A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Hát én remélem valami ilyen kimenetele lesz a dolognak és marad a rendszerbe Gazsi'
Nagyon meg lennék lepve. Erre a pozícióra egy olyan ember kell, aki katonai pályáról érkezik. Ez egy amolyan katonai szárnysegédi feladat.
Valamelyik volt vezérkari főnökre gondolnék.
Ha Maróth-ot oda beültetnék, akkor pont azt a kapcsolati rendszert - amit eddig a hadiipari cégek felé kiépített - veszítenénk el.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Kávé

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 753
5 900
113
Ez nagyon rossz hír, hacsak nem felfelé bukik...

Nem akarok ünneprontó lenni, de a gazella kinek a felfelé bukásához asszisztált eddig? Cecinek meg Ricsinek?

A Védelmi Igazgatási Hivatal 2022. november 1-jétől - a védelmi és biztonsági tevékenységek összehangolásáról szóló 2021. évi XCIII. törvény hatályba lépésétől - a védelmi és biztonsági igazgatás központi szerveként működik

Alig hogy megalakult a VIH, elindult az « átalakítás ». Lesznek majd megbízhatónak gondolt, inkompetens, bumfordi végrehajtók a tutyimutyi entellektüelek helyett. A főni nem volt elégedett a szofisztikált de lassú és körülményes módszerekkel, majd most jön a kalapács. Lesz itt minden, mint a bazárban.

Én nem vagyok optimista.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Nem akarok ünneprontó lenni, de a gazella kinek a felfelé bukásához asszisztált eddig? Cecinek meg Ricsinek?



Alig hogy megalakult a VIH, elindult az « átalakítás ». Lesznek majd megbízhatónak gondolt, inkompetens, bumfordi végrehajtók a tutyimutyi entellektüelek helyett. A főni nem volt elégedett a szofisztikált de lassú és körülményes módszerekkel, majd most jön a kalapács. Lesz itt minden, mint a bazárban.

Én nem vagyok optimista.
Gazella..?!? o_O
:D
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 653
18 997
113
Nem akarok ünneprontó lenni, de a gazella kinek a felfelé bukásához asszisztált eddig? Cecinek meg Ricsinek?



Alig hogy megalakult a VIH, elindult az « átalakítás ». Lesznek majd megbízhatónak gondolt, inkompetens, bumfordi végrehajtók a tutyimutyi entellektüelek helyett. A főni nem volt elégedett a szofisztikált de lassú és körülményes módszerekkel, majd most jön a kalapács. Lesz itt minden, mint a bazárban.

Én nem vagyok optimista.
Én sem!:(
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Biztos hogy lesz csavar, de azt nem tudjuk mi.
Palkovics és Maróth, emblematikus figurái a haderőfejlesztésnek. Mindkettő a miniszterelnök hű embere volt eddig. Leváltásuk nem tudom egyenlőre mit jelenthet. Ilyen emberek kezét Viktor nem engedi el. Ugyanakkor nem vagyok biztos abban, hogy felfelé buktak. Rogán hivatal létrejötte hivatalosan gyanús belekeveredés a történetbe. Inkább zavart érzek az erőben. Nem úgy megy az ukrán háború, ahogy az elején gondolták. Valami nem stimmel azzal, amilyen csigatempóban; mennyiségben, megy a haderő fejlesztése ilyen helyzetben.
Palkovics még csak, csak. De Maróth leváltása nálam kiveri a biztosítékot. Mert Ő annyira benne volt a dolgokban, hogy szinte nélkülözhetetlen.
Két változatot tudok elképzelni.
1. Valami stratégiai váltás lesz a haderőfejlesztésben amihez új embert akart a főnök. Vagy Martóh nem vállalta, az irányváltást.
2. A kormányban meglévő személyes ellentétek kerültek felszínre, honvédelmi fejlesztések területén. Ne feledjük nemrég lett Rogán a kinevezett hivatalos főember e téren.

Meglátjuk a folytatást. Kíváncsian várom, Maróth Gáspár a kedvencem, sajnálnám ha eltűnne a közéletből, kormányzati oldalról.
Erre még egy kicsit visszatérnék.
Maróth eltávolításanak hátterét boncolgatva:
  • ha felfelé bukik (nekem ezt mondja a kapkodó határozat, rövid határidő), akkor nem nagyon van kérdés.
  • ha tényleges leváltás van mögötte, akkor is több opció lehet:
1. Tényleg olyan gyorsítást volt muszáj beindítani, ami használt cuccok nagyobb tételű berendelését jelenti. Ez pedig a Maróth féle "mindenből újat" hozzáállásba nem fért bele. (Közös megegyezés)
2. Esetleg kivülről érkező ráhatás lehet mögötte. Maróthnak még kormánybiztosi minőségében volt olyan szereplése, amelyik szerintem nem feltétlenül kellett volna.
Ha a nyugati partnerek felöl érkezett egy lista, hogy kit kell eltávolítani a jobb viszony érdekében, akkor esetleg el tudom képzelni, hogy beáldozta Orbán. Ettől még más területen - pár év múlva - visszaemelhetik kormányzati pozícióba.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 065
2 566
113
Remélem lesz csavar a sztoriban....
"Maróth Gáspár egy pakisztáni katonai delegációt fogadott a minisztériumban, akikkel aláírt egy együttműködési megállapodást"
- mégis lehet valami abban az atombombás pletykában :D ... vagy inkább a telex régi szokásához híven mindenfélét előrángat, hátha aztán valamelyik magyarázat bejön.
 

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 065
2 566
113
RSZR lehet a következő?

Nem lehetetlen. A MH-ban sokan örülnének neki, a helyére is biztosan lenne jelentkező. De a mostani átszervezés közepén nem hiszem hogy elküldik.
Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy elmondjam a következőt: Amikor RSzR-t kinevezték az volt az érzésem, hogy azért történt, mert a Fidesz nem volt biztos abban, hogy a következő ciklusban is kormányozni fog. Ezért kineveztek 5 évre egy olyan embert, akiről tudták hogy elkötelezett a Honvédség fejlesztése, a honvédelem ügye mellett. Ez által a következő 4 éves ciklust végigszolgálhatta volna - persze ha rendkívüli okokból nem mentik fel. Aztán mégis győzött a Fidesz.
Lehet, hogy ez is konteó, lehet, hogy tényleg nincs köze a valósághoz, de akár benne lehetett a pakliban. Ha így lenne, az a Fideszre mindenképp pozitív fényt vet, mert azt mutatná, hogy a haderőfejlesztés terén elért eredményekhez ragaszkodnak.