A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 179
2 445
113
Lidl pénztárosként nem sok időd lenne napközben ide írni.
Ezek azok a hivatások, ahol én nem bánom, sőt, örülök neki, ha egész nap csak a himtagjukat verik, ettől függetlenül jó fizetésért jó emberek vannak ott.
Ideális állapot, ha a rendőrök öreg nénikeket kísérgetnek át a zebrán, a mentősök már befonjak a szakallukat, a tűzoltók ki se jönnek a laktanyabol, a katonák már harci festesben játszanak indianost a Bakonyban.
Vagy a gyárban a karbantartók csak traccsoljanak a dohányzóban.
Kisarkitott, de Krissek is csak gyakorlatotozzanak, addig jó nekünk. Már az se jó, ha rendort kísérgetnek akár Pesten, akár a határon.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 190
66 901
113
Ezek azok a hivatások, ahol én nem bánom, sőt, örülök neki, ha egész nap csak a himtagjukat verik, ettől függetlenül jó fizetésért jó emberek vannak ott.
Ideális állapot, ha a rendőrök öreg nénikeket kísérgetnek át a zebrán, a mentősök már befonjak a szakallukat, a tűzoltók ki se jönnek a laktanyabol, a katonák már harci festesben játszanak indianost a Bakonyban.
Vagy a gyárban a karbantartók csak traccsoljanak a dohányzóban.
Kisarkitott, de Krissek is csak gyakorlatotozzanak, addig jó nekünk. Már az se jó, ha rendort kísérgetnek akár Pesten, akár a határon.
Én sem látom máshogy ne aggódj, csak azért a Lidl pénztáros is megérdemli a pénzét szerintem.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 515
74 440
113
Az egyik szolnoki Zlin mintha bemutatót repülne a Budapesten a Hajógyári sziget környékén... családi nap van a hadikikötőben vagy mi lehet ez?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 094
36 553
113
Az egyik szolnoki Zlin mintha bemutatót repülne a Budapesten a Hajógyári sziget környékén... családi nap van a hadikikötőben vagy mi lehet ez?
Altiszt avatás van, nem?


"DJ Bobo" megint elmondta hogy gyorsítani kell a fejlesztéseket - jó lenne ha nem csak mondaná...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 973
18 529
113
Örüljünk az illetmények érzékelhető fejlesztésének. Akár katonai itt bárki is, vagy civil. Hasonlítani meg teljesen felesleges bármelyik munkát fizetésben egymáshoz. A katona, rendőr, gyári munkás, Lidl pénztáros, mind megérdemli a fizetését.
 

Clove_HUN

Member
2018. november 9.
29
58
13
Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy ezek a getto T72 hekkelesek "ketseg kívül [sic] jobb, mint egy Leopard a4" és hasonló épületes kinyilatkoztatásokat...
Mert nem jobb?
Indokold meg, hogy miért ne lenne jobb egy M-84AS1 mint egy 90-es évek elei leoA4.
Kérlek szépen, hátha tanulok valami újat.
Ezt a stílust, mármint a fröcsögést, ez nálad bevett szokás? Most nem bántásból.
De várom az észérveidet. Pacsi.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 911
12 516
113
Mert nem jobb?
Indokold meg, hogy miért ne lenne jobb egy M-84AS1 mint egy 90-es évek elei leoA4.
Kérlek szépen, hátha tanulok valami újat.
Ezt a stílust, mármint a fröcsögést, ez nálad bevett szokás? Most nem bántásból.
De várom az észérveidet. Pacsi.
A T-72, Leo 2 A4, Leo 2 A7+ melle akarsz meg egy 4. tipust is?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 973
18 529
113
Mert nem jobb?
Indokold meg, hogy miért ne lenne jobb egy M-84AS1 mint egy 90-es évek elei leoA4.
Kérlek szépen, hátha tanulok valami újat.
Ezt a stílust, mármint a fröcsögést, ez nálad bevett szokás? Most nem bántásból.
De várom az észérveidet. Pacsi.

Felesleges hasonlítgatni, mivel NATO tagként nem hinném hogy bármi egykori orosz vasat szintre szeretnénk hozni. Még ötletelés szinten sem említett senki a hivatalos közegből ilyesmit. ( HM ) Max., annyi szokott elhangozni, hogy a BTR harcjárművek maradnak még tovább, tekintve nagy számukat. Illetve, hogy ebben a szegmensben, egy új fejlesztésű APC az, amire várunk. Kérdés, a valóság nem írja-e át a terveket és hirtelen nem rendelünk-e be egy halom Boxert, ami szerintem logikusabb lenne. Támogatom az újító szellemiséget, de abban nem vagyok biztos hogy a Honvédségnek kell lennie a kísérleti álltnak, egy új hibrid, vagy elektromos, vagy mit tudom én miféle erőforrással rendelkező új APC esetében.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 973
18 529
113
Ebben igazad van. Meg nem tudnánk akkor cigizni, mikor épp akarunk. Mondjuk a lidl pénztárost meg nem küldik a határra,Afganisztánba, Irakba vagy frontvonalba, mint a katonákat. Meg nem kell oszló hullákat vetköztetni és drogos tbc-s barmokkal intézkedni, dulakodni, mint nekünk. Állami fegyveres szervek állományát nem érdemes sima civil szakmákkal összehasonlitani. Vannak előnyök, meg vannak hátrányok. A lidl pénztáros végigdolgozza a napját, én meg van hogy nem. Ő viszont munkaidő után mindig hazamegy, én meg van hogy nem.

Persze, ezért is hülyeség a hasonlítgatás. a Társadalomnak mindenkire szüksége van aki értéklehető munkát végez, legyen az bármi is. Mindegyik más persze, így az előnyök és a hátrányok, a munkakörülmények is mások, mindegy mi az.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 590
8 187
113
Felesleges hasonlítgatni, mivel NATO tagként nem hinném hogy bármi egykori orosz vasat szintre szeretnénk hozni. Még ötletelés szinten sem említett senki a hivatalos közegből ilyesmit. ( HM ) Max., annyi szokott elhangozni, hogy a BTR harcjárművek maradnak még tovább, tekintve nagy számukat. Illetve, hogy ebben a szegmensben, egy új fejlesztésű APC az, amire várunk. Kérdés, a valóság nem írja-e át a terveket és hirtelen nem rendelünk-e be egy halom Boxert, ami szerintem logikusabb lenne. Támogatom az újító szellemiséget, de abban nem vagyok biztos hogy a Honvédségnek kell lennie a kísérleti álltnak, egy új hibrid, vagy elektromos, vagy mit tudom én miféle erőforrással rendelkező új APC esetében.
Sokkal jobb lenne a Boxereket hadrendbe állítani.
 
  • Tetszik
Reactions: Katica and Aladeen

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 094
36 553
113
Sokkal jobb lenne a Boxereket hadrendbe állítani.
Egyetértek: ha ezt az alternatív hajtású csodát várjuk akkor nem lesz itt "gyorsítás" és a 20-as évek végén is a BTR-ek lesznek nálunk. (Tudom, hogy előbbre ígérik, de minden K+F projekt csúszni szokott...)
Jól bevált Boxer vagy AMV kellene inkább...
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 590
8 187
113
Egyetértek: ha ezt az alternatív hajtású csodát várjuk akkor nem lesz itt "gyorsítás" és a 20-as évek végén is a BTR-ek lesznek nálunk. (Tudom, hogy előbbre ígérik, de minden K+F projekt csúszni szokott...)
Jól bevált Boxer vagy AMV kellene inkább...
Boxer, mi a német vonalra tettünk.
De időből egyre kevesebb van, nem tudom, meddig akarunk várni.
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 028
91 993
113
Altiszt avatás van, nem?


"DJ Bobo" megint elmondta hogy gyorsítani kell a fejlesztéseket - jó lenne ha nem csak mondaná...
RSzR

Szükség lesz átszervezésre is, az adminisztráció csökkentésére, hogy minél több kiképzett, bevethető, harcoló katonával valóban a régió meghatározó ereje legyen a Magyar Honvédség. –Ennek megvalósítása mostantól a szombaton esküt tevő altisztek feladata is – jegyezte meg az altábornagy. Kiemelte: A Magyar Honvédség történelmi helyzetben van, hiszen a szomszédban háború zajlik, ez pedig egész Európában ráirányította a figyelmet arra, hogy milyen fontos a biztonság, a védelem.