A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 946
5 074
113
Szerintem ahhoz túl nagy és túl korai. A lőszer nagy részét itthon akarják legyártatni Várpalotán.
Akarni akarják, csak éppen eddig semmi nem történt, még az alapkövet sem tették le. Az a gyár jó ha 3 év múlva fog termelni, a Lynx-hez meg addig is kell lőszer. Biztos lehetsz benne, hogy nem fogunk éveket várni a leendő hazai lőszergyárra hanem addig is veszünk lőszert a RM-tól. Németországból.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 532
10 171
113
Akarni akarják, csak éppen eddig semmi nem történt, még az alapkövet sem tették le. Az a gyár jó ha 3 év múlva fog termelni, a Lynx-hez meg addig is kell lőszer. Biztos lehetsz benne, hogy nem fogunk éveket várni a leendő hazai lőszergyárra hanem addig is veszünk lőszert a RM-tól. Németországból.
Úgy mint fegyverzet a Grippenekhez? 10 db/Lynx?
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 028
38 384
113
Akarni akarják, csak éppen eddig semmi nem történt, még az alapkövet sem tették le. Az a gyár jó ha 3 év múlva fog termelni, a Lynx-hez meg addig is kell lőszer. Biztos lehetsz benne, hogy nem fogunk éveket várni a leendő hazai lőszergyárra hanem addig is veszünk lőszert a RM-tól. Németországból.
Maga Lynx megrendelés tartalmazott elvileg egy lőszer alapcsomagot.
Ez a idei 240 milliós mgrendelés bármi lehet, de van még egy tippem:

A Gidránokba német berendezéseket akarnak a szereltetni Kaposváron - azokat is akkor idén meg kellett rendelni...
 
  • Tetszik
Reactions: Vogon

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 775
113
Maga Lynx megrendelés tartalmazott elvileg egy lőszer alapcsomagot.
Ez a idei 240 milliós mgrendelés bármi lehet, de van még egy tippem:

A Gidránokba német berendezéseket akarnak a szereltetni Kaposváron - azokat is akkor idén meg kellett rendelni...
Elvileg holnap Orbán -Scholz randi lesz. Semmi bejelentést nem várok, de pénteken kint volt Palkovics, hogy előkészítse a hétfői megbeszélést. Márpedig ő intéz aktívan hadiipari ügyeket. Majd novemberben megtudjuk, talán. Egyébként szokott lenni egy részletesebb német efegyverexportkimutatás, mi van a számok mögött.
 
K

kamm

Guest
Aláírás előtt nem kell export engedély elsőként?
Minek szerződni ha Berlinben nem engedik hogy megkapd? (Nyilván NATO-tagként mi bármit vehetünk, de eljárásrendben ez lenne logikus: előbb engedélyt kell kérni...)
Ez nem Amerika, it nem gov-to-gov uzletmenet van, mint az amerikai rendszerben.
Amennyit tudok a nemet burokraciarol, szerintem az engedelyeztetesi folyamatot pont a meglevo megrendeles alapjan inditjak be.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 775
113
Ház, kicsit átpörgettem a Bundesministerium Wirtschaft Und Klimaschutz honlapját. Ők adják ki és felügyelik a német fegyverexportot., Éppen Habeckkal, ő a miniszter, tárgyalt múlt héten Palkovics.

Ők adták ki a ezt a mostani táblázatot is.
Német fegyverexport az első háromnegyed évben

euróban
Hollandia1.817.233.921
Ukrajna774.740.971
Egyesült Államok689.022.760
Egyesült Királyság291.506.793
Magyarország238.702.098
Szingapúr172.628.350
Ausztrália159.414.596
Koreai Köztársaság147.932.102
Indonézia123.645.264
Svájc104.027.118

Kicsit megnéztem az idei korábbi jelentéseket, konkrétumok nincsenek, de azért lehet tippelni.
Van 1 részletes export kimutatásuk augusztusban az első félévről


Ebben látszik, hogy 134 millió euró rendelésünk volt, ezt azóta dupláztuk.
Viszont az első féléves 134 millióról még van benne részlet.
108 millió euró 3 tétel volt katonai fegyverekre Niedersachsenből - nah, itt melyik gyár van???

, egyéb (gondolom logisztikai, muszaki) 28 tétel 26 millió euró. (10millio Niedersachsen, 7 millió Baden-Würtenberg, a maradékot nem találtam.

Ami még érdekes, hogy Hessenből volt vmi tétel, de üzleti titokra hivatkozva az kicsillagozták.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 775
113
Ez nem Amerika, it nem gov-to-gov uzletmenet van, mint az amerikai rendszerben.
Amennyit tudok a nemet burokraciarol, szerintem az engedelyeztetesi folyamatot pont a meglevo megrendeles alapjan inditjak be.
Én a 2018-as jelentésre úgy emlékszek, tartalmazta az augusztusi H145M és a decemberi páncélos, Leopárd, Pzh 2000 plusz kiegeszitők rendelést.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 521
93 775
113
Ház, kicsit átpörgettem a Bundesministerium Wirtschaft Und Klimaschutz honlapját. Ők adják ki és felügyelik a német fegyverexportot., Éppen Habeckkal, ő a miniszter, tárgyalt múlt héten Palkovics.

Ők adták ki a ezt a mostani táblázatot is.


Kicsit megnéztem az idei korábbi jelentéseket, konkrétumok nincsenek, de azért lehet tippelni.
Van 1 részletes export kimutatásuk augusztusban az első félévről


Ebben látszik, hogy 134 millió euró rendelésünk volt, ezt azóta dupláztuk.
Viszont az első féléves 134 millióról még van benne részlet.
108 millió euró 3 tétel volt katonai fegyverekre Niedersachsenből - nah, itt melyik gyár van???

, egyéb (gondolom logisztikai, muszaki) 28 tétel 26 millió euró. (10millio Niedersachsen, 7 millió Baden-Würtenberg, a maradékot nem találtam.

Ami még érdekes, hogy Hessenből volt vmi tétel, de üzleti titokra hivatkozva az kicsillagozták.
Egyébként a második 134 millió euró nagy része sztem az RM lőszerrendelès lehet.Ezt írtuk alá a 3. negyedévben.Ez volt nyitott magyar rendelés az RM preziben.
Ilyen mondatok vannak benne...

Additional international potential

Hungary
Loitering Ammo ~€250m
Digitalisation and soldier systems Up to €1.5bn
RDX plant ~€170m
Ammo plant ~€100m
És még 1 érdekesség tavaly az első negyedèvben az RM prezik alapján 140 millió eurót utaltunk valószínűleg Lynxekre.Ez nagyon hasonló az idei első negyedêves tétellel.
140 millió euró előleget utaltunk tavaly Q1-ben.
Ez már a Lynx lehet?

A lynx folyamatosan részletfizetve van a szerződés aláírása óta.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ház, kicsit átpörgettem a Bundesministerium Wirtschaft Und Klimaschutz honlapját. Ők adják ki és felügyelik a német fegyverexportot., Éppen Habeckkal, ő a miniszter, tárgyalt múlt héten Palkovics.

Ők adták ki a ezt a mostani táblázatot is.


Kicsit megnéztem az idei korábbi jelentéseket, konkrétumok nincsenek, de azért lehet tippelni.
Van 1 részletes export kimutatásuk augusztusban az első félévről


Ebben látszik, hogy 134 millió euró rendelésünk volt, ezt azóta dupláztuk.
Viszont az első féléves 134 millióról még van benne részlet.
108 millió euró 3 tétel volt katonai fegyverekre Niedersachsenből - nah, itt melyik gyár van???

, egyéb (gondolom logisztikai, muszaki) 28 tétel 26 millió euró. (10millio Niedersachsen, 7 millió Baden-Würtenberg, a maradékot nem találtam.

Ami még érdekes, hogy Hessenből volt vmi tétel, de üzleti titokra hivatkozva az kicsillagozták.
A 134M az a lőszer lesz. Ott a RM Munition főhadiszállása. Meg ha valamiből duplázunk, akkor az nagy valószínűséggel mennyiségre is duplázást jelent. Ha ez meg fillérre megegyezik akkor biztosan!
 
K

kamm

Guest
A 134M az a lőszer lesz. Ott a RM Munition főhadiszállása. Meg ha valamiből duplázunk, akkor az nagy valószínűséggel mennyiségre is duplázást jelent. Ha ez meg fillérre megegyezik akkor biztosan!
Mondjuk abban a varosban van kb 10-20 masik vilagceg, tobbek kozott ilyen aprok, mint a VW HQja... :)
 
H

Hummen23

Guest
Fontosnak tartjuk a huszárhagyományok ápolását, hiszen szellemiségük, örökségük a küzdeni tudás, a bajtársiasság és a legnemesebb értelemben vett hazafiság az alapja és esszenciája annak a modern és ütőképes hadseregnek, amit építünk.

A békéhez erő kell - folytatjuk a munkát!

 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 632
8 263
113
Fontosnak tartjuk a huszárhagyományok ápolását, hiszen szellemiségük, örökségük a küzdeni tudás, a bajtársiasság és a legnemesebb értelemben vett hazafiság az alapja és esszenciája annak a modern és ütőképes hadseregnek, amit építünk.

A békéhez erő kell - folytatjuk a munkát!

Nem is lenne ezzel baj, kell a hagyományőrzés, persze, ha közben jönne be szép számnal a haditechnika, lenne jó sok bejelentés meg a bázisokat újitanák fel sorban.
Szolnokon meg kempingeznek a sátorban a helik...
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
523
2 775
93
Fontosnak tartjuk a huszárhagyományok ápolását, hiszen szellemiségük, örökségük a küzdeni tudás, a bajtársiasság és a legnemesebb értelemben vett hazafiság az alapja és esszenciája annak a modern és ütőképes hadseregnek, amit építünk.

A békéhez erő kell - folytatjuk a munkát!

Tetszik, de.
Előbb ezt a kis megmaradt csonka magyarországot, a népet, és a megmaradt javainkat illene, vagyis inkább kellene tudni megvédeni lehetséges fenyegetésektől. Nem a katonai, és gazdasági szuperhatalmakra gondoltam mert az irreális lenne.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 248
113
Miért gond az hogy a Honvédség probálja összeszervezni az országon bellüli számtalan hagyományőrző eggyesületet ?
ezeket nem a honvédség tartja fent. támogatást ad nekik a minisztérium ez való igaz de nem kell megijedni ennek a támogatásnak a mértéke nem éri el az évi 1 harcjármű árát... De mindemelett színesíti a programokat és növeli a lakosság önbecsülését.