A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 060
16 231
113
Értem én (talán) a Böröndi beszéd lényegét, de látom lelki szemeim előtt a szép lassan kiürülő laktanyákat, ahogy a bakák mind sorban lelépnek... persze lehet itt régi frázisszerű dolgokat pufogtatni ,, nem igérek mást csak vért, könnyeket végén gyözelmet, stb" csak nem az a szitu most mint valami haború idején, amikor a sorozás elöl menekülőket lelövik. Azért nálunk még nincs háború. Még a hivatásos állományt csak-csak bent tudja tartani (de az sem biztos ), de a szerződéses végrehajtók lefognak lépni mind. Azért a pénzért nem fog állandóan gyakorlatról-gyakorlatra járni, a közbeeső időben meg a laktanyában, fegyverrel a nyakában futkosni. Kevés az a pénz amit ezért fizetnek. Lehet egy darabig feszíteni a húrt, de aztán szakad. 2023 van a pénz beszél a kutya ugat, stb.stb. ha elmennek a,,bakák" akkor mi lesz? A tisztek meg Böröndi fog az üres laktanyában szaladgálni?
Így is tragikus már a létszám, kíváncsi leszek mi lesz két év múlva..

Nem akarok senkit megbántani, de ha belépett a hadseregbe, aztán amikor hadseregszerű dolgokat kezdenek követelni tőle, lelép, az pont annyit ér, mintha be se lépett volna. Nem kell melegedőt fenntartani mindenkinek, várja szeretettel a versenyszféra…

Böröndi teljes mondókája egyébként tetszik, a kivonatra még legyintettem hogy na, ezt biztos bobó írta annyi romantikus marhaság van benne, de a többivel együtt már inkább az a megérzés, hogy ez talán valaminek a kezdete, hogy rendet rakunk előbb a fejekben meg az alapoknál…
 
K

kamm

Guest
Böröndi iránymutatására.

Szerintem korrektek az elvárásai, tetszik a hozzáállása. Látszik hogy minden téren gatyába akarja rázni a haderőt a kiskatonától a vízfejig. Persze a részletekbe bele lehet kötni mekkora a jelentősége pl a nem szabályos felvarróknak (én olyat nagyon max tarcsison láttam egyébként, de oké, legyen minden szabályos, megértem), vagy miért nem lehet 1-nél több értekezlet stb, de összességében nekem lelkiismeretes, komoly vezetőnek tűnik értelmes célokkal. Remélem a lényeg (több kiképzés, több gyakorlat = felkészültebb sereg) meg fog valósulni.

Amit abszolút nem értek az a kötelező légvédelem minden konvojhoz, ezt most hogy gondolta? Gyakorlatilag naponta járnak az országban kisebb nagyobb konvojok, most elgurul 4-5 teherautó Szomódra vagy Dócra a laktanyából és akkor már kell mellé Mistral vagy fölé Gripen/helikopter, mi a péknek?? Azért ennyire nem durva a helyzet.
Az pont nem hulyeseg, az megint csak osszeszoktatja az egysegeket, az iranyitokat stb.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Én nem tanítanék pisztolyt alapkiképzésen. 100000000000000000x haszonsabb lenne, ha géppuskát tanulnának.
Azt nem tanitanak??
Vagy arra gondolsz, hogy alapon?
Nalunk anno mindent meg kellett tanulnunk, hiaba kozunk nem volt hozza, igy lottunk geppuskatol kezdve a PSZH toronyfegyveren at RPGvel, SZPGvel stb. Meg olyat is bemutattak, ami szembejohet a jugoktol (kezifegyvert, meg vmi Zastavat, a mi Dragunovunkhoz hasonlot. )
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

efott1974

Well-Known Member
2022. március 11.
1 764
2 323
113
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 715
5 214
113
Nem tudom mekkora az igazságtartalma a dolognak, de állítólag bajban van az Arzenál Kiskunfélegyházán. Nincs munka és lelépnek az alkalmazottak.
A Gestamen Arms-nak novemberig százas nagyságrendben kell géppuskákat legyártani csapatpróbára.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 045
18 726
113
Csupán ennyire gondolt volna a költő? :D

Ez azért elég sovány légvédelemnek, bár jelenleg még ez sem oldható meg mert nincs elég RCWS...vagy te BTR-re gondoltál?
Azzal végképp nem lehet lelőni az égről semmi - észre sem fogja venni a célt abból kurblis toronyból! :p

Rég volt olyan parancs, lehet most is él, hogy "légiveszély", balról, jobbról, stb. Akkor a teljes lövész alegység, minden fegyverével az eget figyelte, elméletileg tüzelésre készen.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Nemerson

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 715
5 214
113
Rég volt olyan parancs, lehet most is él, hogy "légiveszély", balról, jobbról, stb. Akkor a teljes lövész alegység, minden fegyverével az eget figyelte, elméletileg tüzelésre készen.
Szerintem Böröndi nem erre gondolt, és nem is tolerálná. Pont ezt a "papír elbírja" mentalitást igyekszik megszüntetni.
 
W

Wilson

Guest
A cikkben vannak helytálló információk...

De ahhoz, hogy az alábbi képesség belátható időben megvalósuljon nagyon sok munka, sok pénz, valós kormányzati szándék kell és sürgősen el kell felejtenie O.V-nak , hogy csak az ideológiai vonalat kell erősíteni a seregben...

"Működjön a honvédség

A hadműveleti szint egy ennél magasabb minőség, ez sok alegység vagy akár egy teljes hadsereg (együtt)működését jelenti. „Az a cél, hogy a Magyar Honvédség egyben is képes legyen ellátni a feladatát. Vagyis önmagával és a nyugati partnerekkel kooperálva mint egy teljes egész legyen képes feladatokat végrehajtani. Az egyes dandárok (összesen kilenc van a Magyar Honvédségben, ebből kettő jelenti a légierőt – a szerk.) egymással és a légierővel együttműködve tudjanak műveleteket végrehajtani. Bármennyire is furcsán hangzik, de eddig erre nem voltunk képesek” – mondta minisztériumi forrásunk.

(A harmadik működési szint a stratégiai, ami nagyon leegyszerűsítve azt jelenti, hogy egy hadsereg önállóan képes egy háború elindítására és lezárására, de erről Magyarország esetében irreleváns lenne beszélni.)"
 
Last edited by a moderator: