A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
Második-középső kép.
Katonák.
Franciáknál úgy hívták hogy "Gepard", 20 évvel ezelőtt...
Ma talán " Sentinell" ( Megfigyelő) a neve.
Seregen belül, hadosztály bontásban, 21 napos intervallumokkal, gördült a szolgálat...
Ünnepeket, egyéb "Meleg" időpontokat figyelembe véve vezényelték a katonákat az utcára.
Ha " meleg" volt az intervallum a "Szpáhik", " Huszárok", "Dragonyosok", " Légionisták" járkáltak az utcán, 3-6 fős csoportban, csendőrökkel megerősítve.
Nem beszélgető partnerként, hanem "taposó" egységként......aztán az ügyvédek rendezték a jogi dolgokat ,ha kellett.
Mikor elkezdtem kamionozni,az iruni határkörzetben (spanyol oldalon is) úgy csinálták a kontrolokat,mint a filmeken.Szögesszij az aszfalton,sréhen 2-3 MASsel felszerelt csendőr/katona.
Ma már ott sencs ilyen.Sőt,láthatóan kevesebb a göndörmaria is az utakon,mint régen.
 
  • Vicces
Reactions: Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Mikor elkezdtem kamionozni,az iruni határkörzetben (spanyol oldalon is) úgy csinálták a kontrolokat,mint a filmeken.Szögesszij az aszfalton,sréhen 2-3 MASsel felszerelt csendőr/katona.
Ma már ott sencs ilyen.Sőt,láthatóan kevesebb a göndörmaria is az utakon,mint régen.
Régi szép idők :)
Van "Story"-m a spanyol határról is....
Jól szétvertek minket :)
 
  • Tetszik
Reactions: brooklyn

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Én mikor megláttam elösször a civil gárda sityakját,hát körberöhögtem őket.Védőmellény,géppityú-és akkor a fejükön egy XVIII. századi tollas kamplag.Rejtő könyvbe illő megjelenésük volt
" Guardia Civil".....
Meg van a " Mossos Escuadra"....
Ne én az utóbbiakhoz csengettem be, nem szomjasan, hogy ha már rendőrök, nyomozzanak nekem ki kovászos uborkát.
Hallod, úgy agyonvertek hogy még....
De ma már tapasztalatból tudom hogy az "El kovászosuborka" , nem létezik.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 165
113
" Guardia Civil".....
Meg van a " Mossos Escuadra"....
Ne én az utóbbiakhoz csengettem be, nem szomjasan, hogy ha már rendőrök, nyomozzanak nekem ki kovászos uborkát.
Hallod, úgy agyonvertek hogy még....
De ma már tapasztalatból tudom hogy az "El kovászosuborka" , nem létezik.
Egyikkel se találkozol már olyan sűrűn.Ahogy a franciknál se látni már olyan gyakran CRSt járőrözni.Calaisnál látok manapság csak hébe-hóban,valahogy eltüntek.De a franci sereg konvolyait is ritkán lehet manapság már látni.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Egyikkel se találkozol már olyan sűrűn.Ahogy a franciknál se látni már olyan gyakran CRSt járőrözni.Calaisnál látok manapság csak hébe-hóban,valahogy eltüntek.De a franci sereg konvolyait is ritkán lehet manapság már látni.
20 Éve még mindennapos volt a zöld berret. Voltam én is Calais-ban....utáltak is mint a szart. Pedig csak annyit kértem ami le van írva.
Ma meg a politika paralizálja a rendvédelmet ott is.
 
K

kamm

Guest
" Guardia Civil".....
Meg van a " Mossos Escuadra"....
Ne én az utóbbiakhoz csengettem be, nem szomjasan, hogy ha már rendőrök, nyomozzanak nekem ki kovászos uborkát.
Hallod, úgy agyonvertek hogy még....
De ma már tapasztalatból tudom hogy az "El kovászosuborka" , nem létezik.
Mar linkeltem, de nagyon szorakoztato ez a spanyol gardas vonulas, megeri ujra vegignezni: :D

 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Mar linkeltem, de nagyon szorakoztato ez a spanyol gardas vonulas, megeri ujra vegignezni: :D

Na várj.....
Ezek kevert alegységek...
A kigombolt ingel mászkálók az a " Spanyol légió". , Ők azért más lapra tartoznak mint a többi Spanyol alegység.
 
K

kamm

Guest
Na várj.....
Ezek kevert alegységek...
A kigombolt ingel mászkálók az a " Spanyol légió". , Ők azért más lapra tartoznak mint a többi Spanyol alegység.
Jaja, "los legionarios", oda is van irva; viszont rendkivul viccesek es ritka hulye sapkajuk van nekik is. :D
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 593
14 618
113
Jaja, "los legionarios", oda is van irva; viszont rendkivul viccesek es ritka hulye sapkajuk van nekik is. :D
Tény, hogy ma már néhány tradícionális elem megmosolyogtató.
Viszont a Spanyol légió a ~ 3000 fős, többszöresen szűrt állományával, még ma is a világ elitjéhez tartozik.
Ugye más törvények is vonatkoznak rájuk belépés után....