db.
A harcértékkel kapcsolatban is nevetséges a kijelentésed, nézz utána a T-72 topikban. Ha jól emlékszem volt ott egy több oldalon át tartó vita erről...
A többi összehasonlításod hasonlóan értelmetlen szerintem.