A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 171
113
A Magyar Honvédség felkészült az elektronikai hadviselésre, ezzel is védve a magyar állampolgárok biztonságát
A folyamatos műszaki fejlesztéseknek miatt a szakterület dolgozói akár naponta frissítik tudásukat, tanulnak újat. Elméleti tudásukon túl többször bizonyítottak már műveleti területeken és hazai környezetben is. Az elektronikai hadviselés napján ma az ő elkötelezett és fegyelmezett munkájukért mondunk köszönetet.

318795000_1355323458547461_1099663915173779729_n.jpg
Mi ez a kütyü a képen? @krisss ?
 
  • Tetszik
Reactions: efott1974

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 302
12 649
113
Be kellett kéretni a nagy követet, hogy haladjon már az a Skyranger-Mistral integráció! :D

Amúgy nem tudom mi kellhet tőlük, de gondolom mindjárt indul az ötletbörze...
A Mistral régóta ismerős az RM-nek, már a Wiesel-1 légvédelmi változata prototípusának is volt ilyen rakétája (hogy csak modell volt-e azt nem tudom),de pár éve az Ozelotnál került elő egy képernyőmentés, ahol a Mistral is választható volt a menürendszerből.

Szerintem az RM csak pipiskedik, minél több pénzt akar legombolni rólunk, miközben teljes tudása és hozzáférése van a Mistral interfészekhez.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 171
113
A Mistral régóta ismerős az RM-nek, már a Wiesel-1 légvédelmi változata prototípusának is volt ilyen rakétája (hogy csak modell volt-e azt nem tudom),de pár éve az Ozelotnál került elő egy képernyőmentés, ahol a Mistral is választható volt a menürendszerből.

Szerintem az RM csak pipiskedik, minél több pénzt akar legombolni rólunk, miközben teljes tudása és hozzáférése van a Mistral interfészekhez.
Fenetudja! szerintem Mistra 3-ashoz azért kell valami input a MBDA-től.

Wiesel sztorit nem hallottam, de az tudom hogy a MPCV Mistral toronyhoz a RM szálltotta a optikát, szóval egyszer már sikerült megoldaniuk hogy az irányzó optikájuk és Mistral rakéta egy pontra "nézzen".

Ajánlom mindenkinek a Mistral integrációs értekezésem :)



Szóval nem teljesen világos a szarakodás tárgya. Az sem világos hogy effektíve megrendeltük-e ezt az integrációt. Van a Sykrangerre egy MoU dokumentum aláírva - azt nem tudjuk, hogy miről szól, meddig kell eljussanak a Skyrangerrel ahhoz, hogy meg is rendeljük...

A szlovákok 50-es mennyiségű légvédelmi járművet terveznek a nehéz dandárjukba. Vélhetően nekünk is ilyesmi mennyiség várható Skyrangerből. Légicélokból nem lesz hiány a jövő harcterein az biztos!
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 105
113
Amúgy nem is tudtam hogy van aktív EW alakulatunk...


Elektronikai Hadviselés Század
A század szakfeladata az elektromágneses tér szinte teljes terjedelmében használt vezeték nélküli kommunikációs és nem kommunikációs (szárazföldi, légi, vízi) eszközök elektronikai felderítése, megfigyelése, zavarása, helyzetének meghatározása, illetve ezen eszközök tevékenységének megakadályozása az elektromágneses spektrumban. Továbbá felderítési információk biztosítása az elöljáró igénye alapján egy adott területen a szembenálló fél által üzemeltetett elektronikai eszközökről. A század a képességeinek kombinálásával részt vesz az adott terület elektronikai-műveleti előkészítésében a saját erők és eszközök épségének megóvása és felderítési információval való kiszolgálása érdekében. Biztosítja a saját erők elektromágneses kompatibilitását az elektromágneses spektrum hatékony felhasználása céljából.
A századnál olyan jelentkezőket várunk, akik érdeklődnek az informatika és az elektronika iránt, esetleg előképzettségük, végzettségük van ilyen területen. Alapfokú számítógép-kezelői ismeretekkel, továbbá ideális esetben angol, illetve német alapfokú nyelvismerettel rendelkeznek. A legfontosabb, hogy a jelentkező érdeklődjön a kor színvonalának megfelelő informatikai eszközök iránt (táblagépek, okostelefonok, egyéb számítástechnikai és híradástechnikai eszközök).
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 302
12 649
113
Fenetudja! szerintem Mistra 3-ashoz azért kell valami input a MBDA-től.

Wiesel sztorit nem hallottam, de az tudom hogy a MPCV Mistral toronyhoz a RM szálltotta a optikát, szóval egyszer már sikerült megoldaniuk hogy az irányzó optikájuk és Mistral rakéta egy pontra "nézzen".

Ajánlom mindenkinek a Mistral integrációs értekezésem :)
Itt találsz egy Mistralos Wiesel-1-et (a képet nem sikerült külön belinkelnem), alulról a második kép:
http://www.army-guide.com/eng/product943.html
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 141
7 596
113
Itt találsz egy Mistralos Wiesel-1-et (a képet nem sikerült külön belinkelnem), alulról a második kép:
http://www.army-guide.com/eng/product943.html


AWC Wiesel 2 Stinger, anti-aircraft system
The German Army has a requirement for an air-portable self-propelled air defence system called the Leichtes Flugabwehrsystem (LeFlaSys).
In early 1995, the German MoD selected the STN Atlas Elektronik Atlas Short-Range Air Defence (ASRAD) System to meet the LeFlaSys requirement.
This version is also based on the stretched Wiesel 2 chassis covered in detail in the Armoured personnel carriers (tracked) section.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 302
12 649
113
AWC Wiesel 2 Stinger, anti-aircraft system
The German Army has a requirement for an air-portable self-propelled air defence system called the Leichtes Flugabwehrsystem (LeFlaSys).
In early 1995, the German MoD selected the STN Atlas Elektronik Atlas Short-Range Air Defence (ASRAD) System to meet the LeFlaSys requirement.
This version is also based on the stretched Wiesel 2 chassis covered in detail in the Armoured personnel carriers (tracked) section.
A csúcsos fejű rakéta az a Mistral.
A tompa, félgömb fejű a Stringer.
Nekem higyj, ne a szagértőknek ;)
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 563
76 433
113
ha nem tévedek rádió relé :)
Én is ezen gondolkozom, hogy a kommunikációs átjátszó állomás hogy kapcsolódik az elektronikai hadviseléshez, hacsak úgy nem, hogy az átjátszott információ titkosítva van, hogy ezzel megnehezítse az ellenség elektronikai hadviselési tevékenységét.
 
  • Tetszik
Reactions: Lokkancs

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
Akkor azzal nem sok mindenkit fogunk zavarni.

Amúgy nem is tudtam hogy van aktív EW alakulatunk...
https://honvedelem.hu/hirek/magyar-fejlesztesu-radiorelet-teszteltek.html már ekkor írva vólt hogy ez nem csupán egy szimpla átjátszóállomás.
Nagy Sándor József foglalkozik ezzel többekközött de sokaknak másoknak is.

https://www.thalesgroup.com/sites/default/files/database/d7/asset/document/dvor_432_uk.pdf van most tanfolyam erre is pl
ez kb egy rádiós navigáció de zavarni is képes vhf uhf frekvenciákba (pl dronok vezérlésébe is bele tud cseszni ahogy azok irányító jeleit is képes detektálni vagy válaszjeleit.)

@Terminator ami képes venni széles frekvencián és detektálni és képes adni széles frekvencián az képes zavarni is ugyan ezeken a frekvenciákon. legalapabb a zaj generálás de többet tudnak (hisz televannak modulátorokkal szintetizátorokkal)
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 935
38 171
113
https://honvedelem.hu/hirek/magyar-fejlesztesu-radiorelet-teszteltek.html már ekkor írva vólt hogy ez nem csupán egy szimpla átjátszóállomás.
Nagy Sándor József foglalkozik ezzel többekközött de sokaknak másoknak is.

https://www.thalesgroup.com/sites/default/files/database/d7/asset/document/dvor_432_uk.pdf van most tanfolyam erre is pl
ez kb egy rádiós navigáció de zavarni is képes vhf uhf frekvenciákba (pl dronok vezérlésébe is bele tud cseszni ahogy azok irányító jeleit is képes detektálni vagy válaszjeleit.)

@Terminator ami képes venni széles frekvencián és detektálni és képes adni széles frekvencián az képes zavarni is ugyan ezeken a frekvenciákon. legalapabb a zaj generálás de többet tudnak (hisz televannak modulátorokkal szintetizátorokkal)
EW képesség érdemes lenne jobban megtolni, akár önálló zászlóalj méretű egységet kaphatnának. Az alábbi eszköz beszerzése erősen ajánlott :)


 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 200
113
EW képesség érdemes lenne jobban megtolni, akár önálló zászlóalj méretű egységet kaphatnának. Az alábbi eszköz beszerzése erősen ajánlott :)


nemrég amikor a radarok elektronikai harc és felderítőképességéről regéltem itt pont te ellenkeztél a legjobban. és nem akartad érteni hogy én tényeket írok míg te lehetőségnek vetted amit én találtam ki.
elektronikai harcból sohasem elég. de ez az amiről valóban fogalmunk sincs hogy milyen képességekkel renndelkezünk és mikkel nem. még a vegyvédelmiseknek is van ew képessége...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 563
76 433
113
EW képesség érdemes lenne jobban megtolni, akár önálló zászlóalj méretű egységet kaphatnának. Az alábbi eszköz beszerzése erősen ajánlott :)
A Rhode&Schwarztól lett valami beszerezve 2-3 évvel ezelőtt több milliárd forintért. Kb. ennél többet nem fogsz róla megtudni.