A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 070
73 566
113
A védelmi igazgatás ünnepe

A Honvédelmi Minisztérium védelempolitikáért és védelmi fejlesztésekért felelős államtitkára hangsúlyozta: amíg 2016-ban az addigra már elengedhetetlenné vált haderőfejlesztést kellett „elfogadtatni” a magyar emberekkel, addig az elmúlt hónapokban már a hon védelmének szükségessége iránti érzékenység is „visszaszivárgott” a társadalomba...
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Bubu bocs

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
684
2 705
93
Tisztelt dr Maróth Gáspár Tekintetes Államtitkár Úr!

Kérem a beszerzési listára jegyezzen be 49 db Pzh 2000 önjáró löveghez való "nagyon speckó gránátot", hogy @fitom fórumtársunk nyugodtam, míg @PavolR fórumtársunk nyugtalanul aludjon a továbbiakban.

Köszönöm!

UI: elég 49, mert bízom tüzéreinkben, de leginkább a lovasságunkban...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
Tisztelt dr Maróth Gáspár Tekintetes Államtitkár Úr!

Kérem a beszerzési listára jegyezzen be 49 db Pzh 2000 önjáró löveghez való "nagyon speckó gránátot", hogy @fitom fórumtársunk nyugodtam, míg @PavolR fórumtársunk nyugtalanul aludjon a továbbiakban.

Köszönöm!

UI: elég 49, mert bízom tüzéreinkben, de leginkább a lovasságunkban...
Ne beszélj butaságot! 100 db hx3 l60 rendel...! Az a kavicsot is elrepíti 80 kilcsire...!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
100 db páncélozott 4x4 es civil terepjáróra bejelentkezhetnénk. és 200 db 4x4 esre páncélzat nélkül. Van még uaz raktárba néháby zsigulit is a listára lehet tenni és ha szükséges. (100 páncélozottba brdm is belefér (nem páncéltörő)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 012
113
100 db páncélozott 4x4 es civil terepjáróra bejelentkezhetnénk. és 200 db 4x4 esre páncélzat nélkül. Van még uaz raktárba néháby zsigulit is a listára lehet tenni és ha szükséges.
Ha már mindenki kívánhat, én egy Land Rover Defender MY 2022, királykék, Ingenium 3.0l diesel motoros MHEV (elég lesz a 250 LE-s is) gépjárművet kérnék.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 761
35 952
113
Fordítva ulsz a lovon. :cool:
25 darab RM-70/85 Modular sorozatveto és 16 db Zuzana 2000 + 8 db Zuzana 2 onjáró tarack vs egy tucatnyi D-20 vontatot tarack :oops:
Oké, de középtávról beszélgettünk - CV90-esük sem lesz még jó pár évig.
A D20 az úgyis kukázva lesz várhatóan, nekünk meg jön sok tucat HX3 löveg a 24 PZH mellé. Én legalább 72-ben bízom bár 96 még jobb lenne.
Akkor nálunk lesz a fölény. Rakétatüzérséből is biztosan több és jobb lesz mint a RM-70/85 Modular. SRBM-ünk is biztosan lesz a rakétatüzérséggel együtt.
Ha megjön a második Gripen század IRIS-T-vel és Meterorral, akkor levegőben is erősebbek lennénk.
Szlovák harckocsi beszerzésről nem igazán hallani például, nekünk meg 44 Leo2A7 kezd beérkezni jövőre és remélhetőleg még egy zászlóalj az évtized végéig.
Szlovák légvédelmet lepasszolták az ukránoknak. A csere-Patriot meg majd jön valamikor, csapatlégvédelműk fejlesztéséről nincs hír.
Nálunk NASAMS és Skyranger lesz + valamilyen nagy hatótávolságú rendszer. A mostani Mistral is elég jó rendszer így modernizálva.
A helikopter flottánk is elég ütős lesz a szlovákhoz képest - 16 km-es Spike ER2-val elég jól lehetne majd CV90-esre vadászni...
Szóval 2027-28-as összevetésben technológiai értelemben a legjobb haderőnk lehet a környéken.

(hozzátéve hogy én nagyon nem hiszek abban hogy valaha is háborúzni fogunk belátható időn belül. )
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Ha már mindenki kívánhat, én egy Land Rover Defender MY 2022, királykék, Ingenium 3.0l diesel motoros MHEV (elég lesz a 250 LE-s is) gépjárművet kérnék.
el kell keserítselek itt ez esetben csak a Ford Ranger jöhet szóba. (nállunk a katasztrófa védelem használja egyébként nagy számba (Heros szervizeli)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 174
8 012
113
el kell keserítselek itt ez esetben csak a Ford Ranger jöhet szóba. (nállunk a katasztrófa védelem használja egyébként nagy számba (Heros szervizeli)
Nem nektek kértem, hanem magamnak. A Honvédség '41-ben bevonultatta apám 100+ RM-ért hozott biciklijét ingyér'. Azóta kamatostól biztos megvolna a LR Defender ára...;)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Én nem vagyok nagy igényű ha csak Ranger lehet akkor nekem jó lesz egy Raptor is...!
annyi a lényeg hogy amerikai legyen. (ez kikötés nem túl nagy összegek nekünk helikopterre pl nem érdemes lehívni.(másnak is egy értelmes mennyiség esetén akciócska csupán) de 4x4 ből ami szükséges szép mennyiség berendelhető (mégha egy része páncélozott is amire szintén van szükség és igény) és egy bejáratott pálya már többen rendeltek korábban ilyneket.
le kell hívni egyszerübb mint a rocsos használtcuccos kiírás. (a lényeg hogy ez az amerikai gazdaságot pörgeti de ez nem gáz ez esetbe)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
ricardo-ford-ranger-4_730.jpg
ponyva alá. Heros rárakja. Megterveztettünk már több változatot is a képen láthatótól masszívabb is van (a kép csak illusztráció). (nem véletlen lett pénz adva ilyesmire hiába kapott hideget meleget annak idelyén itt a fórumon.) (legalábbis apáncélozottakra mehet.)

a terveztetésnél a pénzért cserébe benne vólt a késöbbi továbbfejlesztés költsége csapatpróbázás és az esetleges áttervezés. @dudi ? buzi gépek mellé anno az kelett az ilyenek helyett...
 

fitom

Well-Known Member
2020. szeptember 30.
3 000
5 330
113
ricardo-ford-ranger-4_730.jpg
ponyva alá. Heros rárakja. Megterveztettünk már több változatot is a képen láthatótól masszívabb is van (a kép csak illusztráció). (nem véletlen lett pénz adva ilyesmire hiába kapott hideget meleget annak idelyén itt a fórumon.) (legalábbis apáncélozottakra mehet.)

a terveztetésnél a pénzért cserébe benne vólt a késöbbi továbbfejlesztés költsége csapatpróbázás és az esetleges áttervezés. @dudi ? buzi gépek mellé anno az kelett az ilyenek helyett...
Én nem szeretném a Heros szakértelmét igénybe venni, úgyis annyi a dolguk, jó lesz nekem egy szerény fapados hennessey velociraptor 6x6 is...!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 192
33 585
113
Én nem szeretném a Heros szakértelmét igénybe venni, úgyis annyi a dolguk, jó lesz nekem egy szerény fapados hennessey velociraptor 6x6 is...!
vagány. más esetbe még kardoskodnák is érte :D :hadonaszos: valahogy így :)
De dudiéknak ez nem tetszene. (hoztam a forrást hoztam a gépet kb (ied zavaró nem feltétlen kell rá de ezt nem én vagyok hivatott eldönteni) :) az igényeknek megfelelőt (és ha nagyon nagyon akkor a herosról és a terveztetett álványt is elengedném gyári kivitelre (bár ez igencsak leszűkítené a szóbajöhető cégek számát és megnyomná a költségeket.) de én jobban örülnék ha a fiatalok megkapnák az esélyt hisz csak pár cső méretre vágva hegesztve az egész.) A heros meg a kaposvári gyár beidítása elött mutathatna valamit a seregnek. (referálhatna)
@dudi ? csak mert ujrajátszhattam azt ami már elmúlt :) és láthattam a reakciókat akkor és most. (állmoány tanulásába reakciójába is beleláthattam)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 223
119 885
113
ricardo-ford-ranger-4_730.jpg
ponyva alá. Heros rárakja. Megterveztettünk már több változatot is a képen láthatótól masszívabb is van (a kép csak illusztráció). (nem véletlen lett pénz adva ilyesmire hiába kapott hideget meleget annak idelyén itt a fórumon.) (legalábbis apáncélozottakra mehet.)

a terveztetésnél a pénzért cserébe benne vólt a késöbbi továbbfejlesztés költsége csapatpróbázás és az esetleges áttervezés. @dudi ? buzi gépek mellé anno az kelett az ilyenek helyett...
Én mondjuk a hiluxot preferálnám, sokkal kisebb a szervíz igénye.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 336
76 985
113
ricardo-ford-ranger-4_730.jpg
ponyva alá. Heros rárakja. Megterveztettünk már több változatot is a képen láthatótól masszívabb is van (a kép csak illusztráció). (nem véletlen lett pénz adva ilyesmire hiába kapott hideget meleget annak idelyén itt a fórumon.) (legalábbis apáncélozottakra mehet.)

a terveztetésnél a pénzért cserébe benne vólt a késöbbi továbbfejlesztés költsége csapatpróbázás és az esetleges áttervezés. @dudi ? buzi gépek mellé anno az kelett az ilyenek helyett...
Ha valaki nézi a híradásokat, akkor tudja, hogy lassan már valami könnyen páncélozott járgány kéne a soft Hilux helyett.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 427
46 299
113
ricardo-ford-ranger-4_730.jpg
ponyva alá. Heros rárakja. Megterveztettünk már több változatot is a képen láthatótól masszívabb is van (a kép csak illusztráció). (nem véletlen lett pénz adva ilyesmire hiába kapott hideget meleget annak idelyén itt a fórumon.) (legalábbis apáncélozottakra mehet.)

a terveztetésnél a pénzért cserébe benne vólt a késöbbi továbbfejlesztés költsége csapatpróbázás és az esetleges áttervezés. @dudi ? buzi gépek mellé anno az kelett az ilyenek helyett...
Ilyet nem nagyon fognak ERIP programban finanszírozni. Ez túl kics szerviz igénnyel rendelkezik. Mármint úgy mint terepjáró gépkocsi.
Az ERIP esetén a lényeg azon van, hogy a USA kormányzat azért ad pénzt egy-egy vásárláshoz, hogy elősegítse az üzlet létrejöttét a NATO tagállam és az amerikai hadiipari szereplő között.
A másik probléma, hogy szerintem az ERIP most be van fulladva. AZ ukránok fegyverrel való tömése elvisz minden támogatási keretet.
Ha már amerikai forrásból való támogatott beszerzésd, akkor:
EDA program (használt,de már felesleges cuccok kedvezményesen)
  • vontatott M777, M119
  • M270 (upgrade után).

ERIP program:
- 4db Chinook