A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
egyébként ottvan 2 családiház az iroda tulajdonába 1 telken az üzemelő iroda melett... üresen ... de nincs szabad helyiség merrt kitakarítani nem engedik... és mert basznak szelőztetni rendesen javítást igényel. (miközbe polir álaőpotba vóltak még pár éve..) jött valami bizotság aztmondtaá 100+millio a felújítása nincs rá pénz... (ez is egy nagy faszság 100+ millióból 2 komplett családiházat fel lehet építeni ... nem e olyan épületet rendberakni ami pár éve még üzemképes vólt...) a normális szellőztetés hiánya okozott problémákat...)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Másrészt állásinterjú után sem te hivogatod a cèget ahol voltál , hanem ők èrtesîtenek ki.

Nem mentegetve senkit, de ez máshol is elég gyakori, hogy csak azokat hívják fel, akikre szükségük van. A vesztesekkel nem bajlódnak kiértékelés terén sem.
De nekem volt egy olyan melóm, hogy majdnem 2 hónap után bementem és kihívattam a "kerítsenek valami illetékest", hogy nekem konkrétan megsúgták, hogy ide fogok kerülni, de azóta semmit nem hallottam róla, szóval most azonnal tisztázzuk, hogy akkor mi van! Lejött az igazgató meg az igazgatóhelyettes is és tördelték a kezüket, hogy elakadt a papír. 24 órán belül telefonáltak, hogy melyik irodába kell bemennem a papírokat intézni.
Szóval nekem borzasztó fura ez a "hogy bántak velem". Tény, hogy röhejes, hogy belekötöttek a szemüvegébe. De azért tudomásul kell venni, hogy ilyen nem értesítettek dolgon meg neki nem kell fennakadnia, mert lehet lesz még ilyen.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 251
113
Nem mentegetve senkit, de ez máshol is elég gyakori, hogy csak azokat hívják fel, akikre szükségük van. A vesztesekkel nem bajlódnak kiértékelés terén sem.
De nekem volt egy olyan melóm, hogy majdnem 2 hónap után bementem és kihívattam a "kerítsenek valami illetékest", hogy nekem konkrétan megsúgták, hogy ide fogok kerülni, de azóta semmit nem hallottam róla, szóval most azonnal tisztázzuk, hogy akkor mi van! Lejött az igazgató meg az igazgatóhelyettes is és tördelték a kezüket, hogy elakadt a papír. 24 órán belül telefonáltak, hogy melyik irodába kell bemennem a papírokat intézni.
Szóval nekem borzasztó fura ez a "hogy bántak velem". Tény, hogy röhejes, hogy belekötöttek a szemüvegébe. De azért tudomásul kell venni, hogy ilyen nem értesítettek dolgon meg neki nem kell fennakadnia, mert lehet lesz még ilyen.
igen meg ugy nem mind1 hova jelentkezet mert a teszem azt szolnokra oda azért szoktak lenni páran 1 szabad helyre.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 385
113
Összeírtam milyen lehetséges (még hivatalosan vissza nem igazolt) beszerzések lehetnek


Ezek olyan eszközök, aminek a beszerzéséről tárgyalnak, vagy már tesztelték is - vagyis reálisan van alapja annak, hogy megrendeljük, rendszeresítsük pár éven belül.

Ha valakinek van még ötlete ezzel kapcsolatban, kérem jelezze! ;)
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 056
30 521
113
Összeírtam milyen lehetséges (még hivatalosan vissza nem igazolt) beszerzések lehetnek


Ezek olyan eszközök, aminek a beszerzéséről tárgyalnak, vagy már tesztelték is - vagyis reálisan van alapja annak, hogy megrendeljük, rendszeresítsük pár éven belül.

Ha valakinek van még ötlete ezzel kapcsolatban, kérem jelezze! ;)
Az aknavetős Gidránnál Norvég zászló van a Német helyett

Az új fejlesztésű 8x8-at még oda írhatod szerintem
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Pogány

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 056
30 521
113
Az a valahol itt a nagy kérdés... :p


 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
8x8-hoz tudna valaki linkelni egy cikket a bejelentésről?
Maróth, Benkő vagy RSzR mondta már hogy rendszeresíteni fogjuk? Nyilván fogjuk, ezért hozza ide az RM gyártást, de hivatalos személytől ez még nem hangzott el, ha jól emlékszem. Gondolom, majd a párizsi bejelentésnél bemondják, hogy Magyarország lesz az első rendszeresítő. A HIMARS rendszeresítés nevesítése is kicsit furcsa, mert csak annyit jelentetek be hogy az évtized végéig rakétatüzérség is lesz rendszeresítve. A Nomád sincs említve, pedig ott több a ráutaló jel, mint a HIMARS-nál...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
.
Összeírtam milyen lehetséges (még hivatalosan vissza nem igazolt) beszerzések lehetnek


Ezek olyan eszközök, aminek a beszerzéséről tárgyalnak, vagy már tesztelték is - vagyis reálisan van alapja annak, hogy megrendeljük, rendszeresítsük pár éven belül.

Ha valakinek van még ötlete ezzel kapcsolatban, kérem jelezze! ;)
A Gidrán - Ragnar bemutatón, amit villantottak, mind potenciális rendszeresítendő szajré.

NMS
Lengyel drónok
FlyEye
FT-5
Warmate

FlyEye:
6266adaa5fcdf740713219.jpg


FT5:
6266adb077261147248307.jpg


És íme a dróntüzérség!

Warmate és Warmate 2:
6266adb043066571633024.jpg
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 385
113
Maróth, Benkő vagy RSzR mondta már hogy rendszeresíteni fogjuk? Nyilván fogjuk, ezért hozza ide az RM gyártást, de hivatalos személytől ez még nem hangzott el, ha jól emlékszem. Gondolom, majd a párizsi bejelentésnél bemondják, hogy Magyarország lesz az első rendszeresítő. A HIMARS rendszeresítés nevesítése is kicsit furcsa, mert csak annyit jelentetek be hogy az évtized végéig rakétatüzérség is lesz rendszeresítve. A Nomád sincs említve, pedig ott több a ráutaló jel, mint a HIMARS-nál...
Oké a Nomadot beteszem, a 8x8-assal meg lehet hogy megvárom az Eurosatoryt. Erről a cuccról szinte semmit nem tudunk csak, hogy 8x8, hibridhajtás-féle mozgatja és hogy nálunk lenne gyártva...
HIMARS-ról annyit tudunk hogy "megtekintették" Amerikában és hogy egyszer lesz rakéta tüzérségünk...wiki cikkben is kb ennyit írtam.

Nem könnyű meghúzni a vonalat, hogy mi kerüljön be és mi ne egy ilyen felsorolásba... :)
 
  • Tetszik
Reactions: eszena

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Oké a Nomadot beteszem, a 8x8-assal meg lehet hogy megvárom az Eurosatoryt. Erről a cuccról szinte semmit nem tudunk csak, hogy 8x8, hibridhajtás-féle mozgatja és hogy nálunk lenne gyártva...
HIMARS-ról annyit tudunk hogy "megtekintették" Amerikában és hogy egyszer lesz rakéta tüzérségünk...wiki cikkben is kb ennyit írtam.

Nem könnyű meghúzni a vonalat, hogy mi kerüljön be és mi ne egy ilyen felsorolásba... :)
A Spike bent van??
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Ha a TTP egy kurva egyszerű HR-feladatot (toborzás-kiválasztás) ilyen szinten elbasz, ahogy írjátok, akkor sose lesz változás. A TTP maga kellene, hogy a változás bajnoka legyen. Sose lesznek feltöltve a státuszok. Ez nem annyira pénz, inkább hozzáállás kérdése. Tróger banda....

Bár nem friss tapasztalat, de az összes hadkegeseshez, akivel csak beszéltem, az utolsó kérdésem az lett volna, hogy "Te amúgy mi a fasznak ülsz itt?"
Sőt, van egy közeli rokonomnak egy vegyészmérnök ismerőse. Amikor indult ez a tartalékosdi, elment ő is jelentkezni. A hadkiegben nem tudták, hogy mit kezdjenek vele, kommendáns legyen-e vagy lövész?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nem ártana a megyei toborzóirodákba, a katonák mellett legalább egy felsőfokú végzettségű HR szakember. Mondjuk az már akkor multinál van, tripla pénzért, mint amit a Honvédség fizetne neki.

Ezzel az a bajom, hogy kicsit olyan szaga van, hogy ha valaki nem tud megoldani valami feladatot, akkor oda teszek mellé még valakit, ez bármennyire is jellemző megoldás lenne az állami szektorra, a maszekben ilyenkor nem felvesznek embereket, hanem szétcsapnak a bagázs között és max kirúgnak pár embert... és ráérnek utána felvenni helyettük egy valakit, aki meg tudja oldani, amit a másik nem tudott.

De érdekelnének nemzetközi példák is, hogy amit javasolsz, az a jól szervezett hadseregekben is civil HR szakemberek felügyelete alatt szokott-e sikeresen megvalósulni vagy más hadseregekben ilyen nincs? Azt hiszem talán @Filter kolléga az Idegen Légióról tudna mondani valamit és @svajcibeka is talán tudna esetleg külföldi tapasztalatairól beszélni, hogy ott a toborzó irodában ők találkoztak-e egyetemet frissen végzett polgári alkalmazottakkal, ahogy Honvéd te javasoltad vagy ott a hadsereg meg tudta szervezni maga?

Nekem egyelőre furcsa az ötlet. Ha esetleg mindenhol máshol a katonaság hagyományból meg tudja oldani a toborzás összetett feladatát és nem balfaszkodnak, akkor szerintem nálunk is a fejekben kell rendet tenni. Ha bárhol máshol van ilyen civil HR végzettségű diplomás igazgatja a toborzó irodát és a keze alá oda osztott katonákat, és ez hatékonynak bizonyul ismétlem bárhol, akkor az persze más helyzet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 642
15 007
113
Nem mentegetve senkit, de ez máshol is elég gyakori, hogy csak azokat hívják fel, akikre szükségük van. A vesztesekkel nem bajlódnak kiértékelés terén sem.
De nekem volt egy olyan melóm, hogy majdnem 2 hónap után bementem és kihívattam a "kerítsenek valami illetékest", hogy nekem konkrétan megsúgták, hogy ide fogok kerülni, de azóta semmit nem hallottam róla, szóval most azonnal tisztázzuk, hogy akkor mi van! Lejött az igazgató meg az igazgatóhelyettes is és tördelték a kezüket, hogy elakadt a papír. 24 órán belül telefonáltak, hogy melyik irodába kell bemennem a papírokat intézni.
Szóval nekem borzasztó fura ez a "hogy bántak velem". Tény, hogy röhejes, hogy belekötöttek a szemüvegébe. De azért tudomásul kell venni, hogy ilyen nem értesítettek dolgon meg neki nem kell fennakadnia, mert lehet lesz még ilyen.
Tesóm HR-es egy nagy biztosítónál.
Ő mindenkit kièrtesít mert szerinte egy kör emilt elküldeni kb semmi. Másrészt mivan ha máskor,más beosztásba szüksèg lenne az emberre.
Ne legyen rossz szájíze a céggel kapcsolatban.
Harmadrèszt így korrekt.