A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 981
7 079
113
Azon szoktunk röhögni a kollégákkal, hogy mivel egyre nagyobb hiány van kéményseprőből lassan oda is mi fogunk menni...
egyszer hívtunk kéményseprőket....Öten szálltak ki, egy dolgozott és bedugult a kályha miattuk. Azóta maszek kályhás végzi az ilyen dolgokat nálunk..meg sok máshol ahol szintén rendbe a kéményseprők utóhatását teszi rendbe..... Na csak arra akartam kilyukadni hogy mióta újraszervezték őket azóta egy nagy kalap szart se érnek...legalábbis Veszprém megyében..
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 306
113
krisss said:
Jajj ezért a szar dumaért pofozkodni tudnék...

De amúgy ha a faszságokért nem érzi magát megbecsülve az állomány se anyagilag se máshogy akkor ne csodálkozzunk ha lelépnek..


Bizony.
Nagyon telibe trafáltad a lényeget. De ezt csak az őrnagyi rendfokozat alatt lévő tisztek látják. Feljebb még valami Néphadsereges nosztalgiában leledzenek.
Lehet ha a főnökség picit több időt töltene a legénység között nyugati mintára, jobban képben lennének a dolgokkal.
( Ugye nyugati minta...Ezred Pk, hetente egyszer minimum velünk sportolt reggel,és beszélgetett az állományal közben, de volt hogy beült közénk ebédelni is...csumplis gépesített harci században voltam. De volt rá alkalom hogy egy generálissal váltsak pár szót 8-10 percben.) ( Na az emlékezetes volt mikor másodosztályú kopterként odajött hozzám General Grail, a szétégett fejével meg kitüntetéseivel...szerintem azt hihette szellemi fogyatékos vagyok bakker, pedig csak lefagytam hogy egy ekkora veterán nyújtja a kezét és egy pohár borral a másik kezében beszélgetni kezd velem. :) )
Század pk-m volt az apám. Az ezred pk meg fenn ült mint Zeusz, és büszke voltam rá ha hozzám szólt, a terveimről érdeklődött, szemlén megdicsérte a csajom mert látta a képét a szekrénybe ragasztva,stb a tisztelet és fegyelem megkövetelése,betonkemény betartatása mellet sokkal emberközpontúbb a rendszer.
Igaz nem is gereblyéztünk, mert ott már a szakasz pk ordított hogy katona vagyok nem tróger!
De mindegy is.....elmúlt.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 132
73 663
113
Közbeszerzési értesítőből...

Részvételi felhívás

Virtuális valóság lőszimulátor készlet beszerzése

A beszerzés 18 készlet lőszimulátor beszerzésére és a kapcsolódó felkészítés megtartására irányul.
Ajánlattevő feladatát képezi a lőszimulátor és tartozékainak kezelésére és üzemeltetésére vonatkozó felkészítés szimulátoronként 2 fő kezelő állomány/eszköz esetében. A részletes műszaki leírást és követelményrendszert a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.

Opció:
5 készlet lőszimulátor beszerzésére és a kapcsolódó felkészítés megtartására irányul.
A végleges mennyiség az ajánlat alapján kerül meghatározásra a rendelkezésre álló fedezet erejéig. A szerződés keretében szállítandó termék végleges mennyiségét (mennyiségi eltérés mértékét) az ajánlat elbírálásáról szóló összegezésben közli Ajánlatkérő.

Részvételi kérelmek benyújtásának határideje: 01/02/2022
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
egyszer hívtunk kéményseprőket....Öten szálltak ki, egy dolgozott és bedugult a kályha miattuk. Azóta maszek kályhás végzi az ilyen dolgokat nálunk..meg sok máshol ahol szintén rendbe a kéményseprők utóhatását teszi rendbe..... Na csak arra akartam kilyukadni hogy mióta újraszervezték őket azóta egy nagy kalap szart se érnek...legalábbis Veszprém megyében..
Ezt a szintet hozzuk mi is!
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
krisss said:
Jajj ezért a szar dumaért pofozkodni tudnék...

De amúgy ha a faszságokért nem érzi magát megbecsülve az állomány se anyagilag se máshogy akkor ne csodálkozzunk ha lelépnek..


Bizony.
Nagyon telibe trafáltad a lényeget. De ezt csak az őrnagyi rendfokozat alatt lévő tisztek látják. Feljebb még valami Néphadsereges nosztalgiában leledzenek.
Lehet ha a főnökség picit több időt töltene a legénység között nyugati mintára, jobban képben lennének a dolgokkal.
( Ugye nyugati minta...Ezred Pk, hetente egyszer minimum velünk sportolt reggel,és beszélgetett az állományal közben, de volt hogy beült közénk ebédelni is...csumplis gépesített harci században voltam. De volt rá alkalom hogy egy generálissal váltsak pár szót 8-10 percben.) ( Na az emlékezetes volt mikor másodosztályú kopterként odajött hozzám General Grail, a szétégett fejével meg kitüntetéseivel...szerintem azt hihette szellemi fogyatékos vagyok bakker, pedig csak lefagytam hogy egy ekkora veterán nyújtja a kezét és egy pohár borral a másik kezében beszélgetni kezd velem. :) )
Század pk-m volt az apám. Az ezred pk meg fenn ült mint Zeusz, és büszke voltam rá ha hozzám szólt, a terveimről érdeklődött, szemlén megdicsérte a csajom mert látta a képét a szekrénybe ragasztva,stb a tisztelet és fegyelem megkövetelése,betonkemény betartatása mellet sokkal emberközpontúbb a rendszer.
Igaz nem is gereblyéztünk, mert ott már a szakasz pk ordított hogy katona vagyok nem tróger!
De mindegy is.....elmúlt.
Hamarosan itthon is ordítani fognak, csak nem pont ezt.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Amennyiben ekkora a baj, akkor az illetékesek is tudják, ebben biztosak lehettek. Valóban, a határt már rég meg kellett volna oldani a rendőrségnek. Persze amennyi pénzt azok is kapnak, ne csodálkozzunk ha nem megy nekik saját erőből. Volt próbálkozás, hogy akár 8 osztállyal is felvesznek határőrző járőrnek, vagy mi a franc volt a neve. Már nagy a csend róla, gondolom behalt a történet. Honvédség segítségét kizárólag valami katasztrófahelyzetben tudom elképzelni, hogy jogos, ha alkalmazzák a haderőt. Vörösiszap katasztrófa szerintem ilyen volt. Árvíz, vagy brutális havazás esetén is elmegy ha kérik a segítségüket. Mert az egy időszakos dolog, ami nem tart örökké, inkább pár napig, vagy max., 2 hétig. Ez a határőrizet viszont már púp a sereg hátán, ez teljesen egyértelmű. A morál, a kiképzettség, harckészültség, rovására megy. Pláne ezekben az időkben. Nem beszélve arról, ennek kiment már a híre a civil társadalom felé is. Itt a HM erősebben kellene hogy képviselje a haderő érdekeit.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 838
35 413
113
Amennyiben ekkora a baj, akkor az illetékesek is tudják, ebben biztosak lehettek. Valóban, a határt már rég meg kellett volna oldani a rendőrségnek. Persze amennyi pénzt azok is kapnak, ne csodálkozzunk ha nem megy nekik saját erőből. Volt próbálkozás, hogy akár 8 osztállyal is felvesznek határőrző járőrnek, vagy mi a franc volt a neve. Már nagy a csend róla, gondolom behalt a történet. Honvédség segítségét kizárólag valami katasztrófahelyzetben tudom elképzelni, hogy jogos, ha alkalmazzák a haderőt. Vörösiszap katasztrófa szerintem ilyen volt. Árvíz, vagy brutális havazás esetén is elmegy ha kérik a segítségüket. Mert az egy időszakos dolog, ami nem tart örökké, inkább pár napig, vagy max., 2 hétig. Ez a határőrizet viszont már púp a sereg hátán, ez teljesen egyértelmű. A morál, a kiképzettség, harckészültség, rovására megy. Pláne ezekben az időkben. Nem beszélve arról, ennek kiment már a híre a civil társadalom felé is. Itt a HM erősebben kellene hogy képviselje a haderő érdekeit.
Miért nem állítják vissza a Határőrséget?
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Amennyiben ekkora a baj, akkor az illetékesek is tudják, ebben biztosak lehettek. Valóban, a határt már rég meg kellett volna oldani a rendőrségnek. Persze amennyi pénzt azok is kapnak, ne csodálkozzunk ha nem megy nekik saját erőből. Volt próbálkozás, hogy akár 8 osztállyal is felvesznek határőrző járőrnek, vagy mi a franc volt a neve. Már nagy a csend róla, gondolom behalt a történet. Honvédség segítségét kizárólag valami katasztrófahelyzetben tudom elképzelni, hogy jogos, ha alkalmazzák a haderőt. Vörösiszap katasztrófa szerintem ilyen volt. Árvíz, vagy brutális havazás esetén is elmegy ha kérik a segítségüket. Mert az egy időszakos dolog, ami nem tart örökké, inkább pár napig, vagy max., 2 hétig. Ez a határőrizet viszont már púp a sereg hátán, ez teljesen egyértelmű. A morál, a kiképzettség, harckészültség, rovására megy. Pláne ezekben az időkben. Nem beszélve arról, ennek kiment már a híre a civil társadalom felé is. Itt a HM erősebben kellene hogy képviselje a haderő érdekeit.
A monotonitás, eseménytelenség mindenhol kihat a morálra. A hajózásban pl. erre tudatosan készülnek, tesznek ellene, legalábbis próbálkoznak. Az erőszakos külső behatolás elleni védekezés szerintem igenis feladata a magyar haderőnek lásd pl. Lengyelország. Kb olyan premizálást kellene kialakítnai mint a külszolgálat esetén. Veszélyesség, szociális távollét stb.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 357
77 037
113
A monotonitás, eseménytelenség mindenhol kihat a morálra. A hajózásban pl. erre tudatosan készülnek, tesznek ellene, legalábbis próbálkoznak. Az erőszakos külső behatolás elleni védekezés szerintem igenis feladata a magyar haderőnek lásd pl. Lengyelország. Kb olyan premizálást kellene kialakítnai mint a külszolgálat esetén. Veszélyesség, szociális távollét stb.
Akkor meg misszióba nem menne a kutya se (így is volt baj ezzel amikor még túlórás volt a határ, és nem érte meg néhány hejőrségből pl Koszovóba menni a határ helyett) és pénze sincs rá a cégnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Wilson

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Miért nem állítják vissza a Határőrséget?

Krisss megírta a választ. Meg ugyan erre az emberanyagra hajtana az is. Viszont az igaz, egy külön szervezet, külön vezetéssel, akik rendelkeznek egy adott létszám felett, ami az övék. Na azt, be tudják valahogy osztani, akkor is ha az nem emberbarát. ( Sehol sem az a munka ,félreértés ne essék. Akár az egészségügy, szociális szféra, munkaidőbeosztását, vagy a termelő gyárak állandó túlóráztatását vesszük alapul. Mindenhol kemény világ van, ezt tudni kell. Viszont, akkor is a Határőrség megléte esetén lenne egy saját szervezet, ami a saját munkájára tudna koncentrálni. 2015. óta tart ez a migráns invázió. 7 éve lassan, nyáron. Bizony fel kellett volna állítani ismét a Határőrséget. Most is kellene, mert ennek a "migráncs" inváziónak nem lesz egyhamar vége. Szerintem még hosszú évekig eltart, ha egyáltalán vége lesz egyszer, látva a világ történéseit.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
Krisss megírta a választ. Meg ugyan erre az emberanyagra hajtana az is. Viszont az igaz, egy külön szervezet, külön vezetéssel, akik rendelkeznek egy adott létszám felett, ami az övék. Na azt, be tudják valahogy osztani, akkor is ha az nem emberbarát. ( Sehol sem az a munka ,félreértés ne essék. Akár az egészségügy, szociális szféra, munkaidőbeosztását, vagy a termelő gyárak állandó túlóráztatását vesszük alapul. Mindenhol kemény világ van, ezt tudni kell. Viszont, akkor is a Határőrség megléte esetén lenne egy saját szervezet, ami a saját munkájára tudna koncentrálni. 2015. óta tart ez a migráns invázió. 7 éve lassan, nyáron. Bizony fel kellett volna állítani ismét a Határőrséget. Most is kellene, mert ennek a "migráncs" inváziónak nem lesz egyhamar vége. Szerintem még hosszú évekig eltart, ha egyáltalán vége lesz egyszer, látva a világ történéseit.
Vagy csak nem alamizsnát kéne adni a rendőröknek fizetés helyet...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 222
33 680
113
Krisss megírta a választ. Meg ugyan erre az emberanyagra hajtana az is. Viszont az igaz, egy külön szervezet, külön vezetéssel, akik rendelkeznek egy adott létszám felett, ami az övék. Na azt, be tudják valahogy osztani, akkor is ha az nem emberbarát. ( Sehol sem az a munka ,félreértés ne essék. Akár az egészségügy, szociális szféra, munkaidőbeosztását, vagy a termelő gyárak állandó túlóráztatását vesszük alapul. Mindenhol kemény világ van, ezt tudni kell. Viszont, akkor is a Határőrség megléte esetén lenne egy saját szervezet, ami a saját munkájára tudna koncentrálni. 2015. óta tart ez a migráns invázió. 7 éve lassan, nyáron. Bizony fel kellett volna állítani ismét a Határőrséget. Most is kellene, mert ennek a "migráncs" inváziónak nem lesz egyhamar vége. Szerintem még hosszú évekig eltart, ha egyáltalán vége lesz egyszer, látva a világ történéseit.
Az a gond hogy a BM szrik a BV holdingos FBÖ kre... egyszerűen nem képesek egy kis pár méteres konténer lerakására inkább buszmegálóztatják őket... sátrakat is a honvédség állít nekik....

FBÖ vel ha normális bánásmód lenne javarészt megtudnáoldani a rendörség a határörietet a környékbeliekből... Tartalékos katonák bevonásával és elenyésző számú leküldött rendőrrel.... bv holdingos fbö knek nem kell éretségi ami így nagy merítést engedne.

De a rendőrségnek kényelmesebb ha a honvédségre dobja a melot....

Tarcsisok egyébként szivesen járnak határra soknak megélhetési szintű meló
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Felesleges a Határőrség. Csak ki kellene építeni még egy vízfej rendszert az alapoktól. Jelenleg ez van, másolok, mert nincs kedvem pötyögni:

" Készenléti Rendőrség:
A legnagyobb létszámmal – közel 4000 fővel – a két határrendészeti igazgatóság rendelkezik: a Nyugat-magyarországi Határrendészeti Igazgatósághoz két főosztály, összesen hét bevetési osztálya (két budapesti Mélységi Ellenőrzési Osztály, továbbá Pécs, Kaposvár, Nagykanizsa, Szombathely, Győr), míg a Kelet-magyarországi Határrendészeti Igazgatósághoz két főosztály négy-négy bevetési osztálya (Szegeden és Kiskunhalason két-két osztály, valamint Miskolc, Nyírbátor, Debrecen, Orosháza) tartozik.

Az állomány a magyar-szerb, a magyar-román és a magyar-horvát viszonylatokban végrehajtja az államhatár őrzését, amelynek elsődleges célja az államhatár jogellenes átlépésének megakadályozása, az illegálisan Magyarország államhatárát átlépni szándékozó személyek államhatáron kívül tartása, az ideiglenes biztonsági határzárral kapcsolatos jogsértő cselekmények megelőzése, felderítése és szükség szerint megszakítása. A határvadász bevetési osztályok és a mélységi ellenőrzési osztály állománya a határőrizeti feladatokon túlmenően végrehajtja a megyei rendőr-főkapitányságok közterületi járőrszolgálatának megerősítését, részt vesz a rendezvények biztosításában, valamint végrehajtja az ország területén jelentkező csapatszolgálati feladatokat. "

Ez volt a legnormálisabb megoldás. Pont ugyanazt csinálják, mint amit a Határőrség csinált, csak épp mögöttük a teljes KR logisztika és felszerelés.

Itt összesen 2 dolog hibádzik: Pénz és ember. Ha lenne Határőrség, mi változna?
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 175
4 982
113
Mert pénzbe kerül..
Szerintem leginkább azért mert:

1 nincs elégrendőr
2 nincs elég katona
ha létrejönne a határőrség az vajon hol találna emberet magának?

Nyilván a rendőrségnél és a honvédségben. Ergo még nagyobb lenne a hiány.

olyan KGST címer életérzés: zöld mezőben 7 sovány tehén egymást feji....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
Szerintem leginkább azért mert:

1 nincs elégrendőr
2 nincs elég katona
ha létrejönne a határőrség az vajon hol találna emberet magának?

Nyilván a rendőrségnél és a honvédségben. Ergo még nagyobb lenne a hiány.

olyan KGST címer életérzés: zöld mezőben 7 sovány tehén egymást feji....
Illetve ha meg lenne fizetve a rendvédelmi ágazat akkor több lenne az ember.
 
K

kamm

Guest
Felesleges a Határőrség. Csak ki kellene építeni még egy vízfej rendszert az alapoktól. Jelenleg ez van, másolok, mert nincs kedvem pötyögni:

" Készenléti Rendőrség:
A legnagyobb létszámmal – közel 4000 fővel – a két határrendészeti igazgatóság rendelkezik: a Nyugat-magyarországi Határrendészeti Igazgatósághoz két főosztály, összesen hét bevetési osztálya (két budapesti Mélységi Ellenőrzési Osztály, továbbá Pécs, Kaposvár, Nagykanizsa, Szombathely, Győr), míg a Kelet-magyarországi Határrendészeti Igazgatósághoz két főosztály négy-négy bevetési osztálya (Szegeden és Kiskunhalason két-két osztály, valamint Miskolc, Nyírbátor, Debrecen, Orosháza) tartozik.

Az állomány a magyar-szerb, a magyar-román és a magyar-horvát viszonylatokban végrehajtja az államhatár őrzését, amelynek elsődleges célja az államhatár jogellenes átlépésének megakadályozása, az illegálisan Magyarország államhatárát átlépni szándékozó személyek államhatáron kívül tartása, az ideiglenes biztonsági határzárral kapcsolatos jogsértő cselekmények megelőzése, felderítése és szükség szerint megszakítása. A határvadász bevetési osztályok és a mélységi ellenőrzési osztály állománya a határőrizeti feladatokon túlmenően végrehajtja a megyei rendőr-főkapitányságok közterületi járőrszolgálatának megerősítését, részt vesz a rendezvények biztosításában, valamint végrehajtja az ország területén jelentkező csapatszolgálati feladatokat. "

Ez volt a legnormálisabb megoldás. Pont ugyanazt csinálják, mint amit a Határőrség csinált, csak épp mögöttük a teljes KR logisztika és felszerelés.

Itt összesen 2 dolog hibádzik: Pénz és ember. Ha lenne Határőrség, mi változna?
En erre nar nem írok semmit, párszor már leírtam, szerintem miért volt hülyeség a HOR teljes megszüntetése. Ha szervezetileg alarendelik masnak stb, azzal semmi gond, nem kell még egy vizfej - de volt készen egy határőrizeti struktúra, raadasul már felálltak a hatarvadaszok stb. Ahogy @honved is irja, az dedikalva maradt volna erre.
Arra szerintem könnyebb is lett volna EU pénzt kapni, "nem a hadsereg", miközben simán ugyanazzal a Brennel, Gidrannal, később meg viperas 8x8 szerelik fel őket...
 
  • Tetszik
Reactions: honved and Giskard

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 831
30 451
113
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: honved and Nemerson